جشنواره رمضان

 فرق انگشتر نشون و حلقه

 انگشتر نشون و حلقه نامزدی

 فرق انگشتر نشون و حلقه

اکنون می خواهیم در مورد تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج صحبت کنیم. خرید انگشتر نشان معمولا با هماهنگی با خانواده عروس صورت نمی گیرد. خانواده داماد نشان را تهیه می کنند و به عنوان پیشنهاد به عروس هدیه می دهند. این هدیه مشترک نیست یعنی فقط برای عروس این هدیه را در نظر می گیرند و برای رسمی شدن مراسم خواستگاری است. انگشتر نشان بله برون ساده تر و ارزان تر از حلقه نامزدی است. معمولا انگشتر نشون بله برون با قیمت پایین تر خریداری می شود. قیمت انگشتر نشان از کف 4 میلیون شروع می شود.

انگشتر نشون طلا در زمان خواستگاری و بله برون توسط خانواده داماد در دست راست عروس و حلقه نامزدی در جشن عقد توسط داماد در انگشت انگشتری و دست چپ قرار می گیرد. حلقه نامزدی به لحاظ مادی و معنوی ارزشمندی بیشتری نسبت به انگشتر نشون دارد زیرا زوجین خود انگشتر ها را در دستان یکدیگر قرار می دهند. لازم به ذکر است برای حلقه نامزدی، زوجین از قبل هماهنگی ایجاد می کنند و با انتخاب زوجین حلقه خریداری می شود.

انگشتر نشون نامزدی

حلقه نشون نامزدی انگشتری است که نشان می دهد که شخص صاحب حلقه متاهل است؛ معمولاً از انواع فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و … به طور سنتی تهیه می شود. حلقه ازدواج اولیه مربوط به مصریان باستان است که معتقد بودند دایره نماد عشق ابدی است. این حلقه‌های اولیه از نی‌های بافته شده یا مواد دیگر ساخته می‌شدند و روی انگشت حلقه قرار می‌گرفتند، که به اعتقاد آنها رگه‌ای بود که تا قلب امتداد داشت، یونانیان باستان نیز بعد از چندین سال این سنت را پذیرفتند.

طبق شنیده ها سنت تعویض حلقه‌ها و یا هدیه دادن حلقه‌ها به 3000 سال قبل باز می گردد، در حالی که اولین حلقه ازدواج الماس در وصیت نامه یک بیوه ثبت شد که در سال 1417 از دنیا رفت.

فرهنگ حلقه نامزدی

یکی از آداب و رسوم شرقی در ازدواج این است که حلقه نامزدی را به عنوان هدیه به عروس می دهند؛ این رسم در روم باستان رواج داشت. بسته به فرهنگ، حلقه ازدواج به طور معمول بر روی انگشت حلقه سمت چپ پوشیده می شود.

فلسفه استفاده از طلا در حلقه های ازدواج

در کشورهای غربی، حلقه‌های ازدواج اغلب از طلا، پالادیوم، پلاتین، نقره آرژانتیوم، تیتانیوم، تنگستن یا اخیراً از سیلیکون ساخته می‌شوند. جاودانگی فلزات نجیب نماد ماندگاری ازدواج است. حکاکی های داخل حلقه شامل نام همسر یا تاریخ عروسی می تواند بسیار خیره کننده و جذاب باشد. در بسیاری از کشورها حلقه‌ ای که پیش از مراسم ازدواج به عروس هدیه می دهند ساده است در حالی که حلقه ازدواج عروس معمولاً جواهر است.

حلقه عروسی

انگشتر نشون با پشت حلقه

همانطور که پیش تر گفتیم انگشتر نشون معمولا از ظرافت و سادگی خاصی بهره مند است. برای تزئین و زیباتر کردن جلوه نشون از انگشتر پشت حلقه استفاده می کنند. این ترکیب جلوه شیک و مجلل تری در دست دارد. خرید انگشتر نشون الزاما نباید با پشت حلقه صورت گیرد. شما میتوانید از انگشتری استفاده کنید که زیبایی کافی را دارد پس در این صورت نیازی به پشت حلقه نیست.

درهمین رابطه ببینید : آیا خرید هر دو حلقه عروسی و انگشتر نامزدی ضروری است؟

نماد حلقه ازدواج

حلقه های ازدواج نماد عشق و تعهد ابدی در یک رابطه هستند. این نشان عشق در روز عروسی بین دو نفر رد و بدل می شود و برای نشان دادن ازدواج آنها به دنیا از آن ها استفاده می شود. به طور نمادین زمانیکه زوجین حلقه های نامزدی را به یکدیگر هدیه می دهند، عهد می‌کنند که تا آخر عمر یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر فداکار باشند.

انواع حلقه ازدواج

انگشتر نشون

حلقه عروسی نیمه گرد

حلقه ازدواج نیم گرد یکی از انواع حلقه های ازدواج کلاسیک و سنتی است. قسمت بالایی این حلقه ازدواج گرد است. قسمت زیر حلقه می‌تواند صاف باشد.

حلقه های ازدواج الماس

حلقه های عروسی الماس، دارای الماس هایی هستند که کل حلقه را احاطه کرده اند. این نوع حلقه ازدواج بسیار زیبا و ارزشمند است و برای حلقه نامزدی بسیار زیبا و مناسب است. قیمت انگشتر حلقه الماس با توجه به ظرافت  و اندازه حلقه متغیر است و از 30 میلیون به بالا می‌توانند ارزش گذاری شوند.

حلقه های عروسی فانتزی

حلقه های عروسی که دارای طراحی منحصر به فرد، حکاکی، جزئیات چکشی و … هستند، در دسته حلقه های عروسی فانتزی قرار می‌گیرند. این نوع از حلقه‌های ازدواج اغلب دارای الماس یا سایر سنگ‌های قیمتی هستند.

حلقه های عروسی ساده

ظرافت و سادگی بهترین راه برای توصیف یک حلقه ازدواج ساده است. نوار پلاتین یا طلای زرد یک نماد کلاسیک برای عروس و داماد است، اما طلای سفید و سایر فلزات جایگزین نیز گزینه‌های محبوبی برای این نوع حلقه ها هستند.

حلقه های ازدواج با سنگ های قیمتی

سنگ های قیمتی رنگی مانند یاقوت کبود، آمیتیست و یاقوت می توانند مناسب برای تولد، سالگرد یا تولد کودک باشند. هنگامی که در یک نوار نازک روی حلقه عروسی قرار می گیرند، می توان آنها را به عنوان حلقه نامزدی استفاده کرد.

نحوه انتخاب بهترین حلقه

حال وقت آن رسیده است که حلقه ازدواجی را انتخاب کنید که مادام العمر همراهتان باشد. انتخاب حلقه ازدواج نیازمند به دقت بالاست و باید طوری باشد که طی گذشت چندین سال، باز هم زیبایی و ظرافت آن نمایان باشد.
برای خرید حلقه اول از همه مدل مورد علاقتان را پیدا کنید و سپس جنس فلز حلقه را انتخاب کنید. از کیفیت برش و فلز و استحکام حلقه مطمئن شوید و در نهایت گواهی جواهر را با الماس مورد نظرتان مطابقت دهید.

حلقه ازدواج

قیمت انگشتر نشون

همانطور که پیش تر گفتیم قیمت انگشتر نشون معمولا پایین تر از قیمت حلقه نامزدی است بنابر این یکی از نکاتی که در انتخاب جواهرات باید در نظر داشته باشید این است که طلا بسیار گرانتر از نقره است زیرا طلا فلز گرانبهاتری است. با این حال، گزینه‌های ارزان‌تری برای طلا مانند طلای پر شده یا ورمیل طلا وجود دارد.

فرق طلا و نقره استرلینگ

طلا نسبت به نقره استرلینگ دوام بیشتری دارد زیرا در برابر خش مقاوم‌تر است و به راحتی کدر نمی‌شود. طلا می تواند شکل و درخشندگی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کند.
نقره استرلینگ 92.5 درصد نقره خالص و 7.5 درصد آلیاژ فلز است. این آلیاژ فلزی نقره استرلینگ را به اندازه کافی برای استفاده روزانه از نقره خام بادوام می کند.

سوالات متداول
آیا می توان روزانه از انگشتر طلا استفاده کرد؟
بله اما حین پوشیدن انگشترها، ساعت ها و دستبندهای طلایی خود مراقب باشید و در حین انجام ورزش آنها را کنار بگذارید. کلر بدترین دشمن طلا است. با قرار گرفتن در معرض مکرر کلر، ساختار جواهرات طلای شما را ضعیف شده و در نهایت منجر به شکستن آن می شود.

طلای خالص (100 درصد خالص) نوعی طلا است که در طول زمان کدر نمی شود، خورده نمی شود و زنگ نمی زند. با این حال، طلایی که خالص نباشد (طلای آلیاژی) به مرور زمان کدر می شود. هر چه مقدار عیار طلای خالص بیشتر باشد، احتمال تیره شدن آن کمتر است. به عنوان مثال، طلای 24 عیار 100% طلا است و بنابراین به هیچ وجه کدر نمی شود.

این به دلیل سایر عوامل محیطی، شیمیایی و بیولوژیکی است. عناصری مانند گوگرد و کلر با سایر فلزات موجود در جواهرات طلا واکنش داده و باعث خوردگی و سیاه شدن آن می شوند و در نتیجه پوست زیر آن سیاه می شود.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

فرق انگشتر نشون و حلقه
حلقه ازدواج
اعلام نامزدی

آخرین دیدگاه‌ها

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

بدون نام
متن عقد آریایی به نام نامی یزدان

حرف مجانی میزنید.. کدوم مردم؟ مردم ما مسلمان، عاقل و مهربان اند که سنت رسول خدا را از هرچیز بیشتر می‌ستایند..

خرسندي
تالار پذیرایی قصر فراز

سلام و خسته نباشید امشب عروسی داشتیم و واقعا از تالار راضی بودیم دکوراسیون زیبایی داره و بسیار غذای با کیفیت و خیلی راضی بودیم

مجیدمهدیون
باغ تالار قصر ملک

ازنظر غذا واقعا عالی و درمورد عذا هیچگونه دزدی نداره این تالار

بینام
باغ تالار vip شهریار

ما مراسم یکی از فامیلامون اینجا بود خیلی وضع پذیراییشون افتضاح هست خصوصا پرسنل خیلی بی ادبانه پذیرایی میکنند و هی میوه و شیرینی از سر میز ما برمی‌داشتند میزاشتن یجا دیگ و خیلی بد رفتار کردن و اینکه باید قبل از ورود مهمان میوه و شیرینی باشه نه بعد از اینکه مهمون میاد میشینه

بدون نام
تصاویر ازدواج حسن یزدانی و همسرش

ان شاءالله خوشبخت بشه و درکنار هسرش سلامت باشن با آرزوی سلامتی 🧡🐣

آرام
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

مدیریت بسیار دلسوز و توانا. پرسنل خوش برخورد و مجرب. غذای فوق العاده و با کیفیت. ممنون از جناب آقای خاکباز

بدون نام
10 آهنگ تانگو خارجی

بسیار ممنون از نویسنده و سایت خوب تالارکده. واقعا کار ماها رو راحت میکنید با یک کلیک به کل نیازمون میرسیم. آهنگ ها رو خیلی دوست داشتم خدا به شما برکت بده ... من ۳ آهنگ برای رقص تانگو انتخاب کردم قبلش باید با همسرم تمرین کنم جالب اینکه قبلا هم ویدیوی آموزش رقص تانگو هم تو سایت خودتون دیدم.

نظرات کاربران

  • ریحان

    سلام.من یک هفته پیش خواستگاری کردم و انگشتر نشان را دست دختر انداختم ایا الان که اصلا عقد و صیغه محرمیت بین ما خوانده نشده ما نامزد حساب میشیم؟ و اینکه الان عید قربان و عید غدیر در پیشه من باید برای عروس خانوم عیدی ببرم؟

    پاسخ