در این مقاله سبک ها و مدل های لباس عروس های سلطنتی که بیشتر ملکه ها و پرنسس های مختلف در طول تاریخ استفاده کرده اند را گردآوری کرده ایم که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد. نکته جالب عکس لباس عروس ملکه ثریا همسر محمدرضا شاه در این لیست بود که در سایت های معتبر به زبان انگلیسی قرار داده شده است.

اگر خیلی مراسم ازدواج پرنس هری و مگام مارکل در سال ۲۰۱۸ توجهتون رو جلب نکرد و خوشتون نیومد از مدل لباس عروس و … به با شکو ترین و بهترین لباس عروس های سلطنتی در طول تاریخ نگاهی بیندازید.

عروسی سلطنتی

از لباس عروس ملکه ویکتوریا که بعد از اون لباس عروس سفیدش مد روز شد و پایه گذار مد لباس عروس سفید شد تا لباس عروسی پرنسس دیانا که دنباله دار و بلند بود تا گریس کلی که لباسش از تور بود و هزاران مدل لباس عروس های عروسی های سلطنتی که تا به امروز اتفاق افتاده اند.این بانوان سلطنتی میدونست چطوری لباسشون رو انتخاب کنند که بعد از چندین و چند سال هنوز زیبا هستند.

لباس عروس مگان مارکل که همگی شاهدش بودیم در تاریخ ثبت شده و همگی اون رو میشناسن.اما میدونستید که لباس عروسی مگان مارکل در اصل از روی مدل لباس ساتن ساده ی پرنسس مارگارت برداشته شده و به صورت نامحسوس شبیه یه لباس اون زمان هست؟

و نکته جالبی که وجود داره این هست که تا قبل از عروسی ملکه ویکتوریا خانم ها در روز عروسیشون زیبا ترین لباسی که داشتند رو می پوشیدن و اینکه حتما لباس عروسشون باید سفید می بود اهمیتی نداشت اما بعد از عروسی ملکه ویکتوریا این رسم به وجود اومد که لباس عروس باید سفید باشه.

برای اینکه بهتر بتونیم توضیح بدیم بهتون و مدل های لباس عروس ها رو ببینید عکس های زیر رو ببینید:

انواع لباس عروس های سلطنتی در طول تاریخ

 • لباس عروس ملکه ویکتوریا – سال ۱۸۴۰2- ماری تک – سال ۱۸۹۳ ماری تک با پادشاه آینده ی آن زمان شاه جرج سوم در لباس عروس سلطنتی که در لندن طراحی شده بود ازدواج کرد.جرج سوم نوه ی ملکه ویکتوریا و پدربزرگ ملکه الیزابت بود.

لباس عروس سفیدی که اولین بار بود انتخاب میشد و کل فلسفه ی سفید بودن لباس عروس از اونجا شروع شد.

ملکه ی جوانی که با ازدواج با پسر عموش لباس سفیدی رو انتخاب کرد که بعد از قرن ها هنوز هم مد هست و رنگ دیگه ای جایگزینش نشد.

 • ماری تک – سال ۱۸۹۳عروسی سلطنتی

ماری تک با پادشاه آینده ی آن زمان شاه جرج سوم در لباس عروس سلطنتی که در لندن طراحی شده بود

ازدواج کرد.جرج سوم نوه ی ملکه ویکتوریا و پدربزرگ ملکه الیزابت بود.

 • لباس عروس الیزابت بوز لیون – سال ۱۹۲۳لباس عروس سلطنتی

بانو الیزابت بوز لیون در لحظه ای که با دوک یورک در سال ۱۹۲۳ازدواج کرد به عنوان عروسی زیبا و دلربا شناخته شد.دامن لباسش جز جدید ترین مدهای فشن ان زمان بود و همینطور مدل گشاد بودن کمر دامنش و الماس ها و نقره هایی که روس لباسش کار شده بود زیبایی لباسش رو در آن زمان چندین برابر کرده بود.

 • لباس عروس والیس سیمپسون – سال ۱۹۳۷عروس های سلطنتی

والیس سیمپسون(مشهور ترین خانم مطلقه در جهان ) برای ازدواجش با دوک ویندسور در فرانسه لباسی که توسط طراحی فرانسوی طراحی شده بود پوشید.

 • لباس عروس ملکه الیزابت – سال۱۹۴۷

عروسی سلطنتی

ملکه الیزابت برای ازدواجش با پرنس فیلیپ لباسی رو انتخاب کرد که دنباله ای از جنس تور که روش کار شده با مروارید و کریستال های گران قیمت بود( ۱۰ هزار مروارید اگر بخوایم دقیق باشیم) که توسط طراحی مشهور به نام نورمن هارتنل طراحی شده بود .

 • لباس عروس ریتا هیورث – سال ۱۹۴۹عروسی سلطنتی

لباس عروسی سلطنتی ریتا هیورث در سال ۱۹۴۹ به معنای کامل لباسی شیک و کلاسیک بود که با یک کلاه کلاسیک از برند معروف دیور کلاسیک و شیک بودن لباس عروسش رو کامل کرده بود.

 • لباس عروس ملکه ثریا – سال ۱۹۵۱لباس عروسی

از بهترین و زیبا ترین لباس های عروسی در زمان ۱۹۵۱ میلادی میتوان به لباس عروس شگفت انگیزی اشاره کرد که طراحی برند کریستین دیور بوده و با ۲۰ هزار پر و ۶ هزار الماس آماده شده بود.

درهمین رابطه لباس عروس ملکه فرح دیبا و ملکه فوزیه:

لباس عروس سلطنتی ملکه

 • گریس کلی – سال ۱۹۵۶لباس عروسی سلطنتی

لبای عروس سلطنتی گریس کلی تبدیل شد به الهامی برای طراح های لباس و مدل های لباس و آرزوی عروس های بعد از اون عروسی. این لباس نمادی از لباس عروسی های افسانه ای هست و یکی از زیبا ترین لباس های عروسی در طول تاریخ به شمار میره.

یقه ی بلند لباس و همینطور آستین های بلند و پیراهن بلند از جنس ساتن که توسط هلن رز طراحی شده بود این لباس از بهترین ها به شمار میره و هنوز هم جزو لباس های عروسی شیک حساب میشه.

 • لباس عروس سلطنتی پرنسس مارگارت – سال ۱۹۶۰

لباس عروسی سلطنتی

طراحی لباس عروس ابریشمی که توسط پرنسس مارگارت پوشیده شده بود هم به دست هلن رز صورت گرفته بود.و در مجله ی لایف به عنوان ساده ترین لباس عروس تاریخ تعریف شده بود.

شاید پرنسس مارگارت مدی رو راه انداخت چرا که بعد از اون پرنسس ها از لباس های ساده تر و ساتن های بلند ساده برای لباس عروسشون انتخاب کردند.

۱۰-ملکه فابیولا – سال ۱۹۶۰

لباس عروسی سلطنتی

این لباس عروسی توسط کریسوبال بالنسیاگا و با دستان خودش طراحی شده بود. لباس عروسی ملکه فابیولا با پوست آراسته شده بود و اکنون در موزه بالنسیاگا در اسپانیا نگهداری میشه.

 • پرنسس بناتریکس در هلند – سال ۱۹۶۶لباس عروسی سلطنتی

یکی از لباس های عروس سلطنتی در طول تاریخ که مورد توجه قرار گرفت هم متعلق به پرنسس بناتریکس هست که از ساتن سفید به صورت ساده طراحی شده و دنباله ی بلندی هم داره.

 • پرنسس ماگرت در دانمارک – سال۱۹۶۷لباس عروسی سلطنتی

ملکه ی کنونی دنمارک که لباس عروسی طراحی شده توسط طراحی دانمارکی به نام جورجن بردن انتخاب کرد.

یقه ی این مدلی که به صورت مستطیل شکل به همراه آستین های بلند در خانواده های سلطنتی محبوب شد و بعد از اون میبینیم که چند مدل لباس عروس سلطنتی از این مدل یقه ها در عروسیشون استفاده می کنند.

 •  ملکه سیلویا از سوئد – سال 1976لباس عروسی سلطنتی

این لباس شیک و ساده از جنس ساتن هم از برند مشهور دیور هست که به صورت مینیمال انتخاب شده.

 •  پرنسس کارولین در موناکو – سال ۱۹۷۸

لباس عروسی سلطنتی

دختر گریس کلی, پرنسس کارولین در موناکوبا فیلیپ جونات در یک لباس که کاملا به سبک ۱۹۷۰ میلادی بود ازدواج کرد. لباسی که پرنسس پوشیده بود توسط مارک بوهان برای کریستین دیور طراحی شده بود.از یک تاج گل روی سرش استفاده کرده بود که به مدل موهاش خیلی میومد و پرنسس بودنش رو بیشتر نشون میداد. همچنین ببینید : خدمات مجالس عروسی

 • لباس عروس پرنسس دیانا – سال ۱۹۸۱

لباس عروسی سلطنتی

این لباس که توسط دیوید و الیزابت امنول طراحی شده بود برای لباس عروسی سلطنتی پرنسس دیانا انقدر در ان زمان جذاب و جدید بود که ۵ ساعت بعد از مراسم تعدادی طراح از اون لباس الهام گرفته بودن و سبک لباس ها و پیراهن هایی به این شکل که پف زیاد دارند طراحی کردن.

تور دور لباس و جنس لباس پرنسس دیانا نفس همه رو در سینه حبس کرده بود.تور سر که دنباله دار هم بود تماما با دست دوخته شده بود و چندین ماه زمان برده بود تا حاضر بشه. ۱۰ هزار مروارید در این لباس و تور به کار برده شده بود.

 • ملکه رانیا در جردن –سال ۱۹۹۳لباس عروسی سلطنتی

در این لباس از تیکه های طلا استفاده شده بود و ملکه رانیا برای ازدواج با پرنس عبدالله در سال ۱۹۹۳ این مدل لباس رو انتخاب کرد.

 • کیت میدلتون – سال ۲۰۱۱لباس عروسی سلطنتی

این لباس زیبا و شیک کیت میدلتون حرفی نمیذاره باقی بمونه و کاملا مناسب یک پرنسس زیبا هست. بعد از پوشیده شدن این لباس در روز عروسی کیت میدلتون بسیاری از طراح های لباس عروس شبیه به این لباس رو طراحی کردند و از این لباس الهام گرفتند.قسمت توری این لباس به زیبایی اون چندین برابر اضافه می کنه. همچنین این مدل لباس عروسی هست که هنوز بعد از گذشت چند سال از مد نیوفتاده و انتخاب خیلی از عروس ها هستش.

 • ۱۹-مگان مارکل – سال ۲۰۱۸عروسی سلطنتی

با دیدن مگان مارکل در روز عروسی تمام دنیا توجهشون به سادگی لباس عروس سلطنتی او جلب شد. لباس مگان مارکل توسط برند ژیواشی طراحی شده بود. سادگی این لباس و تنها باز بودن سقه ی اون قسمت شیک بودن اون رو چندی برابر می کرد.

آستین های این لباس کوتاه بود و نکته ی جالب و رمانتیک این بود که طبق رسم انگلیسی ها برای همرا داشتن شیئی آبی توسط عروس مگان از تکه ای از لباس خودش که در قرار اول با پرنس هری پوشیده بود در دوخت تورش استفاده کرده بود. که این موضوع ازرش معنوی لباسش رو چندین برابر میکنه.

تالارکده


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص، ابتدای کمربندی اندیشه
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار هتل پرشین پلازا سهروردی شمالی
تخفیف ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
گل آرایی و شمع آرایی تالار شیان
15% تخفیف

مجموعه پذیرایی شیان

اتوبان بابایی شرق - ورودی هنگام رسالت - پارک جنگلی لویزان - مجموعه پذیرایی شیان
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
خانه عقد دفتر ازدواج زعفرانیه

خانه عقد لکسون

تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان یکتا
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :