یکی از دغدغه‌های خانواده داماد برای عید نوروز خرید و هدیه دادن عیدی مناسب به عروس خانم می‌باشد. عید نوروز هم مثل بقیه اعیاد یکسری رسم و رسوم دارد یکی از رسوم مهم این عید برای تازه‌عروس دامادها بردن عیدی برای عروس خانم است. گروه تالارکده در این مقاله به این سؤال پاسخ داده که عیدی برای عروس چه چیزی ببریم؟! تا خیال شما آقا دامادها و مادرانتان را راحت و شما را در این امر کمک کند.

هدیه عید نوروز به عروس

در قدم اول میزان هزینه‌ای که برای خرید وسایل لازم دارید را در نظر بگیرید. امروز با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها بهتر است محتاطانه خرید کنید و از خرید عروسی برخی وسایل منصرف شوید. البته این مورد نباید باعث خسیس بودن شما شود چون همان‌طور که می‌دانید عید نوروز از مهم‌ترین مناسبت‌ها است.

برخی از مردم وسایل برقی (مانند: تستر، قهوه ساز و …) یا وسایل دکوری (مانند تابلو فرش و …) برای عید نوروز به عروس خانم هدیه می‌دهند که این مورد منسوخ‌شده است.

مهم‌ترین هدیه عید خرید لباس برای عروس است. معمولاً رسم است که لباس شب عید عروس رو داماد به‌عنوان عیدی برای می‌خرد. (مانتو، شلوار، کیف، کفش، شال یا روسری و لباس راحتی)

این مورد می‌تواند کم یا زیاد شود در برخی شهرها ای رسم آن‌قدر مفصل است که از لباس‌زیر تا مانتو شلوار و پالتو و چکمه و کیف و کفش و لباس خانه و لباس مجلسی و همه و همه را شامل می‌شود؛ اما اغلب یک دست لباس مهمانی و یک دست مانتو شلوار و روسری هم می‌تواند کافی باشد.

رکن اول عید هفت سین است؛ خانواده آقا داماد می‌توانند مطابق رسم و رسومات هفت سین برای عروس خانم تهیه کنند و در کنار سایر هدایا ببرند. سبزه، سنبل، ماهی قرمز و … نمادهای عید نوروز می‌باشند که حال و هوای خوبی کنار عیدی‌ها ایجاد می‌کنند.

سعی کنید مثل عکس‌های پایین هفت سین رو توی یک سینی با ظرف‌های جداگانه بچینید تا شلخته و درهم نباشد. تزیین هم یادتان نره هفت سین در ظروف مسی یا سفالی بسیار جذاب و شیک است.

هفت سین نوروز عروس

یکی دیگر از هدایای مرسوم برای عروس که در کنار هدایای اصلی برده می‌شود آجیل است که آن رو هم بهتر است به شکل زیبا و مرتب تزئین کنید. آجیل یکی از خوراکی‌های همیشگی در عید نوروز ما ایرانی‌ها است به همین جهت مانند شب یلدا آجیل و خشکبار به‌صورت تزئین شده در سبد یا تنگ یا ظرف‌های زیبا به عروس خانم و خانواده‌اش پیشکش می‌شود.

آجیل نوروز عروس

به‌جز این موارد با توجه به بودجه داماد و رسم هر شهر معمولاً هدیه دیگری برای عروس تهیه می‌کنند مثل یک تکه طلا، یا سکه‌های گرمی و ربع‌سکه و نیم‌سکه و …

خرید طلا در خیلی جاها مرسوم است این تکه می‌تواند یک سکه یا النگو و گوشواره و گردنبند و انگشتر باشد، هرچند چون خرید انگشتر هم برای حلقه و هم برای انگشتر نشان مرسوم است اما برای عیدی نوروز معمولاً تهیه نمی‌شود. در این میان خرید النگو مرسوم‌تر است.

گل و گلدان طبیعی هم می‌توانید تهیه کنید مثلاً می‌توانید یک دسته‌گل زیبا و یا گلدان‌های تزئینی آپارتمانی خریداری کنید.

شیرینی، شکلات و میوه هم رکن اساسی عیدی‌ها می‌باشند. (بعضی شهرها رسم دارند که مواد غذایی هم می‌برند)

یکی از رسومات خرید عیدی برای پدر و مادر و اعضای خانواده عروس است. البته با توجه به این میزان هزینه‌ها ضرورتی ندارد.

بهتر است مطابق سلیقه عروس خانم مواردی مثل لباس و طلا با حضور خود عروس خانم خریداری شود.

در کل خیلی از هدایا به‌رسم و رسوم خودتان و بودجه آقا داماد بستگی دارد که می‌توانید یسری موارد رو اضافه و یا کم کنید.

معمولاً خانواده عروس هم برای داماد یک دست لباس (پیرهن، شلوار و کفش) می‌گیرند.

حرف آخر

این موارد طبق گفته‌ها جمع‌آوری‌شده بود البته تقریباً همه شهرها یک رسم دارند بعضی از آن‌ها کمتر و بعضی از آن‌ها بیشتر. درک متقابل در این اوضاع اقتصادی بسیار ضروری است زیرا هزینه‌ها بالا رفته و خرید تمامی وسایل با بهترین کیفیت، فشار مالی زیادی به داماد تحمیل می‌کند.

تالارکده سالی پر از شادی و سلامتی را برای شما آرزومند است.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
باغ تالار دارایی
20% تخفیف

مجموعه تالارهای پذیرایی دارایی

اتوبان بابایی شرق، بعد از اتوبان باقری، خروجی استخر تهرانپارس، باغ تالار دارایی
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

تهران, نیاوران، خ جماران، خ حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باشگاه نیاوران برگزار کننده جشن عروسی
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :