18 راهکار برای کاهش هزینه های عروسی

هزینه های عروسی یکی از مهم ترین دغدغه های تازه عروس و داماد ها به شمار می رود . بسیاری از عروس و داماد ها به دلیل هزینه های سنگین و کلان مراسم عروسی با نگرانی های زیادی رو به رو هستند اما با کم کردن برخی از موارد می توان کاهش چشم گیری در قیمت های عروسی مشاهده کرد .

هزینه عروسی

یکی از نکاتی که باعث کاهش هزینه های عروسی می شود جلوگیری از هزینه های اضافی می باشد . بسیاری از افراد گمان می کنند با خرج و هزینه های اضافی به زیبایی عروسی خود می افزایند که در واقع این طور نیست و فقط پول خود را هدر می دهند .

هزینه عروسی

در این مقاله سعی داریم تا شما را با 18 راهکاری که هزینه های اضافی مراسم عروسی را کاهش می دهد آشنا کنیم:

چگونه هزینه های عروسی را کم کنیم؟

 • کم کردن برخی از مهمانان

کم کردن مهمانان یکی از مواردی می باشد که باعث کاهش هزینه های عروسی می شود. در شب عروسی نیازی نیست تمام اقوام دور را دعوت کنیم و با دعوت کردن فامیل های نزدیک مانند عمو , دایی , خاله و عمه و دیگر افراد نزدیک می توانیم هزینه های عروسی را کاهش دهیم.

اینکار تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت تالار عروسی تهران می گذارد و در کل باعث می شود هزینه ها و قیمت تمام شده مراسم عروسی شما تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد.

 • جلوگیری از تنوع غذایی زیاد

یکی دیگر از مسائلی که به کاهش هزینه های عروسی کمک می کند جلوگیری از تنوع غذایی بالا می باشد . در بسیاری از عروسی ها عروس و داماد چندین نوع غذا را برای مهمانان خود تهیه می کنند که علاوه بر اسراف باعث بالا رفتن هزینه های عروسی نیز می شود.

درصورتی که از تنوع غذایی زیاد جلوگیری کنیم و به طور مثال از یک نوع غذا برای صرف شام استفاده کنیم می توانیم کمک زیادی به کاهش هزینه های عروسی کنیم .

 • تهیه غذا، شیرینی و میوه به اندازه تعداد مهمانان

تهیه غذا , شیرینی و میوه به تعداد مهمانان یکی دیگر از راهکار های کاهش هزینه های عروسی به شمار می رود . زمانی که ما غذا و شیرینی و میوه جات بیش از اندازه برای مراسم عروسی تهیه می کنیم علاوه بر اضاف آمدن حجم زیادی از این غذا و یا میوه و شیرینی ها باعث بالا رفتن خرج های عروسی نیز می شود.

پس با تهیه به اندازه غذا و میوه و شیرینی می توانیم کمک زیادی به کاهش هزینه های عروسی کرده باشیم .

 • استفاده از کارت های عروسی نرمال تر و سفارش کارت به تعداد مهمانان

کارت عروسی یکی از مواردی است که باعث بالا رفتن هزینه های عروسی می شود . در صورتی از از کارت های عروسی معمولی تر استفاده کنیم می توانیم هزینه های عروسی را کاهش دهیم.

همچنین تعداد سفارش کارت عروسی به تعداد مهمانان برای دعوت می تواند به کاهش شدن هزینه های عروسی کمک کند . یک ایده جذاب برای شما استفاده از کارت عروسی دیجیتال است که با مراجعه به سایت “www.wed.talarkadeh.com” می توانید کارت عروسی آنلاین خود را ثبت نمایید.

 • انتخاب تالار عروسی مناسب تر

یکی دیگر از نکاتی که در کاهش هزینه های عروسی نقش دارد استفاده از یک تالار مناسب تر و ارزان تر می باشد . برای برگزاری مراسم حتما نباید از تالار های لاکچری و مدرن استفاده کرد زیرا هزینه های کلانی در پی دارد . پس با انتخاب یک تالار مناسب و ارزان تر می توانیم به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم.

 • جلوگیری از خرج های اضافی برای تزئین ماشین عروس

ماشین عروس یکی دیگر از مواردی است که باعث بالا رفتن هزینه های عروسی می شود . برای تزئین ماشین عروس نیازی به استفاده از انواع گل های گران قیمت نیست و می توان با استفاده از چند گل زیبا و ارزان تر علاوه بر تزئین ماشین عروس باعث کاهش هزینه های عروسی شویم.

کم کردن برخی از تشریفات عروسی می تواند تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی نماید.

 • استفاده از لباس های مناسب به جای خرید لباس های مارک دار و برند

بسیاری از عروس و داماد ها برای بالابردن کلاس خود از برند ها و لباس های گران قیمت استفاده می کنند . استفاده از لباس های گران قیمت باعث افزایش چشم گیر هزینه های عروسی می شود . در صورت استفاده از لباس های ارزان و ساده تر می توانیم از هزینه های اضافی جلوگیری و باعث کاهش هزینه های عروسی شویم.

 • کرایه کردن لباس عروس

لباس عروس معمولا خرج های زیادی در پی دارد . عروس خانم ها معمولا لباس عروسی خود را فقط یک بار در شب عروسی خود به تن می کنند و دیگر استفاده ایی از آن نمی کنند . پس می توانیم با کرایه لباس عروس کاهش چشم گیری در هزینه های عروسی داشته باشیم.

 • استفاده از گل های ارزان تر برای گل آرایی تالار

گل آرایی تالار و سالن یکی دیگر از مواردی است که باعث بیشتر شدن هزینه های عروسی می کند . ما میتوانیم با استفاده از گل های ارزان تر و گاهاً استفاده از گل مصنوعی به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم .

 • استفاده از تالارهای طرح ازدواج آسان

این تالار ها از طرف های قرارداد سازمان های برگزار کننده ازدواج های آسان هستند. این تالارها از نظر امکاناتی که ارائه می دهند در سطح تالارهای عادی می باشد و جای هیچگونه نگرانی برای شما نیست

این تالار ها به دلیل این که طرف قرارداد با سازمان های طرح ازدواج آسان هستند، هزینه بسیار پایین تری از شما برای ازدواجتان خواهند گرفت و باعث کم شدن هزینه ازدواج آسان میشوند.

هم چنین بخوانید:

تالارهای طرح ازدواج آسان

پیشنهاد تالارکده
تالار پذیرایی پریسا

تالار پذیرایی پریسا

تهران - تهرانپارس
تالار پذیرایی هتل پرشیا

تالار پذیرایی هتل پرشیا

تهران - کریم خان
تالار پذیرایی کشتی ارم

تالار پذیرایی کشتی ارم

تهران - پارک ارم
تالار پذیرایی مجلل کیان

تالار پذیرایی مجلل کیان

تهران - ستارخان
 • استفاده از تیم های موسیقی ارزان تر برای گرم کردن مراسم

در زمان برگزاری مراسم معمولا برای گرم تر شدن مراسم از دیجی و تیم های موسیقی استفاده می شود که هزینه های زیادی در پی دارد . ما میتوانیم با انتخاب دیجی و تیم های موسیقی ارزان تر به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم یا حتی به جای دیجی می توانیم از موسیقی های ضبط شده استفاده کنیم .

 • گل آرایی میز مهمان را حذف کنیم

همان طور که گفته شد  گل آرایی یکی از مواردی به شمار می رود که باعث افزایش هزینه های عروسی شما می شود . سعی کنید برای گل آرایی فقط دیوار های سالن و یا اطراف و جایگاه عروس و داماد را تزئین کنید و از گل آرایی و تزئین میز مهمان پرهیز کرده و یا خیلی مختصر میز مهمانان را با گل تزئین کنید.

 • برگزاری مراسم در خانه و یا باغ شخصی

برای برگزاری مراسم عروسی حتما نیازی نیست در تالار و یا باغ تالار مراسم را برگزار کنیم و هزینه های زیادی را برای کرایه یک شب تالار بپردازیم . در صورت امکان می توانیم در باغ شخصی و یا خانه مراسم را برگزار کنیم تا کاهش چشمگیری در هزینه های عروسی داشته باشیم.

 • استفاده از کیک عروس کوچک تر

کیک عروسی جزو مواردی به شمار می رود که در هزینه های عروسی نقش دارد . برای کیک عروسی نیازی نیست از کیک های بزرگ و طبقاتی استفاده کنیم و می توانیم از کیک کوچک تر و زیبا استفاده کنیم تا هزینه های عروسی را کاهش دهیم .

 • کرایه دوربین به جای آوردن تیم فیلم برداری

همان طور که می دانید شب عروسی جزو مهم ترین شب های هر انسانی به شمار می رود و همه سعی دارند از لحظه به لحظه برگزاری عروسی خاطراتی برای خود ثبت کنند و برای این کار معمولا از تیم های فیلم برداری برای گرفتن عکس و فیلم دعوت می کنند.

ما می توانیم با کرایه یک دوربین فیلم برداری و درخواست از یک فرد کار از تمامی لحظات این مراسم فیلم و عکس یادگاری گرفته و همچنین باعث کم شدن هزینه های عروسی شویم.

 • آرایش عروس در منزل

در صورت وجود فردی کار بلد برای آرایش و میکاپ عروس در فامیل و خانواده سعی کنید از آن برای آرایش عروس کمک بگیرید تا از پرداخت هزینه های کلان برای آرایشگاه جلوگیری کنید.

 • استفاده از نقره و بدلیجات به جای طلا

امروزه با توجه به قیمت های سر به فلک کشیده طلا و جواهرات می توانیم از نقره و بدلیجات استفاده کنیم که جایگزین بسیار مناسبی برای طلا هستند. در حال حاضر از تراشه های بسیاری از نقره جات و بدلیجات ها شبیه به طلا هستند و میتوانیم با استفاده از آنها کاهش چشمگیری در هزینه های عروسی داشته باشیم.

 • کفش عروس را کسی نمی بیند!!

معمولا عروس خانم ها تمایل زیادی به استفاده از کفش های لاکچری و جذاب دارند که معمولا قیمت های زیادی باید برای آن ها پرداخت کرد اما در باطن کفش عروس به دلیل بلند بودن لباس عروس هیچ گاه در معرض دید مهمانان نیست پس می توانیم با انتخاب کفشی ساده تر و ارزان تر از هزینه های عروسی کم کنیم.

هزینه عروسی

استفاده از سایت تالارکده و اطلاع از تخفیفات تالارهای عروسی و باغ تالارها

سایت تالارکده که در حال حاضر مشاهده می نمایید با همکاری از بسیاری زا برنده ها و مجموعه ها تخفیفات ویژه ای به عروس داماد ها ارائه کرده که این موضوع می تواند باعث کاهش هزینه های عروسی شما شود.

با توجه به راه کار هایی که برای کاهش هزینه های عروسی گفته شد امیدواریم بتوانید در پایین آمدن هزینه های عروسی خود کمک و از خرج های اضافی عروسی نیز جلوگیری کنید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار پذیرایی تشریفاتی مینورام در پاسداران

مجموعه تشریفاتی مینورام

میدان هروی - خیابان استاد حسن بنا - بعد از میدان شریفی - نبش خیابان فرزاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پذیرایی در تالار

تالار پذیرایی هتل بزرگ ارم

تهران - میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - بعد از کتابخانه ملی، تالار پذیرایی هتل ارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار عروسی نیکان
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر سمت چپ، انتهای بن بست نسیم
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :