چطور مجوز ازدواج در واشنگتن بگیرید؟

واشنگتن شهری است با طبیعت زیبا و مناظر متنوع که همین موضوع نیز آن را به یکی از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای گرفتن جشن عروسی تبدیل کرده است. افرادی که قصد دارند در این شهر ازدواج خود را به ثبت برسانند باید اطلاعاتی را درباره‌ی چکونگی گرفتن مجوز ازدواج در واشنگتن کسب کنند تا دچار مشکل خاصی نشوند. حال بد نیست با هم نگاهی به قوانین واشنگتن در رابطه با ازدواج و جشن‌های عروسی بیاندازیم و بیشتر درباره‌ی این شهر محبوب بدانیم. با ادامه این مطلب جالب توجه همراه باشید:

جشن عروسی در واشنگتن
چگونگی گرفتن مجوز ازدواج در واشنگتن

عروس و داماد‌ها می‌توانند مجوز پیوند ازدواج خود را در هر یک از شهرستان‌های اطراف واشنگتن و یا در مرکز خود شهر دریافت کنند و آن را در ایالت‌های مختلف دیگر مورد استفاده قرار دهند. مجوز‌های عروسی در شهر واشنگتن تنها ۶۰ روز اعتبار دارند. به عبارت دیگر اگر عروس و دامادی در شهر واشنگتن مجوز بگیرند، تنها ۶۰ روز فرصت دارند تا ازدواج خود را به صورت رسمی به ثبت برسانند. در صورت ابطال مجوز پس از گذشت بازه زمانی مقرر نیز باید مجدداً برای اخذ آن اقدام نمایند. زوج‌هایی که در واشنگتن برای ازدواج خود مجوز می گیرند تنها ۳۰ روز پس از ثبت رسمی فرصت دارند تا مجدداً به دفتر مورد نظر و برای ارائه مدرک ازدواج در این شهر مراجعه نمایند. اگر بخواهیم برخی از شهرستان‌های واشنگتن را به صورت جداگانه برای اخذ مجوز ازدواج بررسی کنیم باید بگوییم:

مثلاً در کلارک کانتی، عروس و داماد‌ها می‌توانند به صورت آنلاین برای صدور مجوز ازدواج درخواست دهند. البته در خواست صدور مجوز از طریق ارسال ‌ایمیل و یا مراجعه حضوری نیز امکان‌پذیر است. زوج‌های در آستانه ازدواج باید فرم اپلیکیشن را به صورت آنلاین پر کنند و آن را به همراه کارت شناسایی عکس دار به یکی از دفاتر صدور مجوز ازدواج در کلارک کانتی ببرند. البته عروس و داماد‌ها نیاز دارند تا در یک دفتر اسناد رسمی درخواست خود را نیز ثبت کنند. مدارک دفتر اسناد رسمی باید برای دفتر صدور مجوز فرستاد شود.

همچنین ببینید : آداب‌ و رسوم برگزاری مراسم عروسی و ازدواج چینی

اما در دیگر شهر واشنگتن، یعنی کینگ کانتی، امکان مراجعه حضوری برای درخواست صدور مجوز ازدواج وجود ندارد. زوج‌ها باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال و سپس مجوز ازدواج خود را از طریق‌ایمیل دریافت کنند. به مرکز خدمات آنلاین مجوز ازدواج در کینگ کانتی ” کیوسک ازدواج کینگ کانتی” نیز می‌گویند. عروس و داماد باید اطلاعات مورد نیاز در فرم اینترنتی را به دقت پر کنند و برای دفتر صدور با فشردن دکمه “ارسال” بفرستند. در صورت نیاز به پرداخت هزینه نیز دفتر صدور مجوز ازدواج با آن‌ها تماس می‌گیرد. برای رسمی شدن درخواست صدور مجوز ازدواج در واشنگتن، کینگ کانتی، عروس و داماد‌ها باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

مجوز ازدواج در واشنگتن

مدارک مورد نیزا برای اخذ مجوز ازدواج در واشنگتن

هم عروس و هم داماد باید مدارک مختلفی را برای درخواست صدور مجوز ازدواج در شهر واشنگتن ارائه نمایند. در واشنگتن نیاز به انجام تست خون نیست، اما به طور کلی نسب های ‌فامیلی مثل پسرعمو و دختر عمو، پسر دایی و دختر عمه، و… مجوز ازدواج دریافت نخواهند کرد. این دسته از افراد شاید بتوانند در سایر شهر‌ها و با قوانین متفاوت مجوز عروسی بگیرند. مدارکی که زوج‌ها به آن نیاز دارند نیز شامل این موارد می‌شود:

مدارک مرتبط با هویت و سن: هم عروس و هم داماد باید بالای هجده سال باشند و یک کارت شناسایی عکس دار ارائه نمایند. پاسپورت ایالات متحده، کارت عضویت در ارتش، و یا گواهی تولد عکس دار همگی قابل پذیرش هستند.

در همین رابطه ببینید : مراحل ثبت رسمی ازدواج در ترکیه

مدارک مربوط به زوج‌های زیر هجده سال: واشنگتن به افراد هفده ساله نیز اجازه‌ی درخواست صدور مجوز ازدواج می‌دهد. اما این عروس و داماد‌ها باید اجازه نامه رسمی از پدر و مادر و یا از مراجع مسئول داشته باشند. ارائه کپی برابر اصل از مدرک تولد نیز الزامی است.

هزینه صدور مجوز ازدواج: هزینه‌ی صدور مجوز ازدواج در شهر‌های مختلف واشنگتن متفاوت است. برای مثال، عروس و داماد باید شصت و نه دلار برای مجوز ازدواج در کینگ کانتی پرداخت کنند، اما در کلارک کانتی این مبلغ به هفتاد و دو دلار می‌رسد.

اطلاعات مورد نیاز: در برخی از فرم‌های درخواست، عروس و داماد هر دو باید اطلاعاتی نظیر نام مادر و محل تولد هم پدر و هم مادر را بنویسند. درخواست مجوز ازدواج در واشنگتن طی سه روز بررسی می‌شود.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

اطلاعیه لغو کلیه مراسمات عروسی
ازدواج کیوان ساکت اف و شیدا خلیق
هتل اسپیناس میزبان مراسم عروسی دختر شمخانی

آخرین دیدگاه‌ها

معتمد
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

با عرض سلام و احترام. بدینوسیله از کادر مجرب و محترم تالار ارغوان طلایی تشکر مینمایم. ما برای دومین مرتبه بود در این تالار مراسم برگزار کردیم.‌همه موارد پذیرایی، طعم غذا، ادب و پاکیزگی و برخورد بسیار عالی تمامی کادر تالار بسیار عالی و مورد تائید و تعریف میزبان و تمامی مهمانان بود. قطعا دفعات بعدی نیز همین تالار را در نظر خواهیم گرفت.‌ مالک تالار بسیار انسان محترم، متشخص و در حرفه خویش مجرب هستند. سپاس فراوان

علی
تالار پذیرایی یزدان

عالی و کم نظیر با پرسنل عالی

عاطفه
تالار پذیرایی یزدان

ممنون واقعا از مراسم و پرسنل راضی بودم

بدون نام
تالار مجلل ایساتیس پلاس

پذیرایی وغذا ومکان عالی. عالی. عالی

فرناز
تالار پذیرایی قصر پردیس

خیلی خیلی کیفیت غذا افتضاح بود خیلی محیط،گرم بود خدمات صفر

امید
عمارت قصر پایتخت کرج

مدیریت بسیار ضعیف ،پرسنل پذیرایی نمی‌کردند و طبق قرار داد عمل نمی‌کنند،برخورد بد با مهمانها وهمه چی افتضاح

بدون نام
باغ تالار قصر بهشت

با سپاس از آقای خزانی مسئول باغ تالار قصر بهشت که با صبر و حوصله به امور مربوطه رسیدگی می‌کنند. میخواستم مواردی از مجلس ولیمه ای که در آنجا داشتیم متذکر شوم. متاسفانه پرسنل رفتار نامناسبی داشتند، نظافت کامل سالن ها رعایت نشده بود و در کمال تاسف برای خانم ها برنج نپخته سرو کردند. فاصله میز و صندلی ها خیلی بهم نزدیک بود، بطوریکه رفت و آمد مهمان ها دچار مشکل می شد. هوای سالن خانم ها گرم بود، چون فقط دو تا از کولرهای گازی کار می‌کرد. سیستم صوتی قبل از شروع مجلس آماده نشده بود و سالن خانم‌ها اصلا صدا نداشت. البته فضای خارج سالن خوب بود و در محوطه جای کافی برای پارک ماشین ها وجود داشت. کلا اگه میخواهید در این باغ تالار برنامه ای داشته باشید باید حواستون به همه چیز باشه. تیرماه۱۴۰۳

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه فرمانیه

سلام تالار شروع به فعالیت کرده

فهیمی
باغ تالار شمس العماره

سلام وقتتون بخیر لطف میکنید برای ۱۰۰ نفر مهمان برای مراسم عقد هزینه اعلام