خسارت سنگین تالارهای پذیرایی به دلیل ویروس کرونا و لزوم حمایت دولت

خسارت تالارهای پذیرایی حمایت دولت وام

بدون شک یکی از بزگرترین اقشار و مشاغلی که به دلیل ویروس کرونا و تعطیلی شغل خود دچار مشکلات شده اند تالارهای پذیرایی و باغ تالارها هستند. خسارت های سنگین تالارهای پذیرایی و البته دیگر مشاغل و افراد مرتبط با این صنف، که مدت زیادی است به دلیل نبود شرایط لازم جهت انجام مراسم و تجمعات از سوی ستاد مبارزه با کرونا ممنوع اعلام شد مجبور به تعطیلی مجموعه های خود شدند.

خسارت سنگین تالارهای پذیرایی و کرونا به خاطر تعطیلی مجموعه و ویروس کرونا

البته که این شرایط به اقتصاد کل دنیا ضربه سنگی وارد کرده اما صنف تالارهای پذیرایی یکی از قربانیان بزرگ این ویروس به شمار می رود و شاید بتوان گفت که این شرایط به 500 تا 2 میلیارد تومان خسارت به هر مجموعه وارد نموده است. این در حالی هست که همچنان شرایط به نحو مطلوبی پیش نرفته و زمان مناسبی جهت بازگشایی تالارهای پذیرایی و باغ تالارها اعلام نشده است.

خسرو ابراهیمی اتحادیه تالارها
خسرو ابراهیمی رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران

خسارت سنگین وارد شده به تالارهای پذیرایی و باغ تالارها در این ایام باعث شده خسرو ابراهیمی رییس محترم اتحادیه نیز واکنش نشان داده و از مسئولات و دولت بخواهد تا با ورود به این موضوع شرابط مطلوب و مناسبی را جهت جلوگیری از ضرر بیشتر فراهم سازد.

آقای دکتر خسرو ابراهیمی رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران نیز از لزوم حمایت دولت از این صنف صحبت کرده و اظهار داشته است :

در سه ماهه اخیر که فعالیت تالارهای پذیرایی ممنوع شد اوج فعالیت این صنف به دلیل اعیاد شعبانیه و عید نوروز بود و معمولا قبل از شروع ماه مبارک رمضان نیز تعداد رزروی ها برای برگزاری مراسم نامزدی و عقد زیاد است؛ در ایام ماه مبارک رمضان نیز مراسم افطاری های بزرگ در تالارها برگزار می شد اما در حال حاضر امکان فعالیت برای صنف تالارهای پذیرایی وجود ندارد.

خسرو ابراهیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 700 تالار پذیرایی عضو این اتحادیه هستند اعلام کرد در صورتی که دولت در این مضوع ورود نکند بسیاری تا پایان شرایط و امکان برگزاری مراسمات عروسی حداقل 50 درصد افراد فعال در این حوزه ضربه سنگین اقتصادی خورده و امکان ادامه فعالیت نخواهند داشت.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران افزود : جهت حمایت از فعالان این صنف نامه ها و پیگیری های مکرر از سوی اتاق اصناف تهران شده است تا بتوان با رایزنی ها و پیگیری های لازم ما مسئولان ذیربط از این صنف حمایت های لازم صورت پذیرد چراکه در صورت ادامه این شرایط بیش از 50 درصد افراد فعال در این صنف بصورت کامل ورشکسته شده و از چرخه اقتصاد کشور خارج می شوند که این باعث بیکاری بسیاری از افراد شاغل مستقیم و غیر مستقیم با این صنف می شود.

پیش از این در خبری در خصوص ” زمان بازگشایی تالارهای پذیرایی ” به جزئیات لازم پرداخته ایم که این به محض دریافت خبر جدید این مطلب به روز شده و شما عزیزان را از زمان دقیق بازگشایی تالارها جهت گرفتن مراسمات مختلف و جشن های عروسی اعلام خواهیم کرد.

تلاش ها و پیگیری های آقای خسرو ابراهیمی رئیس محترم اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران تا کنون باعث شده تا قول های مساعدی نسبت به ارائه وام 16 میلیون تومانی به ازای هر 12 نفر شاغل در مجموعه داده شده ولی تا کنون از سوی مراجع ذیربط اقدامی صورت نگرفته و این وام به تالارهای پذیرایی و باغ تالارها ارائه نشده است.

یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی فعالان در این صنف وجود دارد، عودت وجه های سپرده شده بابت بیعانه مراسمات عروسی به دلیل عدم انجام مجالس و تجمعات از سوی ستاده مبارزه با کرونا است که این وجوه در ایام پایانی سال بابت هزینه های عمرانی و خریدهای مربتط با ایام پایانی سال و سال آینده شده است .

امیداوریم با حمایت مسئولان محترم از این صنف و موافقت های لازم جهت ارائه وام در این ایام سخت اقتصادی و همچنین ایجاد شرایط و بستری مناسب جهت بازگشایی مجدد تالارها بتوان شرایط را به نحوی پیش برد که آنها و سایر خدمات دهندگان مثل آرایشگاه ها، مزون‌ها آتلیه ها و دیگر افراد که در این مجموعه ها بصورت مستقیم یا غیر مستقیم مشغول هستند امیدوار شوند و از بتوان از بخشی از خسارت سنگین تالارهای پذیرایی در ایام آتی را جبران نمود.

تالارکده/ مرجع تالارهای پذیرایی و باغ تالار


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا
10%

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی آرامیس تهران

کاخ تالار آرامیس

مهرآباد جنوبی خیابان ۴۵ متری زرند خیابان واشقانی فراهانی روبروی شهرداری ناحیه ۲
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی پردیس شهرری
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی رویای پارس حکیمیه

تالار پذیرایی رویای پارس

تهرانپارس، فلکه دوم، انتهای خیابان جشنواره، ابتدای خیابان زهدی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :


 

۳ دیدگاه


 • ناشناس:

  آخه چه حمایتی ؟ تمام زندگیم رو گذاشتم رو تالار ماشین زیرپام رو فروختم فقط یه آپارتمان دارم که اونم باید بگذارم با این وضع
  کلی چک دارم بیرون و دارن سر رسید میشن !
  مراسم های خردادم و تیر هم داریم که اگه اینها هم کنسل بشن و تالارها باز نشه دیگه نمیدونم کجا باید برم ؟؟؟
  حمایت نمیخوایم دو ماه باز کنید. مثل مساجد که شبهای قدر باز کردید و با فاصله نشستند تازه هیچ نظارت بهداشتی روشون نمیشه ولی تالارها رو بیشتر میشه مدیریت کرد
  مثل مترو اتوبوس پاساژ و مغازه ها و …


   

 • تالاردار:

  کسی نیست صدای ما رو بشنوه.
  با مشکلات زیادی همه ما در این صنف روبرو هستیم و هیچ کس پاسخگو نیست.
  تمام اصناف باز هستند ولی تالارها فقط مشکل دار شدن ؟
  آیا بانک و مترو و اتوبوس و مغازه و … که مردم با فاصله های کم در کنار هم بدون رعایت مسائل بهداشتی قراردارند مشکل دار نیست ؟
  تالارها با رعایت کامل مسائل بهداشتی و با دستورالعملهای لازم میتونن باز بشن و به مراتب مشکلات و خطرات کمتری نسبت به دیگر اماکن معمول دارند.
  واقعا کار سختی نیست مدیریت این موضوع و از دولت و مسئولین تقاضا داریم که فکری به حال ما بکنند که جهت امورات معمول زندگی خودمون دچار مشکل شدیم …
  این مشکل مختص یک نفر نیست و یک جمعیت زیادی در سراسر ایران به همراه کارکنان آنها درگیر شدند.
  بعضی ها رو مجبور شدیم اخراج کنیم که اونها بیکار و بیپول شدن و بعضی ها هم که نگه داشتیم با حداقل پرداختی به سختی راضیشون نگه داشتیم.
  ماشین زیر پا رو فروختیم تا فقط بتونیم زندگی کنیم.
  این درست نیست که کاملا بی خیال یه طیف عظیم تالاردار بشید …


   

  • تالارکده:

   متاسفانه همنجور که میفرمایید بخش زیادی از تالاردارهای محترم با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستند و باید فکری جدی و اساسی کرد تا راهکارهایی جهت برگزاری مراسم مهیا کرد.
   از طرف دیگه تماس های بسیاری داریم از زوج های جوان که از بلاتکلیفی و نبود شرایط لازم جهت برگزاری مراسم عروسی گلایه مند هستند.
   امیدواریم مسئولین راهکار مناسب برای این موضوع ارائه بدهند.