راهکارهای طلایی برای درخشش مو در عروسی

درخشش زیبایی مو عروس

عروس باید در بهترین شب زندگی خود مثل یک ستاره بدرخشد به طوری که مهمانان مجبور به استفاده از عینک آفتابی شوند! این درخشش را می‌توان توی موهای عروس هم جستجو کرد. دوست دارید آن عروسی باشید که شادابی و جوانی در موهایش دیده می‌شود؟ در ادامه راهکارهایی برای درخشش مو در شب عروسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

درخشش مو در شب عروسی بسیار مهم است

خواسته‌ی همه عروس خانم‌ها زیبا نمایان شدن در بهترین شب زندگی خود یعنی شب عروسی است چون کانون توجه مهمانان و فامیل در مدت زمان تعیین شده، عروس می‌باشد. و تا مدت‌ها مدل لباس، مدل مو و  نحوه آرایش و زیبایی او نقل محافل خانم‌های فامیل است. پس باید با انتخاب آرایش پوست و مو تا مدت‌ها تصویری زیبا، متفاوت و خیره کننده از یک عروس شیک و زیبا در ذهن آنان از خود به جای بگذارد. پس این که موهای شما در شب عروسی‌تان سالم، شاداب و صد البته درخشان و نرم به نظر برسند بسیار مهم است.

درخشش زیبایی مو عروس

درخشش مو در شب عروسی _ بهترین ترفند این است که شبیه خودتان دیده شوید

اولین شرط برای برداشتن گام اول در راستای عروس سال فامیل شدن، داشتن موهایی درخشان و سالم است.‌ چون همان‌طور که همه آگاهی داریم اضافه کردن موی مصنوعی به موهای شما در زیر فلاش دوربین‌ها با موهای خودتان در تضاد است.

این تضاد خیلی غیر طبیعی جلوه خواهد کرد و باعث بروز خاطرات بدی  برای شما خواهد شد که تا سالیان زیادی زمینه ناراحتی شما را فراهم می‌آورد.

این که موهایتان خوب دیده نشوند؛ مانع از داشتن عکس‌هایی ماندگار از جشن عروسی شما خواهد شد. پس بهترین ترفند، داشتن موهای طبیعی است تا شبیه خودتان دیده شوید.

به خاطر داشته باشید رنگ و مدل مو و راهکارهایی که برای درخشش آن انتخاب می‌کنید برای همیشه در آلبوم خانوادگی‌تان زنده خواهد بود.

ما در این مقاله راهکارهایی شگفت انگیز و طلایی در جهت درخشیدن در شب عروسی‌تان پیش روی شما قرار می‌دهیم، که با انجام دادن برخی از آنها تا مدت‌های مدیدی از شما به عنوان زیباترین عروس یاد می‌شود.

عروس و داماد دقیقه نودی نباشید

از دید آرایش گران حرفه‌ای بعد از بله گفتن باید به فکر آرایشگاه و پیدا کردن طرح‌ها و مدل‌های مد نظر خودتان باشید و همانند قسمت‌های دیگر عروسی برای موی درخشان نیز در شب عروسی برنامه ریزی داشته باشید.

موهای زیبا درخشان عروسی

بنابراین حداقل 4 تا 6 هفته قبل از عروسی، آرایش و مدل موهای تان را انتخاب و امتحان کنید. اکثریت عروس و دامادها بنا به دلایلی همچون تصمیم گیری، برنامه ریزی و کارهای بی شمار عروسی و انتخاب و تزیینات مکان برگزاری مراسمات، انتخاب لباس،‌ اکسسوری و دیگر ملزومات عروسی، رسیدگی و مراقبت از خودشان که مهم‌ترین بخش از عروسی است را فراموش می‌کنند.

این عروس و دامادها کارهای مربوط به آرایش و پیرایش و آمادگی جسمانی خود که جزو مهم‌ترین اعمال پیش از عروسی است را به دقیقه 90 محول می‌کنند. خود این کار سبب به وجود آمدن استرس، اضطراب و مشکلات دیگر می‌شود.

پرنسس شدن در شب عروسی با موهایی براق و پوستی لطیف

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارند در شب عروسی‌شان دقیقاً مثل یک پرنسس باشند باید از قبل عروسی به فکر ابریشمی کردن موها و لطافت پوستتان باشید.

موی زیبا عروسی

برای کمک به شما در داشتن چنین امری در ادامه راه کارهایی ساده پیشنهاد می‌کنیم که با برنامه ریزی آسان، سهولت کار شما را دو چندان می‌کند. داشتن یک برنامه پیش از عروسی می‌تواند نقش زیادی در درخشش مو در شب عروسی و سالم به نظر رسیدن پوشت شما داشته باشد. به یاد داشته باشید عروسی شما تنها یک بار در عمرتان خواهد بود و بهتر است برای آن کامل برنامه ریزی کرده و همه چیز را از پیش تعیین کنید.

درخشش مو در شب عروسی _ بهداشت و رسیدگی به موها قبل از عروسی

رسیدگی به بهداشت و درمان مو و پوست شما امری نیست که به روزهای قبل از عروسی موکول شود!

برای این امر اولین گام مراجعه به متخصص پوست و مو و حتی تغذیه است.

همه ما اعم از زن و مرد در حالت عادی نیز باید سالی یکی الی دو بار جهت مراقبت و پیشگیری از مشکلات احتمالی به متخصصین پوست و مو و غیره مراجعه کنیم. برای چنین امر خطیری شرایط اقتصادی و وسع مالی دلیل بر نرفتن نمی‌باشد چرا که سلامتی هر شخص مهم‌ترین دارایی است کە دارد.

انتخاب آرایشگر حرفه ای مو عروس

بعد از دریافت مشاوره و راهنمایی از طرف متخصصین پوست و موی و اعمال دستورالعمل‌های آنها که شما را در جهت درخشش و ستاره محفل عروسی شدن یاری می‌دهند، حال نوبت انتخاب یک آرایشگر خوش اخلاق و حرفه‌ای است.

درخشش زیبایی مو عروس

قبل از مراجعه به آرایشگاه مدل انتخابی خودتان که در ذهن دارید را از اینترنت و ژورنال‌های معتبر پیدا کنید و به آرایشگر نشان دهید تا بیشتر با سلیقه شما آشنا شود.

درخشش موها در عروسی یا موهای طبیعی یا رنگ شده ؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چه زمانی برای رنگ کردن موهایتان برای عروسی مناسب است؟

پاسخ ما  کاملاً بر خلاف انتظار شما است، چون بیشتر خانم‌ها یک روز قبل از عروسی را برای رنگ کردن موهای خود اختصاص می‌دهند که کاملاً اشتباه است، بهترین زمان ممکن برای رنگ کردن مو دو هفته قبل از عروسی است تا زمان لازم را برای جا افتادن، ته نشین شدن رنگ و طبیعی شدن داشته باشد.

اگر قصد تغییر موهای از قبل رنگ شده مثل تیره به بلوند را دارید باید از شش ماه قبل از عروسی برای رسیدن به تناژ مد نظر خود اقدام کنید.

حال نوبت پیشنهادات رنگ برای موی عروس است که سبب درخشش عروس در بهترین شب زندگی‌اش می‌شود.

برای چهره‌های آسیایی که صورتی نسبتاً سبزه و گندمی با چشمانی تیره دارند و شامل ما ایرانی‌ها نیز می‌شود موی تیره بهترین انتخاب برای عروس است. گزینه‌های انتخاب رنگ مو برای سبزه‌ها نا محدود است

مو رنگ درخشان عروس

موهای تیره علاوه بر طبیعی بودن و درخشش خارق‌العاده زیبا در شب و ایجاد تضاد با لباس عروس که زیبایی آن را چند برابر می‌کند، سن عروس را نیز کمتر از حد معمول خود نشان می‌دهد. رنگ‌های گرم چون قهوه‌ای سوخته و شکلاتی تیره نیز به چهره حالت دل نشین تری می‌دهند.

اگر عروسی شما در روز و در فضای باز برگزار می‌شود رنگ قهوه‌ای تیره با هایلایت طلایی زیر نور خورشید بسیار خیره کننده خواهد بود.

قابل ذکر است که رنگ‌های روشن سن عروس را بیشتر نشان می‌دهد مگر اینکه پوستی کمی تیره یا صورتی ظریف و بچه‌گانه داشته باشد.  این مشکل برای صورت‌های درشت نیز صدق می‌کند چرا که موهای روشن صورت‌های درشت را درشت‌تر نشان می‌دهد. پس توصیه می‌کنیم برای شب عروسی سراغ مش کردن و لایت های خیلی روشن نروید.

بنابراین بهترین گزینه برای رنگ موهای شما در شب عروسی، موهای تیره و مشکی است که معمولاً همان رنگ طبیعی مو نیز می‌باشد. همچنین ببینید : شب اول عروسی

اگر شما هنوز تمایل به رنگ کردن موهایتان دارید قهوه‌ای شکلاتی گزینه‌ای مناسب و بی دردسر است چرا که روی تمام رنگ پوست‌ها زیبا و شگفت انگیز است.

در آخر توصیه می‌کنیم بعد از رنگ کردن موهایتان، از وسایل گرمازا شامل سشوار و اتوی مو پرهیز کنید و از در معرض نور خورشید قرار گرفتن و شستشوی مداوم موها، در جهت ماندگاری و درخشش موها در شب عروسی خودداری کنید.

درخشش مو در شب عروسی _ چند راهکار طلایی برای داشتن مو های براق

موهای براق می‌تواند به معنای سلامتی موهای شما باشد و قطعاً خواسته همه ما داشتن موهای سالم و براق است که  بتوانیم به وسیله آن خودنمایی کنیم!

موی براق زیبا عروسی

با این حال باید بدانید که پیش نیاز داشتن موهای براق، بسته نگه داشتن کوتیکول های مو است که موجب صاف شدن موها و حالت پذیری آنها می‌شود. (کوتیکول به خارجی‌ترین بخش ساقه مو گفته می‌شود که مهم‌ترین و مؤثرترین بخش از ساقه مو را تشکیل می‌دهد و مهم‌ترین لایه محافظتی مو در برابر تنش‌های مکانیکی است).

۸ راهکار طلایی برای مراقبت از مو و درخشش بیشتر

در ادامه با ارائه دادن چند راهکار طلایی و ساده و صد البته ارزان و به صرفه  و در دسترس، می‌توانید درخشش طبیعی موهای خودتان را تقویت کنید.

1: اسید های چرب ضروری باعث براقیت موهای شما می شوند که باید به صورت خوراکی مصرف شوند.

گنجاندن ماهی قزل آلا، بذر کتان، آووکادو، گردو، تخم کدو، و دیگر خوراکی‌های حاوی امگا 3 در برنامه غذایی‌تان کمک شایانی به سلامتی و رشد موهای شما می‌کند.

همچنین اضافه کردن غذاهایی با منابع پروتئین بالا شامل تخم مرغ، لوبیا قرمز، عدس، مرغ، پنیرهای محلی و غیره به رژیم غذایی‌تان، کمک شایانی به سلامتی پوست و موی شما می‌کند.

 

2: درست شستشو کنید!

شامپو زدن و هر روز شستن موها می‌تواند آسیب‌های فراوانی به موهای شما وارد کند. سعی کنید موهای خودتان را دو روز یک بار یا کمتر بشویید.

هنگام شستشو از آب بسیار گرم و داغ پرهیز کنید چرا که اگر موها و پوست بدن شما چرب باشد باعث  ترشح و جمع شدن چربی بیشتر در سطح پوست سر و صورتتان خواهد شد.

اگر موهای شما معمولی یا خشک است استحمام آب داغ موجب شکنندگی و ایجاد مو خوره در موهای شما می‌شود. بنابراین بعد از شستن موها، با آب ولرم متمایل به سرد دوش بگیرید تا جدای از حفظ ظاهر خوب مو و بستن منافذ سطح پوست و کوتیکول ها، باعث تحریک گردش خون پوست سرو رشد بیشتر موهای خود شوید.

3: استفاده از نرم کننده های مو

هیچ وقت از نرم کننده ها غافل نباشید حتی اگر موهای شما نرم و صاف باشد. چرا که نرم کننده خوب نه تنها از موهای شما مراقبت می کند بلکه لایه های کوتیکول مو که قبلاً به وسیله شامپو باز شده است را کاملاً می بندد و آسیب دیده ترین مو ها را نیز محافظت و ترمیم کرده و آب رسانی می کند.

4: آب زیاد بنوشید

برای داشتن موهایی براق و درخشان با پوستی صاف و لطیف، لازم است روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.‌ نوشیدن آب زیاد موجب هیدراته شدن پوست سر شما می ‌شود و در رشد موها نیز تأثیر مثبتی بر جای می گذارد.

5: شامپو و نرم کننده های فاقد سولفات و گلوتن و پارابن

همیشه از شامپوی بدون سولفات، گلوتن و پارابن استفاده کنید تا موهایتان خشک، شکننده و وز نشود.

6: ‌ترکیب آب و جوش شیرین‌ نیز جایگزین خوبی برای شامپوهای شیمیایی است.

استفاده از جوش شیرین به خصوص برای موهای چرب بسیار موثر است. اگر موهای خشک و یا فر دارید از این ترکیب استفاده نکنید.

البته اگر فکر می‌کنید که کف سر شما دچار خارش شده و یا قرمز می‌شود؛ یا حتی از شوره زیادی رنج می‌برید؛ کمی نمک به شامپوی خود اضافه کنید. نمک کف سر شما را پاکسازی کرده و در صورت وجود قارچ آن را بهبود خواهد بخشید.

7: در آرامش کامل بخوابید.

خواب کافی و آرام جدای از سرحال کردن شما و دفع سموم از بدن، به کلاژن سازی پوست کمک می‌کند و روند پیری را کند می‌کند.

خواب آرامش دختر

8: ماسک های خانگی و طبیعی

ماسک‌های خانگی جهت سلامتی و رشد و براقیت مو، اگر در دراز مدت استفاده شوند نتیجه خوبی به همراه دارند. اگر قصد دارید به وسیله ماسک‌های طبیعی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود موهای خودتان را تقویت کنید باید چند ماه قبل از عروسی دست به کار شوید.

درخشش زیبایی عروس

ما ماسک‌هایی تجربه شده و متداول که در بلند مدت تأثیر بسزایی در زیبایی موهای شما را دارند به شما پیشنهاد می‌کنیم. به یاد داشته باشید که ماسک‌های مو وقتی جوابگو هستند که موهای شما نم داشته باشد و نیم ساعت تا دو ساعت روی موها بماند و با کلاه شنا یا پلاستیک نازک موها را پوشانده و بعد از مدت زمان تعیین شده با آب ولرم یا سرد شسته شود.

8 راه کار برای درخشش همیشگی موهای شما

هفته ای یک الی دو بار از این ماسک های پیشنهاد شده در ادامه مطلب استفاده کنید تا بهتر و زودتر به نتیجه مد نظر و دلخواه خود برسید.

1: ترکیب تخم مرغ و ماست

ماست سرشار از پروبیوتیک است. همچنین تخم مرغ با ترکیبات ویژه از جمله پروتئین به براق شدن مو و شادابی آن کمک می‌کند. علاوه بر این ماست طبیعی التهاب و قرمزی پوست سر را نیز کاهش می‌دهد.

2: ترکیب سفیده تخم مرغ با یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق عسل

اگر موهای خشک و شکننده‌ای دارید؛ از این ترکیب حتما استفاده کنید. این مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و با فرچه روی موهای خود بکشید. نیم ساعت صبر کرده و موها را با شامپو به خوبی شسته و آبکشی کنید. می‌توانید بعد از حمام نیز از روغن نارگیل برای شفاف شدن و نرم شدن موها استفاده کنید.

3: مایونز( حاوی اسید آمینه و پروتئین که در جهت درخشش، نرمی و سلامت مو مفید می باشد )

4: ترکیب دو قاشق سرکه سیب با دو قاشق آب لیمو و یک لیوان آب

5: ترکیب مقداری از آووکادو رسیده با روغن زیتون

6: ترکیب یک قاشق عسل با یک لیوان آب

7: روغن نارگیل

8: روغن بادام

با داشتن اطلاعات ساده ای از نوع پوست و موی خودتان که آیا چرب،‌ خشک ، معمولی یا ترکیبی است بهتر می توانید از پوست و موی  خودتان مراقبت کنید.

و در آخر به یاد داشته باشید  که چهره ای طبیعی و خالص بیشتر از هر روشی باعث درخشش و زیبایی شما خواهد شد و با رعایت نکات طلایی و راهکارهای توصیه شده که در بالا ذکر شد به طور طبیعی زیبا خواهید بود و در همه محافل خواهید درخشید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

نیاوران، خیابان جماران، خیابان حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار مهران غرب
پکیج ویژه

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام وسک
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پردیس
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :