جشنواره رمضان

آموزش رقص دو نفره عروس داماد / رقص تکی عروس

عروسی شروع یک فصل جدید در زندگی عروس و داماد و همچنین خانواده‌های آنها است و برنامه ریزی برای یک رقص دو نفره عروس داماد و یا رقص تکی عروس در شب عروسی یکی از نکاتی است که برای عروسی خود در نظر بگیرید. رویدادی است که سال‌های سال در ذهن عروس و داماد، خانواده‌ها و مهمانانشان باقی مانده و در مورد آن صحبت می‌شود. هر چقدر در یک عروسی مهمانان شادتر بوده و اوقات سرگرم کننده تر و بهتری داشته باشند، خاطره آن عروسی شیرین‌تر و به یاد ماندنی‌تر خواهد بود.

رقص یکی از عناصر سرگرم کننده در بسیاری از مراسم عروسی است. به جرئت می‌توان گفت که رقصیدن و داشتن اوقات خوش هدف و توقع بسیاری از مهمانان در جشن عروسی است. هر چقدر که برای مراسم رقص برنامه ریزی بهتری صورت بگیرد و مهمانان بیشتری در آن شرکت داشته باشند، میزان رضایت مهمانان از جشن عروسی بالاتر رفته و اوقات بهتری خواهند داشت.

مراسم رقص در عروسی بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. این بخش‌ها شامل رقص دو نفره عروس و داماد، رقص عروس و داماد با پدر و مادر داماد، رقص عروس و داماد با پدر و مادر عروس، رقص دسته جمعی مهمانان و … است. اگرچه معمولاً نظم و ترتیب خاصی برای بخش‌های مختلف رقص در یک مراسم عروسی وجود دارد اما با این حال همه چیز به میل و خواسته عروس و داماد بستگی دارد.

آموزش رقص عروس داماد ، رقص تکی عروس

فیلم رقص عروس داماد در تالار / آموزش رقص برای عروس داماد

رقص دو نفره عروس داماد

در ابتدای مراسم که عروس و داماد وارد تالار پذیرایی عروسی شده و پس از آنکه با مهمانان احوال پرسی کرده و به آنها خوش آمد گفتند، معمولاً یک رقص دو نفره به عنوان افتتاحیه و شروع رسمی مراسم انجام می‌دهند. انتخاب نوع رقص دو نفره ای که عروس و داماد در ابتدای مراسم انجام می‌دهند کاملاً سلیقه‌ای است و هر دو نفر در مورد آن تصمیم می‌گیرند. از آنجایی که این رقص یک شروع رسمی برای مراسم عروسی است و تمام توجه‌ها در آن لحظه بر روی عروس و داماد است، بهتر است طراحی این رقص اصولی و حرفه‌ای بوده و عروس و داماد قبل از مراسم عروسی آن را تمرین کرده و آموزش دیده باشند.

رقص دو نفره عروس داماد
Bride and Groom Standing With a Mariachi Band in a Church Garden / آموزش رقص عروس تکی

در گذشته رقص‌های عروس و داماد در مراسم عروسی فی‌البداهه انجام می‌شد و عروس و داماد طبق مهارت و هنری که از قبل در رقصیدن داشتند، در جشن عروسی خود می‌رقصیدند. اما امروزه عروس و دامادها کاملاً بر روی انجام رقص دو نفره خود وقت گذاشته و معمولاً از یک طراح برای طراحی یک یا دو رقص دو نفره کمک می‌گیرند.

همچنین قبل از مراسم برای اجرای درست رقص طراحی شده خود تمرینات کافی انجام می‌دهند و یک اجرای کامل و بی نقص را در مراسم عروسی به معرض نمایش می‌گذارند. این کار هم باعث افزایش میزان رضایت مهمانان و لذت بردن آنها می‌شود و هم باعث زیبایی بیشتر فیلم‌های عروسی می‌گردد.

یک ویدئوی زیبا برای آموزش رقص دونفره عروس و داماد برای شما آماده کردیم که در عین سادگی به زیبایی این نوع رقص آموزش داده شده است.

این ویدیو بسیار آسان و راحت گام برداشتن در کنار هم و سپس یک رقص زیبا و جدید را به شما آموزش می‌دهد. کافی است مقداری تمرین کنید تا در شب عروسی‌تان لحظات زیبایی را رقم بزنید.

فیلم رقص عروس داماد در تالار 

رقص دو نفره عروس و داماد می‌تواند در بخش‌های دیگر جشن نیز با سبک و سیاقی متفاوت اجرا شود مانند بعد از مراسم شام و قبل از شروع فاز دوم رقص‌های دسته جمعی عروسی که بعد از سرو شام است و یا در انتهای مراسم و قبل از خداحافظی از مهمانان.
بهتر است عروس و داماد رقص دو نفره خود را با آهنگی طراحی کنند که حال و هوایی متفاوت با آهنگ‌های پخش شده در مراسم عروسی داشته باشد. در این صورت پخش یک موزیک متفاوت باعث خارج شدن مراسم از یکنواختی و جلب توجه بیشتر مهمانان می‌شود.

اگر به رقص‌های پرانرژی و با نشاط علاقه دارید، رقص آذری می‌توانید یک انتخاب عالی برای رقص دو نفره باشد. این نوع رقص علاوه بر اینکه یک رقص سنتی و یکی از قدیمی‌ترین رقص‌های ایران است، دارای حرکاتی موزون و ریتمیک می‌باشد که زیبایی رقص را دو چندان می‌کند و کاملاً قابلیت طراحی برای رقص دو نفره عروس و داماد را دارد.

می‌توان رقص را به گونه‌ای طرحی کرد که حرکات سریع و تند را داماد و حرکات ملایم و آرام آن را عروس خانم انجام دهد. اگر رقص‌های ملایم و رمانتیک را ترجیح می‌دهید، طراحی یک رقص تانگو یا والس برای رقص دو نفره عروس و داماد می‌تواند بسیار زیبا باشد.

در رقص تانگو عروس و داماد در فضایی عاشقانه قرار گرفته و حول یک محور ثابت می‌چرخند. هماهنگی حرکات پاها در این نوع رقص اهمیت زیادی دارد و عروس و داماد باید قبل از مراسم حسابی تمرین کنند. رقص والس نیز همراه با یک موسیقی زیبا و ملایم است و عروس و داماد باید در آن حرکات روان و ظریفی را اجرا کنند.

رقص تانگو عروس داماد

در رقص دو نفره عروس و داماد حتماً باید به این نکته توجه کنید که زمان اختصاص داده شده برای آن آن‌قدر زیاد نباشد که باعث خستگی و بی حوصلگی مهمانان شود. مخصوصاً در رقص دو نفره آغاز مراسم عروسی که در شروع مراسم اجرا می‌شود، مهمانان بخصوص جوان‌ترها اشتیاق زیادی برای رقصیدن دارند و ممکن است رقص طولانی شما باعث کسالت آنها و کاهش اشتیاقشان شود.

بدون شک خاطره انگیز ترین و هیجان انگیز ترین لحظه عروسی شما زمان رقص عروس داماد در تالار است. این لحظه همه نگاه‌ها به شما اندوخته شده است و بسیار مهم است که با هماهنگی و همکاری قبلی، با یک آهنگ زیبا برنامه ریزی شده باشد. فیلم و عکسی که هنگام رقص عروس داماد ثبت می‌شود یکی از لحظاتی است که در آینده چندین بار آن را مرور خواهید شد.

نکته دیگری که عروس و داماد باید حتماً در نظر داشته باشند، خوش رویی، لبخند و حس محبتی است که بین آنها و مهمانان باید جریان داشته باشد. رقص با انعطاف پذیری، ظرافت، خوش رویی و لبخند زیبا می‌شود و بهترین رقص‌ها با صورت خسته و قیافه گرفته کوچک‌ترین زیبایی ندارند.

رقص عروس و ساقدوش ها

این روزها رقص عروس و ساقدوش‌ها جذابیت خاصی در مراسم عروسی به همراه داشته. در عروسی‌های جدید و امروزی برنامه ویژه‌ای برای این بخش در نظر می‌گیرند.

یکی از زیباترین بخش‌های رقص در مراسم عروسی، رقص عروس و ساقدوش‌هایش است. در این رقص عروس به همراه ساقدوش‌هایش یک رقص دسته جمعی و هماهنگ را اجرا کرده و حال و هوای تازه‌ای به مراسم عروسی می‌دهند. این رقص نیز باید کاملاً طراحی شده باشد و عروس و ساقدوش‌ها آن را از قبل کاملاً تمرین کرده باشند.

برای رقص دسته جمعی عروس و ساقدوش‌ها می‌توانید گزینه‌های زیادی مانند رقص با آهنگ‌های اصیل ایرانی یا رقص‌های بالیوودی را انتخاب کنید. رقص‌های بالیوودی به علت حرکات ساده و هماهنگ آنها محبوبیت زیادی دارند.

رقص عروس و ساقدوش ها

رقص‌های دسته جمعی

اوج هیجان و شادی جشن عروسی در رقص‌های دسته جمعی آن است که تمام مهمانان از پیر تا جوان در آن شرکت می‌نمایند. این رقص‌ها که معمولاً در آغاز مراسم عروسی پس از رقص دو نفره عروس و داماد و بعد از سرو شام عروسی انجام می‌شود شامل انواع رقص‌های مختلف با آهنگ‌های گوناگون و متنوع است. یکی از گزینه‌های بسیار پرطرفدار در رقص‌های دسته جمعی، رقص سنتی است.

رقص‌های سنتی رقص‌های خاصی هستند که مربوط به اقوام مختلف و منطبق با فرهنگ و آداب و رسوم آن قوم هستند. مانند رقص کردی، لری، گیلکی و …. این رقص‌ها معمولاً به صورت دسته جمعی انجام شده و تحرک و هیجان بالایی دارند. امروزه به دلیل ازدواج فرهنگ‌ها و اقوام مختلف با یکدیگر معمولاً انواع مختلفی از رقص‌های محلی در عروسی‌ها انجام می‌شود. این نوع رقص‌ها محبوبیت و طرفداران زیادی داشته و بخش زیادی از زمان جشن را به خود اختصاص می‌دهند.

رقص تکی عروس جدید

ممکن است بعضی از عروس‌ها تمایل داشته باشند جهت ثبت لحظات و یادگاری لحظاتی را با آهنگ دلخواه خود رقص تکی داشته باشند و حتی بعضی اوقات رقص چاقو توسط عروس خانم انجام می‌شود که امری کاملاً سلیقه و دلخواه است.

شاید بخواهید با سبک جدید در رقص آشنا باشید و هنگامی که زمان رقص عروس برای داماد در تالار می‌رسد در بهترین شرایط خود قرار داشته باشید. از این جهت می‌بایست با سبک‌های جدید رقص آشنا باشید.

رقص تکی عروس, آموز رقص عروس داماد

همچنین ببینید: آهنگ رقص تکی عروس (بهترین موزیک‌های رقص سولو عروس)

چند نکته برای برگزاری بهتر مراسم رقص در عروسی

به منظور اجرای هر چه بهتر رقص‌ها شامل رقص‌های دسته جمعی و دو نفره بهتر است در انتخاب تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار دقت لازم را به عمل آورید. تالاری را انتخاب نمایید که اولاً دارای جایگاه ویژه رقص باشد و دوماً ظرفیت جایگاه رقص آن با تعداد مهمانان شما هم خوانی داشته باشد. مخصوصاً در رقص‌های محلی که تعداد زیادی از مهمانان در رقص‌ها شرکت دارند این مورد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

اگر در طول مراسم عروسی از جلوه‌های خاصی مانند رقص نور، بخار و … استفاده می‌کنید، سعی کنید برای رقص دو نفره از جلوه‌ای استفاده کنید که تازگی داشته و در دیگر بخش‌های عروسی تکرار نشده باشد. به این ترتیب رقص دو نفره شما و همسرتان خاطره‌انگیزتر شده و در فیلم‌های عروسی نیز جلوه بیشتری خواهد داشت.

سعی کنید جلوه‌هایی که برای رقص دو نفره انجام می‌دهید با نوع رقصی که انتخاب کرده‌اید هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر رقص تانگو یا هر نوع رقص ملایم و عاشقانه‌ای دیگری را انتخاب کرده‌اید از جلوه‌هایی مانند نورپردازی تک رنگ و بخار به عنوان زمینه رقص استفاده کنید. یا اگر انتخاب شما برای رقص دو نفره یک رقص شاد و پرهیجان است می‌توانید از رقص نور و حباب‌های رقصان برای پس زمینه رقص استفاده کنید.

سعی کنید در طول مراسم عروسی در کنار مهمانان بوده و همراه آنها به جشن و پای‌کوبی بپردازید. در عروسی‌هایی که مدت زمان زیادی عروس و داماد در کنار مهمانان حضور نداشته و در محلی دیگر مشغول عکس برداری هستند یا بیشتر زمان عروسی را در جایگاه عروس و داماد می‌گذرانند میزان رضایت مهمانان بسیار پایین می‌آید. مهمانان به خاطر شما به این مراسم آمده و دوست دارند همراه با شما آغاز زندگی مشترکتان را جشن بگیرند. بنابراین در کنار آنها باشید و از این روز بزرگ زندگی‌تان لذت ببرید.

رقصیدن با آهنگ مورد علاقه

سعی کنید آهنگی که برای رقص انتخاب می‌کنید دوست داشته باشید و به راحتی بتوانید با آن ارتباط برقرار نمایید. برای هماهنگی با آهنگ می‌بایست چندین بار با آن آهنگ رقصیده باشید. اگر رقص شما دو نفره است هماهنگی و تمرین بیشتری لازم دارد تا بتوانید در روز مراسم عروسی‌تان به زیبایی رقص خود را به اجرا در آورید.

نکته پایانی سعی کنید با کفش و لباسی که در روز مراسم می‌خواهید برقصید هم چند بار تمرین کنید و سطحی که روی آن تمرین می‌کنید نیز توجه کنید که مشابه سطحی باشد که در تالار یا باغ محلی برگزاری مراسم عروسی‌تان و رقص شماست یکی باشد.

آهنگ رقص دو نفره عروس داماد

حالا که با هم به بحث آموزش رقص برای عروس داماد پرداخته ایم وقت این است که چند پیشنهاد برای آهنگ رقص دو نفره عروس داماد به شما بدهیم تا مانند همیشه کمکی در این موضوع برای شما باشیم.

اهنگ پیوند از حمید اصغری

بخشی از متن آهنگ:
من و تو این روزا رو خواب میدیدیم
ببین آخرشم بهم رسیدیم
دلامون واسه هم چه بیقراره
عزیزم دیدی پیوند دو قلب چه حالی داره

آهنگ عروس دوماد یه زوج بی نظیرن از میثم خداوردی

بخشی از متن آهنگ:
عروس دوماد یه زوج بی نظیرن
میان وسط دست همو میگیرن
عروس دوماد ستاره های مجلس
شاهزاده مون میرقصه با پرنسس

تالارکده/ مرجع خدمات عروسی تالارهای پذیرایی و باغ تالارها

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

بدون نام
متن عقد آریایی به نام نامی یزدان

حرف مجانی میزنید.. کدوم مردم؟ مردم ما مسلمان، عاقل و مهربان اند که سنت رسول خدا را از هرچیز بیشتر می‌ستایند..

خرسندي
تالار پذیرایی قصر فراز

سلام و خسته نباشید امشب عروسی داشتیم و واقعا از تالار راضی بودیم دکوراسیون زیبایی داره و بسیار غذای با کیفیت و خیلی راضی بودیم

مجیدمهدیون
باغ تالار قصر ملک

ازنظر غذا واقعا عالی و درمورد عذا هیچگونه دزدی نداره این تالار

بینام
باغ تالار vip شهریار

ما مراسم یکی از فامیلامون اینجا بود خیلی وضع پذیراییشون افتضاح هست خصوصا پرسنل خیلی بی ادبانه پذیرایی میکنند و هی میوه و شیرینی از سر میز ما برمی‌داشتند میزاشتن یجا دیگ و خیلی بد رفتار کردن و اینکه باید قبل از ورود مهمان میوه و شیرینی باشه نه بعد از اینکه مهمون میاد میشینه

بدون نام
تصاویر ازدواج حسن یزدانی و همسرش

ان شاءالله خوشبخت بشه و درکنار هسرش سلامت باشن با آرزوی سلامتی 🧡🐣

آرام
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

مدیریت بسیار دلسوز و توانا. پرسنل خوش برخورد و مجرب. غذای فوق العاده و با کیفیت. ممنون از جناب آقای خاکباز

بدون نام
10 آهنگ تانگو خارجی

بسیار ممنون از نویسنده و سایت خوب تالارکده. واقعا کار ماها رو راحت میکنید با یک کلیک به کل نیازمون میرسیم. آهنگ ها رو خیلی دوست داشتم خدا به شما برکت بده ... من ۳ آهنگ برای رقص تانگو انتخاب کردم قبلش باید با همسرم تمرین کنم جالب اینکه قبلا هم ویدیوی آموزش رقص تانگو هم تو سایت خودتون دیدم.

نظرات کاربران

 • الناز

  سلام میگم رقص عروس تکی یاد بدین چقدر میگیرین

  پاسخ
  • بدون نام

   عزیزم حتما لازم نیست ک شما اموزش بری

   پاسخ
 • بدون نام

  چطور باید دانلود کرد

  پاسخ
 • مالیات سکه مهریه

  یک آموزش هم برای رقص عروس برای دامادش بگذارید. این رقص دونفره عالی بود مرسی.

  پاسخ
 • آموزش رقص برای عروس

  آموزش رقص برای عروس اختصاصی . اگه ممکنه سبک های مختلف رو بگذارید تا پستتون کامل بشه

  پاسخ
 • رها

  سلام فیلم رقص عروس و داماد در تالار عروسی رو میخواستم هدفم آموزشی و کسب تجربه ست. اگه ممکنه فیلم بیشتری بگذارید

  پاسخ
 • بدون نام

  من دنبال آموزش رقص برای عروس بودم. رقص تکی از این کلیپ شما هم خیلی خوشم اومد. خواستم تشکر کنم از سایت خوب تالارکده

  پاسخ
 • بدون نام

  خیلی عالی اموزش داده شده. رقص تکی عروس هم کامل کنید لطفا. با سپاس.

  پاسخ
 • یلدا

  سلام خیلی خوب و راحت توضیح داده بود. ممنون

  پاسخ
 • Asal

  خیلی خوب بود مرسی

  پاسخ
  • لمسه

   چقدر خوب و راحت آموزش داده. من برای رقص دونفره تو تالار میخواستم

   پاسخ