برای عقد داخل حرم از این عکس ها بگیرید!

عقد در حرم یکی از مراسم مهم در دین اسلام است که به عنوان آغاز زندگی مشترک دو نفر انجام می‌شود. برخی از مساجد و حرم‌ها اجازه برگزاری مراسم عقد را به زوج‌ها می‌دهند.

در این مراسم، عروس و داماد به همراه دو شاهد و مأمور اسلامی که مراسم را برگزار می‌کند، حضور دارند. مراسم عقد با قرائت سوره فاتحه و پایان یافتن به موعظه و خطبه‌ای کوتاه انجام می‌شود. سپس زوجین با امضای قرارداد عقد، رابطه شرعی و قانونی خود را به ثبت می‌رسانند.

اگر به انجام مراسم عقد در حرم علاقه دارید، باید با مسئولین حرم یا مسجد مربوطه تماس بگیرید و در خصوص شرایط و مقررات این مراسم با آن‌ها مشورت کنید. برای اطلاع از شرایط و هزینه های عقد مقاله هزینه و شرایط عقد در اماکن مذهبی را مطالعه کنید

ایده عکاسی مراسم عقد در حرم

در صورتی که عکاسی در محوطه حرم برای شما مجاز باشد، می‌توانید با استفاده از دوربین عکاسی خود یا با استفاده از خدمات عکاسی موجود در محوطه حرم، عکس یادگاری از روز عقد خود در این محیط بگیرید.

اگر به دنبال عکاسی حرفه‌ای هستید، می‌توانید با جستجوی اینترنتی یا از طریق مراجعه به مشاغل مرتبط در شهرتان، به دنبال عکاسان حرفه‌ای در این حوزه بگردید.

قبل از انتخاب عکاس، بهتر است نمونه کارهای او را بررسی کنید و با او در خصوص نحوه عکاسی، تعداد عکس‌ها و نحوه تحویل آن‌ها، قبل و بعد از مراسم مشورت کنید. همچنین حتماً باید از قوانین و مقررات مربوط به عکاسی در محوطه حرم آگاهی داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید.

ژست‌های عکاسی برای روز عقد، بستگی به سلیقه و نیاز دو نفر دارد. اما در کل، برخی از ژست‌های معمول برای عکاسی در روز عقد عبارتند از:

ایده های عکاسی عقد داخل حرم

ژست دست در دست:

دست‌دردست قرار گرفتن دو نفر در عکس، نماد عشق و اتحاد است.

ایده عکاسی در حرم با حلقه ازدواج

ایده عکاسی برای مراسم عقد در حرم

ژست قلب:

قرار دادن دست‌های دو نفر بر روی قلب، نماد این است که دو نفر درون قلب همدیگر قرار دارند و این ژست می‌تواند برای عکاسی در باغ حرم یا در مقابل پرده حرم، بسیار مناسب باشد.

ایده عکاسی دونفره برای مراسم عقد در حرم

ژست خندان:

چهره‌ی شاد و خندان در عکس، می‌تواند خاطره‌ی خوبی از روز عقد را به یادگار بگذارد. این ژست در هر مکانی قابل استفاده است.

همچنین برای گرفتن عکس یادگاری روز عقد، می‌توانید از ایده‌های مختلف دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال:

عکس های عروس و داماد در حرم امام رضا

عکس اتاق عقد حرم امام رضا

عکس با پرده حرم:

می‌توانید در نزدیکی پرده حرم با یکدیگر نشسته و عکس بگیرید. این عکس می‌تواند به عنوان یک یادگاری خاص از روز عقد شما باشد.

عکس با پس‌زمینه‌ی معابد:

در حرم مطهر امام رضا (ع) و سایر معابد مطهر، پس‌زمینه‌ی زیبایی برای گرفتن عکس وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از پس‌زمینه‌ی معابد، عکسی متفاوت و خاص بگیرید.

عکس در باغ حرم:

در برخی از حرم‌ها، باغ‌های زیبا و دلنشینی وجود دارد. می‌توانید با پیاده‌روی در باغ حرم و گرفتن عکس‌هایی با پس‌زمینه‌ی گل‌ها و درختان، یک خاطره زیبا از روز عقد خود را به یادگار بگیرید.

عکس در محوطه حرم:

در محوطه حرم، مکان‌های مختلفی برای عکاسی وجود دارد. می‌توانید در مقابل درب حرم، در میان ستون‌ها و … عکسی متفاوت و زیبا بگیرید.

در کل، محل عکاسی و نوع عکس به علاقه و سلیقه شما و همچنین محدودیت‌های موجود در هر محیط بستگی دارد. برای گرفتن عکسی زیبا و خاص، می‌توانید با عکاس خود مشورت کنید و ایده‌های دیگری نیز دریافت کنید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار پالیزی شهریار در ملارد
15% تخفیف

باغ تالار پالیزی

اتوبان لشکری، جاده اندیشه نرسیده به چهارراه ملارد، کیلومتر ۴جاده امام حسین، بلوار شهید مداحی
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پذیرایی در تالار

تالار پذیرایی هتل بزرگ ارم

تهران - میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - بعد از کتابخانه ملی، تالار پذیرایی هتل ارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار عروسی نیکان
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر سمت چپ، انتهای بن بست نسیم
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :