بله برون خواستگاری

شاید همین الان که دارید این مطلب را می خوانید در حال آماده شدن برای ازدواج و مراسم بله برون هستید. هرچند که می دانم خودتان هم می دانید این راه طولانی و پر از دست انداز است، اما فکر می کنم به راهنمایی نیاز دارید. خب البته نیاز به نگرانی نیست. قدم به قدم با هم رماسم بله برون و هر چیزی که لازم دارید را با هم بررسی می کنیم.

اصلا مراسم بله برون چیست؟

مراسم های اولیه قبل از مراسم بله برون وجود دارند. مثلا یک خانم و آقا با هم آشنا می شوند و در کنار آن خانواده ها هم به یک شناخت نسبی خواهند رسید. بعد از این که کمی از این رفت و آمد ها گذشت خانواده عروس باید جواب نهایی خود را به خانواده داماد اعلام کنند.

خب اگر جواب خانواده عروس خانم مثبت باشد، بهتر است خودتان را برای برگزاری مراسم آماده کنید.

چه کسانی را به مراسم بله برون دعوت کنیم؟

خب اگر بخواهیم بیشتر در مورد مراسم بله برون صحبت کنیم، این مراسم نسبت به مراسم خواستگاری و آشنایی های اولیه رسمی تر است. پس انتظار می رود که افراد بزرگ خانواده و ریش سفید ها در مراسم بله برون حاضر باشند.

اما به طور کلی این مراسم را تنها با حضور چند فرد بزرگ از هر دو خانواده عروس و داماد برگزار می کنند و از  شلوغ کردن مراسم خودداری می کنند.

لباس مناسب بله برون

لباس مراسم بله برون

یکی از مهمترین بخش هایی که باید در مراسم مهم و رسمی مانند بله برون به آن توجه کنید، انتخاب لباس مناسب است. هرچند که معتقدم که باید عروس و داماد باید مانند الماس در مراسم بدرخشند ولی به این هم عقیده دارم که داشتن لباس آراسته می تواند به دیده شدن بیشتر شما کمک کند.

در همین رابطه ببینید : در دفتر بله برون چه چیزی نوشته می شود ؟

پس سعی کنید دور لباس های پر زرق و برق را خط کشیده و از لباسی که مناسب رسومات و فرهنگ شما است استفاده کنید. همین طور بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که نه آنقدر تیره باشند که توی ذوق بزنند و نه آنقدر روشن مانند رنگ سفید که برای روز عروسی یا نامزدی سورپرایز زیادی برای لباس خود نداشته باشید.

برای مراسم باید چه هدایایی ببریم؟

هدایای مراسم بله برون

طبق رسومات قدیمی که در بیشتر خانواده ها به جای مانده، خود مراسم بله برون در خانه خانواده عروس خانم برگزار می شود.

بنابراین خانواده آقای داماد باید برای عروس خانم هدیه، حلقه، کیک و گل مخصوص مراسم بله برون تهیه کنند.

بستگی به توان مالی و یا طبق توافق بین عروس و داماد هدایا می توانند متفاوت باشند. برای مثال می توانید پارچه، لباس، کفش، کیف و خیلی چیز های دیگر را به عنوان هدیه انتخاب کنید. همچنین مطلب ازدواج سفید را ببینید

اما خرید حلقه، کیک و گل مخصوص بله برون واجب بوده و کمتر تغییر می کند و بر عهده خانواده داماد است.

حلقه را مادر داماد بر دست عروس می نشاند. گل ها نیز بهتر است به سلیقه عروس خانم بوده و قبلا با او در مورد گل ها صحبت شود. در نهایت یک کیک جذاب می تواند مراسم را زیباتر کند.

پذیرایی مخصوص مراسم بله برون

پذیرایی مراسم بله برون

برای پذیرایی مراسم بله برون نیز رسوم خاصی وجود دارد. اول این که مرسوم نیست که برای این مراسم شام یا نهار تهیه شود. بنابراین فقط به چای و شیرینی و یا کیک بسنده می شود. در کنار این موارد با میوه های تزئین شده و مخصوص فصل بهتر است خانواده عروس از خانواده داماد پذیرایی کنند.

بهتر است که لوازم و خوراکی های مخصوص پذیرایی روی یک میز تزئین شده چیده شوند. هم به مراسم رسمیت داده می شود و هم این که بیشتر زیبا می شوند.

حرف نهایی

به عنوان سخن آخر باید بگویم که هر منطقه و هر شهر مراسم خاص خود را دارد. برخی پر زرق برق و برخی دیگر ساده و آرام. اما هر رسمی که دارید می توانید طبق آن رفتار کنید.

اما برخی از مواردی که در این جا بیان شد تقریبا در تمام مناطق ایران مشترک است و می توانید به عنوان راهنمای خوبی از آن استفاده کنید.

راستی شما در شهر خود چه رسوماتی دارید؟ چقدر این رسومات شبیه چیز هایی است که اینجا به شما گفتم؟ می توانید آن ها را با من در میان بگذارید.


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
10% تخفیف

باغ تالار پدیده

تهران، جاجرود، کمرد، تختی۴، پلاک ۲۰
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
10% تخفیف

تالار پذیرایی سناتور

تهران- انتهای اتوبان حکیم غرب، اتوبان شهید باکری جنوب، فردوس غرب، جنب پارک الهام، تالار پذیرایی سناتور
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ عروسی ایرانی, باغ تالار عروسی ایرانی
پکیج ویژه

باغ تالار ایرانی

تهران، بزرگراه آزادگان، احمد آباد مستوفی، خیابان افسران، پلاک ۵۹۰، باغ تالار ایرانی
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی پایتخت
پکیج ویژه

تالار پذیرایی پایتخت

میدان آرژانتین،به سمت حکیم شرق، ورودی شمالی پارکینگ بیهقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :