جشنواره رمضان

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس و 21 ایده جدید

ماشین عروس، وسیله آوردن عروس به محل تالار عروسی و گشت‌وگذار در شهر است، از این رو نمی‌توان به طراحی ساده خودرو، هرچند گران‌قیمت و لوکس باشد، بسنده کرد. روش‌های متعددی برای تزئین و گل آرایی ماشین عروس وجود دارد، اما در بسیاری از مواقع، به دلیل عدم اطلاع از قوانین رنگ‌بندی و آشنا نبود با اید‌های جدید و جذاب تزئین و گل آرایی ماشین عروس، وسیله‌ای که نماد عروسی است، آن طور که باید، پیام ازدواج را جلوه نمی‌دهد.

در ابتدا تصمیم خود را بگیرید که می‌خواهید از ماشین خود و یا دوستان و اقوام استفاده کنید یا می‌خواهید اقدام به رنت ماشین عروس کنید، به این نکته توجه داشته باشید که اگر تصمیم به رنت ماشین دارید با تحقیق از منابع معتبر و پرس‌وجو حتماً از یک شرکت خوب برای رنت و اجاره ماشین عروس استفاده کنید. به دلیل اینکه یک انتخاب اشتباه ممکن است برای شما دردسرساز شود و شما را در روند رنت ماشین با مشکل مواجه کند.

معیارهای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با تکیه بر آن‌ها بهترین انتخاب را داشته باشید.

اما در روند رنت ماشین عروس شما می‌توانید ماشین عروس خود را با دستانی بازتر انتخاب کنید، تا در نهایت بتوانید مراسمی باشکوه‌تر برای ورود و خروج خود به تالار داشته باشید.

آشنایی با انواع گل ‌آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

پیش از سفارش تزئین ماشین عروسی یا گل آرایی دستی خودرو، زوجین حتما باید سلیقه خود را تصویرسازی کنند، چرا که ماشین عروس یکی از نمادی‌ترین عنصرهای ازدواج است. شرایط آب‌وهوایی، هزینه قابل تامین و نحوه چینش، نکات ریزی دارند، که باید در مورد آن‌ها تحقیق کنید. همواره نیازی به بهترین و گران‌ترین نوع خودرو وجود ندارد، بلکه با یادگیری ترفندهای دکور و تزئین ماشین عروس، می‌توانید نمای جذاب و شخصی سازی شده را طبق سلیقه خود ایجاد کنید، چرا که دکور زیبای خودرو، از نوع خودرو بسیار مهم‌تر است.

ماشین عروس جزوی از فرایند خروج از آرایشگاه عروس و بخشی از تصاویر آتلیه عروس است و نمای زیبای آن در ایده‌آل کردن خاطرات به جا مانده، نقش بسزایی دارد. در ادامه، تالارکده با تجربه طولانی و دیرینه و ایده‌های نو و جذاب در خدمات عروسی و تالار پذیرایی، به بررسی بهترین روش‌ها و انواع گل آرایی ماشین عروس پرداخته است.

لوازم موردنیاز برای انواع گل آرایی ماشین عروس

 • دسته‌گل
 • گل‌های جداگانه
 • حلقه‌گل: در دو شکل حلقه یا قلب
 • فوم: برای اتصال شاخه گل بدون آسیب به خودرو
 • گچ مایع: برای نوشتن بر شیشه
 • پرچم‌: نشان‌های زوجین بر روی برچم به اهتزاز درآمده
 • گل‌کاغذی: برای کاهش هزینه خرید گل
 • برگ‌ گل‌: پوشش‌دهنده اطراف گل‌ها
 • توپ کاغذی: برای اضافه کردن رنگ‌های برجسته
 • بادکنک: در دو نوع چسبیده یا معلق با گاز سبک
 • چسب آهنربایی: برای اتصال به بدنه بدون آسیب به آن
 • روبان (نوار): برای ایجاد خط و طیف‌‎های رنگی
 • روبان قطری: برای پوشش دادن حفره‌ و فرورفتگی‌های خودرو
 • تابلو حاوی متن: تابلو یا کاغذ با متن عاشقانه
 • نوار پایپون: برای قرار دادن بر دست‌گیره‌ها یا در پوشاندن قطعات
 • مجسمه یا عروسک: تندیس تزئینی کوچک با مضمون ازدواج

بهترین روش‌ها و ایده‌های گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی موضوع مورد بحث برای بسیاری از مقالات ما بوده است به همین دلیل است که می‌خواهیم با چند نمونه دیگر از ادامه دهیم، اما این بار برای ماشین عروس، ماشینی که عروس با آن به تالار می‌آید و ما مطمئن هستیم که شما به این جنبه فکر نکرده اید و آن را فراموش کرده اید، زیرا چیزهای زیادی برای مقابله با آن دارید….

بیایید با ذکر این واقعیت شروع کنیم که این گل آرایی ها از گل های طبیعی ساخته شده اند و در ماشین عروس بسیار زیبا به نظر می رسند و در عین حال منظره ای واقعا جالب را ارائه می دهند.

 گل آرایی صورتی رنگ با نوار و سوسن صورتی

بیش‌تر خودروهای ایرانی، سفید هستند، که در این صورت، استفاده از رنگ صورتی به عنوان رنگ تزئینی پس‌زمینه، توصیه می‌شود. ترکیب سوسن صورتی و نوار با رنگ نزدیک به آن را پیشنهاد می‌کنیم.

دیزاین ماشین عروس با گل آرایی صورتی رنگ با نوار و سوسن صورتی

دسته گل قوسی شکل مانند رنگین کمان

اگر ایده چندانی برای تزئین و گل آرایی ماشین عروس خود ندارید، ساده‌ترین راه، گل آرایی با طرح کمان شکل است که بر روی سطح‌های گسترده خودرو قرار می‌گیرد.

همچنین ببینید: دسته گل مصنوعی عروس/ انواع مدل و ایده‌ها

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از خودروهای کلاسیک

همه ما به دنبال پیشرفته‌ترین و گران‌ترین خودرو برای مراسم عروسی هستیم، اما برای متمایز شدن، استفاده از خودروهای کلاسیک قرن بیستم، ایده جذابی است.

افزودن تاج گل بر بالای خودرو

علاوه بر کاپوت و درها، می‌توانید تاجی از گل را در بالای خودرو قرار دهید. این گونه شکل نمادینی از تاج ملکه بر روی خودرو به وجود می‌آید.

استفاده از مضامین شرقی

نمای کلاسیک اروپایی به وفور در حال استفاده است، برای تنوع می‌توانید از شیوه گل آرایی ماشین عروس به شکل مردم هند یا دیگر کشورهای شرقی استفاده کنید.

استفاده از عروسک

از خرس عروسکی کوچک در مضامین عاشقانه به کار برده می‎‌شود. می‌توانید از عروسک‌های زیبا مانند خرس، خرگوش یا موارد دیگر برای الصاق به سطح خودرو استفاده کنید.

حرف نویسی با گل آرایی

از گل‌ها برای تشکیل حروف و نوشته دلخواه استفاده کنید. می‌توانید کلمه “LOVE” یا «عشق» را با استفاده از چینش گل‌ها بر خودرو نقش ببندید، یا حرف اول زوجین را در کنار هم قرار دهید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از مجسمه‌های تزئینی

اگر گل، روبان و بادکنک برای شما کافی نیستند، مجسمه‌های تزئینی با مضمون ازدواج، به خودروی عروس نمای فاخر می‌دهند.

مد و ایده‌های جدید تزئین و گل آرایی ماشین عروس

تابلوهای عاشقانه

استفاده از یک کاغذ بزرگ یا تابلو چوبی برای نشان دادن یک پیام عاشقانه یا یک عبارت کوتاه، روش جذابی برای انتقال پیام به بینندگان است. می‌‌توانید حرف اول اسم زوجین را بر روی آن قرار دهید، یا یک جمله عاشقانه کوتاه بنویسید. پیام متنی در کنار گل آرایی هوشمندانه است.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

بادکنک‌های معلق

ترکیب و تزئین بادکنک و گل فوق‌العاده است. بادکنک‌ها رنگ‌های مختلفی دارند و به راحتی می‌توانند نیاز به رنگ‌های دیگر را برطرف کنند. یک ترفند جذاب این است، که به جای باد کردن بادکنک با هوای آزاد، از گاز هلیوم یا یک گاز سبک‌تر از هوا و غیر قابل اشتعال استفاده کنید. با این کار، بادکنک در هوا معلق می‌ماند و نمای جذابی به خودرو می‌دهد.

توپ‌های کاغذی

اگر مراسم عروسی در روز خشک و آفتابی صورت می‌گیرد، پیشنهاد دیگر برای تزئین و گل آرایی خودرو، استفاده از توپ‌های کاغذی رنگی است، که برجستگی خاصی به دکوراسیون تزئینی می‌دهند.

ترفندها و نکات، بایدها و نبایدهای گل آرایی ماشین عروس

ترکیب انواع گل‌ها برای تزئین ماشین عروسی

تنها به یک نمونه گل بسنده نکنید و از گل‌های سازگار با یک‌دیگر برای ترکیب استفاده کنید. برای مثال، گل رز، امکان قرارگیری در کنار گل ارکیده را دارد. این دو در کنار هم، ترکیب زیبایی از نظر ظاهری و ساختاری به نمایش می‌گذارند.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

از گل و برگ ضخیم و برجسته استفاده کنید

با توجه به مانور دادن ماشین عروس در فضای باز و ممکن بودن انواع شرایط آب‌و‌هوایی و محیطی، تنها استفاده از گل‌، ساقه و برگ با استحکام کافی پیشنهاد می‌شود. وزش باد، رطوبت، گرما، بارش باران، برخورد، گردوخاک و دیگر عوامل به آسانی بر بسیاری از گل‌ها تاثیر می‌گذارند. تمامی زیبایی گل‌های ظریف با کمی آسیب از بین می‌رود، پس از گل‌های مستحکمی مانند گل ادریس یا گل رز استفاده کنید.

به ترکیب رنگ گل‌ها توجه کنید

علاوه بر گونه گل، رنگ هر کدام را هم در نظر بگیرید، تا بهترین رنگ‌بندی ترکیب در چند نمونه ایجاد شود. سازگاری رنگ خودرو با محل باغ تالار فراموش نشود، تا در تصاویر، تمایز محسوسی میان نزئینات خودرو و محیط باغ عروسی دیده شود.

ترکیب انواع گل‌ها برای تزئین ماشین عروسی

بهترین رنگ‌ها برای هر گونه گل

 • قرمز: رز، بنت قنسول و گل کوکب
 • صورتی: ميخک صد پر، سوسن، رز، لاله
 • سفید: روناسیان، یاسمن، ارکید
 • زرد: فريزيا، گل آفتاب‌گردان، زنبق، نرگس زرد و لاله
 • بنفش خفیف: ياس بنفش، لاوندار، گل ادریس و شقایق

به طراحی ساده دسته‌گل ترکیبی بسنده نکنید

ایده‌های متعددی برای متنوع ساختن هر نقطه از تزئین انواع گل آرایی ماشین عروس وجود دارد، که در بخش ایده‌ها، به طور مفصل‌ به آن‌ها پرداختیم. سعی کنید، به نمای یکنواخت چند دسته‌گل بسنده نکنید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

استفاده از گل مصنوعی برای انواع گل آرایی ماشین عروس

گل‌های مصنوعی از دوام بالاتری برخوردار هستند، هزینه نهایی را کاهش می‌دهند و نمونه باکیفیت آن، شباهت زیادی به گل طبیعی دارد. پس اگر جزئیات ریز مهم نیستند، از گل مصنوعی استفاده کنید.

نبایدهای گل آرایی ماشین عروس

 • از مواد تزئینی آسیب‌رسان به رنگ بدنه خودرو استفاده نکنید.
 • از طراحی و دکور ماشین عروس پرازدحام دوری کنید.
 • اگر مالک خودرو نیستید، نباید بدون اجازه، طراحی سنگین را پیاده‌سازی کنید.
 • از مواد تزئینی که برداشت آن‌ها سخت است، استفاده نکنید.

نحوه تزئین و اتصال گل به ماشین عروس بدون آسیب به آن

شاید تزئین و گل آرایی ماشین عروس، ساده به نظر رسد، اما در کنار نکات طراحی، نکات ایمنی و ضروری وجود دارد، که باید در حین اتصال لوازم تزئینی به خودرو، در نظر گرفته شوند. با توجه به این که در بسیاری از مواقع، خودروی عروس، نمونه اجاره‌ای است، باید به خوبی از آن محافظت کنیم. پس، در حین تزئین، نکات زیر را فراموش نکنید، تا به بدنه و رنگ خودرو، آسیبی وارد نشود.

ترکیب انواع گل‌ها برای تزئین ماشین عروسی

 استفاده از متصل کننده‌های آهن‌ربایی

در مناطقی که اصطحکاک زیادی وجود ندارد، برای اتصال تزئینات از چسب با یک طرف آهن‌ربایی استفاده کنید، تا آسیبی به رنگ بدنه خودرو بر اثر چسب‌های شیمیایی، به وجود نیاید.

از عدم ورود تزئینات به محل موتور یا چرخ‌ها، مطمئن شوید

بسیار مهم است، که لوازم تزئینی از استحکام محکمی برخوردار باشند، چرا که لغزش و قرارگیری بر آینه‌ها، ورود به چرخ‌ها یا داخل بخش موتور و قطعات زیر کاپوت شدن، می‌تواند خطرناک باشد. از گره‌های محکم برای بستن لوازم، استفاده کنید.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

گچ‌های مایع

نوعی گچ رنگی مخصوص نقاشی بر شیشه وجود دارد، که می‌توانید از آن‌ها برای نوشتن یک پیام بر روی شیشه‌ها استفاده کنید، این مواد را بر بدنه فلزی خودرو به کار نبرید و توجه داشته باشید، که فضای دید کافی در شیشه باقی بماند.

اهمیت و تشخیص بهترین مدل ماشین عروسی برای گل آرایی

با وجود زیبایی ماشین‌های گران، اما به طور الزامی، نیازی به ماشین‌های رده‌بالا نیست و می‌توان با خلاقیت و ایده‌پردازی، خودروهای میان‌رده را هم به محصول جذاب تبدیل کرد. در انتخاب نوع ماشین، به ایده تزئین آن توجه کنید. رنگ خودرو باید با رنگ اشیاء تزئینی سازگار باشد. نکته دیگر، فضای موجود برای تزئین در هر خودرو است. ممکن است، یک خودرو فضای کافی برای ایده‌های جانبی مانند عروسک یا تاج گل را نداشته باشد.

آشنایی با انواع گل آرایی ماشین عروس برای خودروهای مختلف

امیدواریم از این مقاله گل آرایی ماشین عروس لذت برده باشید / تالارکده

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

بهترین نقاط و لوکیشن های عکاسی در استانبول کجاست؟
مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال

آخرین دیدگاه‌ها

میترا حیدرلنی
تالار پذیرایی خانجان

سلام درخواست توضیح در مورد امکانات سالن براز مراسم یادبود درگذشته و قیمت و منو پذیرایی را دارم

مجید
باغ تالار عمارت هیلان

قیمت برای ۲۰۰ نفر میفرمایید

حاج مهدی
باغ تالار عمارت هیلان

خدا پدر و مادر مدیر تالارو بیامرزه عروسی پسرم بود خداییش همه حرفاشو مو به مو انجام داد روز اول گفتم پسرم آبروی ما دست شماست دیگه آبرومونو بخر خداییش هم چیزی کم نگذاشت از لحاظ غذا پذیرایی عالی بود

ولي الله فرد
باغ تالار عمارت الوین

عالي بود واقعا خوش گذشت به همه پيشنهاد ميكنم. (صرافي سعادت اباد)

جلیل موسوی
خانه عقد و تالار رومنس

سلام برای گرفتن عقدومراسم کوچک باموزیگ زنده باشام وموزیک زنده به تعداد80نفردرشهریورماه سال۱۴۰۳اماده چه مبلغی باشیم. باتشکرازراهنمایتان

صنعتی-شیرازی
تالار تشریفاتی ساعی

سلام و درود . تشکر از مدیریت و پرسنل محترم تالار ساعی. نحوه پذیرایی و رفتار با مهمانان و کیفیت غذا بسیار عالی بود و مهمانی ناهار ما با رضایت کامل مهمانان ، به خوبی برگزار شد. با تشکر از آقایان حبیب الهی و محمدبیگی.

سینا ميرزايي
باغ تالار عمارت ریورساید

سلام. بسيار ممنون از اقاي طوفان عزيز. ما هم راضي بوديم انشاالاه هميشه همه راضي برند از اين مجموعه خوب اسفند ١٤٠٢

بدون نام
تالار تشریفات تهرانپارس

سلام من در خصوص این تالار میخواستم اطلاعات به دست بیارم. تالار تشریفات مربوط به وزارت کشور و وزارت خارجه است درسته ؟

بدون نام
باغ تالار عمارت کبیر شهریار

سلام. من میخواستم این باغ رو رزرو کنم حدود یک ماه قبل برای بازدید رفتم ولی الان حضور ذهن ندارم با کی بود و متاسفانه شماره ش رو هم ندارم. ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونم برای رزرو باغ تالار کبیر اقدام کنم ؟ و اینکه قیمت منو نسبت به یک ماه قبل برای همون اردیبهشت و خرداد تغییر کرده ؟