جشنواره رمضان

برگزار کننده همایش، سمینار و ایونت در تهران

برای برگزاری همایش و سمینارها در هر شهری مثل تهران باید نکاتی را متناسب با برگزاری آن رعایت کرد تا به مطلوب‌ترین نتیجه ممکن دست پیدا کرد. در واقع رعایت کردن و پیروی کردن از این نکات است که می‌تواند به شما این اطمینان را هدیه کند تا همایش و سمینار جذاب و به یادماندنی داشته باشید.

برگزار کننده همایش سمینار تهران

اطلاعات تماس جهت مشاوره

18 73 14 8896 24 45 88

برگزاری همایش و سمینار در تهران

در سال‌های اخیر به شکل روزافزونی بر تعداد سمینار ها و همایش هایی که در تهران برگزار می‌شوند و افراد زیادی به عناوین مختلف و گوناگون در آن ها شرکت می‌کنند، افزوده می‌شود و می‌توان گفت که با افزایش و نفوذ گستره شبکه‌های اجتماعی در بین اقشار مختلف مردم برگزاری و هماهنگی‌های لازم برای اجرای آن ها راحت‌تر و ساده‌تر از گذشته شده است.

مجری سمینار گردهمایی ایونت

یکی دیگر از علت‌های افزایش تعداد سمینار ها و برگزار کننده های همایش ها را در سال‌های اخیر می‌تواند مفید بودن و کسب رضایت میهمانان حاضر در آنها باشد زیرا مهم نیست که همایش در چه موضوعی و یا سمینار حول محور چه موضوعاتی برگزار می‌شود بلکه رضایت میهمانان حاضر در آن همایش ها و سمینار ها است که باعث می‌شود علاقه مردم روز به روز به حضور در آن ها بیشتر شود.

برگزارکنندگان همایش ها و سمینار در  سال‌های اخیر در سراسر جهان و  کشورهای مختلف و کوچک و بزرگ به برگزاری همایش و ایونت پرداختند و همچنان برخلاف تصوراتی که به دلیل گستردگی شبکه‌های مجازی در بین مردم وجود دارد و این طور برداشت می‌شود که با افزایش وسعت آن ها دیگر نیازی به برگزاری چنین همایش های بزرگ و سمینارهایی با میهمانان زیاد نیست، این همایش ها و سمینار ها همچنان بر قوت سابقشان باقی بوده و علی رغم تصورات همه مردم به شکل روز افزونی در حال گسترش و بیشتر شدن هستند.

آن چه که در برگزاری همایش ها و سمینار ها برای میهمانان حاضر در آن  رضایت و خرسندی به همراه دارد، در واقع کیفیتی است که حول محور هر موضوعی برگزار کنندگان برای آن در نظر گرفته‌اند و با رعایت آن به کسب رضایت میهمانان دست یافته‌اند.

ازطرفی‌دیگر همانطور که می‌دانید برگزاری همایش به خصوص همایش‌های بزرگ در شهر تهران کار ساده‌ای نیست و یکی از دلایلی که ممکن است یک همایش موفق نباشد و رضایت شرکت‌کنندگان را در پی نداشته باشد، عدم برنامه‌ریزی دقیق و مناسب برای برگزاری آن است.

یک همایش خوب باید هدف تعریف‌شده داشته باشد و حضار با توجه به این هدف برای شرکت در آن انتخاب شده و یا ثبت نام کنند. علاوه‌براین رعایت چارچوب‌های تعریف‌شده مانند وجود هیات‌های مختصص در زمینه‌های مختلف جهت تسهیل برگزاری ایونت مانند گروه علمی، گروه ارتباطات، گروه تشریفات و هماهنگی ضروری است. این گروه‌ها باید به‌طور موازی با یکدیگر عمل کرده و در جهت برگزاری هرچه بهتر و دقیق‌تر همایش یا ایونت قدم بردارند.

برای اینکه بتوان همایش‌های کلان و حتی بین‌المللی را بی‌کم وکاست در شهرهای بزرگی مانند تهران برگزار کرد، نیاز است که تمامی هماهنگی‌های لازم را به متخصصین برگزارکننده ایونت و همایش واگذار کرد تا بتوانند رویدادهای این‌چنین مهم را به‌درستی مدیریت و اداره کنند.

سمینار و برگزاری همایش در تهران

در تمامی نقاط جهان برای برگزاری این همایش ها و سمینارها سالن‌های بزرگی تدارک دیده شده‌اند و همچنین مکان‌های مختلفی تحت نظر شرکت‌ها و مدیریت‌های گوناگون برای برگزاری چنین تجمعاتی پدید آمده‌اند که از نظر کیفیت و کمیت خدماتی که هر کدام از آن ها ارائه می‌کنند با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

در واقع یکی از علت‌های اصلی برگزاری همایش ها و سمینار ها در کشورها و شهرهای مختلف این است که تعداد زیادی از مردم به دلایل مختلفی اعم از آموزشی، سرگرمی و… به حضور در این تجمعات بزرگ و کوچک علاقه‌مند هستند و به نحوی تنها راه نجات آن ها از لابه‌لای پست‌های مجازی است.

علت دیگری که می‌توان ریشه یابی کرد، شایستگی کسانی است که در طول سالها این تجمعات را به خوبی برگزار کرده اند و می‌توان دریافت کیفیت و تجربه برگزارکنندگان هر چقدر بیشتر باشد متناسب با آن علاقه‌ی مردم و همچنین تعداد برگزارکنندگان این همایش ها و سمینارها نیز بیشتر خواهد شد.

برگزارکننده همایش و ایونت

نکات مهمی که برگزارکننده همایش یا ایونت باید به آنها توجه کند:

  • برگزارکننده یک ایونت باید برای همایش خود موضوع و تم مشخصی انتخاب کند.
  • برای انجام بهتر امور، وظایف مختلف را برعهده تیم‌های مختلفی بگذارد.
  • برگزارکننده همایش باید لیستی از کارها و برنامه های خود به ترتیب اولویت و اهمیت تهیه کند.
  • یکی از موضوعات مهمی که یک برگزارکننده همایش باید به آن توجه داشته باشد تخمین بودجه مورد نیاز جهت برپایی همایش است.
  • مکان برگزاری همایش، محل یا هتل اقامت مهمانان دعوت شده خاص خارجی و داخلی، ایاب و ذهاب مهمانان خاص به محل برگزاری و هتل و برنامه پذیرایی از مهمانان ویژه و سایر حضار و بازدیدکنندگان باید از پیش تایین شود.
  • انتخاب اسپانسر و حامی مالی در برگزاری یک ایونت نقش مهم و کلیدی دارد.
  • لیست سخنرانان از پیش تایین شده و به مسئول برگزاری همایش اعلام شود.
  • تمهیدات لازم برای تجهیز سالن همایش و در نظر گرفتن کلیه اقدامات لازم در شرایط اضطراری یکی از اصول برگزاری همایش و سمینار است.

کیفیت برگزاری همایش ها و سمینارها در تهران

برگزاری گردهمایی و سمینار و همایش در تهران و ایران

در ایران به علت‌ها و عوامل مختلفی چنین مکان‌هایی برای برگزاری سمینار ها و همایش های بزرگ یا تعدادی کمی دارند و یا در برگزاری و اجرا، کیفیت‌های مطلوبی از خود ارائه نمی‌کنند که در نهایت باعث ناخشنودی میهمانان می‌شوند.

علاوه بر این هزینه‌های بالای تحمیل شده بر برگزارکنندگان همایش ها در شرایط بد اقتصادی حال حاضر کشور، باعث شده است که برگزارکنندگان از خیلی از جهات در تنگنا و محدودیت‌های فراوانی باشند و همین علت باعث کاهش کیفیت همایش ها و برگزاری سمینار ها در تهران بشود.

تاثیر کرونا بر برگزاری سمینارها و همایش ها در ایران

علاوه بر محدودیت‌هایی که به آن ها اشاره شد باید در نظر گرفت با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش و نفوذ حداکثری آن در بین مردم و همچنین محدودیت‌های اجتماعی از جمله فاصله‌گذاری ها و موضوعاتی از این قبیل همگی دست به دست هم داده‌اند تا تجمعات و برگزاری هر ایونتی در مکان‌های مختلف و گوناگون تهران و کشور، لغو شده و در پی آن نیز صدماتش به برگزاری همایش ها و سمینار ها به ویژه در تهران، قابل مشاهده است.

با شیوع ویروس کرونا، برگزاری تمامی همایش ها و سمینارها در تهران و دیگر شهرهای کشور کاملاً لغو شدند و مشکل اساسی اینجا است که هنوز مشخص نیست که این محدودیت‌های اجتماعی تا چه زمانی به طول خواهد انجامید.

در واقع یکی دیگر از عوامل مهمی که در روند کاهشی برگزاری همایش ها و سمینارها و در کل تمامی تجمعات و گردهمایی ها تاثیرگذار بوده است، شیوع ویروس و بیماری کرونا در بین مردم جهان است و این موضوع مربوط به تمامی نقاط و کشورهای مختلف و گوناگون دنیا است و به هیچ وجه فقط به ایران محدود نمی‌شود.

همچنین در این رابطه می‌توانید مقاله برگزاری مراسم عروسی مجازی در دوران کرونا را برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید.

فواید برگزاری همایش ها، سمینارها و گردهمایی ها

فواید برگزاری همایش و سمینار در تهران

با صرف نظر کردن از شرایط خاصی که فعلاً تمامی جهان با آن  سر و کار دارند و معلوم هم نیست که تا چه زمانی درگیر آن خواهند بود، باید در واقع به فوایدی از همایش ها و همچنین برگزاری سمینارها و در کل تجمعات مردم حول محور موضعات علمی و اجتماعی اشاره کرد.

دلایلی که در این مقاله عنوان شد تاثیر به سزایی در افزایش تعداد روزافزون سمینارها و همایش ها در نقاط مختلف جهان البته تا قبل شیوع ویروس کرونا داشته اند که باعث می‌شد میهمانان در طی برگزاری همایش و سمینار راضی باشند و برگزارکنندگان همایش هایش ها بتوانند نظر آنها را به خوبی جلب کنند.

حال باید توجه داشت که این دلایل چه تاثیری بر روند برگزاری گردهمایی‌ها، سمینارها و همایش‌های چه علمی و یا چه موضوعات دیگر می‌گذارند. در واقع با در نظر داشتن این موضوع  می‌توان پی برد که چگونه این فواید تاثیر بزرگی در ایجاد علاقه بیشتر مردم به این قبیل تجمعات بزرگ می‌گذارد.

توجه سمینارها و همایش ها به تجمعات علمی

توجه سمینار و گردهمایی ها به موضوعات علمی و تخصصی

شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که عموم مردم از بحث‌های تخصصی و حرفه‌ای راجع به موضوعات علمی  گریزان باشند و هیچ علاقه‌ای به این نوع تجمعات نداشته باشند؛ اما باید گفت که با صرف نظر از بعضی از همایش ها و گردهمایی ها و سمینارهای تخصصی و بسیار پیچیده، مردم به تجمعات علمی سبک تر و عمومی تر علاقه مند هستند.

و همینطور باید دانست که مردم اگر چه در وهله اول از چنین تجمعات دوری می‌کنند اما اگر در این همایش ها و سمینارهای بزرگ همه‌چیز پله پله و صحیح و اصولی پیش برود و نکات ضروری از لحظه اول تا انتها در آن ها رعایت شود، می‌توان گفت همه حضار از آن رضایت خاطر خواهند داشت.

همچنین از جمله فوایدی که برگزاری این همایش های علمی و سمینارهای نیمه تخصصی می‌تواند برای عموم افراد و مردم داشته باشد، آشنایی آن ها با زمینه‌ها و موضوعات مختلفی است که شاید بتوانند بخشی از آن ها را در زندگی خود به کار ببرند و اگر علاقه‌ای به آن ها پیدا کردند بتوانند به واسطه آشنایی با افراد جدیدی که در این نوع همایش ها و گردهمایی ها بوجود می آید، نقطه شروع فعالیت خود را به راحتی بیابند.

ایجاد روابط جدید اقتصادی و اجتماعی در همایش ها

روابط جدید و کاری در همایش ها و سمینار ها

یکی دیگر از فواید اصلی و حیاتی که نقش بزرگی را در ادامه روند برگزاری همایش ها و سمینارها و در کل تمامی تجمعات در نقاط مختلف جهان و به ویژه کشورهایی مثل ایران ایفا می‌کند، سلسله روابطی است که با برگزاری این نوع تجمعات و گردهمایی ها در بین میهانان و کسانی که در آن ها حضور پیدا می‌کنند ایجاد می‌شود و به گونه‌ای خاص و کاربردی آن ها را به یکدیگر پیوند می‌زند.

در واقع این سلسله روابطی که در بین میهانان همایش ها و سمینارها در مکان‌های مختلف ایجاد می‌شود، باعث می‌شود که روابط مفید و حتی کاری و خانوادگی خوبی ایجاد شوند و همکاری های بسیاری در آینده رخ بدهد.

راهکارهای مناسب برای برگزاری ایونت و همایش ها

برگزاری همایش ها و سمینار ها همیشه از دیرباز مورد توجه تعداد زیادی از مردم بوده و به خصوص اگر موضوع عمومی‌تری داشته باشد، توجه افراد بیشتری را به خود جلب می‌کند و می‌توان گفت به نوعی موضوعی که همایش و یا سمینار حول محور آن برگزار می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که با توجه به موضوعاتی که گفته شد، می‌توان بعد از اتمام شرایط امروزی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جامعه حاکم است، برگزارکننده همایش ها، ایونت و گردهمایی های خوب و بی‌نظیری را تدارک خواهد دید.

مجری برگزار کننده همایش و سمینار در تهران

کانون تبلیغاتی پیام رهیابان با بهره گیری از سالیان سال تجربه در امور تبلیغات و اجرای نمایشگاه ها و همایش ها، آماده برگزاری و میزبانی کلیه همایش ها، سمینار ها، اینونت ها و گردهمایی ها با بهترین امکانات و تجهیزات است .

اطلاعات تماس جهت مشاوره

18 73 14 8896 24 45 88

 

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

طراحی سایت تالار پذیرایی
وام ازدواج 300 میلیونی در سال 1403
احمدآباد مستوفی کجاست و چه دیدنی های دارد
لوکیشن فیلم سینمایی عروسی مردم

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
کلاس های رقص عروس و داماد برای جشن عروسی

من میخواستم برای رقص عروس در تالار آموزش ببینیم. در کنار اون رقص تانگو در تالار عروسی. ممکنه بفرمایید کجا ؟

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه فرهنگیان | میدان حر

اینجا فقط تالار هست یا خدمات هتلینگ هم جهت فرهنگیان ارائه میکنه ؟

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه فرمانیه

این تالار از قدیم یک تالار خوب بوده و ما دو سه بار مهمان این تالار بودیم. متاسفانه الان دیگه تعطیل شده البته یکسری حواشی هم داشت که که میگفتن هرکی تو این تالار عروسی گرفته منجر به طلاق شده. (طبق آمار رسمی که منتشر شد از خود مجموعه) شاید بی تاثیر برای بسته شدن تالار نبود

بدون نام
تالار پذیرایی ساقدوش

سلام روز بخیر من درخواست قیمت منو برای تالار ساقدوش ارسال کردم چه مقدار طول میکشه تا جواب برام ارسال بشه ؟ ضمن اینکه شماره ها کسی پاسخگو نبود.

رسولی
باغ تالار عمارت یاسین

سلام لطفا منو و خدمات همراه باقیمت .ممنون

فغفوریان
تالار پذیرایی میثاق ارتش

مراسم عروسی من در تالار میثاق 1 اجراشد،باتوجه به قیمت ومنویی که انتخاب کردیم،همه چیز عالی بود،باتشکرازمدیریت و مجموعه ی کارکنان.خدا قوت

بدون نام
کفش های مناسب برای لباس مجلسی

سلام. میخواستم کفش مجلسی سفارش بدم شما فروشگاه حضوری دارید یا آنلاین شاپ هستید ؟

ایناز
آهنگ رقص عروس و دوستان و رفیقای صمیمی/ 8 آهنگ زیبا

خیلی خوب بود واقعا لذت بردم

سهیلا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

به نظر من اهنگ ها خیلی خوبن اما من عربی سرچ کردم برام فارسی شد یعنی اهنگ ها عربی نیستند فارسین ام من عربی سرچ کردم... اهنگ ها هم خیلی خوبن علاوه بر من چیزی که خواستم اونا نبودند واهنگ ها شنیدنی بودند مال رقص عربی نیستند.. اما اهنگ خیلی خوب بودند

نظرات کاربران