هر آنچه که لازم است در مورد نصب سایه بان و چادر در باغ بدانید

راهنمای نصب و برپایی چادر های عروسی

در این مقاله می خوانیم :

1) چگونه یک شرکت اجاره چادر پیدا کنیم

2) انواع چادر های عروسی

3) شکل ظاهری چادر های عروسی

چه بنا کردن چادر عروسی قسمتی از دیزاین شما برای عروسی در فضای باز باشد یا اینکه می خواهید محض احتیاط چادر اجاره کنید که اگر در روز مراسم ازدواج یا عقدتان باران بارید بتوانید پذیرای مهمانانتان در شرایطی امن باشید ، به هر حال بنا کردن چادر عروسی طرحی برای همه مراسم یا قسمتی از مراسمتان می باشد که بنا کردن و تجهیز کردن آن از استایل و سایز گرفته تا مشخصات آن ها باید مطابق با برنامه ریزی شما پیش برود. چادر هایی که در آن ها مراسم ازدواج برگزار می شود واقعا می توانند انتخابی زیبا و منحصر به فرد باشند اما این موضوع که شما تمایل دارید مراسم عقد یا عروسی تان را در چادر برگزار کنید نباید برای شما دردسر ساز شود. Reagan Kerr مالک موسسه Reagan Events می گوید : رزرو کردن چادر برای مراسم یکی از اولین کار هایی است که ما باید انجام دهیم حتی اگر این چادر فقط یک مکان برای پشتیبانی از مهمانان در شرایط و هوای نامساعد باشد. من همیشه به مشتری هایم می گویم حتی اگر شما از چادر استفاده هم نکنید رزرو کردن آن برای شما مانند داشتن بیمه الزامی است.

اگر فکر می کنید که دوست دارید چادر عروسی را به عنوان یک گزینه برای مراسم ازدواجتان بررسی کنید ، در متن زیر همه نکات و جزئیاتی را که توسط متخصص این امر بیان شده و لازم است که شما در مورد انتخاب چادری برای مراسم ازدواجتان بدانید، بخوانید

آیا شما به چادر عروسی نیاز دارید ؟

اول از همه بررسی کنید که آیا شما واقعا به یک چادر برای برگزاری مراسم ازدواجتان نیاز دارید ؟ بعد از آن باید بدانید که برای همه انواع عروسی داشتن چادر الزامی نیست.

Kerr می گوید : چادر ها مناسب هر گونه مراسم ، عقد یا ازدواج که در فضای باز برگزار می شوند هستند چون این گونه مراسمات تحت تاثیر آب و هوا هستند ، ممکن است باران ببارد و یا هوا به شدت گرم باشد ، اگر هیچ احتمالی برای بارش باران ، سرد شدن ناگهانی هوا یا گرمای آزار دهنده ندهیم ، باز هم باید یک چادر برای رفاه بیشتر مهمانان و به منظور محافظت از آن ها از هوای بد و یا غیرقابل پیش بینی رزرو کنیم.

Kerr می گوید اگر از پیش بینی های مربوط به هوا هم بگذریم ، بیشتر گروه های موسیقی برای این که مطمئن شوند ابزار و وسایل موسیقی شان در مکانی امن محافظت می شوند به یک چادر نیاز دارند. پس چرا نباید چادری برای دیزاین کلی مراسممان و داشتن چشم اندازی و شیک تر در نظر نگیریم ؟

نکته : اگر مراسم ازدواج شما در فضای آزاد برگزار می شود چادری را برای این که در باران و هوای آفتابی از آن استفاده کنید و بتوانید دکور تشریفات ازدواجتان را در اطراف آن بچینید ، مناسب با بودجه تان انتخاب کنید.

چگونه یک شرکت مناسب برای اجاره چادر پیدا کنیم

شما با انتخاب چادر به عنوان مکان اصلی برای برپایی تشریفات عقد و یا ازدواجتان و همچنین با توجه به هزینه ای که می خواهید برای اجاره اش پرداخت کنید قطعا دوست ندارید دچار دردسر شوید چون اگر شرکتی را که برای اجاره آن انتخاب می کنید مناسب نباشد ممکن است ضرر و زیان زیادی را متحمل شوید . مطمئن باشید که بهترین شرکت را انتخاب می کنید ، از دوستان ، خانواده و طراحان مراسم ازدواجتان سوال کنید و مشورت کنید ، به علاوه سوالات زیر را برای پیدا کردن موردی عالی بخوانید

  • آیا شما از قبل با مکان برگزاری مراسم عروسی ما آشنایی دارید ؟
  • آیا شما همه تجهیزات مربوط به نصب و برپایی چادر برای مراسم را دارید ؟
  • آیا شما به اندازه کافی پرسنل برای رسیدگی به مراسم ازدواج در چادر را دارید ؟ حتی در شلوغ ترین و پر کار ترین روز های آخر هفته ؟

زمانی که شما تصمیم می گیرید چادری را اجاره کنید نماینده ای از شرکت برای نقشه برداری از محل بر پایی مراسم خواهد آمد و آن ها تمام فضای قابل دسترس را اندازه گیری خواهند کرد و هر گونه تغییری در شیب زمین را هم درجه بندی می کنند. ( به هر حال ممکن است فضایی که شما می خواهید در آن چادر بزنید کمی شیب داشته باشد) به نوع سطحی که قرار است در آن چادر بنا شود توجه کنید و هر سایبان را اندازه گیری کنید ، سایبان ها ممکن است بنابر سلیقه شما بین چادر ها یا بین چادر و یک ساختمان نصب شوند.

همچنین باید به بالای سر هم توجه شود ، شاخه های درختان یا خطوط برق ، که از نظر ارتفاعی مانعی برای چادر ها و سایه بان ها نباشند و همچنین خطوط به کار رفته در زیر زمین هم باید در هنگام نصب چادر در نظر گرفته شوند. کمپانی اجاره چادر با شرکت های عمومی خطوط برق و یا خطوط دیگر برای این که جای خطوط را به آن ها نشان دهند  تماس خواهند گرفت اما در شرکت های خصوصی مانند برق و یا گاز خصوصی و یا خطوط آب رسانی این وظیفه مشتری است که اجازه بدهد شرکت اجاره چادر از مکان های خطوط اطلاع و آگاهی پیدا کنند.

 انواع چادر مراسم عروسی

چادر های عروسی از 2 ساختار اصلی تشکیل شده اند : چادر های دارای ستون و چادر های چهارچوب دار. به هر حال برای این که شما بهترین گزینه مناسب برای مراسم ازدواجتان را پیدا کنید گزینه های اضافی چندگانه ای هم وجود دارند که شامل : چادر بزرگ ( سایبان بزرگ ) ، چادر بادبانی ، و چادر های  دارای سقف نورگیر هستند.

 چادر های دارای ستون محکم

چادر های ستون دار دارای ستون هایی در مرکز چادر هستند که آن را روی سقف محکم نگه می دارند آن ها روی الگویی از دیرک های چوبی برای ثبات و استحکام بیشتر چادر به زمین متصل می شوند بنابر این ، این نوع چادر ها باید روی زمین نرم تری مانند چمن بر پا شوند تا زمین هایی سخت مثل زمین هایی از جنس بتن. وجود ستون هایی بزرگ در مرکز چادر ، سقف بلند برج مانندی را ایجاد می کند که باعث افزودن زیبایی و ظرافت به این چادر عروسی می شود

 چادر های چهارچوب دار

چادر های چهارچوب دار ساختار هایی گسترده هستند که فریم هایی فلزی برای پشتیبانی از سقف ، و فضایی باز در زیر سایبان دارند. بنابراین این نوع از چادر ها خودشان تکیه گاهی برای خودشان محسوب می شوند و اگر زمینی که روی آن نصب می شوند قابل شکافتن نباشد می توان آن ها را با وزن کمتری ساخت. چادر های چهارچوب دار عموما برای این که چهار چوب ها را بپوشانند ، با پارچه هایی در داخل تزئین می شوند که همین باعث می شود قیمت اجاره این چادر ها بالا تر باشد. اما همین هم موقعیتی عالی را برای اضافه کردن چراغ های ریسه ای و اکسسوری های زیبا به چادر فراهم می کند.

چادر های بزرگ سایه بان مانند

چادر های بزرگ که مانند سایه بان هستند ترکیبی از چادر های ستون دار و چادر های فریم دارند و همین ترکیب باعث زیبایی در ساختارشان شده است. فریم فلزی بدون پایه این نوع چادر باعث می شود ارتفاع آن تا سقف بسیار بلند باشد و علاوه بر این هیچ ستونی در وسط آن وجود ندارد که فضای چادر را محدود کند.

چادر های مدل بادبانی

برای پایه ساختاری این نوع چادر از ستون استفاده شده است تا با بادبان های زیبای آن هماهنگ باشد ، اما به خاطر داشته باشید که یک چادر ستون دارهم نیاز است در مکانی برپا شود که پایه ها بتوانند در زمین فرو بروند. ستون ها و پارچه های به کار رفته در این مدل چادر به عنوان دکور واقعا زیبا هستند.

چادر هایی با سقف نورگیر دار

برای داشتن ظاهری مدرن انتخاب چادری با سقف نورگیر عالی است. این چادر با چهار چوبی فلزی به عنوان فریم اصلی بنا می شود. به هر حال با داشتن چادری نورگیر دار شما سایبانی شفاف و پر از نور بالای سرتان خواهید داشت که باعث ورود نور و درخشش زیادی به فضای چادر می شود. این چادر باید ساده و بدون دکور باشد چون طبیعت اطراف شما به اندازه کافی دیده خواهد شد اما اضافه کردن لامپ هایی زیبا به سر تا سر این چادر باعث زیبایی دو چندان می شود.

چه زمانی باید چادر را رزرو کنیم ؟

در دسترس بودن چادر بسته به تاریخی است که شما برای جشن ازدواجتان انتخاب کرده اید ؛ اگر تاریخ مراسمتان در ماه های شلوغ سال است هر چه زودتر اقدام کنید ، دیر اقدام کردن شما برای رزر چادر به معنای از دست دادن آن است. به محض این که تاریخ مراسم عقد یا ازدواجتان را مشخص کردید در مورد تجهیزاتی که نیاز دارد صحبت کنید مخصوصا اگر تحت شرایط آب و هوایی نامساعد بودید.

 زمان نصب چادر

نصب چادر ممکن است از 2 ساعت تا 2 هفته و یا بیشتر طول بکشد ، بیشتر عروسی هایی که در حیاط و یا باغچه منزل برگزار می شوند نصب چادر در آن ها تحت شرایط استاندارد محیطی یک یا دو روز به طول می انجامد ، شما می توانید برای نصب و بر پایی کامل چادر مراسمتان از لحظه نصب و دکور بندی تا تکمیل نهایی آن زمانی در حدود 4 یا 5 روز در نظر بگیرید.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

منو عروسی دیس پرس سلف رویس
تزیین کله قند بله برون عروس
کاربرد چمن مصنوعی در طراحی تالار و باغ تالار
تالار بزرگ پامچال (جاده اصفهان - شیراز)

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار تاج

هفته پیش عروسی در عمارت تاج داشتیم واقعا تالار زیبایی هست رفتار پرسنل خوب بود وپذیرایی عالی اماااااا کارکنان آتلیه برای عکس از مدعوین فوق العاده مزاحمت ایجاد کرده بودند اول دعوت میکردن برای عکس بعد از ۳۰۰ تا عکس دائما مزاحم میشدند بیا عکسو انتخاب کن بعد اول قیمت پایین میگفتند بعد یه عکس به یه میلیونم با تبصره های مختلف میرسید بازم اینا مهم نبود دیگه کارشون به آزار رسیده بود دائما مردمو از سالن میکشیدند بیرون برای عکس اصلا درکی از موضوع نداشتند که فامیل نزدیک باید در صحنه حضور داشته باشن یا تبلیغات این چنینی جواب نمیده آخرم تهدید میکردند اگر عکس نمیخواهین باید تعهد بدید من مقاومت کردم اما خبر داشتم که اینقدر مزاحم اقوام شده بودند همه کلافه شده بودن وداشت تبدیل به تنش میشد بعضی ها را هم ۸ یا ۹ میلیون پیاده کرده بودن

موسی صادق تبار
باغ تالار پرنیا

فضای تالار بسیار دل نشین پذیرایی عالی غذا با کیفیت عالی با پرسنل مجرب با لباس فرم

بدون نام
باغ تالار vip شرق

بسیار پذیرایی بد ما که راضی نبودیم اصلااا اخلاق صفر

بدون نام
در دفتر بله برون چه چیز هایی نوشته می شود/ متن زیبا و توضیحات کامل

خیلی از مشکلات زوجین و بهم ریخته شدن زندگی ها سخت گیری های خانواده ها قبل از ازدواجه. مگه معامله است که همه چیز رو تو دفتر بله برون ثبت میکنید ؟ زن و شوهر باید توافق و تفاهم داشته باشن و برن سر خونه زندگیشون و یک زندگی رو بسازن مراسم بله برون به خودی خود بسیار زیباست. شما با گذاشتن قوانین سختگیرانه مشکل دارشن نکنید برای زوجین. بررسی کنید کشورهای دیگه که چنین رسومی ندارن راحت تر زندگی میکنن یا ما ؟ مدام گرو کشی و مال من و مال تو دارن ...

شاهقلی
باغ تالار قصر ملک

سلام برای مهر ماه منوی شماره یک با ششصد تا مهمون میفرمایید چقدر میشه

زهرا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

وای چقدر این آهنگ ها زیبا هستند ۲ تاش فقط قشنگ بود ولی من بازم داخل سالن با آبجی بزرگم که عروس بود درخشیدیم با هم دیگه

تو آهنگ
آهنگ مناسب برای رقص تکی عروس

آهنگ های جالبی بود

بدون نام
باغ تالار عمارت سام

بهترین عمارت بهترین مدیریت کیفیت کار عالی واقعا از انتخابمون راضی بودیم ممنون از آقای مولایی عزیز بابت بهترین شب که برای ما رقم زدن

بهنام توکلی فر
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام