همانطور که میدانید انتخاب کفش برای مراسم عروسی توسط عروس بسیار مهم است و در برگیرنده دو پارامتر مهم راست که نیمی از آن ظاهر و زیبایی کفش و نیمه ی دیگری راحتی آن است ؛ داشتن هر کدام از این پارامترها به تنهایی یقینا هیچ عروسی را خوشحال نخواهد کرد ، در این مقاله سعی شده مهمترین نکات در مورد “نحوه انتخاب کفش عروس” بیان شود .

مدل های کفش عروس

 

جزئیات بسیار زیادی وجود دارد که روی ظاهر شما در روز مراسم عروسی تاثیر خواهد داشت ؛ برای مثال: مدل مو ، مدل آرایش ، لباس عروس ،  اما کفش شما در دسته  دوم اولویت پوشش ظاهری به حساب می آید و انتخاب کفش هایی که می خواهید در روز عروسی خود بپوشید تصمیم بزرگی است (آنها ساعت های مهمی که در کانون توجه هستید تا آخر مراسم همراه شما هستند) و نکات مهمی برای انتخاب کفش عروسی باید در نظر گرفته شود ، مانند قد پاشنه ، سبک و سطح راحتی یا بطور مثال شما به دنبال اضافه کردن کاریزما و جذابیت به شخصیت خود هستید یا صرفا به راحتی کفش  ، هنگام رقص و تحرک فکر می نمایید اما اگر مطمئن نیستید و نمی دانید از کجا شروع کنید ما در اینجا با نحوه انتخاب کفش عروسی خود با شما هستیم.

چگونه کفش عروسی خود را انتخاب کنیم

۱- ابتدا لباس عروسی خود را بخرید

 • کفش عروسی شما باید قبل از هر چیز سبک طراحی لباس و رسمی بودن آن را تکمیل کند.
 • شما نمی توانید تضمین کنید که اگر قبل از پیدا کردن لباس عروسی خود کفش خریداری کنید ، این اتفاق خواهد افتاد.
 • طول و برش لباس شما مشخص خواهد کرد که چه میزان از کفش شما قابل رویت خواهد بود و چه نوع کفشی از لحاظ میزان پاشنه را باید بپوشید.

کفش عروس ایده آل, مدل کفش عروس

۲- اولویت های خود را برای کفش عروسی را مقرر کنید

 •  داشتن بودجه مشخص به هدفمند شدن خرید شما کمک می کند.
 •  آیا می خواهید کفش های شما جلب توجه کنند؟
 • آیا می خواهید کفش را با داماد ست می کنید؟
 • ظاهر یا راحتی کدامیک برای شما بیشتر مهم است؟
 • آیا می خواهید تمام روز یک جفت کفش بپوشید؟
 • خود را بشناسید و بر اساس راحتی خود انتخاب کنید !

جدید ترین مدل کفش عروس

۳- مکان و شرایط برگزاری مراسم خود را در نظر بگیرید

 • هنگام انتخاب کفش عروسی ، مکان عروسی خود را در نظر بگیرید. کفش پاشنه بلند نوک تیز بهترین انتخاب برای عروسی در کنار دریا نخواهد بود!
 • به محل برگزاری مراسم خود توجه داشته باشید: مجموعه های زیادی از پله ها ، مسیرهای لغزنده، استیج رقص لغزنده، همه ی اینها را بررسی کنید.
کفش عروس پاشنه کوتاه
مدل زیبای کفش عروس با پاشنه کوتاه و دانتل

۴- به اخبار هوا شناسی (بارش برف و باران) توجه کنید

 • در صورت عدم وجود هوای مناسب ، یک کفش عروسی جایگزین را در نظر داشته باشید .ممکن است ،گِل و آب باران در باغ و آتلیه عکاسی با شما خوش برخوردی نکنند.
 • در مورد شرایط آب و هوایی غمناک (بارش برف و باران) اگر از لباس کوتاه استفاده می کنید میتوانید هنگام گرفتن عکس از چکمه های زمستانی خزدار سفید با لباس عروسی استفاده کنید تا حدی می تواند به بهبود شرایط کمک کند!

کفش عروس پاشنه دار کارشده

۵- خوب بگردید

 • خرید اولین جفت کفشی که دید و خوشتان آمد ، می تواند خوب باشد ، اما توصیه می کنیم قبل از خرید ، به خوبی وقت گذاشته  و تمام گزینه های خود را ببینید و بعد خرید کنید.
 • فروشگاه های آنلاین و مزون ها تمایل دارند خود را وسیع تر و غنی تر  از آنچه که در مغازه های در سطح شهر می یابید نمایش دهند، بنابراین ایده خوبی است که آنها را هم چک نمایید.
کفش زیبای عروس
یک کفش زیبا و خاص برای عروس

۶- آسایش را در اولویت قرار دهید

 • در نظر بگیرید که کفش ها در کل طول روز همراه تان خواهد بود پس مطمئن شوید به اندازه کافی راحت خواهد بود . با نگاه به عکس های عروسی خود ، می خواهید همه لحظات خوب و خوش را به خاطر بیاورید ، نه اینکه چقدر پای شما در روز عروسی درد میکرد!
 • برای جلوگیری و یا کاهش درد کفش ، روشهای پیشگیری را امتحان کنید ، مانند استفاده از چسب زخم در مناطق حساس و پشت پا
 • با یک کفش با پاشنه متعادل تر می توانید مقدار بیشتری در وسط استیج رقص بمانید و مراسم بهتری بسازید!

 

مدل های جدید کفش عروس

۷- کفش عروسی خود را زمان پرو لباس همراه داشته باشید

 • اگر لباس شما به تغییراتی نیاز دارد ، حتماً کفش های خود را در هر قرار ملاقات با خیاط  خود همراه داشته باشید زیرا خیاط می تواند لباس شما را متناسب با ارتفاع پاشنه کفش هماهنگ طراحی کند.

 

انتخاب کفش عروس, کفش عروس طلایی
مدل کفش عروس با کار دست طلایی

جمع بندی نهایی

انجام دهید :

 • آنها را بپوشید و صرف نظر از سطح راحتی (به خصوص اگر پاشنه بلند انتخاب نموده اید) ، تمرین کنید و آنها را در خانه بپوشید تا قبل از عروسی از خشکی اولیه خارج شوند.
 • یک جفت کفش دیگر هم داشته باشید. حتی اگر کفش هایی که انتخاب کرده اید کاملاً راحت باشند ، به این ترتیب ، اگر یک فاجعه (مانند یک کفش پاشنه بلند با آب و هوای بد)  و حتی پارگی و کثیفی رخ دهد ، شما یک جفت دیگر دارید که بتوانید آن را بپوشید.

 

انجام ندهید :

 • خرید کفش را به آخرین روزها محول کنید. هرچه مدت بیشتری برای خرید کفش عروسی خود صبر کنید ، زمان کمتری برای تعیین اینکه آیا واقعا آنها را با لباس خود دوست دارید یا خیر می ماند
 • پوشیدن کفش ها بدون اینکه آنها را استفاده و نرم کرده باشید. هر سبکی که انتخاب نموده اید بسیار مهم است که بدانید کفش عروسی شما قبل از استفاده برای مراسم مناسب و احساس راحتی خواهید کرد.

در انتها پیشنهاد میشود برای آشنایی با مدل لباس عروس های متناسب با استایل شخصی شما  این مقاله را بخوانید

  

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
خانه عقد دفتر ازدواج زعفرانیه

خانه عقد لکسون

تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان یکتا
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار کلاسیک
15% تخفیف

باغ تالار کلاسیک

انتهای اتوبان زین الدین شرق،خ بیمارستان لواسانی،خ رشیدی،پ ۲۶
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
محضر عقد عمارت تهران

سالن عقد عمارت ایرانی

فرشته، مریم شرقی، پلاک ۵۵
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی رویای پارس حکیمیه

تالار پذیرایی رویای پارس

تهرانپارس، فلکه دوم، انتهای خیابان جشنواره، ابتدای خیابان زهدی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :