چطور مجوز ازدواج در واشنگتن بگیرید؟

واشنگتن شهری است با طبیعت زیبا و مناظر متنوع که همین موضوع نیز آن را به یکی از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای گرفتن جشن عروسی تبدیل کرده است. افرادی که قصد دارند در این شهر ازدواج خود را به ثبت برسانند باید اطلاعاتی را درباره‌ی چکونگی گرفتن مجوز ازدواج در واشنگتن کسب کنند تا دچار مشکل خاصی نشوند. حال بد نیست با هم نگاهی به قوانین واشنگتن در رابطه با ازدواج و جشن‌های عروسی بیاندازیم و بیشتر درباره‌ی این شهر محبوب بدانیم. با ادامه این مطلب جالب توجه همراه باشید:

جشن عروسی در واشنگتن
چگونگی گرفتن مجوز ازدواج در واشنگتن

عروس و داماد‌ها می‌توانند مجوز پیوند ازدواج خود را در هر یک از شهرستان‌های اطراف واشنگتن و یا در مرکز خود شهر دریافت کنند و آن را در ایالت‌های مختلف دیگر مورد استفاده قرار دهند. مجوز‌های عروسی در شهر واشنگتن تنها ۶۰ روز اعتبار دارند. به عبارت دیگر اگر عروس و دامادی در شهر واشنگتن مجوز بگیرند، تنها ۶۰ روز فرصت دارند تا ازدواج خود را به صورت رسمی به ثبت برسانند. در صورت ابطال مجوز پس از گذشت بازه زمانی مقرر نیز باید مجدداً برای اخذ آن اقدام نمایند. زوج‌هایی که در واشنگتن برای ازدواج خود مجوز می گیرند تنها ۳۰ روز پس از ثبت رسمی فرصت دارند تا مجدداً به دفتر مورد نظر و برای ارائه مدرک ازدواج در این شهر مراجعه نمایند. اگر بخواهیم برخی از شهرستان‌های واشنگتن را به صورت جداگانه برای اخذ مجوز ازدواج بررسی کنیم باید بگوییم:

مثلاً در کلارک کانتی، عروس و داماد‌ها می‌توانند به صورت آنلاین برای صدور مجوز ازدواج درخواست دهند. البته در خواست صدور مجوز از طریق ارسال ‌ایمیل و یا مراجعه حضوری نیز امکان‌پذیر است. زوج‌های در آستانه ازدواج باید فرم اپلیکیشن را به صورت آنلاین پر کنند و آن را به همراه کارت شناسایی عکس دار به یکی از دفاتر صدور مجوز ازدواج در کلارک کانتی ببرند. البته عروس و داماد‌ها نیاز دارند تا در یک دفتر اسناد رسمی درخواست خود را نیز ثبت کنند. مدارک دفتر اسناد رسمی باید برای دفتر صدور مجوز فرستاد شود.

همچنین ببینید : آداب‌ و رسوم برگزاری مراسم عروسی و ازدواج چینی

اما در دیگر شهر واشنگتن، یعنی کینگ کانتی، امکان مراجعه حضوری برای درخواست صدور مجوز ازدواج وجود ندارد. زوج‌ها باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال و سپس مجوز ازدواج خود را از طریق‌ایمیل دریافت کنند. به مرکز خدمات آنلاین مجوز ازدواج در کینگ کانتی ” کیوسک ازدواج کینگ کانتی” نیز می‌گویند. عروس و داماد باید اطلاعات مورد نیاز در فرم اینترنتی را به دقت پر کنند و برای دفتر صدور با فشردن دکمه “ارسال” بفرستند. در صورت نیاز به پرداخت هزینه نیز دفتر صدور مجوز ازدواج با آن‌ها تماس می‌گیرد. برای رسمی شدن درخواست صدور مجوز ازدواج در واشنگتن، کینگ کانتی، عروس و داماد‌ها باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

مجوز ازدواج در واشنگتن

مدارک مورد نیزا برای اخذ مجوز ازدواج در واشنگتن

هم عروس و هم داماد باید مدارک مختلفی را برای درخواست صدور مجوز ازدواج در شهر واشنگتن ارائه نمایند. در واشنگتن نیاز به انجام تست خون نیست، اما به طور کلی نسب های ‌فامیلی مثل پسرعمو و دختر عمو، پسر دایی و دختر عمه، و… مجوز ازدواج دریافت نخواهند کرد. این دسته از افراد شاید بتوانند در سایر شهر‌ها و با قوانین متفاوت مجوز عروسی بگیرند. مدارکی که زوج‌ها به آن نیاز دارند نیز شامل این موارد می‌شود:

مدارک مرتبط با هویت و سن: هم عروس و هم داماد باید بالای هجده سال باشند و یک کارت شناسایی عکس دار ارائه نمایند. پاسپورت ایالات متحده، کارت عضویت در ارتش، و یا گواهی تولد عکس دار همگی قابل پذیرش هستند.

در همین رابطه ببینید : مراحل ثبت رسمی ازدواج در ترکیه

مدارک مربوط به زوج‌های زیر هجده سال: واشنگتن به افراد هفده ساله نیز اجازه‌ی درخواست صدور مجوز ازدواج می‌دهد. اما این عروس و داماد‌ها باید اجازه نامه رسمی از پدر و مادر و یا از مراجع مسئول داشته باشند. ارائه کپی برابر اصل از مدرک تولد نیز الزامی است.

هزینه صدور مجوز ازدواج: هزینه‌ی صدور مجوز ازدواج در شهر‌های مختلف واشنگتن متفاوت است. برای مثال، عروس و داماد باید شصت و نه دلار برای مجوز ازدواج در کینگ کانتی پرداخت کنند، اما در کلارک کانتی این مبلغ به هفتاد و دو دلار می‌رسد.

اطلاعات مورد نیاز: در برخی از فرم‌های درخواست، عروس و داماد هر دو باید اطلاعاتی نظیر نام مادر و محل تولد هم پدر و هم مادر را بنویسند. درخواست مجوز ازدواج در واشنگتن طی سه روز بررسی می‌شود.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
عمارت هيلان
10% تخفیف

باغ تالار عمارت هیلان

تهران، باغستان،خروجي بلواركلهر پلاك ١٣٣
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$ $ $ $
تالار پذیرایی متین
30% تخفیف

تالار پذیرایی متین

تهران، خ شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، نبش کوچه خوی، تالار پذیرایی متین
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :