همه چیز درباره ی حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی

حلقه عروسی حلقه نامزدی

کدام انگشت برای حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی مناسب تر است؟ همه ی ما پاسخ این سوال را می دانیم. در بسیاری از فرهنگ ها و کشورهای مختلف، حلقه ی عروسی را در انگشت انگشتری دست چپ می اندازند. اما، هیچوقت به دلیل این موضوع فکر کرده اید؟

بسیاری در گذشته معتقد بودند یک سرخرگ از انگشت انگشتری دست چپ مستقیما به قلب کشیده شده و به همین دلیل نیز عروس و دامادها حلقه ی ازدواج خود را در این انگشت می اندازند.

اما با نگاهی به تاریخ مراسم عروسی و جشن های مرتبط با آن متوجه می شویم عروس و داماد ها در گذشته مجاز بودند حلقه ی نامزدی و یا حلقه ی ازدواج خود را در هر یک از انگشت های دست چپ یا راست بیاندازند، حتی انگشت شست. امروزه انگشت چهارم دست چپ مناسب ترین گزینه برای حلقه ی ازدواج محسوب می شود.

اما در کشورهایی مانند هند، آلمان، اسپانیا، نروژ و روسیه حلقه ی ازدواج را به دست راست خود می اندازند. به طور کلی می توان گفت سنت ها و هنجارهای هر فرهنگ برای حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی تصمیم می گیرند و قانون خاصی در اینباره وجود ندارد. با این حال که تمامی سنتها و رسم و رسومات جشن عقد و عروسی و مراسم نامزدی دستخوش تغییرات فراوانی شده، حلقه ی ازدواج و نامزدی همچنان اهمیت و جایگاه خود را حفظ کرده اند.

در ادامه ی این مطلب به دلیل اهمیت حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی و این موضوع که چرا انگشت چهارم دست چپ به مناسب ترین گزینه برای حلقه ی ازدواج تبدیل شده می پردازیم.

انگشتر نامزدی و حلقه ی عروسی

تاریخچه و معنی انگشت انگشتری و حلقه ی عروسی و نامزدی

برای شناخت هر چه بیشتر سنت های مرتبط با حلقه ی نامزدی و عروسی باید نگاهی به تاریخ بیاندازیم. همانطور که پیش تر هم گفتیم، در گذشته بسیاری معتقد بودند یکی از رگ های اصلی از انگشت انگشتری مستقیما به قلب کشیده شده و حلقه ی ازدواج در این انگشت قلب دو دلداده را به یکدیگر متصل می کند. در روم باستان این رگ به رگ عشق معروف بود.

اما امروزه مطالعات پزشکی نشان می دهند تمام انگشت ها با قلب پیوند خونی داشته و چنین رگ خاصی در بدن وجد ندارد. با این وجود هنوز هم بسیاری از زوج ها به طور سنتی حلقه ی ازدواج خود را در انگشت چهارم دست چپ می اندازند.

ترتیب حلقه ی عروسی و حلقه ی نامزدی

اگر دوست دارید حلقه ی ازدواج و انگشتر نامزدی هر دو در یک انگشت باشند، اول حلقه ی ازدواج و سپس حلقه ی نامزدی را بیاندازید. اما در کل بهتر است حلقه ی نامزدی در دست راست و حلقه ی عروسی در دست چپ باشند. به این ترتیب وقتی در مراسم عقد همسرتان حلقه ی عروسی را به دست شما اندازد، انگشتر نامزدی مانع نخواهد بود.

حتی بعضی از خانم ها تصمیم میگیرند حلقه ی عروسی را انتخاب کنند که به حلقه ی نامزدی جوش خورده و متصل است. امروزه این مدل حلقه ی ازدواج در میان عروس و دامادها طرفداران بسیاری دارد.

آیا می توان حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی را در دو دست جداگانه انداخت؟

حتما! انتخاب با شماست. برخی از عروس خانم ها حلقه ی ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ و حلقه ی نامزدی را در انگشت چهارم دست راست می اندازند. اما برخی ترجیح می دهند هم حلقه ی عروسی و هم انگشتر نامزدی را در یک دست بیاندازند.

حلقه ی ازدواج و نامزدی

آیا باید حلقه ی عروسی و نامزدی را همیشه همراه داشته باشید؟

دیدن همیشگی حلقه ی ازدواج و نامزدی در دستانتان همواره خوشبختی شما را یادآوری می کند. اما آسیب های احتمالی و گذرزمان موجب می شوند تا حلقه ی عروسی شما جلوه و درخشش روزهای اول خود را از دست دهد. بهتر است حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی خود را موقع شست و شو، ورزش و یا حتی قبل از رفتن به رختخواب از انگشت خود در بیاورید.

چطور سایز حلقه ی ازدواج و نامزدی را تخمین بزنید؟

فاکتورهای زیادی در تخمین سایز حلقه ی عروسی و نامزدی دخیل هستند. علاوه بر شکل و سایز انگشت انگشتری، باید سلیقه و سبک زندگی خود را نیز برای انتخاب مناسب ترین حلقه ی عروسی و انگشتر نامزدی در نظر بگیرید. برای مثال اگر شغل شما به گونه ای است که زیاد سوار هواپیما می شوید، باید ورم انگشت خود را هنگام پرواز در نظر بگیرید.

حتی آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید هم در تغییر سایز حلقه ی ازدواج و نامزدی موثر است. به طور کلی انگشتان دست در تابستان قطر کمتری نسبت به زمستان دارند.

در نتیجه، برای انتخاب مناسب ترین حلقه ی ازدواج، بدن شما باید در نرمال ترین حالت خود باشد. فراموش نکنید انگشتان شما طی شب و بعد از خواب ورم دارند، بنابراین بعد از ظهر بهترین موقع برای انتخاب حلقه ی ازدواج و نامزدی به نظر می رسد. بهتر است بعد از صرف غذا و یا ورزش های سنگین فکر خرید حلقه ی عروسی


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
عمارت هيلان
10% تخفیف

باغ تالار عمارت هیلان

تهران، باغستان،خروجي بلواركلهر پلاك ١٣٣
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$ $ $ $
تالار پذیرایی متین
30% تخفیف

تالار پذیرایی متین

تهران، خ شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، نبش کوچه خوی، تالار پذیرایی متین
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :