آموزش رقص دو نفره عروس داماد / رقص تکی عروس

عروسی شروع یک فصل جدید در زندگی عروس و داماد و همچنین خانواده‌های آنها است و برنامه ریزی برای یک رقص دو نفره عروس داماد و یا رقص تکی عروس در شب عروسی یکی از نکاتی است که برای عروسی خود در نظر بگیرید. رویدادی است که سال‌های سال در ذهن عروس و داماد، خانواده‌ها و مهمانانشان باقی مانده و در مورد آن صحبت می‌شود. هر چقدر در یک عروسی مهمانان شادتر بوده و اوقات سرگرم کننده تر و بهتری داشته باشند، خاطره آن عروسی شیرین‌تر و به یاد ماندنی‌تر خواهد بود.

رقص یکی از عناصر سرگرم کننده در بسیاری از مراسم عروسی است. به جرئت می‌توان گفت که رقصیدن و داشتن اوقات خوش هدف و توقع بسیاری از مهمانان در جشن عروسی است. هر چقدر که برای مراسم رقص برنامه ریزی بهتری صورت بگیرد و مهمانان بیشتری در آن شرکت داشته باشند، میزان رضایت مهمانان از جشن عروسی بالاتر رفته و اوقات بهتری خواهند داشت.

مراسم رقص در عروسی بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. این بخش‌ها شامل رقص دو نفره عروس و داماد، رقص عروس و داماد با پدر و مادر داماد، رقص عروس و داماد با پدر و مادر عروس، رقص دسته جمعی مهمانان و … است. اگرچه معمولاً نظم و ترتیب خاصی برای بخش‌های مختلف رقص در یک مراسم عروسی وجود دارد اما با این حال همه چیز به میل و خواسته عروس و داماد بستگی دارد.

آموزش رقص عروس داماد ، رقص تکی عروس

فیلم رقص عروس داماد در تالار / آموزش رقص برای عروس داماد

رقص دو نفره عروس داماد

در ابتدای مراسم که عروس و داماد وارد تالار پذیرایی عروسی شده و پس از آنکه با مهمانان احوال پرسی کرده و به آنها خوش آمد گفتند، معمولاً یک رقص دو نفره به عنوان افتتاحیه و شروع رسمی مراسم انجام می‌دهند. انتخاب نوع رقص دو نفره ای که عروس و داماد در ابتدای مراسم انجام می‌دهند کاملاً سلیقه‌ای است و هر دو نفر در مورد آن تصمیم می‌گیرند. از آنجایی که این رقص یک شروع رسمی برای مراسم عروسی است و تمام توجه‌ها در آن لحظه بر روی عروس و داماد است، بهتر است طراحی این رقص اصولی و حرفه‌ای بوده و عروس و داماد قبل از مراسم عروسی آن را تمرین کرده و آموزش دیده باشند.

رقص دو نفره عروس داماد
Bride and Groom Standing With a Mariachi Band in a Church Garden / آموزش رقص عروس تکی

در گذشته رقص‌های عروس و داماد در مراسم عروسی فی‌البداهه انجام می‌شد و عروس و داماد طبق مهارت و هنری که از قبل در رقصیدن داشتند، در جشن عروسی خود می‌رقصیدند. اما امروزه عروس و دامادها کاملاً بر روی انجام رقص دو نفره خود وقت گذاشته و معمولاً از یک طراح برای طراحی یک یا دو رقص دو نفره کمک می‌گیرند.

همچنین قبل از مراسم برای اجرای درست رقص طراحی شده خود تمرینات کافی انجام می‌دهند و یک اجرای کامل و بی نقص را در مراسم عروسی به معرض نمایش می‌گذارند. این کار هم باعث افزایش میزان رضایت مهمانان و لذت بردن آنها می‌شود و هم باعث زیبایی بیشتر فیلم‌های عروسی می‌گردد.

یک ویدئوی زیبا برای آموزش رقص دونفره عروس و داماد برای شما آماده کردیم که در عین سادگی به زیبایی این نوع رقص آموزش داده شده است.

این ویدیو بسیار آسان و راحت گام برداشتن در کنار هم و سپس یک رقص زیبا و جدید را به شما آموزش می‌دهد. کافی است مقداری تمرین کنید تا در شب عروسی‌تان لحظات زیبایی را رقم بزنید.

فیلم رقص عروس داماد در تالار 

رقص دو نفره عروس و داماد می‌تواند در بخش‌های دیگر جشن نیز با سبک و سیاقی متفاوت اجرا شود مانند بعد از مراسم شام و قبل از شروع فاز دوم رقص‌های دسته جمعی عروسی که بعد از سرو شام است و یا در انتهای مراسم و قبل از خداحافظی از مهمانان.
بهتر است عروس و داماد رقص دو نفره خود را با آهنگی طراحی کنند که حال و هوایی متفاوت با آهنگ‌های پخش شده در مراسم عروسی داشته باشد. در این صورت پخش یک موزیک متفاوت باعث خارج شدن مراسم از یکنواختی و جلب توجه بیشتر مهمانان می‌شود.

اگر به رقص‌های پرانرژی و با نشاط علاقه دارید، رقص آذری می‌توانید یک انتخاب عالی برای رقص دو نفره باشد. این نوع رقص علاوه بر اینکه یک رقص سنتی و یکی از قدیمی‌ترین رقص‌های ایران است، دارای حرکاتی موزون و ریتمیک می‌باشد که زیبایی رقص را دو چندان می‌کند و کاملاً قابلیت طراحی برای رقص دو نفره عروس و داماد را دارد.

می‌توان رقص را به گونه‌ای طرحی کرد که حرکات سریع و تند را داماد و حرکات ملایم و آرام آن را عروس خانم انجام دهد. اگر رقص‌های ملایم و رمانتیک را ترجیح می‌دهید، طراحی یک رقص تانگو یا والس برای رقص دو نفره عروس و داماد می‌تواند بسیار زیبا باشد.

در رقص تانگو عروس و داماد در فضایی عاشقانه قرار گرفته و حول یک محور ثابت می‌چرخند. هماهنگی حرکات پاها در این نوع رقص اهمیت زیادی دارد و عروس و داماد باید قبل از مراسم حسابی تمرین کنند. رقص والس نیز همراه با یک موسیقی زیبا و ملایم است و عروس و داماد باید در آن حرکات روان و ظریفی را اجرا کنند.

رقص تانگو عروس داماد

در رقص دو نفره عروس و داماد حتماً باید به این نکته توجه کنید که زمان اختصاص داده شده برای آن آن‌قدر زیاد نباشد که باعث خستگی و بی حوصلگی مهمانان شود. مخصوصاً در رقص دو نفره آغاز مراسم عروسی که در شروع مراسم اجرا می‌شود، مهمانان بخصوص جوان‌ترها اشتیاق زیادی برای رقصیدن دارند و ممکن است رقص طولانی شما باعث کسالت آنها و کاهش اشتیاقشان شود.

بدون شک خاطره انگیز ترین و هیجان انگیز ترین لحظه عروسی شما زمان رقص عروس داماد در تالار است. این لحظه همه نگاه‌ها به شما اندوخته شده است و بسیار مهم است که با هماهنگی و همکاری قبلی، با یک آهنگ زیبا برنامه ریزی شده باشد. فیلم و عکسی که هنگام رقص عروس داماد ثبت می‌شود یکی از لحظاتی است که در آینده چندین بار آن را مرور خواهید شد.

نکته دیگری که عروس و داماد باید حتماً در نظر داشته باشند، خوش رویی، لبخند و حس محبتی است که بین آنها و مهمانان باید جریان داشته باشد. رقص با انعطاف پذیری، ظرافت، خوش رویی و لبخند زیبا می‌شود و بهترین رقص‌ها با صورت خسته و قیافه گرفته کوچک‌ترین زیبایی ندارند.

رقص عروس و ساقدوش ها

این روزها رقص عروس و ساقدوش‌ها جذابیت خاصی در مراسم عروسی به همراه داشته. در عروسی‌های جدید و امروزی برنامه ویژه‌ای برای این بخش در نظر می‌گیرند.

یکی از زیباترین بخش‌های رقص در مراسم عروسی، رقص عروس و ساقدوش‌هایش است. در این رقص عروس به همراه ساقدوش‌هایش یک رقص دسته جمعی و هماهنگ را اجرا کرده و حال و هوای تازه‌ای به مراسم عروسی می‌دهند. این رقص نیز باید کاملاً طراحی شده باشد و عروس و ساقدوش‌ها آن را از قبل کاملاً تمرین کرده باشند.

برای رقص دسته جمعی عروس و ساقدوش‌ها می‌توانید گزینه‌های زیادی مانند رقص با آهنگ‌های اصیل ایرانی یا رقص‌های بالیوودی را انتخاب کنید. رقص‌های بالیوودی به علت حرکات ساده و هماهنگ آنها محبوبیت زیادی دارند.

رقص عروس و ساقدوش ها

رقص‌های دسته جمعی

اوج هیجان و شادی جشن عروسی در رقص‌های دسته جمعی آن است که تمام مهمانان از پیر تا جوان در آن شرکت می‌نمایند. این رقص‌ها که معمولاً در آغاز مراسم عروسی پس از رقص دو نفره عروس و داماد و بعد از سرو شام عروسی انجام می‌شود شامل انواع رقص‌های مختلف با آهنگ‌های گوناگون و متنوع است. یکی از گزینه‌های بسیار پرطرفدار در رقص‌های دسته جمعی، رقص سنتی است.

رقص‌های سنتی رقص‌های خاصی هستند که مربوط به اقوام مختلف و منطبق با فرهنگ و آداب و رسوم آن قوم هستند. مانند رقص کردی، لری، گیلکی و …. این رقص‌ها معمولاً به صورت دسته جمعی انجام شده و تحرک و هیجان بالایی دارند. امروزه به دلیل ازدواج فرهنگ‌ها و اقوام مختلف با یکدیگر معمولاً انواع مختلفی از رقص‌های محلی در عروسی‌ها انجام می‌شود. این نوع رقص‌ها محبوبیت و طرفداران زیادی داشته و بخش زیادی از زمان جشن را به خود اختصاص می‌دهند.

رقص تکی عروس جدید

ممکن است بعضی از عروس‌ها تمایل داشته باشند جهت ثبت لحظات و یادگاری لحظاتی را با آهنگ دلخواه خود رقص تکی داشته باشند و حتی بعضی اوقات رقص چاقو توسط عروس خانم انجام می‌شود که امری کاملاً سلیقه و دلخواه است.

شاید بخواهید با سبک جدید در رقص آشنا باشید و هنگامی که زمان رقص عروس برای داماد در تالار می‌رسد در بهترین شرایط خود قرار داشته باشید. از این جهت می‌بایست با سبک‌های جدید رقص آشنا باشید.

رقص تکی عروس, آموز رقص عروس داماد

همچنین ببینید: آهنگ رقص تکی عروس (بهترین موزیک‌های رقص سولو عروس)

چند نکته برای برگزاری بهتر مراسم رقص در عروسی

به منظور اجرای هر چه بهتر رقص‌ها شامل رقص‌های دسته جمعی و دو نفره بهتر است در انتخاب تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار دقت لازم را به عمل آورید. تالاری را انتخاب نمایید که اولاً دارای جایگاه ویژه رقص باشد و دوماً ظرفیت جایگاه رقص آن با تعداد مهمانان شما هم خوانی داشته باشد. مخصوصاً در رقص‌های محلی که تعداد زیادی از مهمانان در رقص‌ها شرکت دارند این مورد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

اگر در طول مراسم عروسی از جلوه‌های خاصی مانند رقص نور، بخار و … استفاده می‌کنید، سعی کنید برای رقص دو نفره از جلوه‌ای استفاده کنید که تازگی داشته و در دیگر بخش‌های عروسی تکرار نشده باشد. به این ترتیب رقص دو نفره شما و همسرتان خاطره‌انگیزتر شده و در فیلم‌های عروسی نیز جلوه بیشتری خواهد داشت.

سعی کنید جلوه‌هایی که برای رقص دو نفره انجام می‌دهید با نوع رقصی که انتخاب کرده‌اید هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر رقص تانگو یا هر نوع رقص ملایم و عاشقانه‌ای دیگری را انتخاب کرده‌اید از جلوه‌هایی مانند نورپردازی تک رنگ و بخار به عنوان زمینه رقص استفاده کنید. یا اگر انتخاب شما برای رقص دو نفره یک رقص شاد و پرهیجان است می‌توانید از رقص نور و حباب‌های رقصان برای پس زمینه رقص استفاده کنید.

سعی کنید در طول مراسم عروسی در کنار مهمانان بوده و همراه آنها به جشن و پای‌کوبی بپردازید. در عروسی‌هایی که مدت زمان زیادی عروس و داماد در کنار مهمانان حضور نداشته و در محلی دیگر مشغول عکس برداری هستند یا بیشتر زمان عروسی را در جایگاه عروس و داماد می‌گذرانند میزان رضایت مهمانان بسیار پایین می‌آید. مهمانان به خاطر شما به این مراسم آمده و دوست دارند همراه با شما آغاز زندگی مشترکتان را جشن بگیرند. بنابراین در کنار آنها باشید و از این روز بزرگ زندگی‌تان لذت ببرید.

رقصیدن با آهنگ مورد علاقه

سعی کنید آهنگی که برای رقص انتخاب می‌کنید دوست داشته باشید و به راحتی بتوانید با آن ارتباط برقرار نمایید. برای هماهنگی با آهنگ می‌بایست چندین بار با آن آهنگ رقصیده باشید. اگر رقص شما دو نفره است هماهنگی و تمرین بیشتری لازم دارد تا بتوانید در روز مراسم عروسی‌تان به زیبایی رقص خود را به اجرا در آورید.

نکته پایانی سعی کنید با کفش و لباسی که در روز مراسم می‌خواهید برقصید هم چند بار تمرین کنید و سطحی که روی آن تمرین می‌کنید نیز توجه کنید که مشابه سطحی باشد که در تالار یا باغ محلی برگزاری مراسم عروسی‌تان و رقص شماست یکی باشد.

آهنگ رقص دو نفره عروس داماد

حالا که با هم به بحث آموزش رقص برای عروس داماد پرداخته ایم وقت این است که چند پیشنهاد برای آهنگ رقص دو نفره عروس داماد به شما بدهیم تا مانند همیشه کمکی در این موضوع برای شما باشیم.

اهنگ پیوند از حمید اصغری

بخشی از متن آهنگ:
من و تو این روزا رو خواب میدیدیم
ببین آخرشم بهم رسیدیم
دلامون واسه هم چه بیقراره
عزیزم دیدی پیوند دو قلب چه حالی داره

آهنگ عروس دوماد یه زوج بی نظیرن از میثم خداوردی

بخشی از متن آهنگ:
عروس دوماد یه زوج بی نظیرن
میان وسط دست همو میگیرن
عروس دوماد ستاره های مجلس
شاهزاده مون میرقصه با پرنسس

تالارکده/ مرجع خدمات عروسی تالارهای پذیرایی و باغ تالارها


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

نیاوران، خیابان جماران، خیابان حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار مهران غرب
پکیج ویژه

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام وسک
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پردیس
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :

۹ دیدگاه