شاید بسیاری از زوج‌ها را دیده باشید که در سنین کم‌تری که با همسر خود ازدواج کرده‌اند از مراسم و جشن عروسی خود عکس‌های خیلی قابل قبول و زیبایی ندارند و این موضوع به دو عامل بستگی دارد که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

عکاسی فرمالیته عروسی که در سا‌ل‌های اخیر به خصوص، نظر بسیاری از عروس و دامادها و زوج‌های جوان را به خوبی به خود جلب کرده است یکی از شیوه‌ها یا بهتر می‌توان گفت یکی از شاخه‌های عکاسی مدرن است که در این دهه در بین عروس و دامادهای ایرانی بیشتر از پیش دیده می‌شود.

عکس عروس و داماد و عکاسی عروسی

این عکاسی همانطور که گفته شد نوعی از عکاسی مدرن به شمار می‌شود که در طی آن عروس و داماد در روز قبل از برگزاری مراسم عقد و عروسی و یا چند روز پیش از آن به همراه عکاس خود به مکانی که از قبل برای عکاسی مشخص شده است می‌روند.

با لباس‌هایی که قرار است در شب عروسی خود آن ها را به تن داشته باشند و یا حتی لباس‌هایی که باز هم از قبل برای عکاسی انتخاب کرده‌اند عکس‌های خود را گرفته و در نهایت عکس‌های فرمالیته آن ها پس از گذشت این روند آماده می‌شود.

حال پرسشی که به میان می‌آید این است که چرا عکاسی فرمالیته می‌تواند بارها از عکاسی‌های که در گذشته اتفاق می‌افتاد مفیدتر و کارآمدتر از آن ها واقع شود و همچنین چرا عکاسی فرمالیته حتی با این روش ساده اجرایی که دارد اما از اهمیت بسیار زیاد و بالایی برخوردار است؟

عکاسی فرمالیته در گذشته

عکاسی عروسی و عکاسی فرمالیته عروسی

در دهه‌های گذشته همانطور که می‌دانید عروس و دامادها در طی برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود به عکاسی و ثبت عکس‌های خود نیز مشغول می‌شدند و در همان فضای شلوغ جشن مجبور بودند که با عکاس خود درباره نحوه پوزیشن‌ها و حالت‌های مختلف مشورت کرده و همراه با خستگی زیاد عکس‌های خود را بگیرند.

با گذشت زمان و پیشرفت عکاسان کم کم این روند کمی تغییر پیدا کرد. به گونه‌ای که دیگر عروس و دامادها نیازی نداشتند که حتما عکس‌های خود را در حین برگزاری جشن عروسی و همزمان با اجرای مراسم عقد بگیرند و از این منظر، این موضوع فواید خیلی زیادی را برای هم آن ها و هم عکاسشان شامل می‌شد.

همچنین ببینید : باغ عکاسی تهران

همانطور که در ابتدای مقاله خواندید عروس و دامادهایی که در گذشته عروسی کرده و عکس‌های خود را گرفته‌اند، تا حد زیادی از آن ها را می‌توان گفت که کیفیت قابل قبول و خوبی را در عکس‌های خود ندارند و این موضوع همانطور که به آن اشاره شد وابسته به دو عامل است.

عکاسی سنتی در مقابل عکاسی‌های مدرن همچون عکاسی فرمالیته

عکاسی فرمالیته عروسی

دو عامل مهم در گرفتن و ثبت عکس‌ها در گذشته باعث می‌شده است تا عکاسان نتوانند عکس‌های با کیفیت و خوبی را از عروس و دامادها بگیرند و در مقابل هم زوج‌های جوان نمی‌توانستند از بهترین شب زندگی مشترکشان عکس‌های خوب و واقعا به یادمادنی داشته باشند.

در دهه‌های گذشته به علت مقدار کیفیت پایین دوربین‌ها عکاسان نمی‌توانستند عکس‌های با کیفیتی را از سوژه‌های خود بگیرند و همین موضوع سبب می‌شد تا در حین برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی عکاس توانایی ثبت عکس‌ها را با رزولوشن‌های بالا و کیفیت‌های خاص نداشته باشد و در نهایت هم خروجی که از عکس‌ها برمی‌آمد مطمئنا زیبا و مناسب نمی‌شد.

این موضوع را می‌توان به پای سرعت رشد تکنولوژی دوربین‌ها در دهه‌های گذشته در جهان گذاشت اما موضوع دیگری که حائز اهمیت است و در واقع عکاسان در گذشته از آن بهره نمی‌بردند شیوه و انتخاب روشی بود که آن ها برای عکاسی از سوژه‌های خود یعنی عروس و دامادها در جشن‌های عروسی در پیش گرفته بودند.

این شیوه همانطور که گفته شد مشکلات زیادی را هم برای عکاسان هم برای خود عروس و داماد به وجود می‌آورد که در نهایت باعث می‌شد خروجی عکس‌ها با کیفیت و به یادماندنی نباشد.

عکاسی فرمالیته شیوه‌ای جدیدتر برای عکاسی عروسی

عکاسی عروسی و فرمالیته

در شیوه‌ای که عکاسان در گذشته برای ثبت و گرفتن عکس‌های عروس و داماد از آن استفاده می‌کردند همانطور که به آن اشاره شد مشکلاتی برای عروس و داماد پدید می‌آمد که در نهایت باعث می‌شد عکس‌های آن ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد.

یکی از این مشکلات خستگی‌ عروس و داماد در روز برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی به شمار می‌رفت که می‌توان گفت همین موضوع یکی از عوامل بسیار مهم برای کیفیت مطلوب یک عکس در امروزه به حساب می‌آید.

در واقع زمانی که عروس و داماد خستگی زیادی را تحمل می‌کنند این خستگی کاملا در حین عکاسی مشهود خواهد بود و همین حس در عکس نیز به صورت کامل دیده خواهد شد. به همین جهت امروزه یک عکاس حرفه‌ای زمانی که سوژه‌ی خود را خسته انگارد به هیچ عنوان در پی عکاسی از آن نخواهد بود چون همین موضوع می‌تواند باعث افت و کاهش چشمگیر جذابیت عکس او بشود.

یکی دیگر از مشکلاتی که عروس و دامادها در گذشته در حین عکاسی عروسی خود تجربه می‌کردند وقفه‌های زیاد همزمان با عکاسی آن می‌بوده که باعث می‌شد عکاس و خود عروس و داماد تمرکز کافی و زیادی به روی موضوع عکاسی نداشته باشند و در نهایت عکس‌ها انسجام خود را تا حد زیادی از دست بدهند.

همه این مشکلات با ظهور اندک اندک عکاسی فرمالیته عروسی از میان برداشته شدند و در آخر امروزه شاهد عکس‌هایی بسیار زیبا و به یادماندنی از عروس و دامادها هستیم که می‌توان گفت تا همیشه هر چقدر هم که بگذرد کیفیت عکس‌ها برای همه قابل قبول خواهد بود.

اهمیت بالای عکاسی فرمالیته برای عروس و داماد

عکاسی عروس و داماد و عکس فرمالیته

شاید زوج‌های زیادی را دیده باشید که در هنگام برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود با جلوگیری و صرفه‌جویی‌های بیش از اندازه برای برخی موضوعات در سال‌های پس از جشن عروسی خود حسرت آن ها خورده باشند و از نبود آن موضوع و امکان در آن زمان تا حدی ابراز ناراحتی کنند.

عروس و دامادها باید توجه داشته باشند که عکس‌ها همیشه همانند نواری از خاطرات برای انسان هستند و با این که هر کسی می‌تواند تا پایان عمر خود خاطرات خود را در ذهن خود مرور کند اما دیدن و تصویری واضح و زیبا از آن خاطرات می‌تواند برای او ارزشی بی‌نهایت بزرگ داشته باشد.

ثبت و گرفتن عکس‌های یکی از مهم‌ترین شب‌های زندگی مشترک نیز دقیقا به همین علت ارزش بسیار بالایی را برای عروس و داماد می‌تواند داشته باشد. عروس و دامادها باید توجه داشته باشند که شاید عکاسی فرمالیته برای آن ها کمی هزینه اضافه را در پی داشته باشد اما می‌تواند در آینده کیفیت بالای عکس‌هایشان گنجینه‌ای خیلی ارزشمند را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

حال پرسش مهم دیگری که مطرح است این است که عکاسی فرمالیته چرا تا این حد می‌تواند برای یک عروس و داماد و زوج‌ جوان ضروری و ارزشمند باشد و چرا باید تا این قدر به این موضوع پیش از برگزاری مراسم عقد و عروسی بها داد؟

فواید عکاسی فرمالیته برای عروس و داماد

عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته برای ثبت و گرفتن عکس‌های عروسی در واقع فواید بسیار زیادی را شامل می‌شود که همگی به عروس و دامادها و زوج‌های جوان کمک می‌کند تا بتوانند همراه با راحتی بیشتری به ثبت و گرفتن عکس‌های برگزاری مراسم عقد و جشن عروسیشان بپردازند.

عکاسی فرمالیته با شیوه‌ای که امروزه عکاسان برای گرفتن عکس‌های عروس و دامادها در پیش گرفته‌اند باعث می‌شود تا عکاس در حین ثبت و گرفتن عکس‌ها بیشترین میزان تمرکز را در اختیار داشته باشند و  در نهایت به همین جهت با خلاقیت بیشتری عکس‌ها را ثبت کنند.

همچنین این شیوه از عکاسی عروسی به عروس و داماد کمک می‌کند تا در شرایط بهتر و همینطور با انرژی بسیار زیادی مشغول گرفتن عکس‌های عروسی خود بشوند. همانطور که گفته شد این موضوع سبب می‌شود در آخر کیفیت خروجی عکس‌ها در حد قابل و قبول و استانداردی قرار داشته باشد.

علاوه بر این کمک می‌کند تا عروس و داماد بتوانند در حالت‌های بهتر و همراه با پس زمینه‌های کاملا زیباتری عکس‌های عروسی خود را بگیرند و عکاس بتواند با خیالی آسوده انسجام بیشتری را در حین عکاسی عروسی برای آن ها حفظ کند.

می‌توان گفت امروزه با پیشرفت تکنولوژی در عرصه ساخت دوربین‌ها و همچنین ایجاد شیوه‌های نوین و جدیدتر در صنعت بسیار بزرگ عکاسی در جهان عکاسان هر روزه بیش‌تر از پیش امکان این را پیدا می‌کنند تا عکس‌های بهتر و در کیفیت‌های خیلی خاص‌تر و خوبی عکس‌های خود ثبت کنند.

عروس و دامادها نیز با توجه به نکاتی که در طی این مقاله درباره عکاسی فرمالیته بیان شد باید در نظر داشته باشند که روز عروسی یکی از خاص‌ترین و بهترین روزهای زندگی مشترک آن ها خواهد بود پس باید متناسب با شیوه‌های جدید و خیلی مناسبی که در عکاسی امروزه دسترسی به آن ها ساده‌تر شده است عکس‌های با کیفیت و خاطره‌انگیزی را برای خود ثبت کنند.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$

تالار پذیرایی باغ سعادت

تهران- سعادت آباد- بین میدان کاج و قیصر امین پور- خ صرافها- نبش ۱۷غربی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
قصر ملک
23% تخفیف

باغ تالار قصر ملک

احمد آباد مستوفی، میدان پیامبر اعظم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار در جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار گل یاس

میدان ونک - ابتدای میر داماد - آموزش و پرورش منطقه ۳ - تالار گل یاس
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار آسو جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار آسو

جاجرود - جاده سد لتیان - پلاک ۱۲۱
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :