همه چیزی که باید درباره آداب هدیه عروسی بدانید

راهنمای خرید هدیه برای عروس و داماد

تبریک! شما به یک جشن عروسی دعوت شده اید که این به آن معناست که شما بخشی ارزشمند از زندگی این زوج هستید. این دعوت ناشی از احترام و قدردانی از شماست اما اکنون زمان آن رسیده که شما برایشان هدیه ازدواج بخرید که وظیفه اصلی شما در قبال عروس و داماد است. خیلی ها نمی دانند چقدر باید هزینه کنند یا این که آیا باید هدیه را حتما از لیست هدایای ارائه شده توسط عروس و داماد خریداری کرد یا خیر .

اگر شما با هواپیما به جشن عروسی سفر کرده اید و هزینه بلیط و هتل را خودتان پرداخت کرده اید آیا باید هزینه کمتری برای هدیه پرداخت کنید یا کلا هدیه ای تدارک نبینید ؟ حتی اگر دقیقا می دانید که به عنوان هدیه می خواهید چه چیزی به عروس و داماد بدهید ، چه زمانی آن را خواهید فرستاد ؟

میخواهید با کلاس باشید و هدیه خود را به بهترین شک در مراسم عروسی به زوجین ارائه کنید ؟ با ما همراه باشید.

 آیا موضوعی با عنوان خیلی زود یا خیلی دیر فرستادن هدیه وجود دارد ؟

عروسی های مجازی این مبحث را خیلی پیچیده کرده اند ، زمانی که شما در یک عروسی به صورت حضوری شرکت کرده اید ، آیا تا به حال این اتفاق افتاده که هدیه شما شبیه هدیه مهمان دیگری در جشن باشد ؟ و اگر این اتفاق در جشن عروسی مجازی بیفتد چه خواهد شد ؟ برای جواب دادن به این قبیل سوالات و سوالات بیشتر ما از ” الن سوان ” متخصص آداب ازدواج کمک گرفته ایم. بنا بر توصیه ایشان شما باید برای عروس و داماد با دادن یک هدیه عروسی عالی آرزوی خوشبختی کنید .

کادو عروس و هدیه جشن عروسی

” سوان” یک قانون ساده دارد : مقدار هزینه ای که شما برای خرید هدیه عروسی برای یک زوج می کنید بسته به نوع ارتباطتان با عروس و داماد متغیر است. او می گوید من دوست دارم به این قضیه به چشم یک پیاز نگاه کنم ، هرچه به مرکز نزدیک تر یعنی صمیمی تر و شما باید هزینه بیشتری صرف خرید کادوی عروسی بکنید.

همچنین ببینید : هدیه داماد و خانواده داماد به عروس در ایام نامزدی و عقد تا عروسی

اگر شما به درستی عروس و داماد را نمی شناسید ( ممکن است همکار یا دوست خانوادگی این زوج باشید ) در این صورت نیازی نیست بیشتر از 25 دلار هزینه کنید ولی اگر شما عروس و داماد را به خوبی می شناسید مثلا دوستی هستید که دائما با ایشان در تماس هستید یا از اقوام نزدیک ، شما باید بیش از 200 دلار برای خرید کادوی ازدواج هزینه کنید.

موقعیت هایی هستند که نیازی نیست برای عروس و داماد کادوی ازدواج خریده شود و بنابراین لازم نیست هیچ هزینه ای صرف شود . اگر مراسم ازدواج در مسافت هایی دور انجام می شود مخصوصا جاهای که گران هستند یا جاهایی که رفتن به آن ها نیازمند پرواز هوایی و اقامت در هتل باشد ، نیازی نیست کادویی برای عروس و داماد گرفته شود.

همچنین اگر شما در بخشی از مراسم عروسی ، قبلا هزینه ای برای لباس ، جشن آخرین روز مجردی ( در ایران حنابندان ) ، پاتختی صرف کرده اید ، دیگر هیچ نیازی به خریدن کادوی عروسی ندارید . وجود محدودیت های بودجه ای برای این که هدیه ای خریده نشود دلیل معتبر و محکمی است. ” سوان” می گوید بسیار مهم است که مردم بفهمند خرید هدیه اجباری نیست. خرید کادو مطمئنا جنبه قدردانی دارد و از همه انتظار می رود اما اجباری نیست.

” سوان ” می گوید : توصیه من این است که اگر شما نمی توانید هدیه عروسی را درست در زمانی که به جشن می رسید بفرستید ، باید آن را تا جایی که می توانید در نزدیک ترین روز به تاریخ عروسی بفرستید . هدف شما این است که اطمینان حاصل کنید هدیه تان قبل از روز عروسی می رسد .

فراموش نکنید برای تاخیر های غیر منتظره حمل و نقل هم باید چند روز محاسبه کنید ، به هر حال این که هدیه تان زودتر برسد خیلی بهتر از این است که دیر تر به دست عروس و داماد برسد. اگر هم در آخرین لحظه به دستشان رسید ناراحت نباشید ، عروس و داماد حتی اگر هدیه شما بعد از جشن عروسی به دستشان برسد باز هم خوشحال می شوند. هنوز بعضی از افراد هدیه هایشان را با خودشان به جشن عروسی حضوری می برند اما این حرکت این روز ها کاملا از مد افتاده است.

همچنین ببینید : گیفت عروسی

” سوان ” می گوید : به خاطر محبوبیت خرید های آنلاین خیلی از مردم هدایای عروسیشان را که به طور مستقیم فرستاده می شود به دست عروس و داماد می رسانند ، او همچنین می گوید اگر قصد دارید کادوی ازدواج را با خودتان به مراسم عروسی بیاورید ابتدا مراسم عروسی را چک کنید تا از وجود میز هدایا در جشن عروسی اطمینان حاصل کنید.

هدیه عروسی و کادوی ازدواج

شما در هر زمان می توانید هدیه ای بخرید که در لیست هدایای ارائه شده توسط عروس و داماد نباشد. هیچ قانونی بر مبنای این مسئله وجود ندارد که شما حتما باید هدیه ای بخرید که قبلا توسط عروس و داماد انتخاب شده باشد. اما موقعیت هایی وجود دارند که صرف نظر کردن از خرید هدیه بر طبق لیست عروس و داماد بهتر از بقیه راه های خرید هدیه است. اگر شما عروس و داماد را خوب می شناسید و با سلیقه و علاقه مندی هایشان آشنا هستید آزادانه برای انتخاب کادو عروسیشان اقدام کنید.

اگر شما چیزی دیدید که خاص بود و شما را به یاد عروس و داماد می انداخت یا این که وسیله منحصر به فردی داشتید می تواند به انتخاب خودتان برای هدیه دادن اعتماد کنید . موقعیت دیگری برای صرف نظر کردن از هدیه ای که در لیست عروس و داماد است ، این است که همه هدایای لیست شده بیشتر از بودجه شما باشند و یا به وسیه سایر مهمانان خریداری شده باشند.

نکته : اگر شما عروس و داماد را به خوبی و یا اصلا نمی شناسید راه بهتر و مطمئن تر این است که که از لیست تهیه شده توسط خودشان برای خرید هدیه استفاده کنید. و همچنین اگر هدیه خاصی مدنظرتان نیست حتما از لیست تهیه شده هدیه تان را انتخاب و خریداری کنید و ( به عنوان مثال به دنبال خریدن ظروف شیشه ای و انوع قابلمه نباشید. ) مطمئن شوید هدیه ای که انتخاب می کنید برای عروس و داماد معنی دار باشد.

خانم ” سوان ” می گوید : شرایط شرکت کردن در جشن عروسی مجازی با عروسی حضوری کاملا یکسان است . هر آنچه که به نظر شما مناسب هدیه عروسی در جشن های عروسی حضوری است برای جشن عروسی مجازی هم مناسب خواهد بود.

همچنین ببینید : هدیه سر عقد

” سوان ” می گوید : ارزش هدیه ای که به عروس و داماد می دهیم به هزینه آن ها برای جشن ازدواجشان ربطی ندارد – هدیه دادن در واقع ارائه احساسات ما در قالبی واقعی و مادی به عروس و داماد می باشد ، ما با انجام این کار در واقع به آن ها تبریک گفته و به آماده سازی وسایل مورد نیاز آن ها برای شروع زندگی مشترکشان کمک می کنیم. چه عروسی حضوری و یا مجازی باشد عروس و داماد زندگیشان را با هم تقسیم خواهند کرد .

هدیه عروسی، گامی برای پیوند عروس و داماد

اگر عروس و داماد در حال حاضر جشن مجازی دارند ولی بعد ها قصد برگزاری مجلس عروسی حضوری هم دارند بهتر است اکنون جلو رفته و هدیه ای تقدیمشان کنید ( چه کسی می داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ) در واقع شما قصد دارید به آن ها برای شروع زندگی مشترکشان کمک کنید و این پیوند با ازدواجی مجازی شروع شده است. شما بعد ها می توانید در زمان جشن ازدواج حضوریشان هدیه کوچکتری را تقدیم کنید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار نیان برای عروسی
15% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای نیان

گرمدره - خیابان سعادتیه - خیابان واعظی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عروسی ترانه
10% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای ترانه

احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا ،خیابان انقلاب، انتهاي كوچه درختي، باغ تالار ترانه
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عمارت رویال
پکیج ویژه

باغ تالار عمارت رویال

شعبه اول: گرمدره | شعبه دوم: سعید آباد شهریار
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :