دروغ هایی در مورد لباس عروس+ تاریخچه

دلیلی وجود دارد که عروس ها لباس سفید می پوشند ولی ممکن است به ذهن شما نرسیده باشد که چرا لباس عروس سفید رنگ است. به این دلایل شما باید لباس عروس غیرسنتی را مدنظر بگیرید. عروس ها همیشه در روز عروسی لباس سفید نمی پوشیدند. در حقیقت قبل از سال 1840 قرمز رنگ رایج برای لباس عروس بود.

لباس عروس سفید دانتل

چه اتفاقی در سال 1840 افتاد؟

ملکه ویکتوریا تصمیم گرفت لباس سفید بپوشد تا بتواند بعضی از تورهای مورد علاقه اش را استفاده کند. بله، یک نجیب زاده تصمیم می گیرد از رنگ سفید در لباسش استفاده کند و حالا همه ما هم این کار را می کنیم.

لباس عروس سفید دانتل

چند سال بعد خانم گودی در کتابش بنام “کتاب خانم ها” اعلام کرد “عرف این طور خواسته است که از قرون ابتدایی سفید مناسب ترین و بجا ترین رنگ در هر جنسی است. این رنگ نشانه خلوص و پاکی یک دختر و قلب وفادار به کسی که انتخاب کرده می باشد”.

و این گونه بود که سفید رنگ انتخابی برای لباس عروس شد به صورتی که انگار هیچ رنگ دیگری برای لباس عروس قابل انتخاب نیست. ظاهرا این رنگ بخاطر نشان دادن خلوص پوشیده می شود.

بسیاری از مدلها هستند که شخصیت های مشهور و ستاره را تحت تاثیر قرار می دهند و یک مد جدید در صنعت پوشاک راه می اندازند. ما امروزه بیش تر ازدوران 1840 استقلال و حق انتخاب داریم.

در دوران بحران اقتصادی بزرگ در ایالات متحده رایج بود عروس ها لباسی که داشتند را برای عروسی می پوشیدند (آن سالها حتی حلقه ازدواج زیاد مرسوم نبود). دلیل اینکه لباس عروس سفید شروع به رایج شدن دوباره کرد این بود که از این طریق می شد تاثیر گذاری بودن یک نفر را نشان داد. خریدن یک لباس عروس یک موضوع بود و داشتن منابع کافی برای تمیر نگه داشتن آن موضوعی دیگر، که سمبل ثروت و رفاه بود. این عقیده که مراسم عروسی راهی برای نشان دادن ثروت و سلیقه است هنوز هم وجود دارد.

آیا واقعا لباس عروس غیر سنتی وجود دارد؟

شاید لباس عروس غیر سنتی نباید واقعا غیرسنتی نام گذاری شود زیرا سنتی که در پس آن نهفته است (مثل بیش تر جنبه هایی که در سنت عروسی وجود دارد که ما باور داریم) جنبه نمایشی و ظاهری دارد.

لباس عروس سفید دانتل

پس اگر شما رویای پوشیدن یک لباس ابریشمی گلدار با رنگ تند دارید یا شلوار یا لباسی که قبلا داشته اید را دارید می توانید با خودتان کنار بیایید.

ازدواج شما و دعوت مهمانان در تالار بخاطر لطف کردن به دیگران نیست، مخصوصا کسانی که کتاب خانم گودی را مطالعه کرده اند. ازدواج شما بخاطر تقدس روح شما به عنوان یک زوج است که اکنون در این پیوند دوباره تعریف شده اید. لباس عروسی که انتخاب کرده اید باید انعکاسی از این باشد که شما چگونه می خواهید پیوندتان را جشن بگیرید. اگر این به معنی پوشیدن لباس سفید است خوب است، حتی اگر لباس سیاه هم باشد مشکلی نیست. توجه داشته باشید هر آنچه به عنوان لباس انتخاب می کنید بستگی به شما دارید نه یک سنت ساختگی.

 


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار پذیرایی عمارت یاکند در جاجرود
20% تخفیف

باغ تالار یاکند

جاجرود شهرک صنعتی خرمدشت نبش ۲۴ متری سینا
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار کلاسیک
15% تخفیف

باغ تالار کلاسیک

انتهای اتوبان زین الدین شرق، خیابان بیمارستان لواسانی، خیابان رشیدی، پلاک ۲۶
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار آسو جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار آسو

جاجرود - جاده سد لتیان - پلاک ۱۲۱
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :