نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید حلقه عروسی

خرید حلقه عروسی یکی از مهمترین قسمت های برنامه ریزی عروسی است. حلقه های شما و شریک زندگی تان نماد عشق همیشگی شما به یکدیگر است، بنابراین نباید انتخاب حلقه را دست کم گرفته و برای این کار عجله کنید. به همین دلیل این مقاله را برای شما فراهم کرده ایم تا به شما کمک کنیم بهترین انتخاب را برای حلقه عروسی خود داشته باشید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:راهنمای انتخاب حلقه عروسی متناسب با انگشتان دست شما

نکات مهم در انتخاب حلقه عروسی

خرید حلقه عروسی را در اولویت قرار دهید

بهتر است سه ماه قبل از روز عروسی شروع به خرید حلقه عروسی خود کنید، تا زمان زیادی را برای پیدا کردن حلقه مناسب در اختیار داشته باشید. برای این کار اصلاً عجله نکنید. حداقل چند ماه قبل از عروسی بسته به اینکه می خواهید حلقه مورد نظر شما سفارشی ساخته شود یا خیر، خرید خود را شروع کنید.

قبل از خرید تحقیقات لازم را انجام دهید.

قبل از اینکه به مغازه های طلا و جواهر فروشی بروید کمی فکر کنید. ابتدا قبل از انجام هر کاری بودجه خود را تعیین کنید. عروس و داماد باید حتماً در این مورد تحقیقات کافی انجام داده و بودجه ای را که می خواهند صرف خرید حلقه عروسی کنند مشخص سازند. معمولاً رسم است که حلقه عروس را خانواده داماد و حلقه داماد را خانواده عروس می خرند. اما می توان در این مورد نیز صحبت کرد و هر جور که عروس و داماد راحت هستند و با بودجه آنها هماهنگی دارد تصمیم بگیرند.

همچنین می توانید حلقه مورد نظر خود را به صورت آنلاین جستجو کنید. به سایت های فروش جواهرات مراجعه کنید و نگاهی به مجموعه های مختلف و سبک هایی که دوست دارید بیندازید. سپس شخصاً مراجعه کرده و آنها را روی دست خود امتحان کنید. به این ترتیب می توانید متوجه شوید که چه سبک و استایلی به انگشتان شما بیشتر می آید.

همچنین ایده خوبی است که قبل از خرید، سایز انگشتان خود را توسط یک فرد حرفه ای اندازه گیری کنید. از آنجا که این حلقه را در باقی روزهای زندگی تان بر دست خود می کنید باید کاملاً اندازه بوده و بزرگ یا کوچک نباشد. در غیر این صورت نمی توانید از آن استفاده کنید و با آن احساس راحتی نخواهید کرد. حلقه باید جوری انتخاب شود که حضور آن را در دست خود احساس نکنید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:نکات مهمی که قبل از خرید حلقه عروسی حتماً باید بدانید

نکات مهم در انتخاب حلقه عروسی

در مورد شخصی سازی حلقه و جفت بودن آنها فکر کنید.

دو تصمیم مهم دیگر که لازم است قبل از خرید حلقه عروسی در مورد آنها فکر کرده و تحقیق انجام دهید این است که اولاً می خواهید حلقه های خود را شخصی کنید و دوماً میخواهید حلقه خود را با شریک زندگی تان به صورت جفت انتخاب کنید.

آیا می خواهید حلقه های شما منحصر به فرد و مخصوص خودتان باشد؟ آیا می خواهید تاریخ عروسی یا یک کلمه یا جمله خاص روی آن نقش بسته باشد؟ یا سنگ روز تولد یا سمبل دیگری از عشق شما در آن کار شده باشد؟ آیا می خواهید حلقه ها جفت باشد یا دوست دارید کاملاً از یکدیگر متفاوت باشند؟ در مورد هر یک از موارد فوق و صدها مورد دیگر که ممکن است به ذهن تان برسد با نامزد خود صحبت کرده و با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید انتخاب خود را انجام دهید.

سوال بپرسید

هنگامی که خرید حلقه عروسی را شروع می کنید ، ممکن است در ابتدا سردرگم شده و سوالات زیادی برای شما پیش بیاید و اندکی عصبی شوید. اما این موضوع کاملاً طبیعی است و اگر نگرانی برای شما پیش میاید حتماً در مورد آن سوال بپرسید. اگر قصد دارید برای نامزدی خود حلقه داشته باشید، ابتدا از حلقه نامزدی شروع کنید. می توانید حلقه عروسی خود را متناسب با حلقه نامزدی یا کاملاً متفاوت با آن انتخاب کنید. تصمیم در مورد این موضوع کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد و هیچ قانونی برای آن وجود ندارد.

نکات مهم در انتخاب حلقه عروسی

لایف استایل یا شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید.

ممکن است نیاز باشد عروس و داماد های فعال برای انتخاب حلقه ای که با شیوه زندگی آنها مطابقت داشته باشد، دقت و توجه بیشتری نشان دهند. عروس و داماد ها در انتخاب حلقه ای که متناسب با شیوه زندگی روزمره آنها باشد، بیشترین مشکل را دارند.

برای مردان، فلزات مدرن مانند تیتانیوم، پالادیوم یا تنگستن بسیار راحت و با دوام هستند. و برای زنان، فلزات ساده با یک یا تعداد کمی الماس مناسب است. یک فلز ساده نیاز به هیچ مراقبتی ندارد در حالیکه الماس همیشه نیاز به مراقبت کمی دارد. با این حال، الماس هنوز هم انتخاب اول عروس ها است.

خانم هایی که قصد دارند برای کار یا سایر فعالیت های اجتماعی حلقه های عروسی شان را در بیاورند، ممکن است بخواهند یک حلقه عروسی سنگین تر و با جزئیات بیشتر انتخاب کنند که به خودی خود درخشان باشد و با ست جواهرات عروسی شان هماهنگی داشته باشد.

مراقب بودجه ای که در نظر گرفته اید باشید.

در حالی که ممکن است در مراحل اولیه خرید حلقه عروسی، بودجه خود را مشخص کرده باشید، با این حال ممکن است به سادگی از این بودجه فراتر رفته و حلقه های گران تری انتخاب کنید. سبک پایه حلقه، ضخامت و اندازه آن می تواند به شدت بر قیمت حلقه عروسی تاثیر بگذارد. حلقه های مردانه اغلب پهن تر و سنگین تر هستند، بنابراین هزینه آن بسیار بیشتر از آنچه که فکر می کردید تمام شود. حلقه زنان اغلب دارای الماس است که می تواند قیمت آن را بسیار گران کند.

با این حال، تا زمانی که به طور کامل از بودجه ای که برای خرید حلقه عروسی در نظر گرفته اید دور نشده اید، ارزش آن را دارد که کمی برای حلقه عروسی خود بیشتر خرج کنید و حلقه ای را بخرید که واقعاً دوست دارید زیرا هر روز آن را می بینید و هر روز از آن استفاده می کنید پس باید کاملاً مورد پسند شما باشد.

در رابطه با این موضوع بخوانید:در مورد حلقه نامزدی چه چیز هایی باید بدانیم؟

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

قیمت حلقه ازدواج لاکچری
فرق انگشتر نشون و حلقه
حلقه ازدواج

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ عمارت یلان

ما از نزدیک همه چیز رو لمس کردیم. واقعا گول ظواهر رو نخورید. همه چیز در قالب شعار و نگاه اول قشنگ هست ولی در باطن به نحو دیگه ای میتونه باشه.

بدون نام
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

فقط پنج روز دیگه تا ازدواج 🫡 بهترین دعا و انرژی مثبت برای همدیگه اینه که آرزوی خوشبختی کنیم. من برای تک تک شما آرزوی خوشبختی دارم اگه شما هم چنین آرزویی برای من داشتید قلب کنار کامنتم رو رنگی کنید ببینم چند نفر کامنتم رو خوندن و این دعا رو برام داشتن...

پیمان
تالار بصیرت باقرشهر

بخشی از غذاها که داده شد فرق داشت و کیفیت بسیار پایینی داشت بخشی ولی خوب بود

سعید پور
تالار مجلل ایساتیس پلاس

مراسم عروسی دعوت بودم حیف به خاطر تعداد بالای مهمان ها نتونستم مراسم خودم رو اینجا برگزار کنم بهترین غذایی که تالار عروسی خوردم رو اینجا تجربه کردم واقعا عالی بود برخورد همه ی کارکنانشون هم خوب بود جایی واسه انتقاد نداشت این تالار همه چیز عالی

ناشناس
چک لیست هزینه عروسی ۱۴۰۳

ازدواجی که قدیم با 100.000 تومن انجام میشده تبدیل شده به یک میلیارد یه ازدواج معمولی یک میلیارد یک شب رویایی و به یاد ماندنی هر کسی باشه فرار میکنه یه آمار بگیره بخوای ازدواج بکنی یک میلیارد فقط ازدواج جدا از خونه و ماشین و مهریه ولی صیغه یک میلیون

بدون نام
نکات مهم برای خرید سرویس طلای عروس

با اینهمه گرونی چطوری ازدواج کنیم ؟ کل تهران پر شده از تبلیغات ازدواج. برای ما چه کاری انجام دادید ؟ هر روز گرونی بیشتر داریم. کی جرات میکنه ازدواج کنه ؟ همه تو خرج و مخارج میمونن و امیدی برای بهبود وضع و اوضاع هم نیست

احسان
باغ تالار عمارت الوین

بنده خرداد ماه مهمان مراسم عروسی در الوین بودم ؛ عمارت خیلی باشکوه و زیبا بود ؛ برخورد پرسنل داخل سالن خیلی خوب و محترمانه ، اما برخورد کادر حراست گاهی اوقات بی دلیل تند و نامحترمانه!! تنوع غذا و نوشیدنی خیلی بالا اما کیفیت خیلی معمولی ..موزیک معمولی ..عکاسی معمولی ...

بدون نام
نقد و بررسی تالار امپراطور هرات

سلام این تالار بهترین تالار افغانستان هست تغریبا همه ما افغان ها دوست داریم اینجا مراسم عروسی بگیریم. بسیار زیبا و رویایی هست حتی تالارهای داخل ایران هم انقدر زیبا نیستن

بدون نام
دانلود آهنگ رقص چاقو برای عروسی

چند تا از آهنگ هاش قدیمی هستن ولی این آخری هاش باز بهتر و جدید بودن. ممنون