جشنواره رمضان

6 نکته شیفون (ژپون) برای بهتر شدن فرم لباس عروس

لباس عروس، نماد زیبایی و زنانگی است. دامن پف‌دار این لباس، یکی از ویژگی‌های اصلی آن است که جلوه و شکوه خاصی به آن می‌بخشد. اما راز پف‌دار بودن دامن لباس عروس چیست؟

پاسخ ساده است: ژپون یا شیفون

ژپون، یک دامن فنردار است که در زیر لباس عروس قرار می‌گیرد. این فنرها، دامن لباس را به صورت یکپارچه و خوش‌حالت نگه می‌دارند و جلوه‌ای زیبا و رمانتیک به آن می‌بخشند.

ژپون‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به مدل لباس عروس انتخاب می‌شوند. به عنوان مثال، برای لباس عروس‌های پرنسسی از ژپون‌های پف‌دار و حجیم استفاده می‌شود. در حالی که برای لباس عروس‌های ماهی، از ژپون‌های ساده و بدون فنر استفاده می‌شود.

اگر به دنبال یک لباس عروس زیبا و خیره‌کننده هستید، حتماً ژپون را در نظر داشته باشید. ژپون، راز پف‌دار بودن لباس عروس و یکی از مهم‌ترین عوامل زیبایی این لباس است.

ژپون لباس عروس چیست ؟

ژپون لباس عروس یا شیفون عروس یک دامن پفی است که از تور، پارچه مخصوص و فنر ساخته می‌شود. فنر در دوخت ژپون باعث می‌شود که این دامن به شکل کاملاً پف دار روی بدن قرار بگیرد. ژپون لباس عروس بسیار سبک است و پوشیدن آن باعث ایجاد احساس سنگینی نمی‌شود.

برای پوشیدن لباس عروس، ابتدا باید ژپون را تن کنید و سپس لباس عروس را روی آن بپوشید. به این ترتیب دامن لباس عروس به شکل پف دار و خوش فرم خواهد ایستاد. بیشتر لباس عروس‌های موجود در بازار به گونه‌ای طراحی و دوخته می‌شوند که برای پوشیدن آن‌ها باید از ژپون استفاده کرد.

ژپون چیست

نکات ویژه شیفون (ژپون) برای بهتر شدن فرم لباس عروس

شیفون لباس عروس نباید از روی دامن پیدا باشد.

خط فنر شیفون لباس عروس نباید از روی دامن پیدا باشد. این امر باعث می‌شود که لباس عروس ظاهری نامرتب و غیرحرفه‌ای داشته باشد.

به همین دلیل، مهم است که از خیاط خود بخواهید حداقل دو لایه تور روی شیفون لباس عروس شما قرار دهد. این کار باعث می‌شود که خط فنر کاملاً پوشیده شود و ظاهری زیبا و یکپارچه به لباس شما بدهد.

علاوه بر این، تور باعث می‌شود که شیفون لباس عروس از نظر وزن سبک‌تر شود و پوشیدن آن راحت‌تر باشد.

فنر شیفون لباس عروس

ضخامت فنر شیفون لباس عروس باید در حد مناسبی باشد تا بتواند وزن لباس عروس را به خوبی تحمل کند و از تغییر شکل آن جلوگیری کند.

اگر فنر شیفون خیلی ضخیم باشد، دامن لباس عروس بیش از حد پف خواهد داشت و باعث می‌شود که عروس در هنگام راه رفتن یا رقصیدن دچار مشکل شود. همچنین، ممکن است که فنر شیفون از روی دامن پیدا باشد و ظاهری نامناسب ایجاد کند.

اگر فنر شیفون خیلی نازک و ظریف باشد، نمی‌تواند وزن لباس عروس را به خوبی تحمل کند و باعث می‌شود که دامن لباس عروس هنگام راه رفتن یا رقصیدن جمع شود. همچنین، ممکن است که فنر شیفون از روی دامن پیدا باشد و ظاهری نامناسب ایجاد کند.

به همین دلیل، مهم است که از خیاط خود بخواهید ضخامت فنر شیفون لباس عروس شما را به درستی انتخاب کند. خیاط با توجه به مدل لباس عروس شما و وزن شما، می‌تواند ضخامت مناسب فنر را انتخاب کند.

اندازه ی قد شیفون لباس عروس

کاملاً درست است. قد شیفون لباس عروس باید در حد مناسبی باشد تا عروس در هنگام راه رفتن یا رقصیدن دچار مشکل نشود.

اگر قد شیفون خیلی بلند باشد، ممکن است که پارچه دامن لباس عروس به آن گیر کرده و باعث زمین خوردن عروس شود. همچنین، ممکن است که فنر شیفون از روی دامن پیدا باشد و ظاهری نامناسب ایجاد کند.

اگر قد شیفون خیلی کوتاه باشد، ممکن است که دامن لباس عروس زیر آن رفته و خط فنر شیفون دیده شود. این امر باعث می‌شود که زیبایی لباس عروس کاهش یابد.

به همین دلیل، مهم است که از خیاط خود بخواهید قد شیفون لباس عروس شما را به درستی انتخاب کند. خیاط با توجه به مدل لباس عروس شما و قد شما، می‌تواند قد مناسب شیفون را انتخاب کند.

کمر شیفون لباس عروس

کمر شیفون لباس عروس باید کاملاً اندازه کمر عروس باشد تا عروس در هنگام راه رفتن یا رقصیدن دچار مشکل نشود.

اگر کمر شیفون خیلی گشاد باشد، ممکن است که دامن لباس عروس هنگام راه رفتن یا رقصیدن پایین بیاید و باعث زمین خوردن عروس شود. همچنین، ممکن است که خط فنر شیفون از روی دامن پیدا باشد و ظاهری نامناسب ایجاد کند.

اگر کمر شیفون خیلی تنگ باشد، ممکن است که کمر عروس را اذیت کند و باعث درد یا کبودی شود. همچنین، ممکن است که عروس در هنگام راه رفتن یا رقصیدن احساس راحتی نداشته باشد.

به همین دلیل، مهم است که از خیاط خود بخواهید کمر شیفون لباس عروس شما را به درستی اندازه‌گیری کند. خیاط با توجه به اندازه کمر شما و مدل لباس عروس شما، می‌تواند کمر مناسب شیفون را انتخاب کند.

مدل لباس عروس ماهی و شیفون

لباس عروس مدل ماهی به طور طبیعی دارای فرمی کشیده و تنگ است. استفاده از شیفون فنردار در این مدل لباس، می‌تواند باعث شود که دامن لباس عروس بیش از حد پف دار شود و ظاهری نامناسب ایجاد کند.

به همین دلیل، بهتر است برای لباس عروس مدل ماهی، از تور استفاده کنید. تور باعث می‌شود که دامن لباس عروس نرم و لطیف شود و ظاهری زیبا و رمانتیک به آن بدهد.

همچنین، استفاده از چند لایه تور باعث می‌شود که دامن لباس عروس حجم بیشتری پیدا کند و جلوه بیشتری داشته باشد.

مدل لباس عروس دنباله و شیفون

کاملاً درست است. اگر لباس عروس دنباله دار باشد، باید شیفون نیز دنباله دار باشد تا دنباله لباس عروس کاملاً پف دار شود و جلوه بیشتری داشته باشد.

اگر شیفون دنباله دار نباشد، ممکن است که دنباله لباس عروس زیر لباس پنهان شود و اصلاً به چشم نیاید. این امر باعث می‌شود که زیبایی لباس عروس کاهش یابد.

به همین دلیل، مهم است که از خیاط خود بخواهید شیفون لباس عروس شما را دنباله دار بدوزد. خیاط با توجه به مدل لباس عروس شما و طول دنباله، می‌تواند شیفون را به درستی دنباله دار کند.

انواع ژپون لباس عروس

برای پوشیدن پیراهن‌های مجلسی، باید از ژپون مخصوص به آن‌ها استفاده کرد. ژپون مناسب، باعث می‌شود که لباس مجلسی شما زیباتر و شیک‌تر دیده شود و همچنین، راه رفتن و رقصیدن شما را راحت‌تر می‌کند.

انواع مختلفی از ژپون وجود دارد که هر کدام برای مدل خاصی از لباس مجلسی مناسب است. به عنوان مثال، ژپون‌های فنردار برای لباس‌ عروس پرنسسی و پف دار مناسب هستند. ژپون‌های بدون فنر برای لباس‌های مجلسی ساده و کم‌پف مناسب هستند. همچنین، ژپون‌های دنباله دار برای لباس‌های مجلسی دنباله دار مناسب هستند.

در نهایت

دوخت ژپون بسیار سخت است و به مهارت بالایی نیاز دارد. بنابراین، بهتر است برای تهیه ژپون به مزون‌های معتبر مراجعه کنید.

همچنین، نکته مهم دیگری که باید در هنگام خرید شیفون باید به آن توجه داشته باشید این است که باید آن را پس از خرید لباس عروس تهیه فرمایید تا از هماهنگی لباس و ژپون مطمئن شوید.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

لباس مدل ماهی برای چه اندامی مناسب است
انواع مدل های یقه لباس مجلسی
لباس مجلسی زنانه یقه دلبری
شیفون عروس چیست

آخرین دیدگاه‌ها

مجید
باغ تالار عمارت هیلان

قیمت برای ۲۰۰ نفر میفرمایید

حاج مهدی
باغ تالار عمارت هیلان

خدا پدر و مادر مدیر تالارو بیامرزه عروسی پسرم بود خداییش همه حرفاشو مو به مو انجام داد روز اول گفتم پسرم آبروی ما دست شماست دیگه آبرومونو بخر خداییش هم چیزی کم نگذاشت از لحاظ غذا پذیرایی عالی بود

ولي الله فرد
باغ تالار عمارت الوین

عالي بود واقعا خوش گذشت به همه پيشنهاد ميكنم. (صرافي سعادت اباد)

جلیل موسوی
خانه عقد و تالار رومنس

سلام برای گرفتن عقدومراسم کوچک باموزیگ زنده باشام وموزیک زنده به تعداد80نفردرشهریورماه سال۱۴۰۳اماده چه مبلغی باشیم. باتشکرازراهنمایتان

صنعتی-شیرازی
تالار تشریفاتی ساعی

سلام و درود . تشکر از مدیریت و پرسنل محترم تالار ساعی. نحوه پذیرایی و رفتار با مهمانان و کیفیت غذا بسیار عالی بود و مهمانی ناهار ما با رضایت کامل مهمانان ، به خوبی برگزار شد. با تشکر از آقایان حبیب الهی و محمدبیگی.

سینا ميرزايي
باغ تالار عمارت ریورساید

سلام. بسيار ممنون از اقاي طوفان عزيز. ما هم راضي بوديم انشاالاه هميشه همه راضي برند از اين مجموعه خوب اسفند ١٤٠٢

بدون نام
تالار تشریفات تهرانپارس

سلام من در خصوص این تالار میخواستم اطلاعات به دست بیارم. تالار تشریفات مربوط به وزارت کشور و وزارت خارجه است درسته ؟

بدون نام
باغ تالار عمارت کبیر شهریار

سلام. من میخواستم این باغ رو رزرو کنم حدود یک ماه قبل برای بازدید رفتم ولی الان حضور ذهن ندارم با کی بود و متاسفانه شماره ش رو هم ندارم. ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونم برای رزرو باغ تالار کبیر اقدام کنم ؟ و اینکه قیمت منو نسبت به یک ماه قبل برای همون اردیبهشت و خرداد تغییر کرده ؟

بدون نام
باغ تالار عمارت بیست و یک ۲۱

قیمت باغ تالار عمارت ۲۱ برای اردیبهشت برای ۲۰۰ مهمان میخواستم. همچنین بفرمایید قیمت ورودی این باغ عمارت در اردیبهشت چطور هست ؟ مهم نیست که آخر هفته باشه یا نه البته ترجیح من آخر هفته است اگه روز خالی باشه.