دروغ هایی در مورد لباس عروس+ تاریخچه

دلیلی وجود دارد که عروس ها لباس سفید می پوشند ولی ممکن است به ذهن شما نرسیده باشد که چرا لباس عروس سفید رنگ است. به این دلایل شما باید لباس عروس غیرسنتی را مدنظر بگیرید. عروس ها همیشه در روز عروسی لباس سفید نمی پوشیدند. در حقیقت قبل از سال 1840 قرمز رنگ رایج برای لباس عروس بود.

لباس عروس سفید دانتل

چه اتفاقی در سال 1840 افتاد؟

ملکه ویکتوریا تصمیم گرفت لباس سفید بپوشد تا بتواند بعضی از تورهای مورد علاقه اش را استفاده کند. بله، یک نجیب زاده تصمیم می گیرد از رنگ سفید در لباسش استفاده کند و حالا همه ما هم این کار را می کنیم.

لباس عروس سفید دانتل

چند سال بعد خانم گودی در کتابش بنام “کتاب خانم ها” اعلام کرد “عرف این طور خواسته است که از قرون ابتدایی سفید مناسب ترین و بجا ترین رنگ در هر جنسی است. این رنگ نشانه خلوص و پاکی یک دختر و قلب وفادار به کسی که انتخاب کرده می باشد”.

و این گونه بود که سفید رنگ انتخابی برای لباس عروس شد به صورتی که انگار هیچ رنگ دیگری برای لباس عروس قابل انتخاب نیست. ظاهرا این رنگ بخاطر نشان دادن خلوص پوشیده می شود.

بسیاری از مدلها هستند که شخصیت های مشهور و ستاره را تحت تاثیر قرار می دهند و یک مد جدید در صنعت پوشاک راه می اندازند. ما امروزه بیش تر ازدوران 1840 استقلال و حق انتخاب داریم.

در دوران بحران اقتصادی بزرگ در ایالات متحده رایج بود عروس ها لباسی که داشتند را برای عروسی می پوشیدند (آن سالها حتی حلقه ازدواج زیاد مرسوم نبود). دلیل اینکه لباس عروس سفید شروع به رایج شدن دوباره کرد این بود که از این طریق می شد تاثیر گذاری بودن یک نفر را نشان داد. خریدن یک لباس عروس یک موضوع بود و داشتن منابع کافی برای تمیر نگه داشتن آن موضوعی دیگر، که سمبل ثروت و رفاه بود. این عقیده که مراسم عروسی راهی برای نشان دادن ثروت و سلیقه است هنوز هم وجود دارد.

آیا واقعا لباس عروس غیر سنتی وجود دارد؟

شاید لباس عروس غیر سنتی نباید واقعا غیرسنتی نام گذاری شود زیرا سنتی که در پس آن نهفته است (مثل بیش تر جنبه هایی که در سنت عروسی وجود دارد که ما باور داریم) جنبه نمایشی و ظاهری دارد.

لباس عروس سفید دانتل

پس اگر شما رویای پوشیدن یک لباس ابریشمی گلدار با رنگ تند دارید یا شلوار یا لباسی که قبلا داشته اید را دارید می توانید با خودتان کنار بیایید.

ازدواج شما و دعوت مهمانان در تالار بخاطر لطف کردن به دیگران نیست، مخصوصا کسانی که کتاب خانم گودی را مطالعه کرده اند. ازدواج شما بخاطر تقدس روح شما به عنوان یک زوج است که اکنون در این پیوند دوباره تعریف شده اید. لباس عروسی که انتخاب کرده اید باید انعکاسی از این باشد که شما چگونه می خواهید پیوندتان را جشن بگیرید. اگر این به معنی پوشیدن لباس سفید است خوب است، حتی اگر لباس سیاه هم باشد مشکلی نیست. توجه داشته باشید هر آنچه به عنوان لباس انتخاب می کنید بستگی به شما دارید نه یک سنت ساختگی.

 

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

لباس عروس رنگی برای عقد
کالکشن جدید اروپایی از انواع مدلهای لباس عروس کوتاه
اجاره لباس عروس در تهران

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ عمارت یلان

ما از نزدیک همه چیز رو لمس کردیم. واقعا گول ظواهر رو نخورید. همه چیز در قالب شعار و نگاه اول قشنگ هست ولی در باطن به نحو دیگه ای میتونه باشه.

بدون نام
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

فقط پنج روز دیگه تا ازدواج 🫡 بهترین دعا و انرژی مثبت برای همدیگه اینه که آرزوی خوشبختی کنیم. من برای تک تک شما آرزوی خوشبختی دارم اگه شما هم چنین آرزویی برای من داشتید قلب کنار کامنتم رو رنگی کنید ببینم چند نفر کامنتم رو خوندن و این دعا رو برام داشتن...

پیمان
تالار بصیرت باقرشهر

بخشی از غذاها که داده شد فرق داشت و کیفیت بسیار پایینی داشت بخشی ولی خوب بود

سعید پور
تالار مجلل ایساتیس پلاس

مراسم عروسی دعوت بودم حیف به خاطر تعداد بالای مهمان ها نتونستم مراسم خودم رو اینجا برگزار کنم بهترین غذایی که تالار عروسی خوردم رو اینجا تجربه کردم واقعا عالی بود برخورد همه ی کارکنانشون هم خوب بود جایی واسه انتقاد نداشت این تالار همه چیز عالی

ناشناس
چک لیست هزینه عروسی ۱۴۰۳

ازدواجی که قدیم با 100.000 تومن انجام میشده تبدیل شده به یک میلیارد یه ازدواج معمولی یک میلیارد یک شب رویایی و به یاد ماندنی هر کسی باشه فرار میکنه یه آمار بگیره بخوای ازدواج بکنی یک میلیارد فقط ازدواج جدا از خونه و ماشین و مهریه ولی صیغه یک میلیون

بدون نام
نکات مهم برای خرید سرویس طلای عروس

با اینهمه گرونی چطوری ازدواج کنیم ؟ کل تهران پر شده از تبلیغات ازدواج. برای ما چه کاری انجام دادید ؟ هر روز گرونی بیشتر داریم. کی جرات میکنه ازدواج کنه ؟ همه تو خرج و مخارج میمونن و امیدی برای بهبود وضع و اوضاع هم نیست

احسان
باغ تالار عمارت الوین

بنده خرداد ماه مهمان مراسم عروسی در الوین بودم ؛ عمارت خیلی باشکوه و زیبا بود ؛ برخورد پرسنل داخل سالن خیلی خوب و محترمانه ، اما برخورد کادر حراست گاهی اوقات بی دلیل تند و نامحترمانه!! تنوع غذا و نوشیدنی خیلی بالا اما کیفیت خیلی معمولی ..موزیک معمولی ..عکاسی معمولی ...

بدون نام
نقد و بررسی تالار امپراطور هرات

سلام این تالار بهترین تالار افغانستان هست تغریبا همه ما افغان ها دوست داریم اینجا مراسم عروسی بگیریم. بسیار زیبا و رویایی هست حتی تالارهای داخل ایران هم انقدر زیبا نیستن

بدون نام
دانلود آهنگ رقص چاقو برای عروسی

چند تا از آهنگ هاش قدیمی هستن ولی این آخری هاش باز بهتر و جدید بودن. ممنون