شاخصه های یک باغ تالار مناسب

انتخاب مکان برگزاری عروسی یک تصمیم مهم و حیاتی برای برگزاری یک عروسی عالی و خاطره انگیز است. عروس و دامادها در انتخاب مکان برگزاری مراسم عروسی شان باید نهایت دقت و توجه را داشته باشند و فارغ از اینکه یک باغ تالار یا یک تالار پذیرایی عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی شان انتخاب می کنند، مکانی را انتخاب نمایند که با شرایط آنها و مهمانان شان هماهنگی داشته و خاطره ای خوش برای آنها رقم بزند.

در رابطه با این موضوع بخوانید:مزیت های استفاده از باغ تالار نسبت به تالار پذیرایی

شاخصه های باغ تالار مناسب

با فرا رسیدن فصل بهار و آغاز شکوفایی درختان و رویش گل ها و گیاهان زیبا، طبیعت رنگ و رویی دیگر گرفته و تمایل عروس و دامادها برای برگزاری مراسم عروسی شان در باغ ها و محیط های طبیعی افزایش می یابد. در این میان باغ تالارها با ایجاد محیطی زیبا، لوکس و طبیعی و برخورداری از کلیه امکانات مناسب برای برگزاری یک عروسی خاطره انگیز، انتخاب اول عروس و دامادها هستند. اما برای انتخاب یک باغ تالار مناسب که با شرایط شما هماهنگی داشته و با توجه به بودجه شما بهترین خدمات را ارائه دهند، نکات و شاخصه هایی را باید مدنظر قرار دهید. در این مقاله به بررسی شاخصه های مهم برای انتخاب یک باغ تالار مناسب می پردازیم و نکات مهم برای انتخاب یک باغ تالار شیک و مناسب را بیان می کنیم.

برای انتخاب یک باغ تالار مناسب چه شاخصه هایی را باید در نظر بگیرید؟

شاخصه های باغ تالار مناسب

موقعیت جغرافیایی

برای انتخاب باغ تالار یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید لوکیشن و موقعیت جغرافیایی آن است. بهتر است موقعیت دسترسی باغ تالار به محدوده زندگی شما نزدیک تر بوده و ترجیحاً برای تمام مهمانان نیز قابل دسترس باشد. به عنوان مثال اگر در غرب تهران زندگی می کنید، باغ تالاری را انتخاب نمایید که در محدوده غرب تهران قرار گرفته باشد.

بسیاری از عروس و دامادها به این نکته توجه نکرده و باغ تالار بسیار دوری را انتخاب می کنند. این امر احتمال اینکه در طول مسیر با اتفاقات ناخوش آیندی مانند ترافیک، تصادفات جاده ای و حتی به هم خوردن آرایش صورت و مو مواجه شوند را زیاد می کند. مهمانان نیز ممکن است با همین مشکلات مواجه شده و خاطره ای ناخوش آیند در ذهن شان باقی بماند.

دکوراسیون و طراحی باغ تالار

مهمترین دلیل برای انتخاب یک باغ تالار، فضای باز و محیط طبیعی باغ تالار است. وجود درختان زیبا و آراسته و گل ها و گیاهان چشم نواز نقطه قوت یک باغ تالار خوب است. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که باغ تالاری را انتخاب نمایید که فضای شکیل و آراسته ای داشته و محوطه آن از طراحی مدرن و زیبایی برخوردار باشد. در نظر گرفتن فضاهای مختلف مانند آلاچیق و آب نماهای زیبا می تواند تأثیر زیادی در جلوه و زیبایی باغ تالار داشته باشد.

 

 

شاخصه های باغ تالار مناسب

همچنین نورپردازی باغ تالار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یک نورپردازی خلاقانه و مدرن با بهره گیری از عناصر طبیعت زیبایی باغ تالار را مخصوصاً در شب دو چندان می کند. در نظر داشته باشید که محل نشستن مهمانان در باغ تالار و همچنین محوطه رقص دارای نور کافی باشد.

به جنس و مدل صندلی هایی که برای نشستن مهمانان در نظر گرفته شده دقت داشته باشید. مهمانان شما باید ساعات طولانی بر روی صندلی ها بنشینند و از جشن شما لذت ببرند. اگر صندلی ها ناراحت بوده و جنس خوبی نداشته باشند مهمانان به زودی خسته شده و ترجیح می دهند زودتر مراسم عروسی شما را ترک کنند. همچنین روکش میز و صندلی ها باید از جنس خوب، تمیز و آراسته باشد. حتماً از مدیریت باغ تالار بخواهید که روکش میز و صندلی ها را تمیز و بدون لکه به شما تحویل دهند و طوری رفتار کنید که آنها متوجه حساسیت شما روی این مسأله شوند.

داشتن پارکینگ اختصاصی

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب باغ تالار اهمیت زیادی دارد، پارکینگ اختصاصی باغ تالار می باشد. باغ تالارها عموماً خارج از شهرها قرار دارند و برقراری امنیت در آنها مسأله مهمی است. بنابراین باید مهمانان را از امن بودن محل پارک خودروها مطمئن کرد. وجود پارکینگ اختصاصی با تعداد نگهبانان کافی این اطمینان خاطر را به مهمانان می دهد و باعث می شود با خیالی آسوده از جشن لذت ببرند. همچنین توجه داشته باشید که ظرفیت پارکینگ متناسب با تعداد مهمانان باشد و مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

ظرفیت مناسب

قبل از اینکه اقدام به انتخاب باغ تالار و محل برگزاری عروسی خود کنید، حتماً تخمین دقیقی از تعداد مهمانان خود داشته باشید و باغ تالاری مناسب با تعداد مهمانان خود رزرو کنید. حتی توصیه می شود ظرفیت باغ تالار اندکی بیش از تعداد مهمانان شما باشد. در این صورت نگرانی بابت ورود تعداد بیشتری مهمان نخواهید داشت. اگر ظرفیت باغ تالار از مهمانان شما کمتر باشد نه تنها در مورد فضای باغ تالار دچار مشکل می شوید بلکه با مشکلات دیگری مانند کم بودن تعداد سرویس های بهداشتی، کوچک شدن فضای رقص و بسیاری موارد دیگر مواجه خواهید شد.

شاخصه های باغ تالار مناسب

جایگاه عروس و داماد

در انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی باید توجه ویژه ای به جایگاه عروس و داماد داشته باشید. جایگاه عروس و داماد باید در محلی از فضای باغ تالار قرار داشته باشد که مهمانان بتوانند از همه جا آن را ببینند. همچنین به قسمت ورودی مجلس نزدیک باشد تا عروس و داماد بتوانند به مهمانانی که تازه وارد مجلس شده اند خوش آمد بگویند. به دکوراسیون و چیدمان میز جلوی عروس و داماد نیز توجه کنید و یک دکوراسیون مدرن و خلاقانه را از مدیر باغ تالار بخواهید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:ایده هایی برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی

سرویس بهداشتی تمیز و کافی

یکی از مواردی که در انتخاب باغ تالار حتماً باید به آن توجه داشته باشید، وضعیت سرویس های بهداشتی است. سرویس های بهداشتی باغ تالار باید به اندازه کافی و متناسب با تعداد مهمانان بوده و تمیز و پاکیزه باشد. پاکیزگی سرویس های بهداشتی باید در طول جشن حفظ شده و تعدادی از کارکنان باید مسئول رسیدگی به این امر باشند. همچنین اتاق رختکن نیز باید ابعاد مناسبی داشته و تمیز و مرتب باشد. قرار دادن جالباسی و آینه در اتاق رختکن واجب است و باید به آن توجه کنید.

در پایان قبل از انتخاب باغ تالار محل برگزاری عروسی خود بهتر است با هماهنگی قبلی به یکی از مراسم هایی که در آن مکان برگزار می شود رفته و از نزدیک رفتار پرسنل و نحوه پذیرایی آنها، نحوه سرو غذا، مزه غذاها، دکوراسیون و نورپردازی باغ تالار و محوطه باغ و … را بررسی کرده و بعد تصمیم نهایی خود را بگیرید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:زیباترین و مجلل ترین باغ تالارهای تهران


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

نیاوران، خیابان جماران، خیابان حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار مهران غرب
پکیج ویژه

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام وسک
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پردیس
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :