چطور بهترین تاریخ و زمان را برای عروسی انتخاب کنیم؟

اگر در شرف ازدواجید، کمی فرصت داشته‌اید که در شادی و هیجان ازدواج کردنتان غوطه ور شوید. حالا دیگر وقت آن رسیده که شروع به برنامه ریزی و انتخاب تاریخ عروسی کنید.

به احتمال زیاد، خالی بودن مکان موردنظرتان چه تالار و چه باغ تالار تأثیر زیادی در انتخاب تاریخ مراسمتان داشته باشد، ولی عوامل دیگری هم هستند که لازم است قبل از گرفتن این تصمیم مهم، آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

تاریخ عروسی

برای کمک به شما، در این مقاله با تعدادی از متخصصان برنامه ریزی برای عروسی مشورت و اطلاعات موردنیاز شما برای تعیین تاریخ عروسی، به صورت جامع آورده شده است.

همچنین ببینید : فاصله زمان خواستگاری، نامزدی عقد و عروسی

چند وقت بعد از نامزدی، باید تاریخ عروسی را انتخاب کنیم؟

هیچ قانون قطعی‌ای در این رابطه وجود ندارد. بعضی زوج‌ها دوست دارند از دوران نامزدی نهایت لذت را ببرند و برنامه ریزی را کش بدهند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند سریعاً بعد از نامزدی مشغول به کار و برنامه ریزی شوند.

نامزدی

میانگین مدت نامزدی، به صورت کلی 12 تا 18 ماه است. ولی اگر دوست دارید کمتر از یک سال نامزد باشید و برای رفتن زیر یک سقف عجله دارید، توصیه شده که تقریباً 4 هفته بعد از نامزدی را برای مراسم عروسی انتخاب کنید.

درهمین رابطه ببینید : ازدواج در چه ایامی نیک است؟

آیا تاریخ عروسی می‌تواند در هزینه‌ها تاثیرگذار باشد؟

تاریخ عروسی شما قطعاً می‌تواند تأثیر به سزایی در هزینه‌های مرتبط با مراسم داشته باشد. خیلی از تالارها و باغ تالارها هستند که تخفیف‌های فصلی یا لحظه آخری دارند.

تاریخ برگزاری

همینطور باید بدانید که در روزهای متفاوت هفته هم ممکن است هزینه‌ها متفاوت باشند. البته که واضح است در نزدیک اعیاد و تاریخ‌های محبوب برای عروسی، قطعاً هزینه‌ها بالاتر می‌رود.

چه زمان‌هایی برای برگزاری مراسم عروسی محبوب‌تر و مناسب‌تر هستند؟

برگزار کردن مراسم عروسی در هر  فصل از سال قطعاً مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد و نمی‌توان در این مورد نظر قطعی داد و زوجین باید به ترجیحات خودشان نگاه کنند و ببینند کدام فصل را برای روز رویاییشان می‌پسندند.

گرفتن مراسم در فصل بهار این خوبی را دارد که همه جا زیبا و باطراوت است و می‌توان از زیبایی‌های مناظر باغ تالارها بیشترین استفاده را کرد اما آلرژی فصلی از مسائلیست که می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود.

برگزاری عروسی در بهار

برگزاری مراسم در تابستان این مزیت را دارد که دیگر کسی نگران درس و مدرسه و دانشگاه نیست و  احتمال حضور مهمان‌ها خیلی بالاتر می‌رود. بخش منفی این فصل هم که گرماست!

در فصل پاییز و زمستان هم به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن آب و هوا احتمال بروز مشکل و به دردسر افتادن وجود دارد.

عروسی زمستانی

لذا  ترجیح خود را در این مسئله مدنظر قرار دهید.

همینطور میدانیم برگزاری مراسم عقد و عروسی در اعیاد مذهبی طرفداران زیادی دارد!

تاریخ‌هایی مثل نیمه شعبان، تولد حضرت علی،… برای عقد و ازدواج بسیار محبوب هستند و اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه مندید در چنین روزهای مبارکی، مراسم خود را برگزار کنید، حتماً از خیلی قبل‌تر برای رزرو سالن عقد و تالار یا باغ تالار مدنظر خود اقدام کنید.

توصیه‌هایی در خصوص انتخاب تاریخ عروسی

-با مهمان‌های vip هماهنگی داشته باشید!

همه ما افرادی را در زندگیمان داریم که اصلاً نمی‌توانیم مراسم عروسیمان را بدون حضور آن‌ها تصور کنیم. قبل از انتخاب تاریخ برگزاری مراسم، حتماً با این افراد مشورت و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا را حضورشان خاطرجمع شوید.

مهمان های مهم عروسی

-حواستان به مسابقات ورزشی مهم و تجمع‌های خاص باشد!

اگر مهمان‌هایی دارید که از شهرهای دیگر می‌آیند، قطعاً در صورتیکه در تاریخ مقرر مراسم خاصی در شهرتان در حال برگزاری باشد، خیلی سخت‌تر می‌توانند شرایط را مهیا کنند.

-حواستان به عروسی‌های دیگر هم باشد!

اگر در نزدیک تاریخ عروسی شما یا در همان روز، عروسی دیگری هم برگزار شود، ممکن است مهمان‌هایتان دوبه شک شوند و در تنگنا قرار بگیرد.

-کارت دعوت‌ها را زودتر ارسال کنید.

حتماً سعی کنید از حدود 6 ماه قبل‌تر کارت‌های دعوت را برای مهمان‌ها بفرستید تا برنامه‌های خود را خالی کنند و حتماً بتوانند حضور داشته باشند. مخصوصاً اگر مهمان‌هایی از شهرها یا کشورهای دیگر دارید.

کارت دعوت

 


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار پذیرایی عمارت یاکند در جاجرود
20% تخفیف

باغ تالار یاکند

جاجرود شهرک صنعتی خرمدشت نبش ۲۴ متری سینا
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار کلاسیک
15% تخفیف

باغ تالار کلاسیک

انتهای اتوبان زین الدین شرق، خیابان بیمارستان لواسانی، خیابان رشیدی، پلاک ۲۶
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار آسو جاجرود
پکیج ویژه

باغ تالار آسو

جاجرود - جاده سد لتیان - پلاک ۱۲۱
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :