10 راهکار برای کاهش هزینه های عروسی

هزینه های عروسی یکی از مهم ترین دغدغه های تازه عروس و داماد ها به شمار می رود . بسیاری از عروس و داماد ها به دلیل هزینه های سنگین و کلان مراسم عروسی با نگرانی های زیادی رو به رو هستند اما با کم کردن برخی از موارد می توان کاهش چشم گیری در قیمت های عروسی مشاهده کرد .

هزینه عروسی

یکی از نکاتی که باعث کاهش هزینه های عروسی می شود جلوگیری از هزینه های اضافی می باشد . بسیاری از افراد گمان می کنند با خرج و هزینه های اضافی به زیبایی عروسی خود می افزایند که در واقع این طور نیست و فقط پول خود را هدر می دهند .

هزینه عروسی

در این مقاله سعی داریم تا شما را با 10 راهکاری که هزینه های اضافی مراسم عروسی را کاهش می دهد آشنا کنیم:

راهکار های کاهش هزینه های عروسی:

  • کم کردن برخی از مهمانان : کم کردن مهمانان یکی از مواردی می باشد که باعث کاهش هزینه های عروسی می شود. در شب عروسی نیازی نیست تمام اقوام دور را دعوت کنیم و با دعوت کردن فامیل های نزدیک مانند عمو , دایی , خاله و عمه و دیگر افراد نزدیک می توانیم هزینه های عروسی را کاهش دهیم . اینکار تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت تالار عروسی تهران می گذارد و در کل باعث می شود هزینه ها و قیمت تمام شده مراسم عروسی شما تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد.
  • جلوگیری از تنوع غذایی زیاد : یکی دیگر از مسائلی که به کاهش هزینه های عروسی کمک می کند جلوگیری از تنوع غذایی بالا می باشد . در بسیاری از عروسی ها عروس و داماد چندین نوع غذا را برای مهمانان خود تهیه می کنند که علاوه بر اسراف باعث بالا رفتن هزینه های عروسی نیز می شود . درصورتی که از تنوع غذایی زیاد جلوگیری کنیم و به طور مثال از یک نوع غذا برای صرف شام استفاده کنیم می توانیم کمک زیادی به کاهش هزینه های عروسی کنیم .
  • تهیه غذا , شیرینی و میوه به اندازه تعداد مهمانان : تهیه غذا , شیرینی و میوه به تعداد مهمانان یکی دیگر از راهکار های کاهش هزینه های عروسی به شمار می رود . زمانی که ما غذا و شیرینی و میوه جات بیش از اندازه برای مراسم عروسی تهیه می کنیم علاوه بر اضاف آمدن حجم زیادی از این غذا و یا میوه و شیرینی ها باعث بالا رفتن خرج های عروسی نیز می شود . پس با تهیه به اندازه غذا و میوه و شیرینی می توانیم کمک زیادی به کاهش هزینه های عروسی کرده باشیم .
  • استفاده از کارت های عروسی نرمال تر و سفارش کارت به تعداد مهمانان: کارت عروسی یکی از مواردی است که باعث بالا رفتن هزینه های عروسی می شود . در صورتی از از کارت های عروسی معمولی تر استفاده کنیم می توانیم هزینه های عروسی را کاهش دهیم . همچنین تعداد سفارش کارت عروسی به تعداد مهمانان برای دعوت می تواند به کاهش شدن هزینه های عروسی کمک کند . یک ایده جذاب برای شما استفاده از کارت عروسی دیجیتال است که با مراجعه به سایت “www.wed.talarkadeh.com” می توانید کارت عروسی آنلاین خود را ثبت نمایید.
  • انتخاب تالار عرسی مناسب تر: یکی دیگر از نکاتی که در کاهش هزینه های عروسی نقش دارد استفاده از یک تالار مناسب تر و ارزان تر می باشد . برای برگزاری مراسم حتما نباید از تالار های لاکچری و مدرن استفاده کرد زیرا هزینه های کلانی در پی دارد . پس با انتخاب یک تالار مناسب و ارزان تر می توانیم به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم.
  • جلوگیری از خرج های اضافی برای تزئین ماشین عروس: ماشین عروس یکی دیگر از مواردی است که باعث بالا رفتن هزینه های عروسی می شود . برای تزئین ماشین عروس نیازی به استفاده از انواع گل های گران قیمت نیست و می توان با استفاده از چند گل زیبا و ارزان تر علاوه بر تزئین ماشین عروس باعث کاهش هزینه های عروسی شویم. کم کردن برخی از تشریفات عروسی می تواند تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی نماید.
  • استفاده از لباس عروس و کت شلوار مناسب تر به جای خرید لباس های مارک دار و برند : بسیاری از عروس و داماد ها برای بالابردن کلاس خود از برند ها و لباس های گران قیمت استفاده می کنند . استفاده از لباس های گران قیمت باعث افزایش چشم گیر هزینه های عروسی می شود . در صورت استفاده از لباس های ارزان و ساده تر می توانیم از هزینه های اضافی جلوگیری و باعث کاهش هزینه های عروسی شویم.
  • کرایه کردن لباس عروس: لباس عروس معمولا خرج های زیادی در پی دارد . عروس خانم ها معمولا لباس عروسی خود را فقط یک بار در شب عروسی خود به تن می کنند و دیگر استفاده ایی از آن نمی کنند . پس می توانیم با کرایه لباس عروس کاهش چشم گیری در هزینه های عروسی داشته باشیم.
  • استفاده از گل های ارزان تر برای گل آرایی تالار : گل آرایی تالار و سالن یکی دیگر از مواردی است که باعث بیشتر شدن هزینه های عروسی می کند . ما میتوانیم با استفاده از گل های ارزان تر و گاهاً استفاده از گل مصنوعی به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم .
  • استفاده از تیم های موسیقی ارزان تر برای گرم کردن مراسم : در زمان برگزاری مراسم معمولا برای گرم تر شدن مراسم از دیجی و تیم های موسیقی استفاده می شود که هزینه های زیادی در پی دارد . ما میتوانیم با انتخاب دیجی و تیم های موسیقی ارزان تر به کاهش هزینه های عروسی کمک کنیم یا حتی به جای دیجی می توانیم از موسیقی های ضبط شده استفاده کنیم .

هزینه عروسی

استفاده از سایت تالارکده و اطلاع از تخفیفات تالارهای عروسی و باغ تالارها

سایت تالارکده که در حال حاضر مشاهده می نمایید با همکاری از بسیاری زا برنده ها و مجموعه ها تخفیفات ویژه ای به عروس داماد ها ارائه کرده که این موضوع می تواند باعث کاهش هزینه های عروسی شما شود.

با توجه به راه کار هایی که برای کاهش هزینه های عروسی گفته شد امیدواریم بتوانید در پایین آمدن هزینه های عروسی خود کمک و از خرج های اضافی عروسی نیز جلوگیری کنید.


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
3.00 
 
 (2)
تالار قصر کیان دماوند
50% تخفیف

تالار پذیرایی قصر کیان

تهران، خیابان دماوند، بین خاقانی و آیت، روبروی سینما ماندانا، تالار قصر کیان
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
3.50 
 
 (2)
باغ تالار سیب احمدآباد, باغ عروسی سیب احمدآباد مستوفی
15% تخفیف

باغ تالار سیب

تهران، ازادگان جنوب، فیروز بهرام، خ امام رضا، کوچه فیروزه یکم، باغ تالار سیب
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
4.50 
 
 (2)
10% تخفیف

باغ تالار پدیده

تهران، جاجرود، کمرد، تختی۴، پلاک ۲۰
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
4.00 
 
 (9)
تالار قصر سوگند, تالار عروسی قصر سوگند تهرانپارس
20% تخفیف

تالار تشریفاتی قصر سوگند

تهرانپارس، مابین چهارراه تیرانداز و خیابان رشید،روبروی شیرینی سالوت
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه
امتیاز: ۰ از ۵
رای دهندگان: ۰
loading  
شما قبلا رای داده اید!

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :