اهمیت رابطه‌ی جنسی در یک ازدواج موفق

بررسی رابطه‌ی جنسی در ازدواج

رابطه جنسی برای یک ازدواج موفق از اهمیت ویژه ای برخوردار است، هرچند احتمالا روابط جنسی بین زوجین با گذشت زمان شور و هیجان روزهای اول ازدواج را نخواهد داشت، اما برای حفظ ازدواج لازم و ضروری به نظر می رسد. وقتی صحبت از حفظ تداوم رابطه ی جنسی در ازدواج به میان می آید، احتمالا موضوعی فراتر از لذت جنسی صرف مد نظر است.

سکس ازدواح رابطه‌ی جنسی

چرا که داشتن رابطه‌ی جنسی در ازدواج، هر چقدرهم که طرفین تمایل روزهای اول را نداشته باشند، موفقیت یک ازدواج را تا حد زیادی تامین می کند. وقتی نیازهای جنسی هم مرد و هم زن در ازدواج تامین می شود، میزان خیانت در روابط بین زن و شوهرها تا حد زیادی کاهش می یابد.

شاید بعضی مواقع شما تمایل به برقراری سکس دارید، اما شریک جنسی‌تان ترجیح می دهد سریال مورد علاقه ی خود را تماشا کند. ممکن است با گذشت چند سال و یا حتی چند ماه از آغاز زندگی مشترک، رابطه ی جنسی، به نظرحداقل یکی از طرفین، خسته کننده و وقتگیر باشد.

گاهی هم شریک زندگیتان علاقه به برقراری رابطه جنسی دارد، اما شما بعد از یک روز کاری سخت خسته و یا حتی مضطرب هستید. در روابط طولای مدت بین زن و مرد، مثل ازدواج، داشتن رابطه ی جنسی منظم یک الزام محسوب می شود. البته این بدان معنا نیست که رابطه ی جنسی همیشه جزو وظایف طرفین زندگی مشترک، و نه لزوما برای تجربه ی لذت جنسی ، می باشد. اما بهتر است فاصله ی زمانی بین دفعات رابطه ی جنسی خود با شریک زندگیتان را تا حد امکان کاهش دهید.

وقتی دو طرف خواسته های جنسی متفاوتی دارند

خیلی وقت ها تنها یکی از طرفین به برقراری رابطه ی جنسی علاقه دارد. در واقع می توان گفت فرصتی که در آن هم زن و هم مرد به یک اندازه مشتاق برقراری رابطه ی جنسی باشند، نادر است. پس نباید تصور کاملا ایده آل گرایانه از رابطه ی جنسی در ازدواج داشته باشیم. خیلی از زن و شوهر ها انتظار دارند همیشه میزان اشتیاق جنسی آنها بالا و به یک اندازه باشد که این موضوع امکان پذیر نیست. همچنین ببینید : ازدواج سفید

رابطه جنسی سکس

در چنین مواردی،بهتر است یکی از طرفین ازدواج که میل جنسی بالایی دارد، سطح توقعات خود را کاهش داده و واقعیت را بپذیرد. در مقابل، شریک زندگی با میل جنسی پایین نیز باید تا حدی خود را با شرایط موجود وفق دهد، تا تفاوت ها در میزان میل جنسی زوجین کم و کمتر شود.

این تصور غلط را که رابطه‌ی جنسی تنها برای زمانی است که آمادگی صد در صد دارید، فراموش کنید. چنین انتظاری تعداد دفعات رابطه ی جنسی در ازدواج را کاهش می دهد و همین موضوع باعث سردی روابط بین زوجین خواهد شد. گاهی اوقات وقتی حوصله ی رابطه و سکس ندارید، همسر شما ممکن است از میل جنسی بالای خود شرمنده باشد و تقاضای برقراری یک رابطه ی جنسی را به کل فراموش کند. چنین ازدواجی را نمی توان یک ازدواج سالم از نظر جنسی و روحی در نظر گرفت. همچنین دفتر ازدواج شیک را ببینید.

تداوم رابطه ی جنسی و سکس لازمه ی یک ازدواج موفق

رابطه ی جنسی منظم برای حفظ اشتیاق زن و شوهر به یکدیگر ضروری است. در روابط طولانی مدت بین زن و مرد و یا ازواج، از تلاش برای برقراری رابطه ی جنسی، در فواصل زمانی منظم، پشیمان نخواهید شد. اگر همسرتان شما را برای یک رابطه ی جنسی سالم می خواهد، هر لحظه به او نه نگویید.

البته هرگز فراموش نکنید در ازدواجی که فقط یکی از طرفین خواستار برقراری رابطه ی جنسی است، مشکلی وجود دارد. اگر همیشه در روابط جنسی خود ناراضی هستید و یا یک رابطه ی جنسی بدون لذت را تجربه می کنید، باید حتما به یک روانشناس و یا مشاور روابط زناشویی و جنسی مراجعه کنید. رابطه ی جنسی را می توان به باشگاه تشبیه کرد. شما شاید قبل از رفتن به باشگاه ورزشی خیلی حوصله ی تمرینات را نداشته باشید، اما به محض ورود به باشگاه، به ورزش علاقه مند می شوید، تا حدی که نمی توانید آن را کنار بگذارید.

رابطه ی جنسی

خجالت در رابطه جنسی نداشته باشید

در روابطی مانند ازدواج، باید خجالت را کنار بگذارید. خیلی از زن وشوهرها فکر می کنند چون شریک زندگیشان برخی مواقع علاقه ای به برقراری رابطه ندارد، آنها نیز باید از داشتن رابطه ی جنسی صرف نظر کنند. اما گاهی باید به شریک زندگی خود نشان دهید که به او علاقه دارید و خواهان یک رابطه ی جنسی سالم هستید. رابطه ی جنسی، بخشی جدا نشدنی از یک ازدواج سالم است.

هم زن و هم مرد باید به یک اندازه برای حفظ زندگی مشترک خود تلاش کنند. بهتر است در تمامی مراحل زندگی، چه دشوار و چه هموار، از نیاز های همسر خود، خصوصا نیاز های جنسی، آگاه باشید و در جهت رضایت هر چه بیشتر او تلاش کنید.

رابطه ی جنسی بین زن و شوهرها صمیمیت ایجاد می کند

رابطه ی جنسی یکی از عوامل موثر در صمیمیت بین زن و مرد است. ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی موجب ترشح هورمونی به نام اکسی توسین، یا همان هورمون عشق در بدن می شود. لذت جنسی به شما کمک می کند رابطه ی نزدیکتری با همسر خود داشته باشید.

رابطه جنسی سکس ازدواج

رابطه ی جنسی در واقع یکی از صمیمی ترین و خصوصی ترین روابط انسانی بشمار می رود، و عدم وجود آن، به راحتی محکم ترین پیوندهای ازدواج را نیز در هم می شکند. ازدواج موفق هم مثل هر کار دیگری نیاز به سرمایه گذاری و تلاش دارد. شما همواره باید برای حفظ روابط سالم خود در تکاپو باشید و برای حل مشکلات خود چاره ای بیاندیشید.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مهمترین کارهای قبل از عروسی
نکات عروسی آخر هفته
منو عروسی دیس پرس سلف رویس
انجام برنامه ریزی برای اجرای رقص عروسی خود

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

سلام ما اخیرا مراسم عروسی داشتیم ، مدیریت خوب و متشخص اتاق عقد و فضای سالن زیبا و چشمگیر ، پرسنل مودب پذیرایی خوب و در مجموع رضایت بخش بود

مهرداد رستمی
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

غذای عالی پذیرایی منظم مهمترین موضوع از میوه و شیرینی هاتون کم نمیشه

سمیه رضایی
تالار پذیرایی حیات

سلام من حدود ۱۰۰ تا مهمون داذم میشه منو و قیمت رو لطف کنید بعلاوه ورودی

معتمد
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

با عرض سلام و احترام. بدینوسیله از کادر مجرب و محترم تالار ارغوان طلایی تشکر مینمایم. ما برای دومین مرتبه بود در این تالار مراسم برگزار کردیم.‌همه موارد پذیرایی، طعم غذا، ادب و پاکیزگی و برخورد بسیار عالی تمامی کادر تالار بسیار عالی و مورد تائید و تعریف میزبان و تمامی مهمانان بود. قطعا دفعات بعدی نیز همین تالار را در نظر خواهیم گرفت.‌ مالک تالار بسیار انسان محترم، متشخص و در حرفه خویش مجرب هستند. سپاس فراوان

علی
تالار پذیرایی یزدان

عالی و کم نظیر با پرسنل عالی

عاطفه
تالار پذیرایی یزدان

ممنون واقعا از مراسم و پرسنل راضی بودم

بدون نام
تالار مجلل ایساتیس پلاس

پذیرایی وغذا ومکان عالی. عالی. عالی

فرناز
تالار پذیرایی قصر پردیس

خیلی خیلی کیفیت غذا افتضاح بود خیلی محیط،گرم بود خدمات صفر

امید
عمارت قصر پایتخت کرج

مدیریت بسیار ضعیف ،پرسنل پذیرایی نمی‌کردند و طبق قرار داد عمل نمی‌کنند،برخورد بد با مهمانها وهمه چی افتضاح