14 کاری که باید صبح روز بعد از عروسی انجام دهید

پس از یک روز فوق‌العاده در کنار خانواده، دوستان و رقص و پایکوبی، کاملاً قابل درک است که روز بعد از عروسی احساس خستگی شدید کنید. بعد از چندین ماه برنامه ریزی، تحمل استرس و فشار روانی، بی‌خوابی و تدارک چندین مراسم کوچیک و بزرگ پیش از مراسم اصلی، قطعاً استحقاق یک استراحت و آرامش طولانی در روز بعد از عروسی را دارید. اگر نمی‌خواهید بلافاصله بعد از اتمام مراسم عروسیتان به ماه عسل بروید، به انجام کارهایی که برای گذراندن روز بعد از عروسی در ادامه پیشنهاد داده‌ایم، توجه کنید.

صبح فردای عروسی

روز بعد از عروسی چه باید کرد؟

روز بعد از عروسی بالاخره می‌توانید به آرامش جسمی و فکری که مدت‌ها منتظرش بوده‌اید، برسید. اکنون پس از سر و سامان گرفتن می‌توانید کارهایی را که به آرامش بیشتر شما در روز بعد از عروسی کمک می‌کند را انجام دهید.

همچنین ببینید : صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد، آداب و رسوم و ایده

 • استراحت در روز بعد از عروسی:

صبح روز بعد از عروسی

کاملاً بدیهی است که در روز بعد از مراسم نیاز به استراحت و ریلکسیشن دارید. اکثر تازه عروس و دامادها یک هفته قبل از مراسم درگیر برنامه‌ریزی و انجام کارهای نهایی مراسم هستند و به احتمال زیاد برنامه ریزی برای روز بعد از مراسم خود و لذت بردن از آن را فراموش می‌کنند. پیشنهاد ما به شما این است که روز بعد از عروسی با خیال راحت تا هر زمان که می‌خواهید بخوابید، بعد از بیدار شدن صبحانه را در رختخوابتان میل کنید و با هم به اتفاقات زیبا و هیجان انگیز شب گذشته فکر کنید و در موردشان صحبت کنید.

 • به اشتراک گذاری بخش‌هایی از فیلم یا عکس‌های مراسم را در اینستاگرام در روز بعد از عروسی:

صبح روز بعد از مراسم بهترین زمان برای اعلام رسمی خبر ازدواجتان است و می‌توانید اینکار را از طریق صفحه اینستاگرامتان انجام دهید.

 • روز بعد از عروسی و هیجان باز کردن هدایای نقدی و غیرنقدی:

صبح فردای عروسی

باز کردن هدایای غیرنقدی و شمارش هدایای نقدی عروسی یکی از نکات برجسته بعداز مراسم است. می‌توانید عصر روز بعد از عروسی در رختخوابتان کادو و هدایای دریافتی از سمت مهمانان را باز کنید. فراموش نکنید که حتماً یادداشت کنید چه کسی چه هدیه‌ای برایتان آورده است تا بتوانید بعداً از او به طور اختصاصی تشکر کنید.

 • مرتب کردن اتاق در روز بعد از عروسی:

احتمالاً در شب مراسم به محض رسیدن به خانه خودتان، لباس‌ها و زیورآلات و سنجاق‌های سرتان را در گوشه‌ای از اتاق رها کرده و خوابیدید. روز بعد زمانی است که خانه جدیدتان را مرتب کنید و هر چیزی را در جای خودش قرار دهید.

 • روز بعد از عروسی و بستن چمدان برای رفتن به ماه عسل:

صبح فردای عروسی

احتمالاً هیجان زیادی برای ماه عسلتان و سفر دونفره با همسرتان دارید. بنابراین اگر تاریخ بلیط سفرتان نزدیک است، باید برای بستن چمدانتان آماده شوید و روز بعد عروسی فرصت مناسبی برای این کار است.

 • روز بعد از عروسی و گذراندن وقت در کنار خانواده:

می‌توانید پس از استراحت کافی در روز بعد از عروسیتان به همراه خانواده به پیک نیک یا گردش در اطراف شهر بروید و از بودن در کنار خانواده در هوای آزاد لذت ببرید. این کار به از بین رفتن خستگیتان کمک بسیاری می‌کند.

 • برگزاری مراسم پاتختی فردای روز عروسی:

مراسم پاتختی یک از سنت‌های دیرینه در آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی در ایران است. در این مراسم معمولاً خانم‌های فامیل داماد با هدایایی عصر فردای مراسم عروسی به خانه نو عروس رفته و در آنجا جشن می‌گیرندو عروس خانم نیز با میوه و شیرینی از آنها پذیرایی می‌کند.

 • مراجعه به سالن اسپا فردای روز عروسی:

صبح فردای عروسی

مراجعه به مراکز اسپا می‌تواند یکی از کارهای صبح روز بعد از عروسی باشد. در این مراکز خدمات مختلفی مانند ماساژ بدن، مراقبت از پوست صورت و بدن انجام می‌شود که می‌تواند خستگی روزهای گذشته را کاملاً از بدنتان خارج کند.

 • برای یک دورهمی دوستانه در صبح روز بعد از عروسی برنامه‌ریزی کنید:

صبح فردای عروسی

احتمالاً در طول چندماه گذشته و به دلیل برنامه ریزی برای کارهای عروسی فرصت تفریح و فعالیت‌های دیگر را نداشته اید، بنابراین صبح روز بعد از عروسی فرصت مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار دوستانتان و انجام فعالیت‌ها و تفریحات مورد علاقه‌تان است. حفظ تعادل بین رابطه زناشویی و روابطی که قبل از ازدواج با دوستانتان داشته‌اید بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند تا زندگی مشترک سالم‌تر و همچنین روابط بهتری با اطرافیانتان داشته باشید. بنابراین یک دورهمی دوتانه فردای روز عروسی می‌تواند یکی از کارهای فرح‌بخش بعد از پشت سر گذاشتن روزهای سخت پیش از مراسم باشد.

 • فضایی مناسب برای نگهداری از لباس عروستان انتخاب کنید:

صبح فردای عروسی

ممکن است از فردای روز عروسی به لباس عروس خود اهمیت ندهید و آن را در گوشه‌ای از کمد لباس‌هایتان بچپانید. اگر نگهداریداری از لباس عروس به عنوان یک میراث برای دخترتان یکی از رویاهایتان است، بنابراین باید از آن به خوبی مراقبت کنید.

همینطور ببینید : 34 کاری که خواهید گفت ( کاش این کار را در مراسم عروسی ام انجام می دادم ) 

 • غذای روز بعد از عروسی را از بیرون سفارش دهید:

احتمالاً برای اینکه در روز عروسی خود تناسب اندام خوبی داشته باشید، ماه‌ها رژیم غذایی سختی را رعایت کرده‌اید. اما صبح روز بعد از عروسی بهترین فرصت است تا دلی از عذا دربیاورید و غذای موردعلاقه‌تان را سفارش دهید. البته رعایت رژیم غذایی سالم محدود به قبل از عروسی نیست و ما هرگز توصیه نمی‌کنیم که از فردای عروسی عادت‌های نادرست غذایی را در پیش بگیرید، اما روز بعد از مراسم می‌تواند یک روز تشویقی برای ماه‌ها تحمل رژیم غذایی سخت باشد.

 • تماشای عکس‌ها و فیلم های روز عروسی:

صبح فردای عروسی

در طول مراسم مهمانان از لحظات زیبای مراسم عکس گرفته یا فیلم‌برداری کرده‌اند، صبح روز بعد از مراسم از آنها بخواهید تا عکس‌ها و فیلم‌ها را برایتان ارسال کنند. تماشای این عکس‌ها می‌تواند حس خوبی به شما و همسرتان القا کند حتی اگر توسط یک عکاس حرفه‌ای ثبت نشده باشد. در واقع همیشه عکس‌های ناگهانی و یه اصطلاح یهویی دیدنی‌تر از عکس‌هایی هستند که در آنها ژست خاصی گرفته‌اید. حتی می‌توانید تعدادی از این عکس‌ها را چاپ کرده و در آلبوم عروسیتان قرار دهید.

 • بازگرداندن وسایل اجاره‌ای:

بسته به اینکه چه چیزی اجاره کرده‌اید و از کجا اجاره کرده‌اید، ممکن است شرکت مربوطه از شما بخواهد که در اسرع وقت بعد از اتمام مراسم، آنها را بازگردانید. بنابراین بهتر است فردای مراسم تمامی لوازم اجاره شده اعم از میز و صندلی و اکسسوری‌های سالن را به طرف قرارداد بازگردانید تا مجبور نشوید هزینه دیرکرد را پرداخت کنید.

 • خاطرات و لحظات شیرین عروسی را در دفترچه‌ای یادداشت کنید:

صبح فردای عروسی

صبح روز بعد از عروسی، زمانیکه هنوز لحظات به یادماندنی مراسم در حافظه کوتاه مد‌تان وجود دارد، بهترین زمان برای انتقال آنها به حافظه بلندمدتان است. نیازی نیست که خاطرات مراسم را به شکل یک رمان بنویسید. اما برخی از لحظات شیرین مراسم را یادداشت کنید. قطعاً در آینده و سال‌های دور با خواندن این خاطرات کوتاه لذت خواهید برد و از آنها به نیکی یاد خواهید کرد.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?
تالار بزرگ پامچال (جاده اصفهان - شیراز)
قصر امپراطور یکی از بزرگ‌ترین تالارهای عروسی در هرات

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
خرید بازار و چمدان عروس و داماد

به نظر من اشتباهه که خانواده عروس یا داماد این موارد رو تهیه کنن. عروس و دامادی که نتونن روی پای خودشون وایسن بعدا دچار مشکلات زیادی میشن. بهتره عروس و داماد با درآمد شخص خودشون این وسایل رو به تدریج تهیه کنن.

نقدیان
تالار پذیرایی میثاق ارتش

ماتالارمیثاق 1مراسم داشتیم،همه چیزعالی بود،حتی به کارکنان انعام دادیم،نگرفتن،کلیه ی غذاهاومیوه و شیرینی ماروکامل بعدازمراسم تحویل شد.

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

سلام ایشالله همیشه مراسم عروسی باشه و خوشی ما چند وقت پیش مهمان این تالار بودیم،برخورد پرسنل مجموعه خوب بود تنها عیب اون شب سردی غذا بود واقعا با وجود کلی منو و سلف سرویس همه ی غذا ها سرد سرد بودن

نوشین
باغ تالار عمارت فاخر

سلام هزینه ها برای حدود ۱۵۰ نفر شهریور ماه رو میخواستم بدونم

آرمان
کلاس های رقص عروس و داماد برای جشن عروسی

سلام رقص‌دو نفره برای عروس و داماد لطفا مسیر ارتباطی را اعلام‌بفرمایید

سارا
عروسی های مختلط در باغ تالارهای تهران

سلام چند کمله حرف منطقی یک مقدار به نظر کلمه مختلط غلطه. ممکنه هر خانواده ای با تعداد زیاد در یک مهمانی دور هم جمع باشند آیا بگیم مختلط درسته ؟ استخر مختلط قطعا بد و با فرهنگ ما سازگار نیست. این یک باغ تالار رو که ممکنه بخشی از مراسم مهمانان و محارم دور هم باشند انقدر ازش بد گفته بشه هم صحیح نیست. اینکه پوشش ها نامناسب و زننده باشه و آقایان مشروبات الکلی مصرف کنند و جو ناسالم برای خانواده باشه اصلا مطلوب خانواده ها نیست و قطعا هیچکس این شرایط رو نمیپسنده. من این بخش رو جدا میکنم ولی اینکه بعضی ها با رعایت اصول و عقاید و احترام بخواهند یک مراسم مهمانی داشته باشند آیا باید مواضع تند گرفت ؟ آیا نباید به دیدگاه و تفکر مردم احترام گذاشت ؟ ممنو از اینکه دیدگاه من رو منتشر میکنید و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالعه کردید.

البرز
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت گروه محترم ارغوان طلایی خواستم تشکر مجدد داشته باشم بابت تمام زحماتی که برای مراسم ما کشیده شد ،همه چیز عالی و فوق العاده بود مثل همیشه این چندمین باری هست که ما از تالار ارغوان طلایی برای مراسم استفاده میکنیم و از کیفیت بالای غذا گرفته تا دیزاین و رسیدگی به مهمانها به نظرم عالی و کامل بود.

تقدسی
تالار پذیرایی هتل نهاجا

سلام سالن چه تخفیفی برای دارندگان کارت حکمت دارد مهمانان ما ۴۰۰ نفرند