هرآنچه که در مورد شب زفاف یا شب اول عروسی باید بدانید+ نکات آموزشی

شب زفاف شب اول عروسی

شاید صحبت کردن در خصوص شب اول عروسی یا شب زفاف در بسیاری از موارد با رودربایستی و خجالت توام باشد بخصوص درکشورهای آسیایی که به این موضوع در رسانه‌های تلویزیونی کمتر پرداخته می‌شود؛ زیرا معمولاً اولین رابطه‌ی جنسی زوج‌های جوان در این شب صورت می‌گیرد. درحالیکه این یک موضوع مهم است و باید به جای مخفی کردن و صحبت نکردن راجب آن، در مورد آن بحث و گفتگو کرد و آموزش‌هایی به جوانان در خصوص شب زفاف داد. نکات مهم و آموزشی که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم را دنبال کنید و مطمئن باشید که با قدری تفاهم و درک متقابل شب فراموش نشدنی خواهید داشت، حتی اگر به رابطه جنسی هم ختم نشود.

آداب و رسوم قدیمی و غلط در مورد شب زفاف و شب اول عروسی :

هم در گذشته و هم امروزه در برخی خانواده‌های سنتی ایرانی رسم بر این است که در شب اول عروسی، زنان فامیل پشت در اتاق عروس و داماد می‌نشینند تا داماد پارچه‌ای خونین را نشان آنها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه‌های خود بروند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است.

سکس شب اول عروسی
خجالت عکس دستمال خونی شب اول عروسی

اما شب عروسی یا شب زفاف در فرهنگ فعلی ما شبی است که دو نفر که چند وقت در تدارک ازدواج بوده‌اند برای اولین بار زن و شوهر می‌شوند و به صورت رسمی در یک رختخواب می‌خوابند نه بیشتر و نه کمتر. شب زفاف فقط و فقط یک اجبار است و استرسی که زوجین در مواجهه با این شب دارند نیز به سبب همین اجبار است پس بیاید این اجبار لعنتی را از بین ببریم!

تنها کاری که شما و همسرتان باید بکنید این است که بعد از دردسرهای مراسم عروسی و رزر سالن عقد و …. از ماشین عروس پیاده شوید، به درون خانه بروید و در را ببندید. از آن پس همه چیز به خود شما بستگی دارد نه انتظارات دیگران. پس به سایرین اجازه‌ی دخالت در یکی از زیباترین شب‌های زندگیتان را ندهید.

پس در شب اول عروسی رفتار درست چیست؟

شاید شما هم مانند بسیاری از جوانان دیگر در این فـکر بـاشیـد که چـگونه باید در این شب رفتار کنید؟ در این شرایـط هـزاران پرسش بی پاسخ به ذهن شما خطور می کند:

آیا باید حتماً رابطه جنسی همان شـب عروسـی انجام پذیرد؟

کسانیکه برای نخستین بار است در شـب عروسـی رابطه جنسی را تجربه می کنند، آیا می توانند رابطه ی موفقی داشته باشند؟

رابطه جنسی شب اول عروسی

همچنین ممکن است برخی از افراد تصور کنند که آیا پس از اتمام کار، طرفین احساس شرمندگی و دست پاچگی خواهند کرد؟ و هزاران پرسش دیگر.

این ها سوالات رایجی هستند که در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می شود و اگر شما هم در ذهنتان چنین سوالاتی  دارید، با ما همراه باشید.

  • همه چیز به همین شب ختم نمی شود پس فقط به رابطه جنسی فکر نکنید!

هیچ اجباری وجود ندارد که حتما در شب عروسی رابطه ی جنسی داشته باشید. خودتان را در نظر بگیرید: ماه ها برای روز عروسی برنامه ریزی کرده اید، ترتیب کارهای مختلف را داده اید، استرس و نگرانی زیادی را تحمل کرده اید، سنت های بی شمار، صورت حساب های بیشماری را برای پرداخت کردن به شما تحمیل کره اند. پس طبیعی است که احساس خستگی کنید. شاید فقط دلتان بخواهد در کنار هم آرام شوید.

آیا می دانید خستگی و اضطراب می تواند چه تاثیری در شما داشته باشد؟

برای آقایان این احتمال وجود دارد که نعوظ به درستی صورت نگیرد و خود این امر باعث اضطراب بیشتر می شود و اوضاع را خراب تر میکند.

شب زفاف رابطه جنسی

در مورد خانم ها هم استرس و خستگی می تواند باعث خشکی مهبل شود که در این صورت قطعا رابطه ناموفق و دردناک می شود.

پس می توانید با همسر خود صحبت کنید و بگویید که امشب آمادگی رابطه ی جنسی ندارید و در زمان دیگری قطعا رابطه ی صمیمی تری را تجربه خواهید کرد. می توانید از راه های دیگر عشق و محبتتان را ابراز کنید. مثلا: حرف زدن، لمس کردن، در آغوش گرفتن، بوسیدن و ماساژ دادن را امتحان کنید و لذت ببرید.

به خاطر داشته باشید که لذات جنسی را می توان از راه های دیگر نیز نشان داد. به خصوص برای خانم ها، معاشقه فقط به رابطه جنسی ختم نمی شود. بنابراین چه در شب عروسی با هم رابطه جنسی برقرار کنید، چه کار به این مرحله ختم نشود، فقط باید مطمئن شوید که همدیگر را محکم در آغوش گرفته و احساساتتان را به یکدیگر انتقال می دهید.

اگر می خواهید  در شب عروسی رابطه جنسی را تجربه کنید حتما این نکات را رعایت کنید.

در انسان برخلاف سایر جانوران، کیفیت رابطه جنسی و رفتار های جنسی، غریزی نیست بلکه باید آن ها را آموخت. دختر و پسر جوانی که قصد ازدواج دارند باید نکاتی درمورد رابطه ی جنسی بیاموزند تا رابطه ای موفق تر و صمیمی تر داشته باشند. به عنوان مثال هر دو جنس باید نیاز های عاطفی یکدیگر را در حین آمیزش بدانند، راجب نیاز های جنسی و انتظاراتشان از طرف مقابل باهم صحبت کنند، نحوه ی معاشقه ی درست را بیاموزند، نکات بهداشتی و راه های جلوگیری از بارداری را بشناسند و…

شب زفاف رابطه جنسی

با عرض تاسف باید بگوییم که بسیاری از مردان ایرانی حتی نمی دانند که همسرشان چگونه به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم می رسد! و 75 درصد از اختلافات خانوادگی ریشه در این ناتوانی دارد که آماری قابل تامل است! همه ی این ها به علت عدم آموزش رفتارهای جنسی صحیح به جوانان و عدم آگاهی از ویژگی های جنسی و عاطفی جنس مخالف است. پس اگر این مطلب را می خواهید شما از آن ها نباشید.

قبل از ازدواج حتما در مورد جنس مخالف و رابطه ی جنسی مطالب و کتاب های آموزنده بخوانید. مسئله شب زفاف را باید آموزش ببینید و با رعایت برخی نکات با کمترین استرس وارد این شب بشید. نکات آموزشی در خصوص این شب از نحوه رفتار قبل و بعد از رابطه اهمیت زیادی دارد. در ادامه همراه ما باشید.

– صحبتی با آقای داماد:

در خانم ها قبل از هرچیز این مهم است که از نظر روحی و عاطفی آمادگی رابطه ی جنسی را داشته باشند. زن ها بر عکس مردان همیشه آمادگی رابطه ی جنسی را ندارند پس در این زمان ها او را درک کنید و اصرار بی جا نکنید زیرا رابطه ی اجباری هیچ لذتی برای هیچ کدامتان نخواهد داشت.

پیش از رابطه به او محبت کنید، او را در آغوش بگیرید، بگویید که دوستش دارید، از ظاهر و اندام همسرتان تعریف کنید، او را ببوسید، سریع سراغ اصل مطلب نروید تایمی را برای معاشقه بگذارید و همسرتان را به خوبی آماده کنید. مهم تر از مقدمات رابطه ی جنسی چگونگی رفتار شما پس از آن است! وقتی کارتان تمام شد به حال خودش رهایش نکنید، او را در آغوش بگیرید و جملات محبت آمیز به او بگویید.

رابطه چنسی شب اول عروسی

کارهای زشت عروس داماد شب اول عروسی/ چگونه در رختخواب بی حیا باشیم

– صحبتی با عروس خانم:

  1. نقاط حساس در بدن خانم ها متعدد است از طرف دیگر همانطور که خودتان می دانید خانم ها از طریق شنیدن و محبت دیدن از طرف همسرشان هم تحریک می شوند. بنابراین راه های تحریک خانم ها زیاد و متعدد است اما مردها تنها یک نقطه ی حساس دارند و آن هم آلت تناسلی آن هاست بنابراین تنها کاری که شما باید برای تحریک همسرتان انجام دهید این است که یاد بگیرید با آلت جنسی همسرتان چکار کنید. برای اینکه زودتر به نتیجه ی مطلوب برسید می توانید از همسرتان سوال کنید چگونه بیشتر لذت می برد؟
  2. یک نکته ی مهم دیگر این است که انتظاراتتان را بی پرده به شوهرتان بگویید. زمانیکه نوبت به صحبت کردن در مورد صمیمیت جنسی می رسد، ناشی گری یکی از بزرگترین شکاف هایی است که زوجین را از یکدیگر جدا می کند و معمولا خانم ها در این زمینه خجالتی ترند. بسیاری از آقایان اظهار می کنند که خانم ها به این دلیل که خیلی خجالتی و مضطرب هستند شب عروسی را خراب می کنند.

اگر شما دو نفر تاکنون ننشسته اید در این مورد حرف بزنید الآن موقع انجام این کار است. هیچ کس نمی تواند به شما یاد بدهد که چگونه باید با هم رابطه جنسی برقرار کنید و یا چگونه با هم صمیمی تر شوید چرا که این امر مانند اثر انگشت در مورد هر فردی متفاوت است. یک گفتگوی کوتاه در این مورد در شب عروسی می تواند خیلی از موانع و مشکلات را از سر راه بردارد.

پس اگر می خواهید همسرتان کاری انجام دهد و یا از انجام کاری دست بردارد به او بگویید. انتظار نداشته باشید که او از روی حالت صورتتان بفهمد که چه چیزی در ذهن دارید. اگر شما یاد نگیرید که در تخت خواب به جای خودتان صحبت کنید، همسرتان تصور می کند که همه چیز خوب و روبه راه است اما شاید واقعا اینطور نباشد! به همین دلیل باید بدون توهین، در مورد تمایلات و خواسته هایتان با او صحبت کنید و به او آموزش دهید. اگر بتوانید در مورد “چگونه” و “کدام قسمت” هم با هم حرف بزنید، این امر می تواند لذت جنسی شما دو نفر را بیشتر کند.

همچنین ببینید: سالن عقد روف گاردن تهران

شب-زفاف-عروس

اینکه شما در مورد رساندن یکدیگر به اوج لذت احساس مسئولیت می کنید، می تواند باز هم شما دو نفر را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کند صمیمیت و رابطه جنسی در سایه ی رضایت و لذت معنا پیدا می کنند. هر چقدر بیشتر با هم صحبت کنید، روی هم رفته لذت بیشتری هم خواهید برد.

  • برای شب اول عروسی (شب زفاف) از قبل برنامه ریزی کنید

در شب زفاف بسیاری از زوج ها هستند که مدت های طولانی می نشینند و در مورد جزئی ترین مسائل عروسی با هم صحبت کرده و تک تک امور را برنامه ریزی می کنند، اما هیچ گونه حرفی در مورد شب عروسی (شب زفاف) با هم نمی زنند. باید قدری از توجه خود را که با وسواس تمام نثار امور نه چندان باارزش میکنید، صرف آماده شدن برای شب اول عروسی (شب زفاف) کنید. هر چقدر زمان بیشتری را برای برنامه ریزی صرف کنید، کمتر ناشیانه عمل میکنید و لذت بیشتری می برید.

شب اول عروسی

عکس انجام شب

  • به اندامتان اهمیت بدهید

سعی کنید که پیش از آغاز زندگی مشترک به باشگاه ورزشی بروید، برنامه های تناسب اندام را از سر بگیرید و اندام خود در یک وضعیت مناسب قرار دهید. اگر زیبا به نظر برسید، نه تنها همسرتان هم متعاقباً پاسخ مناسبی به شما خواهد داد، خودتان هم احساس بهتری پیدا خواهید کرد و اعتماد به نفستان افزایش پیدا می کند.

  • لباس زیبا بپوشید

باید توجه داشته باشید که شب های دیگر با هر لباسی که می خوابید شب اول عروسی نباید این کار را بکنید و نه باید با شلوار جین بخوابید نه پیژامه. یک دست لباس خواب مخصوص برای شب اول عروسی تهیه کنید، به طوری که به شما بیاید، و چهره تان از هر زمان دیگر زیباتر کند. البته ما نمی گوییم چیزی بپوشید که در آن راحت نباشید بلکه باید چیزی را انتخاب کنید که در آن راحت بوده و در عین حال به شما بیاید و جذابتان کند.

  • این آخرین رابطه ی شما نیست، بلکه اولین آن هاست

اصلاً نگران نباشید که در اولین رابطه ی جنسی‌تان چرا همه چیز آنطور که باید و به بهترین صورت ممکن پیش نرفت . شما برای تمرین کردن هزاران شب دیگر را نیز در اختیار دارید. شاید اکثر زوج ها شب اول عروسی ناشیانه نسبت به هم برخورد کنند چراکه گامی به سوی برداشتن کلیه مرزهاست. به خودتان وقت بیشتری بدهید تا باز هم یکدیگر را بهتر درک کنید و متوجه شوید که دفعه آینده چگونه می توانید آن را بهتر انجام دهید.

 روایت شب زفاف یا شب اول عروسی:

حدیث روایت شب زفاف

در احادیث و روایات هم به نکاتی در خصوص شب اول عروسی شا شب زفاف گفته شده و آدابی آمده است که بد نیست با آنها آشنا شوید.

در یک حدیث امام باقر (علیه السلام) نقل شده است كه: ”

در شب عروسي زن و مرد وضو بگيرند و دو ركعت نماز بخوانند. و دعای زیر را بخوانند.”

(( اللهم ارزقنی الفها وودها و ارضنی بها و اجمع بیننا باحسن اجتماع و انس ایتلاف فانک تحب احلال و تکره الحرام)) .

از امام صادق (ع) روایت شده است كه: ”

در شب عروسي داماد در حالی که رو به قبله می ایستد ، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و دعاي زير را بخواند.”

(( اللهم بامانتک اخذتهما و بکلماتک استحللتها فان قضیت لی منها ولداٌ فاجعله مبارکاٌ نقیاٌ من شیعه ال محمد ولا تجعل للشیطان فیه شرکاٌ لا نصیباٌ ))

نظرات و دیدگاه ها، پرسش و پاسخ در مورد شب اول ازدواج و زفاف


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
عمارت هيلان
10% تخفیف

باغ تالار عمارت هیلان

تهران، باغستان،خروجي بلواركلهر پلاك ١٣٣
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$ $ $ $
تالار پذیرایی متین
30% تخفیف

تالار پذیرایی متین

تهران، خ شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، نبش کوچه خوی، تالار پذیرایی متین
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :

۱۶۷ دیدگاه

قبلی