عقد در روف گاردن

بهترین گزینه مد نظر عروس و داماد ها در شرایط فعلی و با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری مراسم عقد در فضاهای باز و روف گاردن یا باغ تالار است است؛ زیرا در این روزها مراسم در سالن های سرپوشیده نه تنها موجب به خطر افتادن سلامت خود و مهمانان می‌شود بلکه؛ بسیاری از عزیزانی که برای جشن دعوت شده‌اند، به علت خطر ابتلا به بیماری در جشن حضور پیدا نمی‌کنند.

شرایط پیش آمده کنونی در اثر ویروس کرونا مردم را به سمت مراسم عقد کوچک و مختصر با ظرفیت کم برده است و بیشتر مردم تمایل دارند تا مراسم خود را با تعداد مهمانان کم برگزار نمایند. انتخاب روف گاردن، ویلاهای اختصاصی و همچنین باغ تالار های کوچک و وجود میهمانان کم این اختیار را به شما می دهد که علاوه بر رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و اجتناب از دیده بوسی های رایج در مراسم های خانوادگی بتوانید پذیرایی مفصلی نیز از مهمانان داشته باشید همچنین فرصت بودن در کنار عزیزانتان را در شرایط سخت فعلی به شما هدیه می‌دهد.

عقد مجلل

مراسم عقد در فضای باز یا روف گاردن چگونه است؟

در سالن عقد روف گاردن یا فضای باز مثل حیاط یک ویلا و باغ، سفره‌ی عقد در فضای باز برپا می‌شود. مراسم عقد در روف گاردن، مراسمی متفاوت و در عین حال باشکوه است. این نوع مراسم در باغ‌ تالارهای زیبا و یا روف گاردن برگزار می‌شود. تصور کنید اتاق عقد شما در داخل آلاچیق زیبایی است که به بهترین شکل ممکن چیده شده است و سفره عقدی رویایی در مرکز آلاچیق، که تور های سفید آن را احاطه کرده اند. این آلاچیق زیبا را در وسط برکه ای زیبا و آن برکه را در وسط باغی شگفت انگیز تصور کنید. البته این موارد خیلی هم ساده نیستند و برای داشتن آنها باید مقداری بیشتر هزینه کنید. اما خب ضرب المثل خیلی خوبی رو قدیمی ها می گفتن : هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری!

عقد مجلل

چرا مراسم عقد در فضای باز؟

اگر به فکر سلامت خود و مهمانان هستید، ما به شما برگزاری مراسم  در سالن عقد فضای باز را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا تجمع در فضای بسته خطر انتقال این ویروس خطرناک را افزایش می دهد. از طرفی بعضی از خانواده ها مراسم عقد خود با تجمعات بالا را در منازل و اماکن خصوصی  برگزار می‌کنند که برگزاری  این مراسم در خانه ها، بیماری را بیشتر گسترش می دهد؛ زیرا پروتکل های بهداشتی در منازل به طور کامل رعایت نمی شود. اما باغ تالار ها با رعایت سختگیرانه ی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری بین مهمان ها، مراسم را برگزار می کنند.

چرا باغ تالار های کوچک و ویلاهای اختصاصی برای مراسم عقد مناسب تر است؟

 1. تعداد کم مهمانان
 2. اعمال کنترل بهتر از نظر بهداشتی
 3. رعایت پروتکل های بهداشتی
 4. سرویس دهی بهتر به مهمانان
 5. مقرون به صرفه بودن

مراسم عقد در باغ بی سرو ته اصلا جالب نیست ! بهتر است باغ دارای فضاهای اختصاصی و فضاسازی شده باشد و همچنین پرسنل حرفه ای که بتوانند بهداشت را به نحو احسن رعایت کنند.

چگونه باغ تالار مناسب و مجلل پیدا کنیم؟

برای اجاره‌ی سالن عقد فضای باز شما می‌توانید به موسسات تشریفاتی مراجعه کنید. این موسسات شما را در انتخاب زیباترین سالن‌ها یاری می‌کنند و موجب صرفه‌جویی در وقت گرانبهای شما می‌شوند.

تزئینات باغ تالارها:

تزئینات درسالن‌های فضای باز بسیار ساده‌تر از سالن‌های سرپوشیده است؛ زیرا در سالن‌های فضای باز تلاش بر این است که زیبایی مراسم را به وسیله‌ی فضای سبز و عناصر طبیعی افزایش دهند. درحالی که دیزاین‌های سنگین باعث می‌شود جذابیت‌های طبیعی محیط به چشم نیایند. بنابراین تزئینات چشمگیر مناسب سالن‌های سرپوشیده می‌باشد.

عقد فضای باز روف گاردن

عکس برداری مراسم عقد:

سفره عقد برای عکس برداری یکی از موارد مهم تلقی می شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که از نمای ساختمان محل مراسم عقد شما کسی چیزی در خاطرش نمی ماند! اما تصاویر سفره عقد شما در پیج اینستاگرام تمام نزدیکانتان به چشم می خورد! پس سعی کنید پس از انتخاب باغ تالار محل عقدتان حتما به سفره عقد و جزئیاتش توجه فراوان داشته باشید.

برای عکس برداری هم می توانید قانون بگذارید: به مهمانان بگویید تمام عکس ها را با دوربینی که خودتان هماهنگ کردید می گیرید و بعدا برایشان ارسال می کنید.

همچنین حتما در موقع خواندن خطبه عقد فیلم بگیرید. این صحنه های بسیار جالب دیگر تکرار نمی شوند.

تدارک تمهیدات لازم برای اتفاقات پیش بینی نشده از وظایف باغ تالارهاست

مدیریت این سالن‌ها وظیفه دارند تمهیدات لازم برای اتفاقات پیش بینی نشده را فراهم سازند. مثال‌هایی از این تمهیدات:

 • سایه‌بان برای آفتاب شدید و بارش باران ناگهانی
 • در نظر گرفتن مکانی جایگزین برای انتقال مهمانان در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده
 • ژنراتورهای برق اضطراری در صورت قطع برق
 • و…

برگزاری جشن عقد در سالن عقد و روف گاردن:

یکی از مکان هایی که میتوانید جشن عقد خود را برگزار نمایید روف گاردن است. روف گاردن یا بام سبز، تکنولوژی مدرنی است که به معنی خلق فضای سبز روی پشت بام می‌باشد. همان طور که پیش‌تر گفته شد، برگزاری مراسم عقد در روف گاردن نوعی مراسم در فضای باز به حساب می‌آید و همه‌ی خصوصیات ذکر شده در مورد باغ تالارها را دارا می‌باشد. عموما در مراسمات جشن عقد و نامزدی که تعداد مهمانان کم است روف گاردن می تواند انتخابی مناسب برای شما به حساب آید. تمرکز روی مهمانی و جمع بودن آنها هنگام مراسم، از ویژگی های سالن عقد با روف گاردن است. برپایی جشن در روف گاردن تجربه‌ای رویایی را برایتان به ارمغان می‌آورد و با محیطی زیبا و منظره‌ای عالی مراسم عقد شما را به یادماندنی تر می‌کند.

عقد در باغ

مهم ترین نکات در برگزاری مراسم عقد در روف گاردن و فضای باز کدامند؟

 • مهم‌ترین نکته در برگزاری مراسم عقد در فضای باز توجه به شرایط آب و هواست. ماه‌های اردیبهشت و خرداد به علت معتدل بودن دمای هوا و عدم بارش برف و باران، مناسب‌ترین ماه‌های سال برای برگزاری این نوع مراسم‌اند. با این حال سالن‌های فضای باز وظیفه دارند امکانات سرمایشی و گرمایشی مانند مشعل‌های آتش را فراهم آورند.
 • همچنین در فصل‌های گرم سال ممکن است حشراتی مانند پشه‌ها باعث مزاحمت مهمانان شوند پس بهتر است در مراسم خود از اسپری‌ها، شمع‌ها و وسایل برقی دافع حشرات استفاده نمایید.
 • آب و هوا حتی بر نوع پذیرایی شما نیز تاثیر می‌گذارد؛ به عنوان مثال: بهتر است در فصل‌های گرم نوشیدنی‌های خنک مثل آبمیوه‌ها و بستنی و در فصل‌های سرد نوشیدنی‌های گرم مثل چای و نسکافه را برای پذیرایی از مهمانان تدارک ببینید. همچنین شیرینی‌های تر برای فصل های گرم سال مناسب نمی‌باشند و ممکن است به علت گرمای هوا فاسد شوند.
 • به این نکته توجه کنید که هنگام دعوت مهمانان به مراسم عقد در فضای باز حتما ذکر کنید که جشن در فضای باز برگزار می‌شود تا مهمانان با توجه به این نکته لباس مناسب و وسایل جانبی مورد نیازشان را به همراه داشته باشند.
 • تا می توانید همه چیز را برنامه ریزی کنید.
  برای برگزاری مراسم های عقد ساده در باغ های زیبا برنامه ریزی کنید. این میتواند بهترین تجربه در اطرافیان شما باشد. نباید موضوعی وجود داشته باشد که از برنامه ریزی شما جا مانده باشد. اگر مهمان سیگاری دارید باید اسموک روم را در نظر بگیرید. اگر فامیل های شما اهل دل هستند می توانید سفره خانه برایشان انتخاب کنید.
 • برای برنامه ریزی تعداد مهمان های مراسم عقد کوچک می توانید از دوستان و آشنایان نظر خواهی کنید. مشورت کنید که اگر بخواهید مراسم عقدتان را در باغ بگیرید چه تعداد مهمان را دعوت کنید؟ آیا آنها دعوت شما را در شرایط کنونی می پذیرند؟ یا با تالار خالی مواجه می شوید؟ بهترین کار انتخاب باغ تالار کوچک است که تعداد کم مهمانان زیاد به چشم نیاید. در چنین شرایطی باید مهمانان را گلچین کنید. معمولا فامیل نزدیک برای هم کم نمی گذارند!
شاید برای شما هم سوال باشد ...

برگزاری مراسم عقد در فضای باز چگونه است؟

برخی از مجموعه ها، سالن های عقد یا تالارها روف گاردن اختصاصی دارند که محلی مناسب برای برگزاری مراسم عقد است.

روف گاردن چیست؟ مراسم عقد چگونه انجام می شود ؟

روف گاردن در واقع فضای سبز روی پشت بام است و در آن معمولا مراسم های کم جمعیت مثل عقد، نامزدی و تولد برگزار می شود. در حال حاضر استقبال زیادی از برگزاری مراسم عقد به این شکل می شود.

هزینه ی سفره ی عقد با کیست؟

هزینه ی اجاره و وسایل سفره ی عقد با داماد است.

هزینه ی مراسم عقد با کیست؟

هزینه ی مراسم عقد مثل شام با خانواده ی عروس است.

 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی پریسا تهرانپارس
10% تخفیف

تالار پذیرایی پریسا

تهرانپارس، میدان شاهد، (میدان پروین) بلوار شاهد، نبش خیابان ۲۱۲
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار رویال کلاسیک فداییان اسلام
20% تخفیف

تالار رویال کلاسیک

تهران-بزرگراه آزادگان،خیابان فداییان اسلام بلوار ابریشم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی تشریفات کلاسیک شرق تهران
10% تخفیف

تالار تشریفات کلاسیک

تهران, نارمک, میدان شقایق٫ ابتدای خیابان ثانی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
10% تخفیف

باغ تالار پدیده

تهران، جاجرود، کمرد، تختی۴، پلاک ۲۰
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :