17 ایده ی کاربردی برای مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی

این روزها عوامل زیادی دست به دست هم داده تا عروس و دامادها بیش از پیش به فکر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی و با تعداد مهمانان کم باشند. شما ممکن است تصمیم بگیرید تنها صد یا دویست نفر از نزدیک ترین دوستان و اعضای فامیل را به جشن عقد و عروسی خود دعوت کنید. اما یک مراسم ازدواج خوب را می توانید تنها با بیست یا سی مهمان نیز برگزار نمایید. مراسم عروسی کوچک هم می تواند تمام آیتم های یک جشن کامل از قبیل لباس عروس، سالن پذیرایی، عکاسی عروسی، کیک عروسی، کارت دعوت عروسی و جزییات دیگر را داشته باشد.

معمولا در برگزاری مراسم عقد و عروسی در ابعاد کوچکتر و خودمانی، معیارها و خواسته های عروس و داماد به طور کامل اجرا می شوند. چون اولا هزینه ی کمتری صرف جشن عروسی می کنند، ثانیا مهمانان قطعا جزو دوست داشتنی ترین انسان های زندگی آنها هستند، و به این شکل تک تک لحظات جشن عقد و عروسی به خاطراتی بی نظیر تبدیل خواهد شد.

بهترین ایده ها برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی

همانطور که پیش تر هم گفتیم، برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی، کم کردن تعداد مهمانان لازم است، اما کافی نیست. به طور کلی، جزییات چنین جشنی را می توان به طرق مختلف و در جهت بهتر شدن مراسم تغییر داد.

لیستی هوشمندانه از مهمانان جشن عروسی خود بنویسید

مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی

برگزاری جشن عروسی خودمانی و کوچک تنها با تعداد مهمانان کم ممکن است. نگاهی به لیست پیام ها و شماره های تلفن همراه خود بیاندازید و افرادی را به جشن عروسی دعوت کنید که در سه ماه گذشته با آنها صحبت کرده اید و یا اهمیت بیشتری برای شما دارند.

کارت دعوت عروسی دست نویس

کارت دعوت عروسی

اگر تعداد مهمانان مراسم عقد و عروسی شما کم است، متن کارت دعوت عروسی را با دست خط خودتان بنویسید. این کارت های دعوت عروسی بیش از کارتهای دعوت چاپی و پرینت شده برای مهمانان شما جذابیت خواهند داشت. البته شاید بخواهید به جای کارت دعوت عروسی با تک تک مهمانان تماس بگیرید و آنها را تلفنی به جشن عروسی کوچک خود دعوت کنید.

یک رستوران خوب برای پذیرایی مراسم عروسی پیدا کنید

سالن پذیرایی و باغ تالار عروسی

به جای تالار پذیرایی و یا باغ تالارعروسی، یک رستوران خوب برای پذیرایی از مهمانان خود انتخاب نمایید. می توانیم اتاق عقد کوچکی در منزل ترتیب دهید و تزیین کنید و بعد از مراسم عقد به رستوران بروید. بسیاری از رستوران ها فضایی را برای عروس و داماد و مهمانان جشن عروسی کوچک آنها در نظر می گیرند. قبل از مراسم عقد ، سری به رستوران مورد نظر بزنید و با مدیر رستوران درباره ی تزیینات لازم، نوع چیدمان میز و صندلی ها و غذای انتخابی خود صحبت کنید.

مراسم عقد و جشن عروسی خود را در خانه برگزار کنید

مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی

اگر منزل شما فضای کافی برای پذیرایی از مهمانان را دارد، و یا اگر حیاط خانه ی خود و یا یکی از آشنایان مناسب برگزاری جشن عروسی خودمانی است، از یک تشریفات عروسی و یا خدمات مجالس بخواهید آن را برای شما تزیین کند و تمامی مراحل برگزاری جشن عروسی را در خانه ترتیب دهد. با این کار تا حد زیادی از نگرانی عروس و داماد در روز جشن کاسته خواهد شد.

خانه ای کوچک و مناسب را برای جشن عروسی کوچک خود اجاره نمایید

مراسم عقد و عروسی

اگر منزل عروس، یا داماد و یا یکی از اعضای فامیل برای برگزاری مراسم عروسی خودمانی مناسب نیست، خانه های ویلایی وجود دارند که به منظور برگزاری جشن های عروسی کوچک اجاره داده می شوند. با یک خدمات مجالس و تشریفات عروسی مورد اعتماد مشورت کنید تا به شما محل مناسب برگزاری جشن ازدواج خودمانی را معرفی کنند.

تالار پذیرایی و باغ تالار عروسی کوچک برای جشن عروسی خودمانی

جشن عروسی خودمانی

تالارهای پذیرایی و باغ تالار های عروسی معمولا علاوه بر سالن های پذیرایی بزرگ، سالن های کوچکی نیز برای پذیرایی از تعداد مهمانان کم دارند. سالن های پذیرایی اینچنینی هزینه ی کمی می برند و می توانند محلی مناسب برای مراسم عقد و عروسی خودمانی شما باشند.

در چیدمان صندلی ها و میز های پذیرایی خلاق باشید

چیدمان صندلی تالار پذیرایی

برای چیدمان صندلی و میزهای پذیرایی در مراسم عروسی خودمانی، ایده های زیاد و خلاقانه ای وجود دارد. با چیدمان درست صندلی های سالن پذیرایی و یا اتاق عقد، جشن عروسی خودمانی شما زیباتر خواهد شد.

گیفت عروسی را فراموش نکنید

گیفت عروسی

در یک مراسم عروسی بزرگ، فکر کردن به تمام جزییات امکان پذیر نیست. اما در جشن عروسی خودمانی، می توانید جزییات را با دقت و سلیقه ی بیشتری اجرا نمایید. گیفت عروسی نیز یکی از همان جزییات مهم است که بهتر است فراموش نکنید. هرچه تعداد مهمانان کمتر باشد، تهیه ی گیفت عروسی زیبا و خاطره انگیز ساده تر خواهد بود.

برای جشن کوچک خود با تشریفات عروسی مشورت کنید

تشریفات عروسی و خدمات مجالس

حتی برگزاری جشن عروسی خودمانی نیز نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد و یک خدمات مجالس و تشریفات عروسی خوب به شما در این امر مهم یاری خواهد رساند. شما به افراد کاربلد و با تجربه ای نیاز دارید تا به بهترین نحو تمام مراحل جشن عروسی و مراسم عقد را اجرا نمایند.

گروه موزیک جشن عروسی

گروه موزیک جشن عروسی

گروه موزیک خوب بخش اصلی تشکیل دهنده ی یک مراسم ازدواج کامل است، حتی اگر جشن عروسی شما خودمانی و کوچک باشد. دی جی عروسی می تواند یک مراسم عروسی را به بهترین و خاطره انگیز ترین شب و یا بدترین شب برای عروس و داماد و مهمانان تبدیل کند. پس در انتخاب گروه موزیک عروسی دقت کنید. همچنین ببینید : آموزش رقص دو نفره عروس داماد / رقص تکی عروس

عکاسی جشن عروسی

عکاس جشن عروسی

عکاس عروسی خوب ارزش صرف هزینه ی زیاد را دارد. تعداد مهمانان جشن عروسی شما چندان مهم نیست، اما آنچه از این مراسم برای شما به یادگار خواهد ماند، عکس و فیلم عروسی است. عکاس عروسی، خاطره انگیز ترین لحظات مراسم عقد و جشن عروسی خودمانی شما را ثبت می کند. همچنین ببینید : آتلیه عروس تهران

اتاق عقد و سالن پذیرایی را تزیین کنید

اتاق عقد

مراسم عقد و جشن عروسی کوچک یعنی شما به اندازه ی کافی پول و یا وقت دارید تا صرف تمامی جزییات نمایید. برای مثال، به فکر یک تزیین عالی برای اتاق عقد، سالن پذیرایی و میز شام باشید. می توانید از ریسه های لامپ ال ای دی، پارچه و شمع استفاده کنید. گل آرایی اتاق عقد و تالار پذیرایی با گل های تازه را فراموش نکنید.

و یا دفتر ازدواج شما ممکن است سالن عقد جداگانه و اختصاصی داشته باشد که می توانید مراسمی شیک و جمع و جور برگزار نمایید.

فضای نشیمن راحتی را برای مهمانان ترتیب دهید

جشن عروسی کوچک

به فکر فضایی باشید که مهمانان بتوانند در آن به راحتی دورهم بنشینند و استراحت کنند. بهتر است تخت نشیمنی را برای مهمانان جشن عروسی خودمانی خود در گوشه ای از سالن پذیرایی قرار دهید.

منوی شام عروسی کاملی در نظر بگیرید

چیدمان میز شام عروس و داماد

وقتی مجبور نیستید از تعداد زیادی مهمان در جشن عروسی پذیرایی کنید، می توانید میز شامل کامل تری ترتیب دهید. فینگر فودهای متفاوت، خورشت های رنگارنگ، انواع سالاد و نوشیدنی های مختلف را برای میز شام عروسی خود تهیه کنید. همچنین ببینید : قیمت منو تالار عروسی و باغ تالار

میز نهار خوری بزرگ برای جشن عروسی کوچک

شام عروسی

به جای چندین میز کوچک، یک میز نهار خوری بزرگ مستطیل و یا دایره ای شکل را برای شام عروسی در نظر بگیرید. به این شکل تمام مهمانان جشن عروسی خودمانی شما دور هم غذا می خورند و لحظات شادتری را سپری می کنند.

گل آرایی میزهای پذیرایی

گل آرایی سالن عروسی

حتما کمی از بودجه ی مراسم عقد و جشن عروسی کوچک خود را به گل آرایی میزهای پذیرایی اختصاص دهید. گل آرایی و شمع آرایی سالن پذیرایی باعث می شوند عکس های زیبایی از جشن عروسی خودمانی خود داشته باشید.

کیک عروسی کوچکی را سفارش دهید

کیک عروسی

با تعداد مهمانان کم، نیازی به یک کیک عروسی بزرگ ندارید. اما این بدان معنا نیست که کیک عروسی مورد علاقه ی خود را کلا فراموش کنید. مدل کیک عروسی را که همیشه دوست داشتید در ابعاد کوچکتر سفارش دهید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار پذیرایی عمارت یاکند در جاجرود
20% تخفیف

باغ تالار یاکند

جاجرود شهرک صنعتی خرمدشت نبش ۲۴ متری سینا
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار کلاسیک
15% تخفیف

باغ تالار کلاسیک

انتهای اتوبان زین الدین شرق، خیابان بیمارستان لواسانی، خیابان رشیدی، پلاک ۲۶
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار آسو جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار آسو

جاجرود - جاده سد لتیان - پلاک ۱۲۱
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :