جشنواره رمضان

همه چیز درباره ی حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی

حلقه عروسی حلقه نامزدی

کدام انگشت برای حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی مناسب تر است؟ همه ی ما پاسخ این سوال را می دانیم. در بسیاری از فرهنگ ها و کشورهای مختلف، حلقه ی عروسی را در انگشت انگشتری دست چپ می اندازند. اما، هیچوقت به دلیل این موضوع فکر کرده اید؟

بسیاری در گذشته معتقد بودند یک سرخرگ از انگشت انگشتری دست چپ مستقیما به قلب کشیده شده و به همین دلیل نیز عروس و دامادها حلقه ی ازدواج خود را در این انگشت می اندازند.

اما با نگاهی به تاریخ مراسم عروسی و جشن های مرتبط با آن متوجه می شویم عروس و داماد ها در گذشته مجاز بودند حلقه ی نامزدی و یا حلقه ی ازدواج خود را در هر یک از انگشت های دست چپ یا راست بیاندازند، حتی انگشت شست. امروزه انگشت چهارم دست چپ مناسب ترین گزینه برای حلقه ی ازدواج محسوب می شود.

اما در کشورهایی مانند هند، آلمان، اسپانیا، نروژ و روسیه حلقه ی ازدواج را به دست راست خود می اندازند. به طور کلی می توان گفت سنت ها و هنجارهای هر فرهنگ برای حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی تصمیم می گیرند و قانون خاصی در اینباره وجود ندارد. با این حال که تمامی سنتها و رسم و رسومات جشن عقد و عروسی و مراسم نامزدی دستخوش تغییرات فراوانی شده، حلقه ی ازدواج و نامزدی همچنان اهمیت و جایگاه خود را حفظ کرده اند.

در ادامه ی این مطلب به دلیل اهمیت حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی و این موضوع که چرا انگشت چهارم دست چپ به مناسب ترین گزینه برای حلقه ی ازدواج تبدیل شده می پردازیم.

انگشتر نامزدی و حلقه ی عروسی

تاریخچه و معنی انگشت انگشتری و حلقه ی عروسی و نامزدی

برای شناخت هر چه بیشتر سنت های مرتبط با حلقه ی نامزدی و عروسی باید نگاهی به تاریخ بیاندازیم. همانطور که پیش تر هم گفتیم، در گذشته بسیاری معتقد بودند یکی از رگ های اصلی از انگشت انگشتری مستقیما به قلب کشیده شده و حلقه ی ازدواج در این انگشت قلب دو دلداده را به یکدیگر متصل می کند. در روم باستان این رگ به رگ عشق معروف بود.

اما امروزه مطالعات پزشکی نشان می دهند تمام انگشت ها با قلب پیوند خونی داشته و چنین رگ خاصی در بدن وجد ندارد. با این وجود هنوز هم بسیاری از زوج ها به طور سنتی حلقه ی ازدواج خود را در انگشت چهارم دست چپ می اندازند.

ترتیب حلقه ی عروسی و حلقه ی نامزدی

اگر دوست دارید حلقه ی ازدواج و انگشتر نامزدی هر دو در یک انگشت باشند، اول حلقه ی ازدواج و سپس حلقه ی نامزدی را بیاندازید. اما در کل بهتر است حلقه ی نامزدی در دست راست و حلقه ی عروسی در دست چپ باشند. به این ترتیب وقتی در مراسم عقد همسرتان حلقه ی عروسی را به دست شما اندازد، انگشتر نامزدی مانع نخواهد بود.

حتی بعضی از خانم ها تصمیم میگیرند حلقه ی عروسی را انتخاب کنند که به حلقه ی نامزدی جوش خورده و متصل است. امروزه این مدل حلقه ی ازدواج در میان عروس و دامادها طرفداران بسیاری دارد.

آیا می توان حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی را در دو دست جداگانه انداخت؟

حتما! انتخاب با شماست. برخی از عروس خانم ها حلقه ی ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ و حلقه ی نامزدی را در انگشت چهارم دست راست می اندازند. اما برخی ترجیح می دهند هم حلقه ی عروسی و هم انگشتر نامزدی را در یک دست بیاندازند.

حلقه ی ازدواج و نامزدی

آیا باید حلقه ی عروسی و نامزدی را همیشه همراه داشته باشید؟

دیدن همیشگی حلقه ی ازدواج و نامزدی در دستانتان همواره خوشبختی شما را یادآوری می کند. اما آسیب های احتمالی و گذرزمان موجب می شوند تا حلقه ی عروسی شما جلوه و درخشش روزهای اول خود را از دست دهد. بهتر است حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی خود را موقع شست و شو، ورزش و یا حتی قبل از رفتن به رختخواب از انگشت خود در بیاورید.

چطور سایز حلقه ی ازدواج و نامزدی را تخمین بزنید؟

فاکتورهای زیادی در تخمین سایز حلقه ی عروسی و نامزدی دخیل هستند. علاوه بر شکل و سایز انگشت انگشتری، باید سلیقه و سبک زندگی خود را نیز برای انتخاب مناسب ترین حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی در نظر بگیرید. برای مثال اگر شغل شما به گونه ای است که زیاد سوار هواپیما می شوید، باید ورم انگشت خود را هنگام پرواز در نظر بگیرید.

حتی آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید هم در تغییر سایز حلقه ی ازدواج و نامزدی موثر است. به طور کلی انگشتان دست در تابستان قطر کمتری نسبت به زمستان دارند.

در نتیجه، برای انتخاب مناسب ترین حلقه ی ازدواج، بدن شما باید در نرمال ترین حالت خود باشد. فراموش نکنید انگشتان شما طی شب و بعد از خواب ورم دارند، بنابراین بعد از ظهر بهترین موقع برای انتخاب حلقه ی ازدواج و نامزدی به نظر می رسد. بهتر است بعد از صرف غذا و یا ورزش های سنگین فکر خرید حلقه ی عروسی

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

فرق انگشتر نشون و حلقه
حلقه ازدواج
اعلام نامزدی

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
کلاس های رقص عروس و داماد برای جشن عروسی

من میخواستم برای رقص عروس در تالار آموزش ببینیم. در کنار اون رقص تانگو در تالار عروسی. ممکنه بفرمایید کجا ؟

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه فرهنگیان | میدان حر

اینجا فقط تالار هست یا خدمات هتلینگ هم جهت فرهنگیان ارائه میکنه ؟

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه فرمانیه

این تالار از قدیم یک تالار خوب بوده و ما دو سه بار مهمان این تالار بودیم. متاسفانه الان دیگه تعطیل شده البته یکسری حواشی هم داشت که که میگفتن هرکی تو این تالار عروسی گرفته منجر به طلاق شده. (طبق آمار رسمی که منتشر شد از خود مجموعه) شاید بی تاثیر برای بسته شدن تالار نبود

بدون نام
تالار پذیرایی ساقدوش

سلام روز بخیر من درخواست قیمت منو برای تالار ساقدوش ارسال کردم چه مقدار طول میکشه تا جواب برام ارسال بشه ؟ ضمن اینکه شماره ها کسی پاسخگو نبود.

رسولی
باغ تالار عمارت یاسین

سلام لطفا منو و خدمات همراه باقیمت .ممنون

فغفوریان
تالار پذیرایی میثاق ارتش

مراسم عروسی من در تالار میثاق 1 اجراشد،باتوجه به قیمت ومنویی که انتخاب کردیم،همه چیز عالی بود،باتشکرازمدیریت و مجموعه ی کارکنان.خدا قوت

بدون نام
کفش های مناسب برای لباس مجلسی

سلام. میخواستم کفش مجلسی سفارش بدم شما فروشگاه حضوری دارید یا آنلاین شاپ هستید ؟

ایناز
آهنگ رقص عروس و دوستان و رفیقای صمیمی/ 8 آهنگ زیبا

خیلی خوب بود واقعا لذت بردم

سهیلا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

به نظر من اهنگ ها خیلی خوبن اما من عربی سرچ کردم برام فارسی شد یعنی اهنگ ها عربی نیستند فارسین ام من عربی سرچ کردم... اهنگ ها هم خیلی خوبن علاوه بر من چیزی که خواستم اونا نبودند واهنگ ها شنیدنی بودند مال رقص عربی نیستند.. اما اهنگ خیلی خوب بودند

نظرات کاربران