وام ازدواج 100 میلیونی شامل چه کسانی می‌شود؟

وام ازدواج عروسی محضر عقد

وام ازدواج یکی از وام‌های پر تقاضا در کشورمان است که هر ساله درباره افزایش مبلغ و شروط پرداخت به متقاضیان و بازپرداخت آن خبرهایی منتشر می‌شود. این روزها نیز خبرهایی از افزایش میزان وام ازدواج سال 1400 و اقساط وام ازدواج 100 میلیونی به گوش می‌رسد. طبق شنیده‌ها زوج‌های جوان می‌توانند در مجموع 140 تا 200 میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.

اما این میزان تسهیلات شامل همه جوانان نمی‌شود، چون برای پرداخت اقساط وام ازدواج 100 میلیونی یک شرط تعیین کرده‌اند. طبق سخنان سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباره افزایش مبلغ وام ازدواج؛ وام ازدواج 100 میلیون تومانی شامل افرادی می‌شود که سن آنها کمتر از 25 سال می‌باشد.

چه کسانی وام ازدواج 100 میلیونی را می توانند دریافت می کنند ؟

طبق شروط پرداخت وام ازدواج 100 میلیونی، فقط پسران زیر 25 سال سن و دختران زیر سن 23 سال می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. سایر افرادی که در این گروه سنی قرار نمی‌گیرند، مشمول دریافت وام ازدواج 70 میلیونی برای هرکدام از زوجین می‌باشند.

برای آنکه از میزان قسط وام ازدوئاج 100 میلیون تومانی مطلع شوید دز ادامه همراه ما باشید.

وام ۱۰۰ میلیونی عروسی و عقد محضر ازدواج

میزان وام ازدواج در سال 1400 به 100 میلیون تومان برای هر کدام از زوجین با شرایط خاص افزایش یافته است و در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است. اما باید این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی مجلس تصویب شود تا پرداخت آن قطعی شود.

حلقه ازدواج عروس و داماد محضر عقد

بر اساس قانون بودجه سال 99 دریافت وام ازدواج تنها با یک ضامن امکان‌پذیر است. در این طرح اعلام شده است که بانک‌ها برای وام ازدواج یک ضامن درخواست کنند و نیازی هم نیست که حتما کارمند باشد.

اما بانک‌ها چندان به این موضوع پایبند نبودند و اعلام کرده‌اند که براساس آئین‌نامه داخلی‌شان برای پرداخت وام ازدواج به دو ضامن نیاز است.

آئین‌نامه داخلی بعضی از بانک‌ها آن‌ها را ملزم به درخواست دو ضامن می‌کند. زیرا بانک‌ها برای پرداخت هر 20 میلیون تومان وام، یک ضامن می‌خواهند.

در نتیجه با 200 میلیونی شدن مبلغ وام ازدواج، آئیین‌نامه‌های داخلی‌شان اجازه نمی‌دهد با یک ضامن این مبلغ را پرداخت کنند. از سویی دیگر نیز  بانک مرکزی همچنان از بانک‌ها می‌خواهد فقط یک ضامن را در نظر بگیرند.

 1. اصل سند ازدواج همراه با کپی
 2. اصل شناسنامه زوجین به همراه کپی تمام صفحات
 3. شناسنامه ضامنین با کپی
 4. اصل کارت ملی زوجین با کپی (کارت ملی موقت یا دائم)
 5. کارت ملی ضامنین با کپی (کارت ملی موقت یا دائم)
 6. کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین
 7. کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت‌نام

از آنجایی که وام ازدواج از جمله وام‌های قرض‌الحسنه محسوب می‌شود، نرخ کارمزد سالانه آن نیز 4% تعیین شده است.

بنابراین سود وام ازدواج 200 میلیونی هم 4% در نظر گرفته خواهد شد.

حلقه عروسی و نامزدی \ول نقد محضر عقد

در حال حاظر برای بازپرداخت اقساط وام ازدواج 100 میلیونی 10 سال را در نظر گرفته‌اند. با توجه به میزان زمان بیشتر برای بازپرداخت وام ازدواج که ده سال می‌باشد و کارمزد 4%ی آن، احیانا مبلغ بازپرداخت وام ازدواج 100 میلیونی دو میلیون تومان خواهد بود.

بازپرداخت قسط وام ازدواج 50 میلیونی و در مجموع 100 میلیون تومانی با اقساط 84 ماهه به طور مساوی تقسیم می‌شود. مبلغ اقساط ماهانه برای بازپرداخت آن 680 هزار تومان و در مجموع یک میلیون و 360 هزار تومان خواهد بود.

شرایط متقاضیان برای دریافت وام ازدواج در سال 1400 به شرح زیر می‌باشد:

 • متقاضی تابعیت ایران را داشته باشد
 • فرد متقاضی پیشتر از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده نکرده باشد
 • هر فرد تنها یک بار می‌تواند وام ازدواج را دریافت کند
 • اگر فرد در ازدواج قبلی خود وام ازدواج را دریافت نکرده باشد؛ به او وام ازدواج تعلق می‌گیرد

 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار نیان برای عروسی
15% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای نیان

گرمدره - خیابان سعادتیه - خیابان واعظی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عروسی ترانه
10% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای ترانه

احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا ،خیابان انقلاب، انتهاي كوچه درختي، باغ تالار ترانه
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ عمارت رویال
پکیج ویژه

باغ تالار عمارت رویال

شعبه اول: گرمدره | شعبه دوم: سعید آباد شهریار
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :

۲ دیدگاه