وظایف خانواده عروس در مراسم عقد

عروس و داماد و مراسم نامزدی

یکی از موضوعاتی که در برگزاری مراسم عقد و همچنین در محضر عقد از اهمیت بالایی در نزد زوج‌های جوان و همچنین عروس و دامادها برخوردار است، وظایف خانواده‌های عروس و داماد برای مراسم بله برون و هنگام برگزاری مراسم عقد در محضر عقد است.

دانستن این موضوعات کمک می‌کند که در حین برگزاری جشن عروسی و همینطور مراسم عقد هر دو خانواده دغدغه‌ای نداشته و بها راحتی بیشتری به برگزاری چنین مراسم‌هایی بپردازند و همچنین بتوانند با آسودگی خاطر به ماسئل مهم‌تری مشغول شوند.

همانطور که در مقاله قبلی به وظایف خانواده داماد در مراسم عقد پرداختیم در ادامه این مقاله قصد داریم که به وظایف خانواده عروس در مراسم عقد و همچنین مراسم بله بران بپردازیم که این روزها با گذشت زمان و متاسفانه کمتر شدن اطلاعات خانواده‌ها و به خصوص زوج‌های جوان و عروس و دامادها باید نزد آن ها از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

کارهای خانواده عروس برای عقد

وظایف هر یک از خانوداها به توافق آنها بستگی دارد و باید خانواده ها در روز اول ، در مورد وظایف و مسئولیت هایی که دارند به توافق برسند. بهتر است که خانواده ها کام یکدیگر را بخاطر این مسائل تلخ نکنند و خاطره ای رویایی را برای عروس و داماد و خودشان رقم بزنند.

محل برگزاری مراسم عقد

یکی از موضوعات مهمی که باید خانواده عروس توجه ویژه‌ای بدان داشته باشند، انتخاب محل و مکان مناسب و خوبی برای برگزاری مراسم بله برون و همچنین برگزاری مراسم عقد است. در واقع بسیاری از خانواده‌های عروس که به علت نداشتن فضای کافی در خانه تصمیم می‌گیرند که مراسم عقد و بله برون را در یکی از مکان ‌های سالن‌های اجتماعات و یا سالن عقد ها بگیرند.

برگزاری مراسم عقد در محضرهای عقد و همچنین سالن‌های عقد مزیت‌های زیادی را برای هر دو خانواده عروس و داماد فراهم می‌کند که می‌توان از جمله آن ها فضای بیشتری را که در اختیار برگزاری مراسم بله بران و مراسم عقد می‌دهند اشاره کرد.

سالن عقد هورام از جمله سالن عقدهایی در تهران است که سعی داشته است تا حد امکان با استفاده از طراحی فضای بزرگی که تدارک دیده است این مزیت عالی و خاص را برای خانواده‌های عروس و داماد فراهم کند و می‌توان گفت با توجه به حجم رضایت زوج‌های جوان از این امکان این مجموعه در ارائه آن کاملا موفق بوده است.

انتخاب محل مناسب از طرف خانواده عروس برای برگزاری مراسم عقد و بله بران مانند یک محضر عقدف مزیت دیگری که دارد و زیر شاخه مزیت قبلی نامبرده می‌توان آن را در نظر گرفت، راحتی بیشتر میهمانان در حین برگزاری مراسم عقد و بله برون در محضر عقد است.

هر چه میهمانان در حین روند برگزاری مراسم عقد و همچنین مراسم بله برون در محضر عقد و یا یک سالن عقد راحت‌تر باشند مطمئا می‌توان گفت که جشن به طور حداکثری باشکوه و خوب برگزار می‌شود و عروس و داماد نیازی نیست که از این مورد نگرانی داشته باشند.

 

رزرو محل برگزاری مراسم عقد و بله برون یکی از وظایف خانواده عروس می باشد

[cta_talar text=”وظایف خانواده عروس در مراسم بله برون” link=”https://www.talarkadeh.com/articles/work-brides-family-balebrun” text_color=”#8e8f90″ border_color=”#c7e2ff” bg_color=”#cae3ff”]

پذیرایی از میهمانان

یکی دیگر از مسپولیت‌های خانواده عروس در برگزاری مراسم عقد که می‌توان گفت باید نزد خانواده عروس از اهمیت بالایی برخوردار باشد کیفیت پذیرایی از میهمانان در حین برگزاری مراسم عقد و مراسم بله بران در محضر عقد و یا یم سالن عقد است که در هیچ کدام فرقی نمی‌کند.

خانواده عروس در حین برگزاری مراسم عقد در محضر عقد باید در نظر داشته باشند که جشن عقدی می‌تواند زیبا و خاطره‌انگیز برگزار شود که بتواند راحتی بیشتری برای میهانان دعوتی به جشن قائل شود و برای آن ها فراهم کند.

زیرا این موضوع باعث می‌شود که عروس و داماد و همچنین میهمانان کیفیت خدمات دیگر را بیشتر از پیش حس کنند و به گونه‌ای پلی است برای این که خدمات دیگری که از سالن عقد و یا محضر عقد ارائه می‌شود بیشتر جلوه کند و خود را نمایش دهد.

همچنین باید در نظر داشت که جشن عقد و مراسم بله برون باید از نظر سطح پذیرایی از میهمانان در درجه و کیفیت خوبی قرار داشته باشد؛ در واقع این موضوع تا آن جا اهمیت دارد که بسیاری از سالن عقد ها نظیر سالن عقد و محضر عقد مجلل هورام با در اختیار داشتن کادر و پرسنلی متخصص برای پذیرایی از میهمانان قصد داشته‌اند تا سطح کلی خدمات خود را کاملا ارتقا بدهند.

پذیرایی از میهمانان

[cta_talar text=”شام عقد محضری با کیست” link=”https://www.talarkadeh.com/articles/contract-fee” text_color=”#787878″ border_color=”#bdddff” bg_color=”#cae3ff”]

دیزاین و دکوراسیون مراسم عقد

شاید در نگاه اول این طور به نظر به رسد که فضای برگزاری جشن عقد و مراسم بله بران بر خلاف مراسم عروسی نیاز نیست که از زیبایی‌های خاصی برخوردار باشد اما باید گفت که مراسم بله بران و مراسم عقدی می‌تواند به خوبی در ذهن‌ها ماندگار شود که به این موضوع مهم توجه داشته باشد.

یکی دیگر از وظایف مهم خانواده عروس در برگزاری مراسم عقد و مراسم بله بران در محضر عقد و یا یک سالن عقد این است که توجه ویژه‌ای به دکوراسیون و طراحی فضای داخلی این چنین مجموعه‌هایی برای برگزاری یک مراسم ایده‌آل داشته باشند.

در حقیقت می‌توان گفت اگر می‌خواهید عکس‌هایی خوب و زیبا برای برگزاری مراسم عقد و همچنین مراسم بله بران داشته باشد به خصوص در یک محضر عقد و سالن عقد باید به دیزاین و طراحی محیط این نوع مجموعه‌ها توجه کافی داشته باشید.

هدیه خانواده عروس به داماد سر عقد

به هدایایی که در زمان عقد به عروس و داماد از طرف خانواده‌ها و اقوام نزدیک اهدا می شود هدیه سرعقدی گفته می شود. این هدایا معمولا بصورت زیر می‌باشند:

  • نیم ست
  • گوشواره، النگو و انگشتر
  • ساعت، دستبند
  • پلاک و زنجیر
  • سکه تمام، پارسیان
  • انگشتر
  • کارت هدیه و پول نقد

البته ناگفته نماند که تمام این هدیه‌ها بصورت سلیقه ای بوده و به وضع اقتصادی خانواده‌ها هم برمی‌گردد

هدیه خانواده عروس به داماد سرعقد

سخن پایانی

در سال‌های اخیر به دلیل تفکیک نکردن وظایف هر یک از خانواده‌ها در شب خواستگاری و نامزدی می‌توان گفت بسیاری از جشن‌ها و مراسم‌های عقد و بله برون دیده شده است که فاقد نظمکافی در اجرا و برگزاری آن ها توسط خانواده‌ها بوده‌اند.

در حقیقت باید گفت که عروس و داماد و در کل زوج‌های جوان تجربه کافی در خصوص برگزاری چنین جشن‌های سنتی ندارند این وظیفه بر عهده خانواده ها است که باید برای برگزاری یک مراسم عقد و جشن عروسی تفکیک درستی از وظایف خود داشته باشند.

در واقع این تفکیک وظایف اگر به درستی صورت پذیرد باعث می‌شود که هر دو خانواده و همچنین عروس و داماد تجربه‌ی خوبی در برگزاری مراسم عروسی و عقد و همینطور بله بران به دست بیاورند.

تفکیک درست وظایف همچنین باعث می‌شود که جشن عقد و عروسی در محضر عقد و یا سالن عقد به خوبی برگزار و در ذهن‌ها به زیبایی به باقی بماند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

قصر امپراطور یکی از بزرگ‌ترین تالارهای عروسی در هرات
نقد و بررسی تالار کاخ سفید کابل
باغ عکاسی فرمالیته
کارت عروسی دیحیتال راهنمای ساخت و امکانات

آخرین دیدگاه‌ها

حسین
کاخ تالار رویال اجلاس

سلام خدمت تیم پشتیبانی تالارکده میخواستم ببینم شما اطلاعات تماس مالک تالار رو دارید در مورد اجاره ی تالار باهاشون صحبت کنم ممنون

رحیمی
باغ تالار و تالار کوچک برای بله برون

سلام. من میخواستم از قیمت منوها مطلع بشم درخواست قیمت هم ثبت کردم کی میتونم اطلاعات بگیرم ؟

ثمین
وظايف خانواده داماد در بله برون، رسم و رسومات بله برون

سلام ممنون از این مطالب به ظاهر ساده اما در واقع سوال خیلی از کاربران ممکن باشه.. منم یک سوال دارم شاید این سوال از نگاه کاربران یک سوال جزئی باشه اما برای من یک سوال چالشی هست و اگر پاسخ داده شود ممکن از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنه! سوالم اینه که کیک بله برون به عهده کیه ؟

بدون نام
جدیدترین لیست دفتر ازدواج و طلاق تهران سال ۱۴۰۳

سلام دفتر اردواج ۱۶۴ آدرس وتلفن توی این سایت نبود چه جوری میتونم پیدا کنم

Nima
گرانترین هتل ایران میزبان عروسی فرزند شمخانی

خوبه همه ریاضت اقتصادی باید بکشن ولی بعضی ها فقط شعارش رو بلدن بدن. پول مفت نفت رو بگیرند و حقوق های چند صد میلیونی و یا زندگی در بلاد کفر. اون بدبخت رو چهل سال پیش بیرون کردند هر چی تهمت زدن بهش . با قیمت میانگین هشتاد میلیون متری در تهران قیمت دلارو نرخ تورم خوب زندگی مردم رو آباد کردید.

نگارمحمدزاده
روف گاردن چوبی

برای دهه کرامت برای 50 نفر منووقیمت روبفرمائید

آهنگ رقص عروس با برادرش

ب خدا خیلی خیلی خوش ام اومد باز هم از این آهنگ ها لطف کنید بزارید

بدون نام
باغ تالار عمارت سعادت

با عرض سلام باتشکر از اقای شباهنگی واقای جوزانی تمام مراسم اتاق عقدوسالن وپذیرای وغذا وامکانات سالن بسیار عالی بود

نرگس
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

برای خوشبختی تا ابد در کنار هم"بله"💋❤️