راهنمای تور عروس

تور عروس بطور معمول به همراه لباس عروس سفارش داده می شود و باید با لباس تناسب داشته باشد. در حال حاضر تورها با اندازه های مختلفی دوخته می شوند و قیمتشان با توجه به اندازه تور متفاوت است.

تورهای بلندی که حاشیه دانتل دوزی دارند گرانتر از بقیه هستند. البته اگر حاشیه با گیپور دوخته شده باشد قیمتش ارزانتر تمام می شود. قبل از خریدن تور، حتما انواع آن را روی سرتان بگذارید و امتحان کنید. البته بهتر است این کار را به همراه تاج تان انجام دهید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. دقت کنید که تور عروس باید با لباس هماهنگی داشته باشد. ما درسایت تالارکده راهنمای جامع و کاملی را برای شما آماده کرده ایم تا راحت تر بتوانید تور متناسب با لباس عروسی خود را انتخاب کنید.

در ارتباط با این موضوع بخوانید:راهنمای جامع و کامل انتخاب یک تور عروس زیبا و رویایی

انواع تور عروس از نظر بلندی و طول

اولین نکته ای که باید در انتخاب تور عروس در نظر بگیرید طول و بلندی تور عروس است. در هنگام پرو لباس بهتر است که اندازه های مختلف تور عروس را هم روی موهایتان قرار بدهید و بلندی تور عروس و تناسب آن با لباس را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید. اندازه های مختلفی برای تور عروس وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها میپردازیم.

راهنمای تور عروس

تور عروس خیلی کوتاه

این مدل تور عروس معمولا روی صورت قرار میگیرد و فقط قسمت پیشانی، چشم ها و تا بالای گونه را پوشش میدهد و معمولا از پارچه های توری با بافت درشت برای این منظور استفاده میشود. این تورها معمولا همراه با یک کلاه کوچک هستند. تورهای خیلی کوتاه کاربرد کمی دارند و کمتر کسی آنها را سفارش می دهد. اگر می خواهید یک عروس فانتزی باشید و مدل موهای شما شلوغ و پرکار است انتخاب تورهای خیلی کوتاه شما را از سایر عروس ها متفاوت نشان می دهد.اگر قصد استفاده از این تورها را دارید باید بدانید که آن ها فقط با یک لباس و آرایش کاملا اروپایی و ساده جور در می‌آیند. هر چه تورهای بلند سلطنتی‌تر و رسمی‌تر هستند تورهای کوتاه ساده ترند و به سبک اروپایی نزدیک ترند و زیبایی خاص خودشان را دارند.

تور سر عروس خیلی کوتاه با لباس عروس یقه بسته کار شده، ست می‌شود. اگر مراسم شما در خانه یا سالن کوچکی است و فعالیت شما زیاد است، این تور سر عروس پیشنهاد خوبی است.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:6 حرکت ورزشی که شما را برای روز عروسی خوش اندام تر و باریک تر می کند

راهنمای تور عروس

تور سر عروس تا شانه

تور سر عروس تا شانه به ارتفاع تقریباً ۵۰ سانت با لباس عروسی ست می‌شود که کمر، سینه یا باسن آن کار شده یا مدل‌دار باشد. اما توجه کنید که تور سر عروس تا شانه تقریباً غیررسمی است و خیلی مجلسی نیست. در صورتی که بالا تنه شما کوتاه است، تورهایی که ارتفاع شان تا روی شانه می‌رسد، انتخاب مناسب تری هستند و کوتاهی بالاتنه را می‌پوشانند.

تورعروس تا آرنج

اگه دوست دارید بدون پوشیدن شنل دستهایتان را پوشش بدید بهتره از این مدل تور عروس که بلندی آن تا آرنج است استفاده کنید. تور سر عروس تا آرنج که قد آن حدوداً ۶۴ سانت است، به لباس عروس‌هایی با دامن پف دار یا اصطلاحاً لباس عروس پرنسسی یا لباس عروس سیندرلایی می‌آید، چون درست جایی تمام می‌شود که از آن به بعد پف دامن شروع می‌شود.

راهنمای تور عروس

تور عروس تا نوک انگشتهای دست

این اندازه از تور عروس یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین اندازه هایی است که معمولا عروس خانوم ها انتخاب میکنند. با استفاده از این مدل تور، زیبایی پشت لباس عروس از یک لایه حریری به خوبی دیده میشود.

تور سر عروس تا نوک انگشتان دست با قد حدوداً ۹۰ سانت، محبوب ترین نوع تور سر عروس است و تقریباً به همه مدل لباس عروسی می‌آید.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:ایده هایی برای تزیین تالار پذیرایی عروسی در پاییز

تور عروس تا زانو

این اندازه از تور عروس ظاهری دراماتیک و ظریف برای عروس خانوم ها ایجاد میکند و با هر اندازه از قدی که دارید می توانید این مدل را انتخاب کنید. این نوع تور برای لباس عروس نیمه بلند با قدی تا وسط زانو و مچ پا مناسب است.

تور عروس به بلندی قد

این مدل تور عروس هم قد با شماست و برای عروس خانوم هایی که مدل تور بلند دوست دارند و در عین حال تمایل دارند آزادی عمل هم داشته باشند مناسب است . این نوع تور، برای لباس عروس‌های تمام قد و بدون دنباله خوب است.

راهنمای تور عروس

تور عروس خیلی بلند و دنباله دار

این مدل تور عروس معمولا روی زمین هم قرار میگیرد. اگه لباس عروس خیلی زیبا و کار شده ای دارید بهتر است تور عروس را ساده و بلند انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری داشته باشید. وقتی می خواهید تورهای خیلی بلندی انتخاب کنید که دنباله شان روی زمین کشیده می‌شود بهتر است به فکر تور اضافه هم باشید. این تورها را فقط برای عکاسی در آتلیه یا مراسم عقد روی سرتان بگذارید و قبل از رسیدن به سالن اصلی مراسم، تور کوتاهتری روی سرتان قرار دهید. تورهای بلند دست و پا گیر هستند و معمولا زیر دست و پای مهمانان پاره می شوند. اگر تور را اجاره می کنید این نکته بیشتر اهمیت دارد، باید تور سالمی را به فروشنده تحویل دهید. این نوع تور با لباس عروس دنباله بلند قطاری نیز ست می‌شود و خیلی رویایی و سلطنتی است و عکاس شما می‌تواند به راحتی از شما عکس‌های فوق العاده‌ای بگیرد.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:نکات مهم و کاربردی که باید برای خرید ست ساعت عروس و داماد بدانید

تور سر عروس ست با لباس عروس

این مدل تورها میتواند از تزیینات روی لباس عروس هم ساخته شود. اگر در لباس تان گیپور استفاده شده باشد می توانید تورتان را نیز به همان سبک سفارش دهید. اگر در لباس تان طرح خاصی مثل گل رز استفاده شده می‌توانید آن طرح را در تورتان نیز تکرار کنید تا جلوه هر دوی آن ها چند برابر شود .اگر در لباستان مروارید، قیطان دوزی، روبان دوزی و یا حتی شکوفه کار شده باشد می‌توانید تورتان را با آن هماهنگ کنید.

اگر لباس شما نسبتاً ساده است تورهای بلند حاشیه داری را انتخاب کنید که تا پایین لباس شما امتداد دارد ولی اگر لباستان نگین دار است از تور کوتاه استفاده نمایید. تورهایی که اکلیل دارند فقط برای عروس هایی که در سنین پایین ازدواج می‌کنند مناسب هستند.

به عنوان پیشنهاد دیگر، اگر بخشی از لباس شما با پارچه دانتل دوخته شده توری را انتخاب کنید که حاشیه هایی از جنس دانتل دارد. این حاشیه های دالبری شکل با لباس شما هماهنگی بیشتری دارند.

فراموش نکنید که رنگ تور هم باید با لباس عروس هماهنگ باشد. با لباس عروس شیری و نباتی باید تورهای همرنگ با آن استفاده کرد و هرگز از تور سفید استفاده نکنید، زیرا هر قدر هم اختلاف رنگ آن ها کم باشد، باز هم توجه دیگران را جلب خواهد کرد.

اگر مراسم عقد و نامزدی تان را از مراسم عروسی جدا کردید و سر سفره عقد با لباس رنگین نشستید می‌توانید از توری که با رنگ لباستان هماهنگ باشد استفاده کنید. حتی می‌توانید از این تور فقط سر سفره عقد استفاده کنید.

معمولا تورهای ظریف و کم آهار انتخاب بهتری هستند و هرگز از مد نمی افتند.

راهنمای تور عروس

تورسر های یک طرفه و مدل گل

یکی دیگه از جذاب ترین مدل ها برای تور سر ، مدل گل هایی است که یک طرف سر قرار میگیرد یا تراکمش در یک طرف سر بیشتر است. تمام این مدل تورها را میتوانید هم با تور و هم بدون تور روی سرتان قرار دهید که هر دوی آن ها خیلی شیک و جذاب است و برای عروس هایی که دوست دارند تور سرشان را وسط مراسم باز کنند میتواند گزینه ی خیلی مناسبی باشد چون به تنهایی هم این گل سر ها بسیار زیبا هستند.

 


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی مجلل کیان نواب ستارخان

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا
10%

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
تخفیف ویژه

تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

میدان تجریش، خیابان دربند(فناخسرو)،خیابان اسداللهی،خیابان حسینی،تالار پذیرایی باشگاه نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی پایتخت
پکیج ویژه

تالار پذیرایی پایتخت

میدان آرژانتین،به سمت حکیم شرق، ورودی شمالی پارکینگ بیهقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :