هزینه آزمایشات قبل ازدواج

انجام تست ها و آزمایش های لازم قبل از ازدواج امری مهم و ضروری است که زوج های جوان می بایست قبل از پیوند زناشویی با توجه خاص و دقت زیاد آنها را دنبال کرده تا از سلامت جسمی یکدیگر مطلع شوند . این آزمایشات که برخی از آنها اختیاری و با صرف هزینه بیشتر می شود شما را مشکلات احتمالی آشنا می کند و این امر باعث می شود تا در طول زندگی مشترک موانع و مشکلات یکدیگر آگاه باشید.

هنگام مراجعه به مراکز و آزمایشگاه های مشخص شده ای که به زوجین معرفی می شود می بایست با معرفی نامه عکس دار همراه با مهر یکی از دفاتر ازدواج مراجعه نمایند .

قیمت آزمایشات پیش از ازدواج

هزینه های آزمایش پیش از ازدواج در سال 1400

قیمت آزمایش اصلی زوجین در سال 1400 مشخص شده است اما در برخی موارد یا در صورت درخواست هریک از زوجین می تواند متفاوت باشد که در ادامه قمیت هر آزمایش را برای شما آورده ایم.

 • هزینه آزمایش پیش از ازدواج برای هر دو نفر (زوجین) : 160هزار تومان
 • در صورتی که ازدواج دوم زوجه است مبلغ 3 هزار تومان اضافه می شود.
 • هزینه آزمایش مجدد درصورتی که تاریخ یک ماهه گذشته باشد مبلغ 98 هزار تومان است چراکه برخی آزمایشات می بایست مجدد تکرار شود.
 • هزینه آزمایش خانم تک نفره : 90 هزار تومان
 • هزینه آزمایش آقا تک نفره : 94 هزار تومان
 • هزینه آزمایش اعتیاد (اختیاری) اضافه برای هر تست حدود 15 تومان که معمولا 10 تست میگیرند.
 • آزمایش ایدز (اختیاری) مبلغ 35 هزار تومان

انجام آزمایش HIV پیش از ازدواج اختیاری است؛ اما برخی از زوجین انجام این آزمایش را توهین به دو طرف تلقی می کنند در حالیکه ما به شما توصیه می کنیم که حتما این آزمایش مهم را قبل از عقد انجام دهید و این طرز تفکر کهنه را دور بریزید.

تعرفه و قیمت آزمایش ازداوج در سال 1400

اگر می خواهید هزینه هایتان کاهش پیدا کند می توانید به مراکز مثلثی زیر نظر مستقیم وزرات بهداشت جهت آزمایش HIV مراجعه نمایید. این کلینیک ها به صورت رایگان، بدون پرسیدن مشخصات شخصی و تنها با دادن یک کد به شما، آزمایش HIV و سایر آزمایش های مقاربتی را برایتان انجام می دهند.

دقت داشته باشید که برای مراجعه به آزمایشگاه می بایست تامه محضر و معرفی نامه آن را همراه داشته باشید. شما می بایست به دفتر ازدواج م محضر عقد مراچعه کرده و با در اختیار داشتن شناسنامه و عکس زوجین این نامه و معرفی نامه را به آزمایشگاه ازدواج ببرید.

بسیاری از عروس و دامادها و زوج‌های جوان به علت دیدگاه‌های سنتی علاقه‌ای به انجام آزمایشات قبل از ازدواج ندارند می‌توان گفت به نوعی انجام این آزمایشات را واجب و ضروری تلقی نمی‌کنند. این آزمایشات در دهه‌های اخیر به خصوص با پیشرفت تکنولوژی از مهم‌ترین مراحل هر ازدواجی در هر نقطه از جهان محسوب می‌شوند و عروس و دامادهای محترم باید در نظر داسته باشند که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از انجام این سری از آزمایشات حساس و ضروری سر باز نزنند.

شاید برای شما هم سوال باشد ...

آیا برای آزمایش پیش از ازدواج باید ناشتا بود ؟

در این آزمایش نیاز نیست شما ناشتا باشید .

اعتبار و تاریخ آزمایش چه مقدار است ؟

اعتبار آزمایش از تاریخ صدور جواب یک ماه است و بعد از این مدت نیاز است که آزمایش مجدد تجدید شود که برای آزمایش مجدد ازدواج هزینه کمتری را می بایست پرداخت کنید

تاثیر قرص آهن در آزمایش پیش ازدواج

تاثیر چندانی ندارد اما بهتر است در شروع زندگی با همسر خود صادق باشید و نگذراید هیجانات باعث شود در شروع زندگی دروغ گفته و تبعات بیشتری در آینده به دنبال داشته باشد.

کم خونی مینور و ازدواج ؟

اگر یکی از زوجین کم خونی داشته باشد مشکلی برای ازدواج نیست ولی اگر هر دو نفر کم خون باشند نیاز است با مختصص مشورت نمایید.

اگر میخواهید با جزئیات بیشتری از آزمایشات انجام شده (اختیاری و اجباری) آشنا شوید، صفحه “آزمایشات قبل از ازدواج” را ببینید .

تالارکده/ مرجع خدمات عروسی تالار پذیرایی و باغ تالار


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار مجلل کیان نواب
10% تخفیف

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار نیکان احمدآباد مستوفی
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر ست چپ، انتهای بن بست نسیم
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
مجموعه تشریفاتی شاتو دو ورسای

باغ تالار تشریفاتی شاتو دُ ورسای

اتوبان همت غرب، آزادگان جنوب، کند روی فتح، ۵۰۰ متر بعد از احمد آباد مستوفی، خیابان علی صیاد شیرازی،انتهای خیابان پلاک ۲۱
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
قصر آیلین
پکیج ویژه مدیریت

تالار پذیرایی قصر آیلین

تهران-خیابان ستارخان،روبروی آتش نشانی، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :


 

۶ دیدگاه


 • بهراد:

  سلام محضر هزینه ای بابت دادن برگه آزمایش دریافت میکنه؟


   

 • اسماعیل:

  درباره آزمایش عدم اعتیاد قبل از ازدواج میشه این ۱۰ نمونه تست که بیان کردید گرفته میشوند.رو توضیح بفرماییددمنظورم‌،این هست که ازچه‌نمونه موادمخدری تست گرفته میشه؟مثلآ‌متادون هم جزء این آرمایشات‌هست‌یانه؟واگه کسی‌تحت‌نظرکلنیک ترک اعتیاد باشه وباتجویز‌،دکترمعتبر ترک اعتیاد متادون مصرف میکنه صرفآجهت‌ترک‌موادآیا آزمایشگاه قبول خواهدکردومشکلی برای زوج(مرد)پیش‌نمیاد؟کارت عکس‌دار،مهرو امضاء‌کلنیک هم درکارت همراه داشته باشد تکلیف چی میشه؟وآیامتادون‌حتمآگرفته‌خواهد شد یاخیر؟؟خواهش‌میکنم توضیح دقیق بفرمایید.شاید این مشکل خیلی از زوج‌های در،شُرُف ازدواج باشه🙏🙏🙏🙏🙏
  ازکارشناسان ودوستان که دراین زمینه همکاری میکنن وپاسخ ارسال میکنن نهایت تشکر وقدردانی میکنم….آرزوی تندرستی وزندگی دور، از هر گونه موادمخدر برای همه هموطنان


   

 • Fatemeh:

  سلام وقتتون بخیر اگه از تاریخ آزمایش ۱ ماه بگذره میشه تمدید کرد؟ واینکه آیا از‌هر‌دفتر‌محضری نامه‌بگیریم باید همان جا عقد کنیم؟؟