برای داماد هیچ چیز مهم تر از پوشیدن یک کت و شلوار شیک و برازنده نیست. شما فقط یک بار داماد می شوید و باید در این شب مهم زندگی تان بدرخشید. آقایان در طول زندگی بارها و بارها کت و شلوار بر تن می کنند اما لباس دامادی چیز دیگری است و باید نگاه ویژه ای به آن داشت. ما در سایت تالارکده نکات مهم و راهنمایی های لازم برای انتخاب کت شلوار مناسب را ارایه داده ایم.

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین موضوعات برای هر عروس و دامادی در روز برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی انتخاب یک لباس مناسب و زیبا برای چنین روز خاص و به یادماندنی است. به همین جهت سعی کرده‌ایم در ادامه این مقاله به انتخاب کت و شلوار مناسب و ایده‌آل برای دامادهای عزیز بپردازیم.

دامادهای محترم باید در نظر داشته باشند که عوامل زیادی می‌توانند تاثیرات زیادی بر روی انتخاب یک کت و شلوار مناسب و ایده‌آل داشته باشند که در ابتدا باید به تمامی آن‌ها آشنا بوده و در نهایت با توجه به تاثیرات چنین عواملی دست به انتخاب یک گزینه مناسب بزنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این عوامل پرداخته شده است.

در رابطه با این موضوع بخوانید:راهنمای جامع انتخاب شیک ترین اکسسوری ها برای داماد

کت و شلوار دامادی

نوع بدن خود رابشناسید

دامادهای درشت هیکل بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاده کنند. کت و شلوارهایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر نشان می د هند .

تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. این قبیل طرح ها برازنده اشخاص لاغر است. برای دامادهای چاق پارچه های سبک و دارای راه راههای عمودی مناسب تر است.

کت های پشت چاک د ار به خصوص اگر ۲ چاک در پشت د اشته باشند ، برای اشخاص درشت هیکل مناسب نیستند . چون چاک های پشت جلب توجه می کند و درشت بودن هیکل بیشتر به چشم می آید .برش کت هم مهم است. بعضی کت ها به طور کامل د ر قسمت کمر جذب می گردد ولی انواع دیگر از زیر بغل تا نزد یک ران پا برشی راسته د ارد . برش های راسته برای مردان با اندام و بالاتنه درشت تر مناسب تر است.

کت و شلوار شیک و زیبا برای داماد

اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهی د ارید کت های کوتاه تر برای شما برازنده تر است؛ چون کت های بلند سبب می شوند پاهای شما کوتاه تر از حدی که هست به نظر برسد .

برای دامادهای کوتاه قد پارچه های راه راه انتخاب مناسبی است و تاثیر خوبی در بلند تر نشان د ادن قد دارد .

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:نکات مهم و کاربردی که باید برای خرید ست ساعت عروس و داماد بدانید

کت و شلوار دامادی

اندازه های خود را بگیرید

برای کت باید اندازه دور سینه و بازوهای خود و برای شلوار باید اندازه دور کمر و بلندی قد خود را بدانید.

نباید سایز کت و شلوارتان خیلی بزرگ باشد. هنگام خرید كت و شلوار هیچ‌وقت نباید شلوار را معیار قرار دهید. امكان دخل و تصرف، تنگ یا گشاد كردن شلوار به‌مراتب راحت‌تر از كت است، به همین دلیل با انتخاب كت شروع كنید و در مرحله بعد سراغ شلواربروید.
دقت کنید سرشانه های کت دقیقاً جذب شانه ها و اندازه آنها باشد نه بزرگ تر از شانه ها. مهم‌ترین قسمت در یك كت مردانه شانه و سرشانه است كه باید بی‌عیب باشد و بدون كشیدگی یا چین و چروك روی بدن قرار بگیرد.

برای کت های معمولی، در حالت ایستاده دست ها را کنار بدن قرار د هید ، قد کت باید تا نوک انگشت شست باشد . قد آستین باید جایی تمام می‌شود كه دست شروع می‌شود و یکی، دو سانتی متر از لبه آستین پیراهن از زیر آن بیرون بزند .

انتخاب کت و شلوار دامادی

بلندی یقه کت هم باید طوری باشد که یقه پیراهن از کت بیرون باشد .

به قد شلوار هم توجه کنید . لبه پشت شلوار باید تا وسط پاشنه کفشتان برسد و وقتی راه می روید جورابتان دیده نشود . رابطه مستقیمی بین قد و پهنای شلوار وجود دارد یعنی هرچه شلوار تنگ‌تر باشد، قد شلوار كم می‌شود و هر چه شلوار گشادتر شود، قد هم افزایش پیدا می‌كند. یعنی اگر می خواهید شلوارتان تنگ باشد باید قد آن تا قوزک پا بالا بیاید.

حواستان به رنگ جوراب و کفش هم باشد که همرنگ شلوارتان انتخاب کنید. برای كت و شلوارهای مشكی و رسمی بهترین انتخاب كفش مشكی رسمی است. در این شرایط حتما از جوراب مشكی استفاده كنید. در بقیه موارد و زمانی كه از كت، شلوار و كفش رنگی استفاده می‌كنید، مطمئن‌ترین روش هماهنگ كردن رنگ جوراب با شلوار است.

کت و شلوار دامادی

انواع اصلی سبک کت و شلوارها را بشناسید

کت و شلوارها معمولاً در چهار دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

کت و شلوار ایتالیایی

خوش سبک و بسیار جذاب است. سبک ایتالیایی بسیار امروزی و زیباست. در نسخه اصیل این سبک، کت‌ها بدون چاک طراحی می‌شدند. اما جهت راحتی بیشتر به هنگام نشست و برخاست، امروزه از دو چاک در آن استفاده می‌شود. تن خور بسیار خوبی دارند.

در شانه‌ها پد قرار دارد و جایگاه دکمه‌ها و قسمت برگردان یقه بالاتر از سبک های دیگر است.

کت‌ها بر حسب طرح عدد هفت و به‌صورت جذب و باریک طراحی می‌شوند. شلوارها کمر باریک و در جذب‌ترین حالت ممکن طراحی می‌شوند.

در سبک ایتالیایی از پارچه‌های سبک و خنک‌تر استفاده می‌شود. از پدهای کمتری در طراحی کلی آن استفاده می‌شود.

چنین سبکی مناسب مردانی است که قدی بلند، اندامی باریک و شکمی صاف دارند.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:چگونه داماد را به مشارکت در کارهای عروسی تشویق کنیم

کت و شلوار انگلیسی کلاسیک

کت و شلوار داماد به سبک انگلیسی

کت و شلوار انگلیسی نزدیک‌تر به بدن است و خطوط بدن را کاملاٌ نشان می دهد و تن خور شاخصی دارد. جای آستین بالاتر قرار دارد و تأکید چشمگیری روی شانه‌های کت انجام گرفته است.

این سبک از دو چاک بهره می‌برد و نشست و برخاست با آن راحت‌تر است. در طرح انگلیسی یک یا دو ردیف دکمه، هر دو استفاده می‌شوند.

کت ساختار قوی‌تری دارد. به کمک پد شانه، شانه‌ها کمی بزرگ‌تر به نظر می‌آیند و قفسه سینه شمایل زیبایی دارد. شاخصه تن خور بودن این سبک در شلوار آن نیز رعایت شده. بنابراین به بهترین نحو به تن فرد می‌نشیند.

در مورد نوع پارچه، سبک انگلیسی از پارچه‌های سنگین‌تر و گرم‌تر استفاده می‌کند.

کت و شلوار مردانه انگلیسی برای مردانی با بدن متوسط توصیه می‌شود.

کت و شلوار آمریکایی جوانانه و راحت

کت و شلوار داماد

کت و شلوار آمریکایی برای مردان درشت‌اندام توصیه می‌شود. کت و شلوار آمریکایی اصیل، دارای طراحی ساده بود. زیر بغل بلندتر، خطوط صاف، شانه‌های عادی بدون پد درنهایت منجر به ظاهری باد کرده و جعبه گونه می‌شد.

تنها چاک این سبک در قسمت میانی و پشت کت قرارگرفته بود. سبک اصیل آمریکایی بدقواره‌ترین سبک کت و شلوارها بود. به‌مرور زمان و برای رقابت با سبک‌های دیگر، برش‌های بیشتری به این طرح داده شد تا تن خور بهتری پیدا کند. در ادامه پد شانه هم اضافه و درنهایت به محبوبیت آن افزوده شد.

کت و شلوار ماندارین سبک شرقی

کت و شلوار بدون یقه که جایگاه آن در کشورهای شرق آسیا است و طرفداران خاص خود را دارد.

کت و شلوار دامادی

 

کت و شلواری از جنس پشم انتخاب کنید

جنس کت و شلوار هم رسمی و غیر رسمی بودن آن را تعیین می کند . هرچه میزان پشم پارچه بیشتر باشد رسمی تر از کار در می آید . معمولا کت های خیلی رسمی صد در صد پشم هستند. مرغوبیت شان هم به کیفیت و نوع پشم به کار رفته بستگی دارد.

کت و شلوارهای جنس کتان عموماً غیر رسمی هستند اما اگر کت و شلواری با جنس کتان انتخاب کردید توجه کنید که بعضی از کت های کتان شانه های بزرگ و پهن دارند و چندان شما را خوش هیکل نشان نمی دهند . شاید انواع بدون آستر انتخاب بهتری باشند . برش و دوخت کت و شلوارهای کتان اهمیت خاصی د ارد . برش شانه ها باید بلند و کت تا حدی تنگ باشد.

سخن آخرکت و شلوار داماد و لباس عروس

امروزه با گذر زمان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مردم جهان اهمیت خاصی برای آن قائل می‌شوند انتخاب یک لباس مناسب است. در حقیقت در زمان‌های گذشته و در هیچ تاریخی همانند دهه‌های اخیر پوشیدن لباس‌های خوب و ایده‌آل تا این حد مورد توجه نبوده است. از همین جهت می‌توان گفت بسیاری از زوج‌های جوان و در کل عروس و  دامادها با این طرز تفکر که لباس برگزاری جشن عروسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند سعی بر انتخاب بهترین لباس و پوشش ممکن در این نوع جشن‌ها و مراسم‌ها دارند.

یکی از موضوعاتی را کی می‌توان زیر مجموعه خربد لباس‌های خاص به حساب آورد انتخاب یک دست کت و شلوار مناسب و زیبا برای داماد است. این موضوع تا آن ها اهمیت دارد که داماد باید از ماه‌های قبل و هفته‌ها قبل از برگزاری جشن عروسی و عقد لباس خود را یا توسط خیاطی ماهر طراحی کرده باشد و یا به صورت آماده آن را از فروشگاهی خریداری کرده باشد.

ظاهری که داماد در روز برگزاری مراسم عقد و عروسی دارد را می‌توان دقیقا هم تراز با ویژگی‌های ظاهری عروس  در جشن عروسی دانست. به همین دلیل انتخاب یک کت و شلوار و لباس مناسب و ایده‌آل برای برگزاری مراسم جشن عقد و عروسی برای  داماد نزد همه اهمیت ویژه‌ای دارد و داماد در خرید چنین لباسی باید نهایت دقت را به خرج دهدو همانطور که در ابتدای مقاله به ان اشاره شد داماد باید در خرید خود اطلاعات زیاد و کافی درباره انواع لباس و کت و شلوار برای داماد داشته باشد زیرا فقط از همین راه است که می‌تواند لباسی مناسب و همچنین خوب را برای برگزاری مراسم عقد و عروسی انتخاب و برگزیند.

کفش و کت شلوار داماد برای عروسی

در واقع یک خرید لباس مناسب برای داماد باعث می‌شود که او در حین برگزاری مراسم عقد و عروسی از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار بشود و همچنین بتواند حس خوبی نسبت به لباس انتخابی خود داشته باشد. همچنین اطلاعاتی که باید داماد در حین خرید کت و شلوار داشته باشد و به کسب آن توسط داماد از منابع مختلف هم اشاره شد، باعث می‌شود که انتخاب‌های زیادی را در اختیار خود برای برگزیدن بک لباس مناسب و عالی قرار دهد.

در حقیقت همانطور که به آن اشاره شد انتخاب یک لباس مناسب و ایده‌آل برای داماد می‌تواند تاثیرات  بسیار زیادی بر اعتماد به نفس او در حین برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی بگذارد. به همین جهت بهتر است تا عروس و داماد برای انتخاب یک لباس مناسب و زیبا برای این روز خاص به اتفاق یکدیگر همراه با برنامه‌‌ریزی دقیق، گزینه‌ای ایده‌آل را برای هر کدام انتخاب کنند.

این موضوع سب می‌شود تا هر دو از لباس‌های هم در حین برگزاری جشن عروسی رضایت خاطر داشته باشند و همچنین به کمک هم دست به انتخاب لباس بهتر و زیباتری بزنند.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:راهنمای خرید ست ساعت شیک و بادوام عروس و داماد


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص، ابتدای کمربندی اندیشه
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار هتل پرشین پلازا سهروردی شمالی
تخفیف ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
گل آرایی و شمع آرایی تالار شیان
15% تخفیف

مجموعه پذیرایی شیان

اتوبان بابایی شرق - ورودی هنگام رسالت - پارک جنگلی لویزان - مجموعه پذیرایی شیان
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
خانه عقد دفتر ازدواج زعفرانیه

خانه عقد لکسون

تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان یکتا
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :