همه ی عروس خانم ها دنبال ظاهری بی نقص در مراسم عروسی خود هستند و به همین دلیل توجه خاصی به مدل های لباس عروس با حجاب نوع آرایش و مدل موهای خود دارند. وقتی عروس و داماد وارد تالار عروسی و یا باغ تالار می شوند، نگاه تمام مهمان ها را به خود معطوف می کنند و می خواهند ستاره ی بی چون و چرای جشن عروسی خود باشند. اما برای عروس های محجبه، حفظ حجاب هم در کنار لباس و آرایش زیبا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همانطور که همه ی ما می دانیم، مسلمانان به پوشش اسلامی و حفظ حجاب اعتقاد دارند و بسیاری از عروس و دامادهای مسلمان این اعتقاد را در مراسم عروسی و یا جشن نامزدی خود و حتی در تالار عروسی نیز حفظ می کنند. برای حفظ حجاب در مراسم عقد در یک سالن عقد یا عروسی، مدل لباس عروس با حجاب در انواع مختلفی وجود دارند و شما می توانید با توجه به نوع مراسم خود، فضای تالار و یا باغ تالار و فرهنگ منطقه ای که در آن ساکن هستید انتخاب مناسبی داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم بهترین ایده های حفظ حجاب و پوشش اسلامی در مراسم عروسی را توضیح دهیم تا عروس های محجبه بتوانند با وجود حفظ حجاب، همچنان ظاهری بی نقص و امروزی داشته باشند.

عروس محجبه
ممکن است در مراسمات خاص مثل عقد و … بخواهید با حجاب در بین مهمانان خود بنشینید و از این بابت میخواهید لباس عروس با پوشیده و با حجاب انتخاب کنید.

 مدل های لباس عروس با حجاب برای خانم های محجبه

مدل های بسیار متنوعی برای لباس عروس پوشیده و باحجاب ، حتی وقتی صحبت از حفظ حجاب در مراسم عروسی به میان می آید، وجود دارد. برخی مراسم عروسی کوچک، در یک سالن عروسی شیک و لباس عروس ساده را ترجیح می دهند، برخی نیز مدل های لباس عروس پر زرق و برق را می پسندند. برخلاف تصورات، حجاب می تواند زیبایی لباس عروس را دو چندان کند و همچنین جلوه ی خاصی به جواهرات و زیورآلات عروس ببخشد.

عروس خانم های طرفدار حفظ حجاب در مراسم عروسی می توانند به جای استفاده از تاج عروس روی موهای آرایش شده، از یک سربند و یا کلاه تزیین شده ی سفید استفاده کنند و همچنان در مراسم عروسی و جشن عقد خود بدرخشند.

پارچه ی لباس عروس برای عروس های محجبه

چه سفید و چه محلی و با رنگ های متنوع، لباس عروس های اسلامی، باید از پارچه ی متناسب دوخته شده باشند. پارچه های نازک و بدن نما مناسب چنین لباس عروس هایی نیستند. به طور کلی نوع پارچه و دوخت لباس عروس همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است.

رنگ لباس عروس

اگر لباس عروس شما سفید و سنتی است، پوشش سر نباید دقیقا به همان رنگ باشد. کلاه و یا روسری را انتخاب کنید که با رنگ سفید هماهنگی دارند. زیرا پوشش سر تا پا سفید و بدون هیچگونه تضاد رنگ برای عروس خانم ها مناسب به نظر نمیرسد.

جنس و طرح پارچه ی لباس عروس با حجاب و پوشیده

برای طرح و جنس پارچه ی لباس عروس خود دنبال مدل های متفاوت و به روز باشید. لباس عروس سفید اما طرحدار در زیبایی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. در بازار همیشه طرح و نقش های مختلفی برای پارچه های لباس عروس وجود دارد و بهتر است برای انتخاب جنس و طرح پارچه ی لباس خود کمی جسور باشید. لباس عروسی را تصور کنید که از ترکیب ساتن و پارچه ی گیپور گل برجسته دوخته شده است و این لباس چقدر همراه پوشش مناسب برای موها، زیبا خواهد بود.

استایل لباس عروس برای عروس های با حجاب

همه ی ما می دانیم حجاب تنها به معنی پوشاندن موهای سر نیست، بنابراین مدل لباس عروس برای خانم های محجبه باید قسمت های دیگر بدن مانند دست ها و گردن را نیز بپوشاند. برخی از عروس ها مدل لباس عروس دلخواه خود را همراه با یک لباس همرنگ زیر آن می پوشند تا حجاب خود را به طور کامل رعایت کنند. اما شاید اینکار از زیبایی لباس عروس شما بکاهد.

پس بهتر است لباس عروسی را انتخاب کنید که از ابتدا آستین های بلند و یقه ی بسته داشته باشد. همچنین می توانید از خیاط خود بخواهید به لباس عروس مورد علاقه شما آستین اضافه کند و یا تغییراتی را در آن ایجاد نماید تا مناسب یک مراسم عروسی و جشن عقد اسلامی شود.

مدت زمان مناسب برای یافتن لباس عروس دلخواه خود را در نظر بگیرید

وقتی به دنبال یک لباس عروس خاص هستید باید زمانی بیشتری را به پیدا کردن آن اختصاص دهید. یافتن لباس عروسی که تمام فاکتورهای مورد نظرشما را داشته و برای حفظ حجاب کامل مناسب باشد، قطعا کار آسانی نیست. اجازه ندهید کمبود وقت، استرس قبل از برگزاری مراسم عروسی و جشن عقد را دو چندان کند.

استایل های مناسب برای عروس های با حجاب

انداختن روسری و یا شال روی سر

مدل های لباس عروسی برای عروس های محجبه

در جنوب آسیا و کشورهایی مانند هند، عروس ها فارق از اعتقادات مذهبی، پارچه ای متناسب با لباس عروس و به شکل روسری و یا شال روی سر خود می اندازند. عروس های محجبه گاها این نوع از شال و روسری را با یک کلاه و یا سربند ست می کنند تا موهای سر خود را به طور کامل بپوشانند.

پوشیدن شنل های کلاه دار

شنل عروس و لباس عروسی

در مراسم های عروسی که سالن پذیرایی خانم ها و آقایان از هم جدا هستند، عروس خانم ها تنها در بخشی از مراسم حجاب خود را رعایت می کنند. اگر مراسم عروسی و جشن عقد شما به صورت جدا در تالار و یا باغ تالار برگزار می شود، می توانید مدل لباس عروسی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و تنها در بخشی از مراسم و یا هنگام ورود و خروج و در صورت نیاز شنل کلاه دار خود را روی لباس بپوشید.

پوشیدن کلاه همراه با تور سر عروس

کلاه و تور سر عروس

بسیاری از عروس های محجبه برای پوشاندن موهای سر خود از کلاه استفاده می کنند . مدل های کلاه برای عروس های محجبه در بازار بسیار متنوع هستند. می توانید کلاه های گلدوزی شده و یا تزیین شده با سنگ های مختلف و مروارید، که با لباس عروس شما تناسب دارند، را انتخاب نمایید. برای پوشاندن گردن هم بهتر است یقه ی لباس عروس بلند و ایستاده باشد.

حفظ حجاب به صورت سنتی

مدل های لباس عروس

برخی از عروس خانم ها ترجیح می دهند حجاب خود را به شکل نرمال و همیشگی در مراسم عروسی حفظ کنند. پوشیدن روسری به رنگ سفید و یا پوشیدن چادر روی لباس عروس از جمله ی مواردی هستند که می توانید برای داشتن حجاب کامل در مراسم عروسی خود از آنها بهره بگیرید.


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی باشگاه صاحبقرانیه
10% تخفیف

تالار پذیرایی باشگاه صاحبقرانیه

تهران، خیابان اقدسیه (موحد دانش)، نرسیده به سه راهی اقدسیه، مقابل پاساژ صدف
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا
تخفیف ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
پکیج ویژه

باغ تالار بنانیه

تهران، اقدسیه، بلوار ارتش، جنب ایستگاه BRT
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی آریان
پکیج تخفیفات

تالار پذیرایی آریان

تهران، بزرگراه بسیج(مسیر شمال به جنوب) - بعد از خروجی ائمه اطهار، لاین کندرو، نرسیده به پارک بسیج، پلاک ۵۵۸، تالار قصر آریان
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :