نکات مهم و کاربردی انتخاب گل برای تزئینات تالار عروسی و دسته گل عروس

گل یک بخش جدایی ناپذیر از هر مراسم عروسی است. تالار عروسی شما، محل عقد و آلبوم عروسی شما بدون هیچ گل لطف و صفایی ندارد. انتخاب گل عروس و دسته گل عروس قطعاً یکی از اصلی ترین انتخاب های شب عروسیتان خواهد بود. پس روی انتخاب آن وقت زیاد بگذارید چون قرار است عکسهای زیادی با آن بگیرید و در طول مراسم عروسی همواره همراه تان خواهد بود

چیزهایی زیادی وجود دارند  که باید در انتخاب گل های عروسی در نظر بگیرید مانند فصلی که عروسی شما در آن برگزار می شود، قیمت و …. ما در سایت تالارکده راهنمایی های مفید را برای انتخاب گل های عروسی به شما پیشنهاد می کنیم.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:راهنمای جامع تشخیص رنگ و تناژ پوست برای عروس خانم ها

**برای مشاهده قیمت و خرید دسته گل عروس بر روی لینک زیر کلیک کنید**

انتخاب گل عروس

بودجه ای که برای عروسی خود اختصاص داده اید را در نظر بگیرید

اکثر عروس ها گل های عروسی را به عنوان هزینه های غیرمتعارف خود در نظر می گیرند. بنابراین تحقیقات خود را در مراحل اولیه برنامه ریزی عروسی انجام دهید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه مقدار از بودجه خود را به گل اختصاص دهید.

گل های عروسی خود را اولویت بندی کنید. تصمیم بگیرید که از میان تزئینات گل های عروسی شما کدامیک مهم تر است. دسته گل های ساقدوش، دکور تالار عروسی و غیره. در این صورت گل فروش شما می داند تمرکز خود را کجا قرار دهد. اگر بودجه عروسی شما محدود است، گلهای بزرگتر با ساقه های کمتر یا گلهای فصلی وحشی که در طبیعت یافت می شند را برای تزئینات انتخاب کنید.

انتخاب گل عروس

تم و رنگی را که برای روز عروسی خود انتخاب کرده اید در نظر بگیرید

گل به صورت طبیعی رنگ را به عروسی شما اضافه می کند. اگر برای جشنتان رنگ تم خاصی را در نظر گرفته اید، گل‌ها را هم به همان رنگ انتخاب کنید. معمولاً این کار بیشتر برای مراسم عقد انجام می‌شود که لباس عروس خانم رنگی است و متناسب با لباس جشن عقد خود، تم انتخاب می‌کند. خلاق باشید و از تنوع گل‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که رنگ‌ها باید باهم تناسب داشته باشند.

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:ترفندهای برتر برای انتخاب کیک عروسی

تاریخ روز عروسی خود را در نظر بگیرید

اگر به ترکیب رنگ ها و انرژی آن ها اعتقاد دارید، می توانید رنگ دسته گل عروسی تان را با رنگ های فصلی که در آن مراسم تان را برگزار می کنید، هماهنگ کنید. نه تنها گل های عروسی فصلی ارزان ترند بلکه زیباتر نیز هستند. عروسی در بهار یا تابستان به طور طبیعی تنوع بیشتری از گل ها را ارائه می دهد. گل های سبز و صورتی در فصل بهار و دسته گل هایی به رنگ مرکبات هم برای عروسی تابستانی شما عالی خواهند بود. گل های نارنجی و زرد در فصل پاییز و گل های سفید در  فصل زمستان، زیبایی خاصی به عروسی شما خواهند بخشید. گل های خاصی مانند گل های برف و گل طلایی برای عروسی زمستانی فوق العاده هستند.

البته اغلب عروس خانم ها دسته گل های سفید و سبز را برای ست کردن با لباس عروس شان ترجیح می دهند.

انتخاب گل عروس

به تالاری که برای عروسی در نظر گرفته اید توجه کنید

مطمئن شوید که تالار عروسی یا باغ تالار محل برگزاری عروسی شما از قبل دارای تزئینات گل نباشد. همچنین فضای تالار را نیز در نظر بگیرید و دکوراسیون های گل مناسب با آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک تالار عروسی کوچک را نباید با دسته گل های بزرگ و تزئینات زیاد پر کرد. می توانید برای تزئین تالار پذیرایی خود و جایگاه عروس و داماد، از برگ های درختان مختلف استفاده کنید. برای اینکار می توانید جعبه های چوبی را از سقف آویزان کنید و داخل آنها را از برگ هایی با رنگ های مختلف پر کنید. یا می توانید یک تاج گل به صورت آبشاری و به رنگ های کلاسیک روی میزها قرار دهید. این کار مانند گلدوزی بر روی رومیزی سفید باعث می شود یک مرکزیت زرق و برق دار بر روی میز قرار گیرد.

لباس عروسی خود را در نظر بگیرید

دسته گل عروس، اکسسوری نهایی شماست و باید با آن لباس عروسی خود را زیباتر کنید. می توانید به تناسب لباسی که در مراسم عروسی تان به تن خواهید کرد، دسته گل متفاوتی را انتخاب کنید. تناسب دسته گل با لباس عروسی تان در زیبایی شما نقش زیادی دارد. دسته گل های آبشاری با لباس عروس دنباله دار تناسب بیشتری دارند درحالیکه دسته گل های گرد و کوچک با  لباس پرنسسی هماهنگی دارند. اگر لباس عروس شما دارای تزیینات و جزییات است، دسته گل را طوری انتخاب کنید که این تزیینات در زیر دسته گل شما پنهان نشود.

در مدل دسته گل آبشاری، گل‌ها در کنار هم به شکل مثلثی قرار می‌گیرند و حالت شیب دارند. برای تزئین آن بیشتر از شاخ و برگ استفاده می‌شود. این سبک از دسته‌گل اصولاً در مراسم تالار پذیرایی مجلل و یا باغ تالار کاربرد دارد.

در مدل دسته گل گرد، گل‌ها به‌صورت گرد در کنار هم قرار می‌گیرند و حالت توپی شکل پیدا می‌کنند و در هوا به‌صورت معلق است. و با یک نوار تزئینی بسیار زیبا با استفاده از نوار مروارید و یا حریر در دستان عروس خانم جای می‌گیرد.

انتخاب گل عروس

به فرم اندام خود توجه کنید

برای انتخاب دسته گل عروس بهتر است به سایز و فرم اندام خود توجه داشته باشید. افراد ریز نقش و کوتاه قد بهتر است از دسته گل‌های کوچک و جمع و جور استفاده کنند. دسته گل‌های آبشاری بیشتر مناسب عروس خانم‌های بلند قامت است. دسته‌گل آبشاری مناسب عروس خانم‌های چاق نیز هست. زیرا حجم دسته‌گل زیاد است و متناسب بااندام عروس است. پر بودن یا نبودن دسته گل عروس نیز با همین معیار انتخاب می‌شود. دقت کنید که دسته گل عروسی شما نباید تمام دست و انگشتان شما را بپوشاند.

انتخاب گل عروس

نماد‌ها و مفاهیم دسته گل عروس

گل مریم: نماد سعادت و خوشبختی است.

گل رز: رز قرمز نماد عشق و محبت و رز سفید نماد پاکی و فروتنی است.

گل پیونی یا صد تومانی: نماد رحمت، محبت و مهربانی است.

گل ارکیده: نمادی از زیبایی و وقار است.

گل لاله: نماد خوشبختی است.

گل هایدرنژیا یا ادریسی: نماد صداقت و سپاسگزاری است.

گل لیلیوم یا سوسن: نماد عظمت و خلوص است.

اگر چه دانستن این معانی و مفاهیم زیباست؛ اما، بدون شک دلیل کافی برای انتخاب دسته گل عروسی شما نخواهند بود!

خرید آنلاین کلیه لوازم عروس و دسته گل عروس از فروشگاه تالارکده

شاید این موضوع برای شما جالب باشد:ایده هایی شگفت انگیز برای یک عروسی پاییزی


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار نیان برای عروسی
15% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای نیان

گرمدره - خیابان سعادتیه - خیابان واعظی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عروسی ترانه
10% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای ترانه

احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا ،خیابان انقلاب، انتهاي كوچه درختي، باغ تالار ترانه
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عمارت رویال
پکیج ویژه

باغ تالار عمارت رویال

شعبه اول: گرمدره | شعبه دوم: سعید آباد شهریار
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :