فاصله زمان خواستگاری، نامزدی عقد و عروسی

یکی  از موضوعاتی که می‌توان گفت به خصوص با گذشت زمان در ایران و بین تازه عروس و دامادها و خانواده‌های آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی می‌توان آن را از موضوعات مهم در بین عروس و دمادها و به کلی تمامی زوج‌های جوان دانست مسئله مدت زمان مناسب برای عقد و نامزدی در بین دختر و پسر چه قدر است؟

شاید در نگاه اول بسیاری از خانواده‌ها از این موضوع حساس  و مهم به راحتی عبور کنند اما باید گفت که رعایت کردن برخی نکات در برای مدت زمان مناسب عقد و نامزدی بین تازه عروس و داماد و دختر‌ها و پسرها می‌تواند یکی از پایه‌های محکم زندگی مشترک آن ها در آینده باشد.

مدت زمان خواستگاری تا نامزدی و عقد

نامزدی و عقد در ایران

معمولا زوج‌های جوانی که به واسطه تصمیمات خانوادگی مدت زمان نامزدی و عقد را بدون دلایل مناسب و واضح به عقب می‌اندازند در مجموع دچار مشکلات متعددی خواهند شد که می‌توان گفت همین موضوع مهم باعث سردی در رابطه بین دختر و پسر می‌شود.

در واقع با به عقد انداختن این زمان مناسب برای عقد و نامزدی دختر و پسر در طول این مدت تنهایی خاصی را در جدایی از هم احساس می‌کنند که همین تنهایی سرانجام می‌تواند تاثیرات عمیقی را بر روی رابطه و احساسات آن ها به یکدیگر شود.

همچنین اگر دختر و پسر بعد از مدتی از مراسم خواستگاری نامزد شده باشند خانواده‌ای ایشان باید در نظر داشته باشند که پس از مدت اندکی از گذشت نامزدی بین دختر و پسر هر چه زودتر در یک زمان مناسب برای برگزاری مراسم عقد اقدام کنند.

در ادامه مقاله به این موضوع که چه مدت زمانی برای عقد و نامزدی در بین دخترها و پسرها مناسب است می‌پردازیم و همچنین به مشکلاتی که عقب انداختن زمان مناسب برای عقد و نامزدی دختر و پسر را در مجموع به خود دچار می‌کنند بررسی خواهیم کرد.

ایجاد دلسردی در مدت زمان خواستگاری تا عقد و نامزدی

طول مدت مناسب برای نمازدی و مراسم عقد

یکی از موضوعاتی که بسیاری از خانواده‌ها متاسفانه دقت کافی به آن نمی‌کنند و نزد آن ها از اهمیت بالایی برخوردار نیست شور و اشتیاقی است که دختر  و پسر پس از مراسم خواستگاری در خود برای تشکیل یک زندگی مستقل و مشترک حس می‌کنند و اگر مدت زمان خواستگاری تا نامزدی و عقد کاهش یابد و یا به عبارتی مناسب و کوتاه باشد این شور و اشتیاق به آن ها کمک می‌کند که خیلی بهتر و سریع اسباب ایجاد یک زندگی مشترک را برای خود بوجود بیاورند.

اما متاسفانه همانطور که گفته شد تعداد زیادی از خانواده‌ها به این موضوع توجهی نکرده و در مجموع باعث می‌شوند تا دختر و  پسر با طولانی مدت شدن زمان خواستگاری تا عقد از آن شور و اشتیاقی که برای تشکیل یک زندگی مستقل و مشترک در خود داشتند فاصله گرفته و کم کم حتی تا حد زیادی دلسرد بشوند و این موضوع می‌تواند در طولانی مدت رابطه دختر و پسر را به طور جدی تهدید کند.

مشکلات دختر و پسر تا زمان عقد

حلقه ازدواج و نامزدی

همانطور که می‌دانید متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها به دختر و پسر قبل از زمان نامزدی و عقد اجازه ملاقات یکدیگر و در مجموع ارتباط با هم را نمی‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود دختر و پسر در زمان زیادی جدا از هم باشند و همچنین همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد احساس تنهایی زیادی را در دوری از هم حس کنند.

در نهایت همین موضوع سبب می‌شود که دختر و پسر به علت دوری زیاد از هم از رابطه خود تا حد زیادی دلسرد شوند و همینطور مواقع اندکی هم که با هم در ارتباط هستند به کلی دچار یک سری مسائل بی پایه و اساس و مشکلات سردرگم کننده بشوند و که این موضوع به هیچ عنوان برای آن ها مناسب نخواهد بود.

فشار اطرافیان تا زمان عقد و نامزدی

مدت زمان نازمدی و عقد در بین دختران و پسران

یکی دیگر از موضوعاتی که باز هم در خانواده‌های ایرانی متاسفانه به طور زیاد یافت می‌شود پرس و جوهایی است و فشارهای نامربوط و بیهوده‌ای که باعث می‌شود دختر و پسر اگر زمان نسبتا طولانی را تا نامزدی و عقد فاصله داشته باشند، دچار آشفتگی‌های زیاد و عمیق فکری بشوند.

همین موضوع باعث می‌شود تا این فشارها سرانجام در رابطه میان آن دو تاثیرات سوی خود را به خوبی بگذارد در نتیجه رابطه بین دختر و پسر ممکن است که از تمرکز کافی برای ایجاد آرامش برای یکدیگر برخوردار نباشد.

رابطه جنسی در طول مدت زمان مناسب تا عقد

حلقه لزدواج و نامزدی و عقد

یکی دیگر از موضوعات مهم دیگری که به خصوص در بین خانواده‌های ایرانی به چشم بدی به آن نگاه می‌کنند و به نوعی می‌توان گفت به همین دلیل هیچ توجهی به این موضوع در بین دختر و پسر نمی‌کنند نیاز به رابطه جنسی بین دختر و پسر است.

این نیاز در انسان به طور کلی یکی از نیازهای فطری و اولیه آن برای ادامه بقا به حساب می‌آید و بی‌توجهی بی پایه و اساس به آن ممکن است که در طولانی مدت انسان را دچار مشکلات روحی و جسمی زیادی کند.

با توجه  به این نکته باید در نظر داشت که خانواده‌ها باید در بین پسر و دختر این نیاز و کشش جنسی را کاملا و به خوبی مورد نظر قرار دهند و همچنین سعی کنند که زمان مناسب برای عقد و نامزدی از زمان خواستگاری را در حقیقت طول مدت آن را تا حد ممکن کاهش داده و کمتر کنند.

مراجعه به یک مشاور متخصص برای تعیین زمان عقد و نامزدی

موضوع دیگری که خانواده‌ها و به کلی تمامی دختر ها و پسر‌ها باید به خوبی درباره آن فکر کنند و به انجام آن اقدام کنند مراجعه به یک روانشناس و یا مشاوره خانوادگی است. در حقیقت این موضوع سبب می‌شود که هم دختر و پسر شناخت‌های عمیق‌تری را نسبت به یکدیگر حس کنند و همچنین در همین راستا سعی می‌کنند با کمک خانواده‌ها بهترین زمان مناسب برای عقد و نامزدی را پیدا کرده و در همان زمان به برگزاری مراسم عقد و نامزدی مشغول شوند.

متاسفانه در فرهنگ مردم ایران هنوز مراجعه به یک مشاور متخصص در زمینه‌های ازدواج و تشکیل خانواده به خوبی جا نیفتاده است و می‌توان نتایج بسیار منفی که این موضوع خانواده‌ها را تا حد زیادی به خود درگیر کرده است در سطح جامعه به خوبی مشاهده کرد. مراجعه به یک متخصص در این زمینه‌ها نه تنها تجربه دو طرف را در حین رابطه و تشکیل زندگی مشترک بیشتر می‌کند بلکه باعث ایجاد شناخت دقیق‌تر و عمیق‌تری از آن ها در بین یکدیگر می‌شود که همین موضوع می‌تواند کمک بسیار بزرگی به خانواده‌ها و دختران و پسران برای ایجاد یک زندگی مستقل و مشترک بکند.

همچنین باید در نظر داشت برای انتخاب یک مشاور ایده‌آل و متخصص در زمینه‌های تشکیل زندگی مشترک  و عقد و عروسی و خانواده باید توجه کرد که معیارهای زیادی وجود دارد تا دختر و پسر و خانواده‌ها بتوانند مورد و گزینه مناسبی را به عنوان یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه‌ها برگزیده و همچنین انتخاب کنند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

منو عروسی دیس پرس سلف رویس
انجام برنامه ریزی برای اجرای رقص عروسی خود
وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار تاج

هفته پیش عروسی در عمارت تاج داشتیم واقعا تالار زیبایی هست رفتار پرسنل خوب بود وپذیرایی عالی اماااااا کارکنان آتلیه برای عکس از مدعوین فوق العاده مزاحمت ایجاد کرده بودند اول دعوت میکردن برای عکس بعد از ۳۰۰ تا عکس دائما مزاحم میشدند بیا عکسو انتخاب کن بعد اول قیمت پایین میگفتند بعد یه عکس به یه میلیونم با تبصره های مختلف میرسید بازم اینا مهم نبود دیگه کارشون به آزار رسیده بود دائما مردمو از سالن میکشیدند بیرون برای عکس اصلا درکی از موضوع نداشتند که فامیل نزدیک باید در صحنه حضور داشته باشن یا تبلیغات این چنینی جواب نمیده آخرم تهدید میکردند اگر عکس نمیخواهین باید تعهد بدید من مقاومت کردم اما خبر داشتم که اینقدر مزاحم اقوام شده بودند همه کلافه شده بودن وداشت تبدیل به تنش میشد بعضی ها را هم ۸ یا ۹ میلیون پیاده کرده بودن

موسی صادق تبار
باغ تالار پرنیا

فضای تالار بسیار دل نشین پذیرایی عالی غذا با کیفیت عالی با پرسنل مجرب با لباس فرم

بدون نام
باغ تالار vip شرق

بسیار پذیرایی بد ما که راضی نبودیم اصلااا اخلاق صفر

بدون نام
در دفتر بله برون چه چیز هایی نوشته می شود/ متن زیبا و توضیحات کامل

خیلی از مشکلات زوجین و بهم ریخته شدن زندگی ها سخت گیری های خانواده ها قبل از ازدواجه. مگه معامله است که همه چیز رو تو دفتر بله برون ثبت میکنید ؟ زن و شوهر باید توافق و تفاهم داشته باشن و برن سر خونه زندگیشون و یک زندگی رو بسازن مراسم بله برون به خودی خود بسیار زیباست. شما با گذاشتن قوانین سختگیرانه مشکل دارشن نکنید برای زوجین. بررسی کنید کشورهای دیگه که چنین رسومی ندارن راحت تر زندگی میکنن یا ما ؟ مدام گرو کشی و مال من و مال تو دارن ...

شاهقلی
باغ تالار قصر ملک

سلام برای مهر ماه منوی شماره یک با ششصد تا مهمون میفرمایید چقدر میشه

زهرا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

وای چقدر این آهنگ ها زیبا هستند ۲ تاش فقط قشنگ بود ولی من بازم داخل سالن با آبجی بزرگم که عروس بود درخشیدیم با هم دیگه

تو آهنگ
آهنگ مناسب برای رقص تکی عروس

آهنگ های جالبی بود

بدون نام
باغ تالار عمارت سام

بهترین عمارت بهترین مدیریت کیفیت کار عالی واقعا از انتخابمون راضی بودیم ممنون از آقای مولایی عزیز بابت بهترین شب که برای ما رقم زدن

بهنام توکلی فر
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام