جشنواره رمضان

تزیین کادو، هدایا و زیرلفظی عروس در مراسم عقد

تزییو کادو هدیه زیرلفظی عروس

شاید بتوان گفت یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از میهمانانی که به جشن‌های عروسی دعوت می‌شوند، انتخاب کادوی مناسب زیرلفظی و تزیین کادو و هدیه‌ای درخور برای عروس در مراسم عقد و عروسی است و در واقع یکی دیگر از همین دغدغه‌ها انتخاب یک زیرلفظی به یادماندنی برای عروس خانم در مراسم عقد است.

شاید در نگاه اول این موضوع آنچنان هم از اهمیت بالایی برخوردار نباشد اما در حین برگزاری مراسم عقد و عروسی، زمانی که وقت هدیه کردن کادو ها به عروس و داماد فرا می‌رسد این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد شد.

برای این که بتوان انتخاب کادو و تزیین کادوی خوب و مناسبی برای هدیه جشن عروسی به عروس و داماد داشت باید با انواع و اقسام تزیینات و مدل‌های مختلف کادوها آشنابود و به خصوص خانواده داماد و خود داماد باید برای انتخاب و تزیین کادوی زیر لفظی عروس خانم دقت زیادی داشته باشند.

به همین جهت در ادامه مقاله سعی داریم برخی نکات مهم برای تزیین کادوی عروسی و همچنین هدیه‌های مناسب برای زیرلفظی عروس خانم‌ها یادآوری کنیم. البته قبل از همه این موارد باید به هویت و اصل زیرلفظی در جشن مراسم عروسی بپردازیم که اصلا این موضوع رایج در همه جشن‌ها و مراسم‌های عروسی دقیقا به چه معناست.

معنای زیر لفظی در مراسم عقد

تزیین کادوی زیر لفظی عروس در عقد

شاید در نگاه اول بسیاری از آداب و رسومی که در مراسم‌ها و جشن‌های عقد و عروسی در میان عموم مردم رایج و شایع است، خیلی سطحی و بی پایه و اساس به نظر برسند اما باید در نظر داشت زیر لفظی و در نظر گرفتن یک هدیه از سوی خانواده داماد و خود داماد برای عروس خانم در مراسم عقد یکی از قدیمی‌ترین و کهن‌ترین آداب و رسوم‌های ازدواج و عقد در تاریخ ایران به شمار می‌رود.

زمانی که عاقد در حال خواندن خطبه عقد است و از عروس خانم برای شنیدن جواب بله شروع به پرسیدن اصطلاح معروف وکیلم می‌کند، یکی از دختر‌های جوان هر دو فامیل و یا از نزدیکان عروس خانم به اصطلاح می‌گوید عروس خانم زیرلفظی می‌خواهد و در همین حین داماد باید کادو و هدیه‌ای که از قبل برای عروس خانم آماده کرده است به او برای شنیدن جواب بله هدیه کند.

کادو برای جشن عروسی و عقد

این رسم و رسومات شیرین و جالب در طی جشن و مراسم عقد و عروسی زیبایی‌ها وخاطرات خاصی را در حین برگزاری آن ها رقم می‌زند که در آینده می‌تواند برای عروس و داماد خاطره‌انگیز و بسیار جذاب باشد.

همچنین ببینید : هدیه سر عقد

تزیین کادو و هدیه برای زیرلفظی عقد و عروسی

انگشتر برای کادوی زیر لفظی عروس

یکی از موضوعاتی که بسیاری از خانم‌های خانواده‌های عروس و داماد برای جشن‌های عقد و عروسی با درگیر هستند تزیین مناسب یک هدیه و کادو برای عروس و داماد است. باید در نظر داشت که تزیین یک کادو برای عروسی و عقد و هدیه کردن آن به عروس و داماد باید متناسب با چند شاخصه خود کادو باشد زیرا اگر این تناسب رعایت نشود ظاهر و جلوه کادو و زیرلفظی به کل دچار مشکل می‌شود.

کادو و هدیه عروسی و عقد

در کل تزیین کردن هر چیزی باید طی یک سری موضوعات و رعایت برخی نکات انجام شود و اگرنه در غیر این صورت تزیین باعث کاهش زیبایی خود کادو و هر چیزی که تزیین شده است خواهد شد. به همین جهت در ادامه به برخی از نکات مهم برای تزیین کادو و هدیه زیرلفظی عروس خواهیم پرداخت.

همچنین ببینید : گیفت غقد و عروسی

  • سادگی تزیین کادو: زیبایی بیشتر زیرلفظی و کادوی عروسی
  • تزیین نکردن کادوی عروسی و زیرلفظی مراسم عقد
  • تزیین به موقع کادو و زیرلفظی

سادگی تزیین کادو: زیبایی بیشتر زیرلفظی و کادوی عروسی

حلقه برای زیر لفظی عروس

یکی از موضوعاتی که بسیاری از خانم‌ها به خصوص برای تزین کادوها و انواع هدایا در نظر نمی‌گیرند سادگی تزیین کادو است که می‌تواند زیبایی کادو و زیرلفظی را تا حد خیلی زیادی افزایش دهد و در زیبایی آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

تزیین کادو برای زیر لفظی عروس

اگر تزیین یک کادوی عروسی و در مجموع هر کادو دیگری بیش از اندازه صورت بگیرد،  ظاهر اصلی کادو  و هدیه دچار بهم‌ریختگی و شلوغی می‌شود که در نتیجه زیبایی اصلی خود کادو هم از آن کسر می‌شود. این موضوع در نهایت سبب می‌شود که خانم‌ها حس کنند تزیین یک کادو شاید امری بیهوده و منفی برای کادو در نظر گرفته شود.

تزیین نکردن کادوی عروسی و زیرلفظی مراسم عقد

حلقه نامزدی و جشن عروسی و زیرلفظی

یکی دیگر از نکات مهمی که هر خانمی باید برای تزیین خیلی از کادوها همانند کادو برای زیرلفظی عروس خانم بداند این است که در خیلی از مواقع اصلا هیچ نیازی به تزیین یک هدیه و کادو نیست و در حقیقت تزیین شاید اصلا از زیبایی خود کادو هم کم کند.

برخی از کادوها و زیرلفظی‌ ها برای جشن عروسی و عقد به قدری زیبا و خاص هستند که اصلا نیازی به تزیین و انجام کار خاصی بر روی آن ها نیست و باید سعی داشت تا هیچ تزیین اضافه‌ای به روی آن ها نباشد و در نهایت زیبایی اصلی خود کادو و زیرلفظی به خوبی حفظ شود.

تزیین به موقع کادو و زیرلفظی

گردن بند برای کادوی زیر لفظی عروس

بسیاری از خانم‌ها برای تزیین کادو و زیرلفظی برای جشن عقد و عروسی خیلی از مواقع به دلیل انجام کارهای عقب افتاده تزیین کادوی خود را به شب قبل از برگزاری مراسم عقد و عروسی موکول می‌کنند، و دقیقا همین موضوع باعث می‌شود که در نهایت تزیین کادو خیلی عجله‌ای و سریع انجام شود و زیبایی که مورد نظر است در آخر صورت نگیرد.

 

 

 

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

مجید
باغ تالار عمارت هیلان

قیمت برای ۲۰۰ نفر میفرمایید

حاج مهدی
باغ تالار عمارت هیلان

خدا پدر و مادر مدیر تالارو بیامرزه عروسی پسرم بود خداییش همه حرفاشو مو به مو انجام داد روز اول گفتم پسرم آبروی ما دست شماست دیگه آبرومونو بخر خداییش هم چیزی کم نگذاشت از لحاظ غذا پذیرایی عالی بود

ولي الله فرد
باغ تالار عمارت الوین

عالي بود واقعا خوش گذشت به همه پيشنهاد ميكنم. (صرافي سعادت اباد)

جلیل موسوی
خانه عقد و تالار رومنس

سلام برای گرفتن عقدومراسم کوچک باموزیگ زنده باشام وموزیک زنده به تعداد80نفردرشهریورماه سال۱۴۰۳اماده چه مبلغی باشیم. باتشکرازراهنمایتان

صنعتی-شیرازی
تالار تشریفاتی ساعی

سلام و درود . تشکر از مدیریت و پرسنل محترم تالار ساعی. نحوه پذیرایی و رفتار با مهمانان و کیفیت غذا بسیار عالی بود و مهمانی ناهار ما با رضایت کامل مهمانان ، به خوبی برگزار شد. با تشکر از آقایان حبیب الهی و محمدبیگی.

سینا ميرزايي
باغ تالار عمارت ریورساید

سلام. بسيار ممنون از اقاي طوفان عزيز. ما هم راضي بوديم انشاالاه هميشه همه راضي برند از اين مجموعه خوب اسفند ١٤٠٢

بدون نام
تالار تشریفات تهرانپارس

سلام من در خصوص این تالار میخواستم اطلاعات به دست بیارم. تالار تشریفات مربوط به وزارت کشور و وزارت خارجه است درسته ؟

بدون نام
باغ تالار عمارت کبیر شهریار

سلام. من میخواستم این باغ رو رزرو کنم حدود یک ماه قبل برای بازدید رفتم ولی الان حضور ذهن ندارم با کی بود و متاسفانه شماره ش رو هم ندارم. ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونم برای رزرو باغ تالار کبیر اقدام کنم ؟ و اینکه قیمت منو نسبت به یک ماه قبل برای همون اردیبهشت و خرداد تغییر کرده ؟

بدون نام
باغ تالار عمارت بیست و یک ۲۱

قیمت باغ تالار عمارت ۲۱ برای اردیبهشت برای ۲۰۰ مهمان میخواستم. همچنین بفرمایید قیمت ورودی این باغ عمارت در اردیبهشت چطور هست ؟ مهم نیست که آخر هفته باشه یا نه البته ترجیح من آخر هفته است اگه روز خالی باشه.