5 روش ساده برای تمیز و براق کردن طلا جواهرات و نقره

تمیز و براق نگه داشتن طلا و جواهرات و نقره برای خانم ها ارزش زیادی دارد و اکثرا خانم ها میخواهد جواهرات آنها هر چه بیشتر بدرخشد و جلا داشته باشد . وقتی که میخواهید به یک مهمانی بروید و سرویس و طلا و دیگر جواهرات و یا نقره جات خود را از کمد خارج می کنید و مشاهده میکنید که آنها مثل قبل درخشش ندارند و کدر و کثیف شده اند ؟ یکی از راه های برق انداختن طلا و دیگر جواهرات پرداخت کردن آنها توسط دستگاه های پرداخت در برخی از طلاسازی هاست. اما شاید همیشه وقت آن نباشد که جواهرات و یا نقره جات خود را بخواهید به این مجموعه ها بسپارید . از طرفی ممکن است بخواهید برخی از ظروف نقره و یا آینه شمعدان (که بیشتر از عروسی افراد به جای می ماند) نقره خود را جلا داده و تمیز کنید. ما در ادامه روش هایی را مورد بررسی قرار می دهیم که شما در خانه بتوانید کلیه لوازم و جواهرات خود را به نوعی پرداخت کرده و باعث درخشش و زیبایی بیشتر آنها شوید.

برق ا نداختن طلا جواهر برلیان

با براق کردن سرویس های طلا و دیگر جواهرات در مهمانی ها بدرخشید

یک سرویس طلا و یا سنگ های زینتی مثل برلیان زمانی جذابیت زیاد دارند که براق باشند و درخشش لازم را
داشته باشند و این شاید دغدغه بسیاری از خانواده ها باشد که چگونه می توانم طلا و جواهرات و نقره جات را در منزل درخشان و زیبا کنم و باعث براقی بیشتر آنها شوم ؟

طلا جواهرات و نقره همواره جزو مهم ترین و اساسی ترین لوازماتی است که خانوم ها به طور مداوم از آنها استفاده می کنند و باعث می شود طلا جواهرات و نقره جات ها به مرور زمان کدر و آلوده شوند و اثری از تمیز بودن  و براقندگی اولیه نباشد .

برق انداختن نقره در منزل
با براق کردن نقره جلوه و زیبایی خاصی به آن ببخشید

بدون شک بیشتر خانوم ها تا کنون با مشکل کثیفی و یا کدر شدن طلاجواهرات و نقره های خود رو به رو شده اند و راهی برای پاک کدر کثیفی موجود بر روی جواهرات و یا براق کردن آنها پیدا نکرده اند .

ما در این مقاله سعی داریم تا شما رو با 5 روش ساده قدرتمند برای پاک کردن و براق کردن طلا جواهرات و نقره آشنا کنیم تا از این به بعد در منزل خود به راحتی جواهرات خود را برق بندازید .

طلا و نقره

5 روش برای پاک کردن و براق کردن طلا جواهرات و نقره در منزل :

  • روش اول :استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن و براق کردن :

یکی از راه های آسان و راحت برای براق و پرداخت کردن طلا جواهرات و نقره در منزل استفاده از جوش شیرین است .

در این روش ابتدا یک فویل آلومینیومی را داخل یک کاسه قرار دهید . سپس مقداری نمک و یک قاشق چایی خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید . سپس حدود 10 قطره مایع ظرف شویی را داخل کاسه بریزید. بعد از مایع ظرفشویی مقداری آب جوش داخل کاسه بریزید و سپس طلا و نقره خود را به داخل کاسه بی اندازید .

سپس بعد از چند دقیقه با مسواکی نرم بر روی آنها کشیده و با آب گرم بشورید و با دستمالی نرم آنها را خشک کنید .

  • روش دوم : استفاده از شیر ترش برای تمیز و برق اندختن جواهرات :

یکی از راه های بدون دردسر استفاده از شیر ترش برای براق کردن جواهرات است . برای این کار ابتدا شیر ترش را داق کنید ( درصورتی که شیر ترش ندارید به شیر معمولی مقداری سرکه اضافه کنید ) . سپس از داغ کردن شیر ترش طلا و نقره های خود را به مدت نیم ساعت داخل ظرف شیر ترش قرار دهید .

بعد از گذشت نیم ساعت طلا و نقره ها را برداشته و آن ها را آب و صابون بشورید و با دستمال نرم آن ها را خشک کنید.

  • روش سوم : استفاده از پودر لباسشویی برای براق کردن جواهرات و برلیان:

از دیگر روش هایی که می توان به راحتی طلا و نقره خود را تمیز و براق کرد استفاده از پودر لباس شویی است .

ابتدا برای این کار طلا و نقره خود را داخل ظرفی با آب داغ قرار دهید . سپس پودر لباسشویی را بریزید و 10 دقیقه صبر کنید . سپس طلا و نقره خود را بردارید و با مسواک نرم بر روی آنها بکشی تا جرم آنها پاک شود و سپس آنها را خشک کنید.

جواهرات

  • روش چهارم : با استفاده از خمیردندان برق بیاندازید :

خمیر دندان یکی دیگر از موادیست که قدرت بالایی برای براق کردن و پاک کردن طلا و نقره دارد و می توان به راحتی جرم های جواهرات را با استفاده از خمیر دندان پاک کرد .

برای این کار ابتدا مقداری اندک خمیر دندان را بر روی طلا و نقره قرار دهید و سپس با مسواک به آرامی بر روی آن بکشید و سپس با آب گرم آن را بشورید.

  • روش پنجم : مایع ظرفشویی باعث براق شدن نقره و طلا :

مایع ظرفشویی جزو موادی است که قدرت پاک کنندگی و براق کنندگی بالایی دارد و به راحتی می تواند طلا و نقره شما را تمیز و زیبا کند .

در این روش ابتدا مقداری آب گرم را داخل ظرفی بریزید و سپس مقداری به آن مایع ظرفشویی اضافه کنید .مقداری ضبر کنید تا مایع و آب با یدکیگر حل شوند و سپس طلا و نقره خود را به داخل آن بی اندازید .

پس از گذشت حدود 20 دقیقه طلا و نقره خود را از درون ظرف بردارید و با آب ولرم شستشو دهید .

شستشوی جواهرات

تمام این روش هایی که گفته شد بهترین و ساده ترین روش های پاک و براق کردن طلا جواهرات و نقره در منزل می باشد که می توانید بدون هیچ گونه دردسری از این روش ها استفاده کنید .

البته توجه داشته باشید که هنگام شستشو از آب گرم استفاده کنید زیرا آب گرم باعث رفتن جرم های طلا و نقره می شود .

نکته : قبل از استفاده از هر گونه روش های نام برده شده از کیفیت ساخت طلا و نقره خود اطمینان حاصل کنید که در هنگام شست و شو با مشکلی رو به رو نشوید.

در همین رابطه بخوانید : کارهایی که نباید هنگام خرید جواهرات عروسی انجام دهید


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار هتل نووتل فرودگام امام خمینی
پکیج تخفیفات

تالار پذیرایی هتل نووتل و ایبیس

کیلومتر ۳۰ اتوبان خلیج فارس- ضلع جنوبی اتوبان اصلی فرودگاه امام خمینی- روبروی ترمینال مسافربری هتل های بین المللی ایبیس و نووتل
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی عطر یاس
۲۰٪

تالار پذیرایی عطر یاس

تهرانپارس، خیابان استخر شمالی نرسیده به اتوبان بابایی، نبش بوستان چهارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی مجلل کیان نواب ستارخان

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی پردیس شهرری
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :