آشنایی با انواع گل ‌آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

ماشین عروس، وسیله آوردن عروس به محل تالار عروسی و گشت‌وگذار در شهر است، از این رو نمی‌توان به طراحی ساده خودرو، هرچند گران‌قیمت و لوکس باشد، بسنده کرد. روش‌های متعددی برای تزئین و گل آرایی ماشین عروس وجود دارد، اما در بسیاری از مواقع، به دلیل عدم اطلاع از قوانین رنگ‌بندی و آشنا نبود با اید‌های جدید و جذاب تزئین و گل آرایی ماشین عروس، وسیله‌ای که نماد عروسی است، آن طور که باید، پیام ازدواج را جلوه نمی‌دهد.

پیش از سفارش تزئین ماشین عروسی یا گل آرایی دستی خودرو، زوجین حتما باید سلیقه خود را تصویرسازی کنند، چرا که ماشین عروس یکی از نمادی‌ترین عنصرهای ازدواج است. شرایط آب‌وهوایی، هزینه قابل تامین و نحوه چینش، نکات ریزی دارند، که باید در مورد آن‌ها تحقیق کنید. همواره نیازی به بهترین و گران‌ترین نوع خودرو وجود ندارد، بلکه با یادگیری ترفندهای دکور و تزئین ماشین عروس، می‌توانید نمای جذاب و شخصی سازی شده را طبق سلیقه خود ایجاد کنید، چرا که دکور زیبای خودرو، از نوع خودرو بسیار مهم‌تر است.

ماشین عروس جزوی از فرایند خروج از آرایشگاه عروس و بخشی از تصاویر آتلیه عروس است و نمای زیبای آن در ایده‌آل کردن خاطرات به جا مانده، نقش بسزایی دارد. در ادامه، تالارکده با تجربه طولانی و دیرینه و ایده‌های نو و جذاب در خدمات عروسی و تالار پذیرایی، به بررسی بهترین روش‌ها و انواع گل آرایی ماشین عروس پرداخته است.

لوازم موردنیاز برای انواع گل آرایی ماشین عروس

 • دسته‌گل
 • گل‌های جداگانه
 • حلقه‌گل: در دو شکل حلقه یا قلب
 • فوم: برای اتصال شاخه گل بدون آسیب به خودرو
 • گچ مایع: برای نوشتن بر شیشه
 • پرچم‌: نشان‌های زوجین بر روی برچم به اهتزاز درآمده
 • گل‌کاغذی: برای کاهش هزینه خرید گل
 • برگ‌ گل‌: پوشش‌دهنده اطراف گل‌ها
 • توپ کاغذی: برای اضافه کردن رنگ‌های برجسته
 • بادکنک: در دو نوع چسبیده یا معلق با گاز سبک
 • چسب آهنربایی: برای اتصال به بدنه بدون آسیب به آن
 • روبان (نوار): برای ایجاد خط و طیف‌‎های رنگی
 • روبان قطری: برای پوشش دادن حفره‌ و فرورفتگی‌های خودرو
 • تابلو حاوی متن: تابلو یا کاغذ با متن عاشقانه
 • نوار پایپون: برای قرار دادن بر دست‌گیره‌ها یا در پوشاندن قطعات
 • مجسمه یا عروسک: تندیس تزئینی کوچک با مضمون ازدواج

بهترین روش‌ها و ایده‌های گل آرایی ماشین عروس

 گل آرایی صورتی رنگ با نوار و سوسن صورتی

بیش‌تر خودروهای ایرانی، سفید هستند، که در این صورت، استفاده از رنگ صورتی به عنوان رنگ تزئینی پس‌زمینه، توصیه می‌شود. ترکیب سوسن صورتی و نوار با رنگ نزدیک به آن را پیشنهاد می‌کنیم.

دسته گل قوسی شکل مانند رنگین کمان

اگر ایده چندانی برای تزئین و گل آرایی ماشین عروس خود ندارید، ساده‌ترین راه، گل آرایی با طرح کمان شکل است که بر روی سطح‌های گسترده خودرو قرار می‌گیرد.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از خودروهای کلاسیک

همه ما به دنبال پیشرفته‌ترین و گران‌ترین خودرو برای مراسم عروسی هستیم، اما برای متمایز شدن، استفاده از خودروهای کلاسیک قرن بیستم، ایده جذابی است.

افزودن تاج گل بر بالای خودرو

علاوه بر کاپوت و درها، می‌توانید تاجی از گل را در بالای خودرو قرار دهید. این گونه شکل نمادینی از تاج ملکه بر روی خودرو به وجود می‌آید.

استفاده از مضامین شرقی

نمای کلاسیک اروپایی به وفور در حال استفاده است، برای تنوع می‌توانید از شیوه گل آرایی ماشین عروس به شکل مردم هند یا دیگر کشورهای شرقی استفاده کنید.

استفاده از عروسک

از خرس عروسکی کوچک در مضامین عاشقانه به کار برده می‎‌شود. می‌توانید از عروسک‌های زیبا مانند خرس، خرگوش یا موارد دیگر برای الصاق به سطح خودرو استفاده کنید.

حرف نویسی با گل آرایی

از گل‌ها برای تشکیل حروف و نوشته دلخواه استفاده کنید. می‌توانید کلمه “LOVE” یا «عشق» را با استفاده از چینش گل‌ها بر خودرو نقش ببندید، یا حرف اول زوجین را در کنار هم قرار دهید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از مجسمه‌های تزئینی

اگر گل، روبان و بادکنک برای شما کافی نیستند، مجسمه‌های تزئینی با مضمون ازدواج، به خودروی عروس نمای فاخر می‌دهند.

مد و ایده‌های جدید تزئین و گل آرایی ماشین عروس

تابلوهای عاشقانه

استفاده از یک کاغذ بزرگ یا تابلو چوبی برای نشان دادن یک پیام عاشقانه یا یک عبارت کوتاه، روش جذابی برای انتقال پیام به بینندگان است. می‌‌توانید حرف اول اسم زوجین را بر روی آن قرار دهید، یا یک جمله عاشقانه کوتاه بنویسید. پیام متنی در کنار گل آرایی هوشمندانه است.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

بادکنک‌های معلق

ترکیب و تزئین بادکنک و گل فوق‌العاده است. بادکنک‌ها رنگ‌های مختلفی دارند و به راحتی می‌توانند نیاز به رنگ‌های دیگر را برطرف کنند. یک ترفند جذاب این است، که به جای باد کردن بادکنک با هوای آزاد، از گاز هلیوم یا یک گاز سبک‌تر از هوا و غیر قابل اشتعال استفاده کنید. با این کار، بادکنک در هوا معلق می‌ماند و نمای جذابی به خودرو می‌دهد.

توپ‌های کاغذی

اگر مراسم عروسی در روز خشک و آفتابی صورت می‌گیرد، پیشنهاد دیگر برای تزئین و گل آرایی خودرو، استفاده از توپ‌های کاغذی رنگی است، که برجستگی خاصی به دکوراسیون تزئینی می‌دهند.

ترفندها و نکات، بایدها و نبایدهای گل آرایی ماشین عروس

ترکیب انواع گل‌ها برای تزئین ماشین عروسی

تنها به یک نمونه گل بسنده نکنید و از گل‌های سازگار با یک‌دیگر برای ترکیب استفاده کنید. برای مثال، گل رز، امکان قرارگیری در کنار گل ارکیده را دارد. این دو در کنار هم، ترکیب زیبایی از نظر ظاهری و ساختاری به نمایش می‌گذارند.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

از گل و برگ ضخیم و برجسته استفاده کنید

با توجه به مانور دادن ماشین عروس در فضای باز و ممکن بودن انواع شرایط آب‌و‌هوایی و محیطی، تنها استفاده از گل‌، ساقه و برگ با استحکام کافی پیشنهاد می‌شود. وزش باد، رطوبت، گرما، بارش باران، برخورد، گردوخاک و دیگر عوامل به آسانی بر بسیاری از گل‌ها تاثیر می‌گذارند. تمامی زیبایی گل‌های ظریف با کمی آسیب از بین می‌رود، پس از گل‌های مستحکمی مانند گل ادریس یا گل رز استفاده کنید.

به ترکیب رنگ گل‌ها توجه کنید

علاوه بر گونه گل، رنگ هر کدام را هم در نظر بگیرید، تا بهترین رنگ‌بندی ترکیب در چند نمونه ایجاد شود. سازگاری رنگ خودرو با محل باغ تالار فراموش نشود، تا در تصاویر، تمایز محسوسی میان نزئینات خودرو و محیط باغ عروسی دیده شود.

بهترین رنگ‌ها برای هر گونه گل

 • قرمز: رز، بنت قنسول و گل کوکب
 • صورتی: ميخک صد پر، سوسن، رز، لاله
 • سفید: روناسیان، یاسمن، ارکید
 • زرد: فريزيا، گل آفتاب‌گردان، زنبق، نرگس زرد و لاله
 • بنفش خفیف: ياس بنفش، لاوندار، گل ادریس و شقایق

به طراحی ساده دسته‌گل ترکیبی بسنده نکنید

ایده‌های متعددی برای متنوع ساختن هر نقطه از تزئین انواع گل آرایی ماشین عروس وجود دارد، که در بخش ایده‌ها، به طور مفصل‌ به آن‌ها پرداختیم. سعی کنید، به نمای یکنواخت چند دسته‌گل بسنده نکنید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از گل مصنوعی برای انواع گل آرایی ماشین عروس

گل‌های مصنوعی از دوام بالاتری برخوردار هستند، هزینه نهایی را کاهش می‌دهند و نمونه باکیفیت آن، شباهت زیادی به گل طبیعی دارد. پس اگر جزئیات ریز مهم نیستند، از گل مصنوعی استفاده کنید.

نبایدهای گل آرایی ماشین عروس

 • از مواد تزئینی آسیب‌رسان به رنگ بدنه خودرو استفاده نکنید.
 • از طراحی و دکور ماشین عروس پرازدحام دوری کنید.
 • اگر مالک خودرو نیستید، نباید بدون اجازه، طراحی سنگین را پیاده‌سازی کنید.
 • از مواد تزئینی که برداشت آن‌ها سخت است، استفاده نکنید.

نحوه تزئین و اتصال گل به ماشین عروس بدون آسیب به آن

شاید تزئین و گل آرایی ماشین عروس، ساده به نظر رسد، اما در کنار نکات طراحی، نکات ایمنی و ضروری وجود دارد، که باید در حین اتصال لوازم تزئینی به خودرو، در نظر گرفته شوند. با توجه به این که در بسیاری از مواقع، خودروی عروس، نمونه اجاره‌ای است، باید به خوبی از آن محافظت کنیم. پس، در حین تزئین، نکات زیر را فراموش نکنید، تا به بدنه و رنگ خودرو، آسیبی وارد نشود.

 استفاده از متصل کننده‌های آهن‌ربایی

در مناطقی که اصطحکاک زیادی وجود ندارد، برای اتصال تزئینات از چسب با یک طرف آهن‌ربایی استفاده کنید، تا آسیبی به رنگ بدنه خودرو بر اثر چسب‌های شیمیایی، به وجود نیاید.

از عدم ورود تزئینات به محل موتور یا چرخ‌ها، مطمئن شوید

بسیار مهم است، که لوازم تزئینی از استحکام محکمی برخوردار باشند، چرا که لغزش و قرارگیری بر آینه‌ها، ورود به چرخ‌ها یا داخل بخش موتور و قطعات زیر کاپوت شدن، می‌تواند خطرناک باشد. از گره‌های محکم برای بستن لوازم، استفاده کنید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

گچ‌های مایع

نوعی گچ رنگی مخصوص نقاشی بر شیشه وجود دارد، که می‌توانید از آن‌ها برای نوشتن یک پیام بر روی شیشه‌ها استفاده کنید، این مواد را بر بدنه فلزی خودرو به کار نبرید و توجه داشته باشید، که فضای دید کافی در شیشه باقی بماند.

اهمیت و تشخیص بهترین مدل ماشین عروسی برای گل آرایی

با وجود زیبایی ماشین‌های گران، اما به طور الزامی، نیازی به ماشین‌های رده‌بالا نیست و می‌توان با خلاقیت و ایده‌پردازی، خودروهای میان‌رده را هم به محصول جذاب تبدیل کرد. در انتخاب نوع ماشین، به ایده تزئین آن توجه کنید. رنگ خودرو باید با رنگ اشیاء تزئینی سازگار باشد. نکته دیگر، فضای موجود برای تزئین در هر خودرو است. ممکن است، یک خودرو فضای کافی برای ایده‌های جانبی مانند عروسک یا تاج گل را نداشته باشد.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی عمارت شمس
پکیج ویژه

تالار پذیرایی عمارت شمس

همت شرق به غرب، بعد از پل اشرفی اصفهانی، ابتدای خروجی بلوار عدل
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
یکی از لوکس‌ترین و نوسازترین تالارهای درون شهر تهران، تالار تشریفاتی ساعی با ظرفیت ۵۰۰ نفر می‌باشد

تالار تشریفاتی ساعی

خیابان ولیعصر - نبش ساعی دوم (دسترسی از ساعی یکم)
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار هتل شیان لویزان
15% تخفیف

تالار هتل دهکده شیان

اتوبان امام علی، بعد از پل همت، خروجی لویزان (شیان)، پارک جنگلی شیان، هتل شیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی مجلل کیان
10% تخفیف

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال، خیابان محبوب مجاز شرقی (سینا)، خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :