جشنواره رمضان

فاصله زمان خواستگاری، نامزدی عقد و عروسی

یکی  از موضوعاتی که می‌توان گفت به خصوص با گذشت زمان در ایران و بین تازه عروس و دامادها و خانواده‌های آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی می‌توان آن را از موضوعات مهم در بین عروس و دمادها و به کلی تمامی زوج‌های جوان دانست مسئله مدت زمان مناسب برای عقد و نامزدی در بین دختر و پسر چه قدر است؟

شاید در نگاه اول بسیاری از خانواده‌ها از این موضوع حساس  و مهم به راحتی عبور کنند اما باید گفت که رعایت کردن برخی نکات در برای مدت زمان مناسب عقد و نامزدی بین تازه عروس و داماد و دختر‌ها و پسرها می‌تواند یکی از پایه‌های محکم زندگی مشترک آن ها در آینده باشد.

مدت زمان خواستگاری تا نامزدی و عقد

نامزدی و عقد در ایران

معمولا زوج‌های جوانی که به واسطه تصمیمات خانوادگی مدت زمان نامزدی و عقد را بدون دلایل مناسب و واضح به عقب می‌اندازند در مجموع دچار مشکلات متعددی خواهند شد که می‌توان گفت همین موضوع مهم باعث سردی در رابطه بین دختر و پسر می‌شود.

در واقع با به عقد انداختن این زمان مناسب برای عقد و نامزدی دختر و پسر در طول این مدت تنهایی خاصی را در جدایی از هم احساس می‌کنند که همین تنهایی سرانجام می‌تواند تاثیرات عمیقی را بر روی رابطه و احساسات آن ها به یکدیگر شود.

همچنین اگر دختر و پسر بعد از مدتی از مراسم خواستگاری نامزد شده باشند خانواده‌ای ایشان باید در نظر داشته باشند که پس از مدت اندکی از گذشت نامزدی بین دختر و پسر هر چه زودتر در یک زمان مناسب برای برگزاری مراسم عقد اقدام کنند.

در ادامه مقاله به این موضوع که چه مدت زمانی برای عقد و نامزدی در بین دخترها و پسرها مناسب است می‌پردازیم و همچنین به مشکلاتی که عقب انداختن زمان مناسب برای عقد و نامزدی دختر و پسر را در مجموع به خود دچار می‌کنند بررسی خواهیم کرد.

ایجاد دلسردی در مدت زمان خواستگاری تا عقد و نامزدی

طول مدت مناسب برای نمازدی و مراسم عقد

یکی از موضوعاتی که بسیاری از خانواده‌ها متاسفانه دقت کافی به آن نمی‌کنند و نزد آن ها از اهمیت بالایی برخوردار نیست شور و اشتیاقی است که دختر  و پسر پس از مراسم خواستگاری در خود برای تشکیل یک زندگی مستقل و مشترک حس می‌کنند و اگر مدت زمان خواستگاری تا نامزدی و عقد کاهش یابد و یا به عبارتی مناسب و کوتاه باشد این شور و اشتیاق به آن ها کمک می‌کند که خیلی بهتر و سریع اسباب ایجاد یک زندگی مشترک را برای خود بوجود بیاورند.

اما متاسفانه همانطور که گفته شد تعداد زیادی از خانواده‌ها به این موضوع توجهی نکرده و در مجموع باعث می‌شوند تا دختر و  پسر با طولانی مدت شدن زمان خواستگاری تا عقد از آن شور و اشتیاقی که برای تشکیل یک زندگی مستقل و مشترک در خود داشتند فاصله گرفته و کم کم حتی تا حد زیادی دلسرد بشوند و این موضوع می‌تواند در طولانی مدت رابطه دختر و پسر را به طور جدی تهدید کند.

مشکلات دختر و پسر تا زمان عقد

حلقه ازدواج و نامزدی

همانطور که می‌دانید متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها به دختر و پسر قبل از زمان نامزدی و عقد اجازه ملاقات یکدیگر و در مجموع ارتباط با هم را نمی‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود دختر و پسر در زمان زیادی جدا از هم باشند و همچنین همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد احساس تنهایی زیادی را در دوری از هم حس کنند.

در نهایت همین موضوع سبب می‌شود که دختر و پسر به علت دوری زیاد از هم از رابطه خود تا حد زیادی دلسرد شوند و همینطور مواقع اندکی هم که با هم در ارتباط هستند به کلی دچار یک سری مسائل بی پایه و اساس و مشکلات سردرگم کننده بشوند و که این موضوع به هیچ عنوان برای آن ها مناسب نخواهد بود.

فشار اطرافیان تا زمان عقد و نامزدی

مدت زمان نازمدی و عقد در بین دختران و پسران

یکی دیگر از موضوعاتی که باز هم در خانواده‌های ایرانی متاسفانه به طور زیاد یافت می‌شود پرس و جوهایی است و فشارهای نامربوط و بیهوده‌ای که باعث می‌شود دختر و پسر اگر زمان نسبتا طولانی را تا نامزدی و عقد فاصله داشته باشند، دچار آشفتگی‌های زیاد و عمیق فکری بشوند.

همین موضوع باعث می‌شود تا این فشارها سرانجام در رابطه میان آن دو تاثیرات سوی خود را به خوبی بگذارد در نتیجه رابطه بین دختر و پسر ممکن است که از تمرکز کافی برای ایجاد آرامش برای یکدیگر برخوردار نباشد.

رابطه جنسی در طول مدت زمان مناسب تا عقد

حلقه لزدواج و نامزدی و عقد

یکی دیگر از موضوعات مهم دیگری که به خصوص در بین خانواده‌های ایرانی به چشم بدی به آن نگاه می‌کنند و به نوعی می‌توان گفت به همین دلیل هیچ توجهی به این موضوع در بین دختر و پسر نمی‌کنند نیاز به رابطه جنسی بین دختر و پسر است.

این نیاز در انسان به طور کلی یکی از نیازهای فطری و اولیه آن برای ادامه بقا به حساب می‌آید و بی‌توجهی بی پایه و اساس به آن ممکن است که در طولانی مدت انسان را دچار مشکلات روحی و جسمی زیادی کند.

با توجه  به این نکته باید در نظر داشت که خانواده‌ها باید در بین پسر و دختر این نیاز و کشش جنسی را کاملا و به خوبی مورد نظر قرار دهند و همچنین سعی کنند که زمان مناسب برای عقد و نامزدی از زمان خواستگاری را در حقیقت طول مدت آن را تا حد ممکن کاهش داده و کمتر کنند.

مراجعه به یک مشاور متخصص برای تعیین زمان عقد و نامزدی

موضوع دیگری که خانواده‌ها و به کلی تمامی دختر ها و پسر‌ها باید به خوبی درباره آن فکر کنند و به انجام آن اقدام کنند مراجعه به یک روانشناس و یا مشاوره خانوادگی است. در حقیقت این موضوع سبب می‌شود که هم دختر و پسر شناخت‌های عمیق‌تری را نسبت به یکدیگر حس کنند و همچنین در همین راستا سعی می‌کنند با کمک خانواده‌ها بهترین زمان مناسب برای عقد و نامزدی را پیدا کرده و در همان زمان به برگزاری مراسم عقد و نامزدی مشغول شوند.

متاسفانه در فرهنگ مردم ایران هنوز مراجعه به یک مشاور متخصص در زمینه‌های ازدواج و تشکیل خانواده به خوبی جا نیفتاده است و می‌توان نتایج بسیار منفی که این موضوع خانواده‌ها را تا حد زیادی به خود درگیر کرده است در سطح جامعه به خوبی مشاهده کرد. مراجعه به یک متخصص در این زمینه‌ها نه تنها تجربه دو طرف را در حین رابطه و تشکیل زندگی مشترک بیشتر می‌کند بلکه باعث ایجاد شناخت دقیق‌تر و عمیق‌تری از آن ها در بین یکدیگر می‌شود که همین موضوع می‌تواند کمک بسیار بزرگی به خانواده‌ها و دختران و پسران برای ایجاد یک زندگی مستقل و مشترک بکند.

همچنین باید در نظر داشت برای انتخاب یک مشاور ایده‌آل و متخصص در زمینه‌های تشکیل زندگی مشترک  و عقد و عروسی و خانواده باید توجه کرد که معیارهای زیادی وجود دارد تا دختر و پسر و خانواده‌ها بتوانند مورد و گزینه مناسبی را به عنوان یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه‌ها برگزیده و همچنین انتخاب کنند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار عمارت هیلان

سلام. من هرچی شماره های تالار رو میگیرم کسی پاسخگو نیست. ممکنه راهنمایی بفرمایید /.

بدون نام
جدیدترین لیست دفتر ازدواج و طلاق تهران سال ۱۴۰۲

سلام میخواستم صیغه محرمیت برام خونده شه

علی احمدی
تالار پذیرایی هتل پرشیا

یکی از بهترین تالار های تهران با خدمات عالی

محمود
چک لیست هزینه‌های عروسی ۱۴۰۲/ به تفکیک خانواده ها

واقعا‌ هزینه‌‌ ازدواج‌ بالاست‌ و روز‌بهروز‌ بالاتر‌ میرود‌ آنوقت‌ حکومت‌‌ هیچ‌ کاری‌ نمی‌کنه‌‌‌ فقط‌ مگه‌ ازداج‌ کنین‌‌ اگه‌ ازدواج‌ کنن‌ و ب مشکلی‌ برخورن‌ حکومت‌ چکار میکنه

جعفری
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام پذیرایی صفر غذا باقالی پلو با گوشت خوب بود .فقط خیلی چرب بود کباب که لاستیکی بود .جوجه هم سفت بود ۱۴۰۲.۱۲.۴

حمید
تالار پذیرایی مینورام

سلام یکی از بهترین تالارهایی که دیدم همین تالار مینمورام بود. هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت از شرایط خیلی خوبی برخوردار بود.

عبدالله
مدارک و مراحل ثبت عقد محضری در دفاتر ازدواج

ایا حضور پدر داماد در سالن هنگام ثبت عقد محضری در دفتر الزامی است

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

نظرات کاربران