تزیینات شب یلدا ۱۴۰۲: ایده‌های جذاب و یونیک

شب یلدا، طولانی‌ترین شب سال است که در تقویم ایرانی، آخرین روز پاییز و اولین روز زمستان محسوب می‌شود. در این شب، ایرانیان باستانی به جشن و شادی می‌پرداختند و طولانی شدن شب و کوتاه شدن روز را جشن می‌گرفتند.

تزیینات شب یلدا، یکی از بخش‌های مهم این جشن است. در این شب، خانه‌ها و سفره‌ها با میوه‌های رنگارنگ، آجیل، شیرینی و سایر خوراکی‌های مخصوص این شب تزیین می‌شوند.

در این مقاله، قصد داریم ایده‌های جذاب و یونیک برای تزیینات شب یلدا را به شما معرفی کنیم. این ایده‌ها، مناسب برای سال ۱۴۰۳ هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا سفره شب یلدا خود را به زیبایی تزیین کنید.

ایده های جذاب برای دیزاین شب یلدا

زیباترین تزئینات شب یلدا

تزئینات شب یلدا با ایده های قدیمی

دیزاین شی یلدا به شکل سنتی

دیزاین شیک سفره شب یلدا

دکور شب یلدا با ایده های جذاب

وظایف خانواده عروس و داماد در شب یلدا

میوه های شب یلدا: معرفی اسامی میوه های شب چله

میوه‌ها، یکی از مهم‌ترین اجزای سفره شب یلدا هستند. میوه‌های رنگارنگ، مانند هندوانه، انار، سیب، پرتقال و … می‌توانند جلوه خاصی به سفره شب یلدا ببخشند.

برای تزیین میوه‌ها، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید میوه‌ها را به صورت قالبی برش دهید، آنها را در سبد یا ظرف‌های تزئینی قرار دهید یا از آنها برای تزیین دیوارها یا سقف استفاده کنید.

در اینجا چند ایده برای تزیین میوه‌ها در شب یلدا آورده شده است:

  • تزیین هندوانه به شکل یلدا: می‌توانید هندوانه را به شکل صورت یلدا تزیین کنید. برای این کار، کافی است با چاقو، هندوانه را به صورت نیم‌دایره برش دهید و سپس، با استفاده از چاقو یا خمیر بازی، صورت یلدا را روی آن بکشید.

تزیین هندوانه به شکل یلدا

  • تزیین انار به شکل سبد: می‌توانید انار را به شکل سبد تزیین کنید. برای این کار، کافی است انار را از وسط نصف کنید و سپس، با استفاده از چاقو، قسمت‌های اضافی آن را جدا کنید. سپس، می‌توانید میوه‌های دیگر را در داخل انار قرار دهید.

تزیین انار به شکل سبد

  • تزیین سیب به شکل گل رز: می‌توانید سیب را به شکل گل رز تزیین کنید. برای این کار، کافی است سیب را از وسط نصف کنید و سپس، با استفاده از یک چاقو تیز، برش‌های کوچکی روی سیب ایجاد کنید. این برش‌ها را به گونه‌ای ایجاد کنید که شبیه به گل رز باشند.

تزیین سیب به شکل گل رز

آجیل شب یلدا شامل چیست؟

آجیل، یکی دیگر از اجزای مهم سفره شب یلدا است. آجیل‌ها را می‌توان در ظرف‌های شیشه‌ای یا سبد‌های تزئینی قرار داد.

آجیل شب یلدا شامل چیست؟

برای تزیین آجیل، می‌توانید از برگ‌های سبز، گل‌ها یا سایر وسایل تزئینی استفاده کنید.

در اینجا چند ایده برای تزیین آجیل در شب یلدا آورده شده است:

  • تزیین آجیل با برگ‌های سبز: می‌توانید آجیل را با برگ‌های سبز تزیین کنید. برای این کار، کافی است برگ‌های سبز را در کف یک ظرف قرار دهید و سپس، آجیل را روی آن قرار دهید.
  • تزیین آجیل با گل‌ها: می‌توانید آجیل را با گل‌ها تزیین کنید. برای این کار، کافی است گل‌ها را در یک ظرف قرار دهید و سپس، آجیل را روی آن قرار دهید.
  • تزیین آجیل با وسایل تزئینی: می‌توانید آجیل را با وسایل تزئینی دیگر، مانند مهره‌ها، روبان‌ها یا سایر وسایل تزئینی تزیین کنید.

دسر و شیرینی شب یلدا

شیرینی ها، نیز از اجزای مهم سفره شب یلدا هستند. شیرینی ها را می توان در ظرف های شیشه ای یا سبد های تزئینی قرار داد.
برای تزیین شیرینی، می توانید از برگ های سبز، گل ها یا سایر وسایل تزئینی استفاده کنید.

دسر و شیرینی شب یلدا

گل آرایی مخصوص شب یلدا

گل آرایی، یکی از روش های زیبا و جذاب برای تزیینات شب یلدا است. گل های رنگارنگ، می توانند جلوه خاصی به سفره شب یلدا ببخشند.
برای گل آرایی شب یلدا، می توانید از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید. گل ها را می توان در گلدان های تزئینی یا در سبد های گل قرار داد.

گل آرایی مخصوص شب یلدا

شب یلدا و تزیین خانه با خاص ترین ایده ها

دیوارها و سقف نیز می توانند با استفاده از وسایل تزئینی، به فضایی یلدایی تبدیل شوند. به عنوان مثال، می توانید از کاغذ رنگی، پارچه های رنگارنگ یا وسایل تزئینی دیگر برای تزئین دیوارها و سقف استفاده کنید.

شب یلدا و تزیین خانه با خاص ترین ایده ها

نکاتی برای تزیینات شب یلدا

  1. در انتخاب رنگ ها، از رنگ های گرم و شاد استفاده کنید. این رنگ ها، می توانند فضایی شاد و پرانرژی در خانه ایجاد کنند.
  2. از وسایل تزئینی ساده و در عین حال زیبا استفاده کنید. وسایل تزئینی پیچیده و شلوغ، می توانند جلوه سفره شب یلدا را خراب کنند.
  3. در تزیینات شب یلدا، از خلاقیت خود استفاده کنید. تزیینات شب یلدا باید متناسب با سلیقه و دکوراسیون خانه شما باشد.

 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
نظرات در مورد تالار مینورام

تالار پذیرایی مینورام

میدان هروی - خیابان استاد حسن بنا - بعد از میدان شریفی - نبش خیابان فرزاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار عروسی صاحبقرانیه
10% تخفیف

تالار صاحبقرانیه

تهران، خیابان اقدسیه (موحد دانش)، نرسیده به سه راهی اقدسیه، مقابل پاساژ صدف
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار پذیرایی پردیس کیان
15% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس کیان

تهران -بزرگراه نواب – بزرگراه شهید چراغی – مجتمع پردیس کیان – طبقه ۶ و ۷
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار دشت شقایق در چیتگر

باغ تالار دشت شقایق

تهران کرج - خروجی چیتگر - شهرک گلستان - بلوار کوهک - نسیم دهم - پلاک ۴۴
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :