آزمایشات قبل از ازدواج | 5 آزمایش اجباری، 2 آزمایش اختیاری

آزمایشات قبل از ازدواج امری ضروری و اجباری است که می‌بایست قبل ثبت رسمی ازدواج انجام شود. ازدواج در زندگی هر شخص در همه جای دنیا کاری مهم و دارای اهمیت زیادی است به دلیل اینکه این امر با سرنوشت و آینده هر فرد مشخص می‌گردد پس نیاز به تحقیقات و مدت آشنایی زیاد و همچنین آزمایشات قبل ازدواج اجباری است، البته به تازگی مرحله مشاوره و روانشناسی هم به طور جد بین خانواده دارای اهمیت می‌باشد هرچند کاری اجباری نیست.

آزمایشات قبل از ازدواج
بررسی آزمایشات اختیاری و اجابری (ضروری) پیش از ازدواج/ لیست آزمایش های ضروری قبل ازدواج

لیست آزمایشات اجباری پیش از ازدواج

آزمایش ها و واکسن هایی که در ادامه ذکر می شود قبل از ازدوج حتما باید انجام داد و بدون آن امکان عقد رسمی و محضری نیست.

 1. آزمایش تالاسمی
 2. آزمایش عدم اعتیاد
 3. آزمایش VDRL
 4. واکسن کزاز
 5. مشاور تنظیم خانواده

آزمایش های اختیاری قبل از ادواج

لیست آزمایشاتی که ممکن است بنا به دلایل خاص قبل از ازدواج مجبور شوید انجام دهید.

 1. آزمایش ایدز
 2. ازمایش ژنتیک غربالگری

در این مقاله می خواهیم شمارا با آزمایشات قبل ازدواج و نحوه کار آن ها آشنا کنیم و همچنین معرفی چند آزمایشگاه را برای شما انجام دهیم.

آزمایشات اکثرا به دو صورت آزمایش خون و نمونه ادرار انجام می شود.

زوجین بعد از آشنایی اولین کاری که می بایست انجام دهند آزمایش های لازم پیش از ازدواج است که در این آزمایش ها بسیاری از موارد مورد نیاز مشخص میشه و در صورتی که زوجین آزمایشات آنها به یکدیگر نخورد امکان ازدواج برایشان محدود و مشکل ساز می شود. از این جهت انجام آزمایشات پیش از ازدوج امری مهم و ضروری به شمار می رود.

نکته : معرفی سایت تالارکده. این سایت با معرفی تالارهای پذیرایی باغ تالارها و دیگر خدمات دهندگان عروسی می تواند به شما در انتخاب تالار و سایر موارد کمک کند. www.talarkadeh.com

گرفتن برگه ازدواج و معرفی نامه از سوی دفاتر ازدواج

قبل از هر چیز به همراه شناسنامه‌های خود به یکی از دفاتر ازدواج مراجعه نمایید و اقدام به دریافت برگه آزمایش از سوی آنها نمایید. این آزمایشات حتماً قبل از انجام عقد محضری می‌بایست انجام شود و هنگام عقد برگه آزمایش باید ضمیمه کار شما باشد. سردفتر معرفی نامه‌ای را جهت ارائه به آزمایشگاه‌های مربوطه به همراه عکس عروس و داماد که ضمیمه می‌کند مهر کرده و اکنون شما می تونید به یکی از آزمایشگاه‌هایی تخصصی که ویژه گرفتن آزمایشات ازدواج هستند مراجعه نمایید. این آزمایشگاه‌ها شامل دو قسمت آزمایش نمونه ادرار و آزمایش خون می‌شود که در ادامه با جزئیات آن آشنا میشیم.

برگه آزمایش ارائه شده از سوی دفتر ازدواج تنها یک ماه فرصت دارد و در صورتی که زمان که در این مدت به ازمایشگاه های تخصصی مراجعه ننماید این برگه آزمایش باطل شده و می‌بایست مجدد به دفتر ازدواج مراجعه کرده و برگه آزمایشی جدید با تاریخ جدید پر شود که بتوانید این آزمایشات را انجام دهید.

آزمایشات شامل جه مواردی می شود ؟

آزمایشات قبل ازدواج برای رفع نگرانی و سلامتی زوجین و همچنین تست بیماری‌های ژنتیکی و زناشویی است. از لحاظ بیماری‌های ژنتیکی مانند تالاسمی، هموفیلی، و همینطور سلامت از لحاظ بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز، سیفلیس برای آقایان، زدن واکسن کزاز برای بانوان و سایر بیماری‌های عفونتی واگیردار لازم است، وگرنه زندگی زناشویی با مشکلاتی دنبال می‌شود.

آزمایش قبل از ازدواج برای خانم ها

آزمایش قبل از ازدواج برای خانم‌ها و آقایان می‌تواند امری بسیار حساس و مهم باشد. زیرا همانطور که گفته شد انجام این آزمایشات می‌تواند سلامت زندگی زوجین را در آینده به خوبی و تا حد زیادی تضمین کند؛ اما در غیر این صورت یعنی زمانی که توجهی به آزمایش قبل از ازدواج برای خانم‌ها و آقایان نشود نمی‌توان گفت که تا چه حدی زن و شوهر در آینده زندگی مشترک از برخی مشکلات ایمن و سلامت خواهند بود.

همچنین علاوه بر این موضوع آزمایش قبل از ازدواج برای خانم‌ها و آقایان باعث می‌شود که در نهایت زن و شوهر بتوانند از آینده زندگی مشترک خود آگاهی بیابند و همین موضوع سب می‌شود تا بدانند که آیا بر فرض مثال چه مشکلاتی در صورت ازدواج آن‌ها در آینده رخ خواهد داد و راه‌های پیشگیری و درمان آن‌ها چیست. از این رو تازه عروس و دامادها و زوج‌های جوان باید در نظر داشته باشند که آزمایش قبل از ازدواج برای خانم‌ها و آقایان می‌تواند یکی از مهم‌ترین موضوعات قبل از برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی باشد.

آنالیز کامل خون و شمارش کامل خون و خطرات احتمال بارداری و همچنین بررسی بیماری زنان و آزمایشات خونی و آزمایش اعتیاد و هپاتیت و ژنتیکی بررسی می‌شوند. در زمان اطلاعات و فرم‌هایی در خصوص پیشینه خانوادگی، بیماری‌های ارثی و اعتیاد در خانواده و سن به شما داده می‌شود که حتماً باید آن‌ها را پر کنید تا دکتران آزمایشگاه بتوانند به شما بهتر ودقیق تر مشورت بدهند.

اگر هر یک از زوجین قرص خاصی یا دارویی را به صورت مداوم یا دو روز قبل از آزمایش مصرف می‌کند باید حتماً به دکتر اطلاع دهد چون در اکثر مواقع در نتیجه آزمایش تأثیر گذار خواهد بود.

ناشتا بودن در آزمایش ازدواج ؟ آیا لازم است برای گرفتن آزمایش پیش از ازدواج حتما ناشتا باشید ؟ خیر. برای این آزمایش نیازی نیست که ناشتا باشید .

آزمایش تالاسمی قبل از ازدوج ضروری و اجباری است

اولین نکته در این بخش این است که گروه خونی زوجین هیچ ربطی به ازدواجشان ندارد.

آزمایش خون به منظور بررسی تالاسمی در زوجین انجام می شود. نتیجه ی این آزمایش خیلی زود و در همان روز آماده می شود.

تالاسمی یک بیماری خونی است که به دلیل کمبود آهن به وجود می‌آید که اغلب اول از آقایان گرفته می‌شود و در صورتی که زوج مبتلا به یکی از انواع تالاسمی باشد از زوجه و عروس خانم نیز آزمایش تالاسمی گرفته می‌شود. در واقع تالاسمی یک نوع بیماری کم‌خونی ارثی و ژنتیکی می‌باشد که به دلیل اشکال در ساخت زنجیره‌های پروتئینی هموگلوبین به وجود می‌آید.

این بیماری ارثی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و به دو نوع آلفا تالاسمی و بتا تالاسمی تقسیم می‌شود. تالاسمی بتا خود به دو گروه تالاسمی مینور یا خفیف یا تالاسمی ماژور یا شدید تقسیم می‌شود. طبق آمارها از هر 20 نفر یک نفر تالاسمی مینور دارد و در صورتی که زوج و زوجه هر دو مبتلا به تالاسمی مینور باشند مشکلاتی در بچه دار شدن آنها به وجود می‌آید و ممکن است فرزند متولد شده از آنها مبتلا به تالاسمی ماژور یا شدید باشد.

آزمایش تالاسمی ازدواج

لیست آزمایش های قبل ازدواج

این نکته که آیا ازدواج یک فرد سالم با فردی که تالاسمی مینور دارد مشکل ساز است یا نه ممکن است برای بسیاری از خانواده ها و دختر پسر ها بوجود آید اما باید بدانید که در صورتی که یکی از زوجین دارای تالاسمی مینور باشد مشکلی بوجود نمی آید و تنها این احتمال وجود دارد که فرزند متولد شده از انها نیز دارای تالاسمی مینور باشد.

ازدواج با فرد مبتلا به تالاسمی

در صورتی ازدواج زوج و زوجه ای که هر دو دارای تالاسمی مینور (خفیف) یا به اصطلاح مغلوب دارند این احتمال وجود دارد که فرزند آنها به تالاسمی ماژور یا شدید متبلا شود که این احتمال در حدود 25 در صد است. فردی که دارای تالاسمی ماژور است با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد ضمن آنکه طول عمر آن فرد کم خواهد بود. پس با توجه به اینکه افراد زیادی هستند که تالاسمی مینور دارند انجام غربالگری قبل از ازدواج بسیار مهم و ضروری می باشد. اما در صورتیکه فردی دچار کم خونی و فقر آهن باشد، نتیجه آزمایش تالاسمی او با خطا همراه خواهد بود به همین دلیل قبل از انجام چنین آزمایشی باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که فردی به کم خونی یا فقر آهن مبتلا باشد باید تحت درمان قرار بگیرد و بعد از درمان  خود اقدام به انجام آزمایشات تالاسمی کند.

چیزی حدود 25 درصد احتمال اینکه فرزندشان به تالاسمی ماژور یا غالب مبتلا شود وجود دارد. ولی در صورتی که یک فرد مبتلا به تالاسمی مینور با فردی که تالاسمی  ندارد ازدواج کند چنین مشکلی به وجود نمیاد و تنها ممکن است فرزند هم مینور شود. اما اگر فردی به تالاسمی ماژور مبتلا شود با مشکلات بسیار زیادی مواجه می شود ضمن اینکه طول عمر فرد کاهش پیدا می کند و از آنجایی که تعداد نسبتا زیادی از افراد به تالاسمی مینور مبتلا هستند. لیست آزمایش های قبل ازدواج

آزمایشات قبل از ازدواج
بررسی ضرورت انجام آزمایشات قبل از ازدواج

آزمایش VDRL و آشنایی با آن

آزمایش VDRL به دلیل بررسی سیفلیکس است که یک نوع بیماری مزمن است که بر اثر تماس جنسی منتقل می شود . آزمایش VDRL برای مردانی که هنگام مراجعه و تست های پیش از ازدواج به آزمایشاه ها مراجعه می کنند جهت غربالگری سفلیکس انجام می شود. این بیماری که عمال ان یک باکتری به اسم تریونما پالیدوم است از طریق خراج های سطحی در پوست یا غشای مخاطی اندام تناسلی و همچنین از طریق برخورد دهان با اندام تناسلی ممکن است وارد بدن شود. این تست در آزمایشان آقایان انجام می شود.

واکسن کزاز

واکسن کزاز یک عامل پیشگری برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری کزاز است که ممکن است افراد در طول زندگی خود قبل ازدواج و یا در مدرسه واکسن کزاز را زده باشند . اگر واکسن کزاز را نزده باشید در صورت ابتلا به هر زحم ترس مبتلا شدن به بیماری کزاز را باید داشته باشید. آزمایشگاه واکسن کزاز را معمولا برای بانوان اجباری کرده ولی توصیه می شود که آقایان هم این واکسن را تزریق کرده و عموما توصیه پزشکان این است که هر فرد هر  10 سال یکبار این کار را برای پیشگیری از بیماری انجام دهد. زدن واکسن کزاز پیش از ازدواج امری ضروری است.

آزمایش های ژنتیکی

در چند وقت اخیر آزمایش های ژنتیکی قبل از ازدوج بر سر زبان ها افتاده است اما چه کسانی می بایست آزمایش ژنتیک بدهند ؟ آیا انجام آزمایش ژنتقیل قبل از ازدواج ضروری است ؟

انجام آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج امری کاملا اختیاری است . اما چه افرادی لازم است که آزمایش ژنتیک را انجام دهند ؟ آزمایش ژنتیک معمولا بر اساس نژاد و سابقه بیماری های خانوادگی و یا ازدواج زوجینی که باهم فامیل هستند انجام می شود. اگر زوجین باهم ارتباط فامیلی داشته باشند  بررسی ژنتیکی و مشورت با فرد متخصص الزامی است .

هرچقدر ازتباط فامیلی زوجین نزدیکتر باشند احتمال اینکه فرزند آن ها دچار مشکل شود بیشتر می شود و همچنین انجام این آزمایش الزامی خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است آزمایش ژنتیک لازم باشد برای خانم هایی است که قصد ازدواج در سنین زیر 18 سال و یا بالای 33 سال را دارند . این افراد بهتر است قبل ازدواج و بارداری به مشاوره ژنتیک بروند و در صورت لزوم ازمایشات ژنتیک انجام دهند. اگر در یکی از بستگان نزدیک زوجین نیز مشکلات ژنتیکی بوده باشد نیز ممکن است آزمایش ژنتیک لازم باشد.

امروزه اکثر کودکان سالم به دنیا می آیند چون آزمایشات ژنتیکی الزامی می شود و همچنین دکتران و متخصصان با تجربه بیشتر شده است.

در مرحله بعد از آزمایشات و نمونه گیری های لازم زوجین در ساعاتی که از سوی آزمایشگاه گفته می شود به کلاس مشاوره و آموزش تنظیم خانواده فرستاده می شوند.

آزمایبشات اجباری قبل ازدواج
آزمایبشات اجباری قبل ازدواج

عکس جواب آزمایش ازدواج

آزمایش اعتیاد*

از اعتیاد همواره به عنوان یک مسئله خانمان سوز اسم آورده شده است. بیشتر افرادی که مبتلا به اعتیاد هستند در زندگی دچار مشکلات زیادی می‌شوند و احتمال متلاشی شدن زندگی و طلاق و جدایی در بین آنها بسیار زیاد است. پس می‌توان گفت که این موارد دلیلی مناسبی برای اجباری شدن تست و آزمایش اعتیاد قبل از ازدواج باشد. متأسفانه افراد معتاد تلاش‌های بسیار زیادی را انجام می‌دهند تا جواب آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج را بتوانند منفی کنند ولی امروزه به لطف پیشرفت دستگاه‌های آزمایش تقریباً به صفر رسیده است ولی با این حال باید در نظر داشته باشید که منفی شدن آزمایش اعتیاد دلیلی بر عدم اعتیاد فرد نمی‌باشد.

ممکن است فرد معتاد برای مدتی قبل از آزمایش اقدام به ترک نماید تا جواب آزمایش را بتواند منفی کند که در این صورت دستگاه‌ها و آزمایشات اعتیاد کمکی به مشخص شدن اعتیاد فرد نمی‌کند. پس به اهمیت شناخت افراد قبل از ازدواج پی می‌برید که مهم‌ترین تست و آزمایش شناخت فرد مقابل است که با تحقیق و پرس و جوهای قبل از ازدواج تا حدودی می‌توان به آن پی برد. در گذشته نصب آینه با حضور فردی ناظر عمل گرفتن ادرار انجام می‌شد اما امروزه با نصب دوربین‌های مدار بسته احتمال تقلب را به صفر رسیده است.

کارهایی هم قبل از انجام آزمایش اعتیاد به عنوان تقلب انجام می شود که برای از بین بردن هر یک از آن ها شیوه جدیدی وجود دارد.یکی از این راه ها رقیق سازی و حجیم کردن ادرار است ، و این درحالی است که حجم ادرار در قالب استاندارد موجود آزمایشگاهی قرار نگیرد تست های اختصاصی تری بر روی ادرار  افراد برای رد تقلب انجام می شود.اگر ادرار فرد بنا بر هر دلیل مشکوک به دستکاری و تقلب باشد بر روی آن تست دیگری انجام می شود این تست خطاهای آزمایش قبلی را تا حدود 99 درصد نشان می دهد و متقلبین را رسوا می کند.به تازگی روش های دیگری هم ابداع شده اند که امکان هر گونه تقلب در این ازمایش  را غیر ممکن کرده است ، چنانچه مسئولان آزمایشگاه لازم بدانند علاوه بر انجام آزمایش ادرار ممکن است آزمایش خون هم برای متقلبین انجام بدهند .»

برخی نکات که قبل از آزمایش اعتیاد باید در نظر داشته باشید.

 • از مصرف برخی از داروها مثل دارو های کدئین دار و مسکن های مخدر از یک هفته پیش از آزمایش خودداری کنید.
 • مصرف داروی ویتامین ب کمپلکس هم در چند روز قبل از انجام آزمایش می تواند نتیجه را تغییر دهد.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما پیش از آزمایش با پزشک مشورت کنید تا در صورت امکان از چند روز قبل از انجام آزمایش اعتیاد مصرف آن را متوقف کنید.

آموزش و مشاوره تنظیم خانواده

مرحله بسیار مهمی از زندگی است؛ نه تنها برای زن و شوهر، بلکه برای نسل‌های بعد هم سرنوشت‌ساز است. افزایش آگاهی‌های بهداشتی نقش مهم و مؤثری در تأمین سعادت و سلامت افراد خانواده‌ها و جامعه دارد.واحدهای بهداشت خانواده در تمام مراکز بهداشتی و درمانی کشور وظیفه دارند درباره مسائل بهداشتی ازدواج، بارداری، زایمان، نگهداری و تأمین سلامت کودکان بهترین راه حل‌ها را در اختیار مراجعان خود قرار دهند یا آن‌ها را به افراد با صلاحیت معرفی کنند. آموزش تنظیم خانواده که در ادامه آزمایشات ازدواجی انجام می‌شود، در راستای اهداف مطرح‌شده است.

اگرچه زمان کافی در اختیار پرسنل این بخش وجود ندارد و نیز حجم مطالب اجازه توضیحات بیشتر را نمی‌دهد، ولی آشنایی زوجین با این واحد می‌تواند گره‌گشای مشکلات آنان در آینده باشد.در مشاوره قبل از ازدواج توصیه‌های لازم راجع‌به پیشگیری از بیماری‌های ارثی، بارداری، سن مناسب برای بارداری، تعداد بچه‌ها و روش مناسب تنظیم خانواده به زوج های جوان داده می شود.

آزمایش ایدز

این آزمایش امری اختیاری است و در لیست آزمایشات اجباری و ضروری ازدواج نیست. در صورتی که زوجین درخواست دهند این آزمایش امکان انجام توسط ازمایشگاه را دارد. برخی از کارشناسان معتفد هستند که آزمایش ایدز نیز باید به لیست آزمایشات پیش از ازدواج اضافه شود و انجام آن امری ضروری و اجابری شود.

دریافت تایید از آزمایشگاه

تأییدیه آزمایش اعتیاد، دریافت کارت واکسن کزاز، نتیجه آزمایش خون و شركت در جلسه آموزشی و مطلوب بودن همه این موارد طی یک نامه مهر و امضا شده به زوجین برای تحویل به محضر داده می شود.

حتما دقت کنید نتیجه این آزمایش برای یکماه اعتبار دارد و اگر در ظرف ۳۰ روز عقدتان را ثبت نکنید باید دوباره آزمایش های قبل ازدواج بدهید

و در مرحله آخر شما تاییدیه و جواب را به محضر خانه ازدواج خود تحویل می دهید.

انجام مشاوره پیش از ازدواج

بعد از انجام آزمایشات در خود آزمایشگاه جلسه ی آموزشی برای زوجین برگزار می کند. این جلسه ی یک ساعته، در برخی مراکز به صورت مختلط و در مراکزی به صورت جداگانه برای آقایان و بانوان برگزار می شود.

در این جلسه، در خصوص مسائلی مثل: پیشگیری از بیماری های ارثی فرزندان، روش مناسب تنظیم خانواده، مسائل جنسی زناشویی، مسائل بهداشتی ازدواج، بارداری، زایمان، نگهداری از کودکان و… آموزش هایی به زوج های جوان داده می شود.

افرادی که ازدواج مجددشان است از حضور در این کلاس معاف هستند.

در پایان کلاس، کتابچه های آموزشی در خصوص آموزش های پیش از ازدواج به زوجین داده می شود و در مقابل نام شرکت کنندگان، امضای تایید قرار می گیرد.

اما آیا دختر و پسری که تاکنون رابطه جنسی نداشته اند می توانند در یک ساعت همه ی  اطلاعات لازم در این باره را کسب می کنند؟

آیا در چنین فضاهایی می توانند تمام سوالات خود را بی پرده بپرسند؟

پس بهتر است در ارتباط با مسائل جنسی، پیش از ازدواج کلاس های کارآمدتری برای زوجین برگزار شود تا آن ها با آگاهی بیشتری وارد زندگی مشترک شوند و در نتیجه اختلافات ناشی از مسائل جنسی در زندگی شان کاهش یابد.

قیمت و هزینه آزمایشات قبل ازدواج

برخی از آزمایشات دیگر در صورت نیاز زوجین می تواند انجام شود که. این آزمایشات با هزینه و قیمت مصوب دولتی انجام می شود و قیمت هر کدام مبلغ 16 هزار تومان است.

هزینه آزمایش ازدواج در سال 1400 چه میزان است ؟

قیمت آزمایش ازدوج در سال 1400 برای هر زوجین مبلغ 145 تومان است که در صورتی که آزمایشات بیشتری مد نظر شما باشد هزینه آن بیشتر می شود.

معرفی چند آمایشگاه

آزمایشگاه ژنتیک مندل واف در خیابان ولیعصر ابتدای توانیر

آزمایشگاه طبی ژنتیکی قلهک واقع در خیابان یخچال رو به روی مترو قلهک

آزمایشگاه کریمی نژاد واقع در سعادت آباد میدان صنعت

آزمایشگاه پارسه در فلکه دوم صادقیه

نتیجه گیری

در ازدواج یک مرحله بسیار مهم وجود دارد و آن هم آزمایش زوجین ( آزمایشات قبل ازدواج ) است که باید تحویل محضردار داده شود تا بتواند عقد را جاری کند. در این مرحله از زوجین چند آزمایش مثل اعتیاد و هپاتیت و ژنتیکی و ایدز و.. گرفته می شود.

در آزمایشگاه یک کلاس تنظیم و مشاوره خانواده برگزار می شود.

سوالات متداول
آیا آزمایش ایدز اجباری است ؟
آزمایش ایدز در لیست آزمایشات پیش از ازدواج نیست و امری اختیاری است که در صورت درخواست می توان آن را انجام داد

در صورت تمایل در هنگام مراجعه به آزمایشگاه می توانید درخواست نمایید که آزمایش ژنتیک نیز از شما گرفته شود. فقط ممکن است برخی از آزمایشگاه ها تجهیزات لازم را جهت انجام این آزمایش نداشته باشند و شما مجبور شوید به آزمایشگاه دیگری مراجعه نمایید.

بله . آزمایش تالاسمی گرفته می شود تا مشخص شود هر دو زوج تالاسمی مینور نداشته باشند .

آزمایشات قبل ازدواج برای رفع نگرانی و سلامتی زوجین و همچنین تست بیماری‌های ژنتیکی و زناشویی است. از لحاظ بیماری‌های ژنتیکی مانند تالاسمی، هموفیلی، و همینطور سلامت از لحاظ بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز، سیفلیس برای آقایان، زدن واکسن کزاز برای بانوان و سایر بیماری‌های عفونتی واگیردار لازم است، وگرنه زندگی زناشویی با مشکلاتی دنبال می‌شود.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مناسبت های مهم برای عقد در سال 1403
سرهمی مجلسی ( اورال )
مدل های شیک لباس مجلسی میدی

آخرین دیدگاه‌ها

Nima
گرانترین هتل ایران میزبان عروسی فرزند شمخانی

خوبه همه ریاضت اقتصادی باید بکشن ولی بعضی ها فقط شعارش رو بلدن بدن. پول مفت نفت رو بگیرند و حقوق های چند صد میلیونی و یا زندگی در بلاد کفر. اون بدبخت رو چهل سال پیش بیرون کردند هر چی تهمت زدن بهش . با قیمت میانگین هشتاد میلیون متری در تهران قیمت دلارو نرخ تورم خوب زندگی مردم رو آباد کردید.

نگارمحمدزاده
روف گاردن چوبی

برای دهه کرامت برای 50 نفر منووقیمت روبفرمائید

آهنگ رقص عروس با برادرش

ب خدا خیلی خیلی خوش ام اومد باز هم از این آهنگ ها لطف کنید بزارید

بدون نام
باغ تالار عمارت سعادت

با عرض سلام باتشکر از اقای شباهنگی واقای جوزانی تمام مراسم اتاق عقدوسالن وپذیرای وغذا وامکانات سالن بسیار عالی بود

نرگس
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

برای خوشبختی تا ابد در کنار هم"بله"💋❤️

ميرزايي
باغ تالار عمارت ریورساید

مراسم ما هم ٣١ فروردين ١٤٠٣. بي نظير و عالي. ممنون از شما. ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

کاظمی
تالار پذیرایی اوپال

تالار بسیار زیبا و مجلل هست ما مراسم داشتیم همه چیز عالی بود ..ممنون از آقای مهربان عزیز که واقعا خوش برخورد هستند و انرژی خیلی خوبی به زوج های جوان میدن .ممنون از پرسنل خوبتون

داریوش
گرانترین هتل ایران میزبان عروسی فرزند شمخانی

چرا نباشه وقتی کشتی دارند و فروش نفت در اختیار خانواده باشه چرا که نه مردم هم باید صبر تحمل بر مشکلات و تحریم ها داشته باشند

عطا
باغ تالار عمارت سام

بهتربن عمارت بهترین و دلسوزترین مدیریت . ممنون از آقای مولایی عزیز که بهترین شب رو برای ما رقم زدن.

نظرات کاربران

 • ناشناس

  من دوهفته بعدازعقدم متوجه شدم اعتیادشدیدداره همسرم که بعداز۸سال عقدهرکاری کردم ترک کنه نشدچون حرفه ایی بودولی چکارکرده بودیاچی خورده بودکه درآزمایش ازدواج مشخص نشد ونمیشه دلتون روبه جواب منفی اعتیاداین آزمایشگاه ها خوش نکنید

  پاسخ
 • یزدان

  سلام آیا خانمی که 3سال پیش بکارتشو از دست داده ممکنه در یکی از این ازمایشات مشخص بشه ؟؟

  پاسخ
  • محمد

   اگر در اثر پرش از هواپیما چتربازی باشه خیر

   پاسخ
 • Ghk

  ج کار کنیم هیج دردی حس نکنیم اغلب زوجین اسورس وحشتناکی دارن بدنشون یخ میزنه

  پاسخ
 • طاهری

  با عرض سلام وخسته نباشی میخواستم بدونم ایا میشه وقتی برای آزمایش قبل از ازدواج میرویم آزمایشگاه میشه ازمایش اعتیاد را نگرفت ؟

  پاسخ
 • هما

  ایا واکسن کرونا با واکسن کزاز که باید قبل از ازدواج زده بشه تداخلی ندارند و مشکلی پیش نمیاد ؟

  پاسخ
 • Pm

  کسی که هفت سال ‌‌‌‌‌‌‌‌پیش برای دبیرستان واکسن کزاز زده چی

  پاسخ
 • علیرضا

  برای آزمایش اعتیاد ازدواج چ کیت هایی میگیرن؟ممنون میشم بگین

  پاسخ
 • مانیا

  سلام ببخشیدمیخاستم ببینم توازمایش ادرارعفونت ادراروهم نشون میده یانه میشه ازامایشاروهمروبدیم ازمایش ادراروندیم چون اعتیادروهم توازنایش خون نشون میده

  پاسخ
 • هستی

  سلام اگر شب قبل از ازمایش‌الکل مصرف شود در ازمایش مشکلی‌ به وجود می اید؟

  پاسخ
 • بدون نام

  سلام. با تشکر از متن خوبتون با توجه به اینکه آزمایش ژنتیک ۷۰ روز جوابش طول میکشه و معرفی نامه به آزمایشگاه ۳۰ روز اعتبار داره. تکلیف چیه؟

  پاسخ
  • تالارکده

   برای آزمایش ژنتیک نیاز به معرفی دفتر ازدواج ندارید. در واقع آزمایش ژنتیک اختیاری است و جزء آزمایشات ضروری ازدواج به شمار نمیره.

   پاسخ
 • بدون نام

  بسیار عالی و جامع بود. ممنون ازشما

  پاسخ
  • زهرا واحسام

   سلام. مرسی مطلب خوب و کاملی بود.

   پاسخ
 • م

  ممنون از اطلاع رسانیتون

  پاسخ