مدل های محبوب لباس عروس و اندامهای مناسب برای آنها + 57 مدل جدید1402

در بین تنوع زیاد لباس‌ عروس همیشه انتخاب بهترین و رویایی‌ترین لباس برای عروس خانم‌ها کمی مشکل می‌شود. مخصوصاً وقتی که هیچ ایده ای در مورد لباس های عروس نداشته باشند. در این خرید که جز مهم‌ترین خریدهای جشن شما محسوب می‌شود بعد از سلیقه شما فاکتورهای دیگری نیز برای یک انتخاب درست وجود دارد.

ما در سایت تالارکده سعی داریم با معرفی انواع مختلف لباس‌های عروس و اینکه برای چه اندام‌هایی مناسبند به شما کمک کنیم تا مناسب‌ترین انتخاب خود را انجام دهید و بهترین خاطره را از این روز بزرگ ثبت کنید. همچنین بهنوان مرجع خدمات عروسی با معرفی بانک جامعی از باغ تالار و تالارهای تهران شما براحتی ‌و بدون نگرانی می‌توانید بهترین مکان را برای عروسی رزرو کنید برای مشاهده لیست قیمت، امکانات، و تخفیفات لحظه آخری باغ های عروسی رو لینک زیر کلیک کنید

انواع مدل‌های لباس عروس جدید 2023

لباس عروس

لباس عروس پرنسسی

لباس های پرنسسی را اغلب با دامن های پفی اش می شناسیم. این دامن ها شامل دو دسته ی دامن بلند و دامن کوتاه هستند. بسیاری از عروس خانم ها، ترجیح می دهند که لباس مخصوص عروسی شان پفی باشد.

لباس عروس پفی

مدل لباس عروس جدید 1401

لباس عروس  پرنسسی می تواند بزرگی بیش از اندازه ی پایین تنه را به خوبی پوشش بدهد و زیبایی اندام عروس خانم را چند برابر کند. مدل پرنسسی یا پفی هنگام رقصیدن، جلوه و شکوه عروس خانم را هم بیشتر نمایان می سازد. لباس مخصوص عروس پفی بیشتر برای خانم‌های قد بلند مناسب است و به خودی خود قد عروس را بزرگتر نشان می‌دهد. افراد ریز نقش و قد کوتاه در دامن‌های پفی و حجیم گم خواهند شد و به چشم نخواهند آمد.

مدل لباس عروس پرنسسی

در کنار تمام ویژگی های این نوع لباس عروس بلند، باید اضافه کرد که لباس مخصوص عروس های ساده، باعث می شوند که در مراسم عروسی، عروس خانم از سایر مهمان ها تفکیک داده نشود، یعنی شکوه و عظمت لازم برای یک عروس را نداشته باشد. لباس خاص و ویژه، همیشه به عروس ابهت می بخشد و باعث می شود مانند ستاره ای در مراسم جشن عروسی اش بدرخشد.

مدل لباس عروس پرنسسی

باید اشاره کرد که برای آن دسته از عروس خانم ها که رقص های پر تحرکی دارند و در کل، دوست دارند در طول مراسم عروسی شان مدام در حال رقص و تحرک باشند، لباس های عروسی پرنسسی وجود دارد، که دنباله ی آنها به طور جداگانه به لباس وصل می شود و عروس خانم قادر است، به راحتی و سهولت از این دنباله برای عکاسی استفاده کرده و هنگام رقص آن را جدا کند. از دیگر مزایای این لباس ها این است که عروس می تواند در مراسم عروسی اش دو لباس مختلف بر تن داشته باشد.

لباس عروس مدل بی شانه

به جهت زیبایی این نوع مدل ها، امروزه، لباسی هایی تهیه می شود که دنباله های بلندی ندارند و برای عروس خانم های اکتیو کاربردی تر هستند.

دنباله های کوتاه تر علاوه بر اینکه کارایی بیشتری دارند، زیبایی لازم را نیز به لباس شما می بخشند و همچنین آسیب زیادی هنگام کشیده شدن در روی زمین به آن ها وارد نمی شود.

لباس عروس پرنسسی

مدل لباس عروس جدید در تهران, لباس عروس شیک

همانطور که گفته شد این مدل لباس برای عروس هایی که پایین تنه بزرگی دارند مناسب است. سعی کنید در این نوع لباس بالا تنه‌ای انتخاب کنید که کاملاً تزئین شده و کار شده باشد و چشم را به قسمت بالای لباس هدایت کند. اگر اندام شما گلابی شکل است، به شما بالا تنه‌ی دکلته پیشنهاد می‌شود و از پوشیدن لباس مدل راسته (sheath) و مدل ماهی (mermaid) بپرهیزید.

مدل لباس عروس پرنسسی

شاید این موضوع برای شما جالب باشد: 20 تا از مجلل ترین لباس ماندگارترین عروس های تاریخ

مدل ترومپت

مدل ترومپت از بالاتنه تا زیر باسن تنگ است و از زیر باسن گشاد می شود. این مدل برای افراد لاغر مناسب است. از آنجایی که در این مدل لباس عروس بلند، پیراهن تا محدوده شکم و باسن تنگ است بیشتر برای افرادی مناسب است که کمر باریک و اندامی منحنی‌تر دارند. این مدل لباس مخصوص عروس مناسب افرادی که لاغراندام یا ریزنقش هستند یا افرادی که اندامشان ساعت شنی است، مناسب می‌باشد. برای اندام‌های سیب و گلابی این مدل لباس عروس پیشنهاد نمی‌شود چرا که باسن و پهلو‌های فرد را نمایان می‌کند.

لباس عروس ترومپت

سبک های جدید لباس عروس در سال 1401

♥♥♥ لباس عروسی ایرانی جدید ♥♥♥

مدل کلوش یا A-line

این مدل لباس که شبیه حرف A انگلیسی است در قسمت بالا تنه تنگ و در ادامه، از کمر به پایین دامن آن کلوش می شود. این پیراهن چین و پف مدل پرنسسی را ندارد و ساده‌تر از آن است. این نوع لباس مخصوص عروس برای انواع اندام‌ها مناسب است اما برای کسانی که بالا تنه ی متناسبی دارند ولی پایین تنه درشتی دارند مناسب تر می باشد.

لباس عروس کلوش

♥♥♥ لباس عروسی ایرانی جدید ♥♥♥

مدل لباس عروس کلوش یا A-line

♥♥♥ خرید لباس عروس ♥♥♥

مدل لباس عروس کلوش یا A-line

برش روی باسن (Modified A-Line):

در این مدل لباس عروس بلند، پیراهن تا روی باسن چسبیده به بدن است و پس از آن به شکلی کلوش یا چین دار تبدیل می‌شود. حالت اصلاح شده A-Line دامنی برش خورده دارد و بدن نمایانتر از حالت معمولی آن است. این لباس مناسب افرادی است که شکم صاف و خط کمر دارند. این مدل هیکل را درشت نشان می دهد به خصوص در قسمت میان تنه.

مدل های لباس عروس 2021

♥♥♥ لباس عروسی ایرانی جدید ♥♥♥

لباس عروس

♥♥♥ خرید لباس عروس ♥♥♥

لباس عروس مدل ماهی (Mermaid):

این مدل لباس مخصوص عروس از کمر تا روی زانو به بدن چسبیده است سپس از روی زانو کلوش می‌شود. این مدل برای افرادی مناسب است که اندامی لاغر یا شکل ساعت شنی دارند. برای افرادی که اندام پر دارند لباس مدل ماهی توصیه نمیشود.

لباس عروس جدید و جذاب

یکی از ویژگی های مثبت در مدل های ماهی این است که علاوه بر استفاده به عنوان لباس عروس، می توانید از این مدل ها به عنوان لباس مجلسی مدل ماهی شیک و با وقار نیز استفاده کرده و در مجالس بدرخشید، شاید تنها راه برای اینکه یک لباس مدل ماهی کاملا به تن شما بنشیند، وجود اندامی خوب در شما باشد.

مدل لباس عروس حرف A

این نوع از لباس عروس را با انواع پارچه های دانتل، ساتن، گیپور و… می توان دوخت و برای دوخت آن هیچ محدودیتی وجود ندارد، لباس مدل ماهی خود دسته بندی های بسیاری دارد، برخی لباس مدل ماهی آستین دار به حساب می آیند که بسته به سلیقه شما می توانند آستین هایی بلند تا کوتاه و حلقه ای داشته باشند،

لباس عروس ماهی آستین دار

برخی مدل دکلته بوده و برخی نیز کاملا پوشیده خواهند بود، در انتها تنها چیزی که مهم است، زیبایی اندام، پوست صاف و بدون عیب شما و میزان راحتی شما در لباس است که مشخص می کند تا لباس از چه اندازه پوشیدگی و نوع آستینی بهره ببرد. پس از تصمیم نهایی مبنی بر انتخاب لباس مدل ماهی، حتماً آن را بپوشید و کمی با آن راه بروید تا مطمئن شوید که انتخاب خوبی برای شب عروسی تان خواهد بود.

لباس عروس ماهی

♥♥♥ خرید لباس عروس ♥♥♥

مدل لباس عروس ماهی

مدل لباس عروس ماهی

مدل لباس عروس ماهی

مدل لباس عروس ماهی

مدل راسته یا sheath

این مدل از بالا تنه تا پایین تنگ می باشد و دامن راسته ای دارد و خط کمری ندارد. برای افرادی مناسب است که از هیکل متناسب و قد بلندی برخوردار هستند. در صورت استفاده از یک پارچه بسیار نرم و لخت، ایجاد گودی کمر نیز می‌کند.

لباس عروس مدل های جدید

مدل لباس عروس راسته

مدل لباس عروس راسته

مدل لباس عروس راسته

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:ملاک های انتخاب لباس عروس رویایی شما

لباس عروس کوتاه (Tea-Length):

لباس عروس کوتاه معمولا برای مراسم خاص‌تر استفاده میشود. این مدل پیراهن با توجه به فرم بدن باید انتخاب شود. معمولا لباس عروسی کوتاه در مراسم ساده‌تر، مراسم کنار آب و مهمانی عروسی دوستانه استفاده می‌شود. بسیاری از خانم‌هایی که ازدواج دوم را جشن می‌گیرند، لباس سفید کوتاه می‌پوشند. پیشنهاد می‌کنیم لباس عروس کوتاه را با کلاه یا تور کوتاه و طراحی خاص ست کنید.

لباس عروس مدل کوتاه

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که این لباس مخصوصاً برای عروس هایی مناسب است که شانه های پهن دارند مخصوصاً اگر بر روی کمر لباس کار شده باشد.

مدل لباس عروس کوتاه

با انتخاب یک لباس عروس با دامنی کوتاه توجه به پاها جلب شده و از روی شانه‌ها برداشته می‌شود و انتخاب یک کفش عروسی بسیار زیبا با پاشنه‌های بلند، عملی بسیار زیرکانه است که این فرم پوشش را کامل می‌کند و بیش از پیش توجه سایرین را به پاهای شما جلب می‌کند. به این صورت توجه از روی شانه ها به کمر و پاها منتقل می شود. در هنگام این مدل لباس به فرم پاهایتان توجه کنید، اگر از فرم و تراش پاهای خود رضایت ندارید بهتر است به گزینه دیگری فکر کنید.

لباس عروس کوتاه

مدل های محبوب لباس عروس و اندامهای مناسب برای آنها

مدل های محبوب لباس عروس و اندامهای مناسب برای آنها

یکی دیگر از ویژگی های لباس عروس کوتاه این است که شما می توانید ساعتها برقصید بدون اینکه وزن لباس عروس شما را خسته کرده و آزار دهد، این معیار به قدری حائز اهمیت است که می‌تواند لذت شما را از رؤیایی‌ترین شب زندگی‌تان دوچندان کند از این رو با انتخاب لباس عروس جدید ۱۴۰۱ کوتاه این مراسم را برای خود باشکوه کنید.

مدل لباس عروس کوتاه

مدل لباس عروس کوتاه

مدل لباس عروس کوتاه

انواع دامن عروس

تقریبا می‌توان انوع دامن لباس عروس ها را در زیر مجموعه مدل برش A دسته بندی کرد. همانگونه که از نام این مدل برمی‌آید برش دامن لباس عروس به گونه‌ای طراحی می‌شود که شکل آن کاملا شبیه به حرف A انگلیسی است. عروس خانم‌های محترم باید در نظر داشته باشند که مدل‌های متنوعی که دامن‌های متفاوت را شامل می‌شوند صرفا محدود به این تنها مدل نیستند اما در مجموع تعداد زیادی از مدل‌های مختلف به نحوی زیرمجموعه این مدل به شمار می‌روند.

لباس عروس بدون شانه

یکی از مدل های جدید و صنعت مد لباس عروس لباس عروسی های بدون شانه یا شانه خاموش گفته می شود. این لباس عروس ها با شانه های افتاده طراحی شده که زیبایی خاصی به لباس و فرم آن در بدن عروس می دهند. این نوع لباس می تواند با ترکیب های بالا طراحی شود و خاص و منحصر به فرد بودن در این مدل به چشم می آید.

آستین افتاده

Jasmine Bridal - Bridal Dresses - Fall 2021

مدل جدید لباس عروس

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:6 راه برای دانستن اینکه کفش های مناسبی برای عروسی خود انتخاب کرده اید

لباس عروس سلطنتی

در مدل لباس عروس سلطنتی یا امپراتوری، دامن با ظاهری صاف و ساده از زیر سینه شروع می‌شود و به سمت پایین می‌رود. این مدل برای فرم اندام مستطیلی بسیار مناسب است و یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد. همچنین این مدل قد شما را بلندتر و زیباتر نشان می‌دهد.‌ مدل سلطنتی در بین عروس های ساده پسند و طرفداران طرح‌های کلاسیک از محبوبیت بالایی برخوردار است.

لباس عروس سلطنتی empire

سلطنتی

همچنین برای مراسم عقد یا فرمالیته می‌توانید به عنوان مدلی بسیار شیک و زیبا به لباس عروس های سلطنتی فکر کنید. اگر می‌خواهید قد بلندتر از حالت معمول خودتان به نظر برسید؛ از انتخاب لباسهای با خط کمر پایین پرهیز کنید، چرا که این مدل لباسها بالاتنه را کوتاه نشان می‌دهد و در نتیجه قد شما کوتاهتر دیده می‌شود.

لباس عروس جدید 1401

لباس عروس آستین پفی

مدل‌های دکلته با آستین‌های پف دار، ترندی قدیمی  با تلفیقی از لباس‌های ویکتوریایی است. این مدل با شکل و شمایلی مدرن دوباره به صدر مد برگشته و مورد توجه طرفداران سبک فانتزی و ویکتوریایی است. دامن این مدل نیز صاف از زیر سینه شروع می‌شود و تا پایین با پف کمی ادامه پیدا می‌کند.

لباس عروس آستین پفی

مدل آستین پفی بیشتر بر زیبایی سرشانه و گردن تأکید دارد. لباس عروس آستین پفی بیشتر برای عروس های لاغر و کم سن و سال مناسب می‌باشد. اگر جزو کسانی هستید که مد روز برایتان اهمیت دارد لباس عروس آستین پفی گزینه درخور توجهی خواهد بود.

مدل لباس عروس آستین پفی

مدل لباس عروس آستین پفی

مدل لباس عروس آستین پفی

لباس عروس یقه هفت

این دسته از لباس عروس‌ها یقه‌ای به شکل عدد 7 فارسی یا حرف v انگلیسی دارند و می‌توانند یقه‌ای خیلی باز داشته باشند و نمای زیبایی به لباس بدهند؛ این لباس عروس جدید ۱۴۰۱ به شما این امکان را می‌دهد که در رؤیایی‌ترین شب زندگی خود به زیبایی بدرخشید و توجه همگان را به خود جلب کنید.

مدل لباس عروس یقه هفت

Jasmine Bridal

مدل لباس عروس یقه هفت

یقه هفت

لباس عروس آستین‌دار

به این دسته از لباس عروس‌ها، اصطلاحا مدل حجاب هم گفته می‌شود. زیرا این مدل با توجه به پوشیدگی نسبی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی برای افراد خاص باشد.

لباس عروس آستین‌دار

لباس عروس آستین‌دار

یقه هفت

توصیه آخر این است که خودتان باشید، اطمینان حاصل کنید که از هر مدل لباسی که انتخاب می کنید در آن راحت هستید و احساس زیبایی و وقار می‌کنید. مطمئن شوید که لباس شما محدود کننده نیست. زیرا وقتی از جلو مهمانان عبور می‌کنید این امر کاملاً مشهود خواهد بود. سعی کنید بهترین ویژگی خود را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که لباس عروس ایده‌آل شما، این ویژگی را برجسته می کند.

همچنین به هیچ عنوان نمی‌توان اهمیت لباس عروس را در مراسم عروسی نادیده گرفت از این رو ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب آن حساسیت زیادی به خرج دهید و به هیچ عنوان در انتخاب آن عجله نکنید، زود اقدام کنید و بدون عجله در انتخاب خود دقت کنید تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را برای لباس عروس خود داشته باشید.

لباس لاکچری عروس

  • قبل از آنکه به سراغ مدل خاصی خاز سبک‌ها و مدل‌های لباس عروس بروید دو عامل مهم بودجه و قیمت و فرم اندام شما باید مورد بررسی قرار گیرد. البته با اجاره کردن لباس می‌توانید در بودجه خود صرفه جویی نمایید.
  • نکته مهم دیگر اینکه فاصله زمانی انتخاب لباس تا زمان مراسم  جشن عروسی خود را زیاد نباشد. ممکن است در این مدت خواسته و یا ناخواسته تغییر سایز داشته باشید
  • همان‌طور که ‌می‌دانید یکی از مفیدترین روش‌ها برای این که شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید مشاهده نمونه مدل‌های لباس عروس افراد مشهور و یا کسانی که قبل از شما فکر تمام جزئیات را کردند می‌باشد، با این کار شما سلیقه‌ی خود را به بهترین شکل ممکن به چالش می‌کشید و می‌توانید در هر نمونه، معیارهایی که موردپسندتان می‌باشد را در لیست خود جایی دهید و المان‌هایی که خلاف میل شما است را در لیست دیگری تهیه کنید، این کار حتی زمانی که شما عزیزان قصد دارید دوخت لباس عروس شخصی خود را به خیاط بسپرید هم کاربرد دارد زیرا شما می‌دانید چه معیارهایی موردپسندتان است و چه المان‌هایی خلاف میل شما می‌باشد.

از این رو تیم تالار کده جهت تسهیل در روند انتخاب لباس عروس شما اقدام به جمع‌آوری بهترین و متنوع‌ترین مدل‌های لباس عروس موجود کرده تا شما عزیزان در یک صفحه هر آنچه که نیاز دارید را در اختیار داشته باشید.

شاید برای شما هم سوال باشد ...

کدام مدل دامن برای لباس عروس مناسب است ؟

تقریبا می‌توان انوع دامن لباس عروس ها را در زیر مجموعه مدل برش A دسته بندی کرد. همانگونه که از نام این مدل برمی‌آید برش دامن لباس عروس به گونه‌ای طراحی می‌شود که شکل آن کاملا شبیه به حرف A انگلیسی است. عروس خانم‌های محترم باید در نظر داشته باشند که مدل‌های متنوعی که دامن‌های متفاوت را شامل می‌شوند صرفا محدود به این تنها مدل نیستند اما در مجموع تعداد زیادی از مدل‌های مختلف به نحوی زیرمجموعه این مدل به شمار می‌روند.

چه زمانی لباس عروس رنگی می توان استفاد کرد ؟

انتخاب مدل لباس عروس، چالش جدی برای عروس خانم‌ها است. اگر شما هم در تدارک مراسم عروسی یا عکاسی عروسی باشید، حتما ذهن‌تان شدیدا درگیر انتخاب این لباس است. قطعا، لباس عروس رنگی شیک، یکی از خاص‌ترین لباس‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید. اگر خیلی ریسک پذیر نیستید اما عاشق لباس عروس رنگی 2020 شده‌اید، اصلا نگران نباشید؛ انتخاب لباس عروس رنگی برای عقد نیز، انتخاب هوشمندانه‌ای برای لباس عروس است.

کدام مدل لباس عروس برای بدن شما مناسب است ؟

توصیه آخر این است که خودتان باشید. اطمینان حاصل کنید که از هر مدل لباسی که انتخاب می کنید در آن راحت هستید و احساس زیبایی و وقار می‌کنید. مطمئن شوید که لباس شما محدود کننده نیست. زیرا وقتی از جلو مهمانان عبور می‌کنید این امر کاملاً مشهود خواهد بود.

مکان های مناسب برای خرید لباس عروس در تهران کجاست ؟

امام زاده حسن واقع در خیابان سه راه آذری چهار راه امیر اکرم (خیابان ولیعصر به سمت خیابان جمهوری) خیابان میرداماد در تهران (خیابان میرداماد تهران به داشتن لباس های عروس گران قیمت معروف است. ) کوچه برلن (قیمت مناسب) کوچه رفاهی (قیمت مناسب)

 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار پذیرایی عمارت یاکند در جاجرود
20% تخفیف

باغ تالار یاکند

جاجرود شهرک صنعتی خرمدشت نبش ۲۴ متری سینا
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار کلاسیک
15% تخفیف

باغ تالار کلاسیک

انتهای اتوبان زین الدین شرق، خیابان بیمارستان لواسانی، خیابان رشیدی، پلاک ۲۶
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار آسو جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار آسو

جاجرود - جاده سد لتیان - پلاک ۱۲۱
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :

۲۰ دیدگاه