تالارهای پذیرایی مناسب برای مراسم تولد

یکی از روزهای خاطره انگیز در زندگی هر شخص روز تولد اوست. این روز می تواند بهانه ای برای دور هم جمع شدن دوستان و اعضای فامیل و گذراندن ساعاتی خوش در کنار یکدیگر باشد. اما به دلیل اینکه امروزه خانه ها اکثراً آپارتمان بوده و فضای کافی برای پذیرایی از چندین خانواده را ندارند، برای بسیاری افراد برگزاری مراسم تولد در منزل کار دشواری است و ترجیح می دهند مراسم تولد خود را در مکانی نسبتاً بزرگتر در خارج از منزل برگزار کنند. در این میان تالارهای با ظرفیت کم و کوچک بسیار کمک کننده هستند.

تالار پذیرایی با ظرفیت کم یکی از مکان های بسیار مناسب برای برگزاری مراسم تولد و مهمانی های کوچک و خانوادگی است. استفاده از تالارهای کوچک برای برگزاری مراسم تولد و دورهمی های خانوادگی و دوستانه مزایا و نکات زیادی دارد که در این مقاله به بررسی این نکات و مزایا و همچنین چگونگی برگزاری یک مراسم تولد به یاد ماندنی می پردازیم.

جشن تولد در تالار کم ظرفیت

مزایای برگزاری مراسم تولد در تالارهای با ظرفیت کم

همانطور که اشاره شده بزرگترین دلیل برای برگزاری مراسم تولد و دیگر مراسم خانوادگی و دوستانه مانند نامزدی های کوچک، مهمانی های فارغ التحصیلی و بسیاری موارد دیگر کمبود جا در منازل کنونی است. همچنین از آنجا که اکثر خانه ها با لوازم و دکوری های شکستنی پر شده است، برگزاری مراسم تولد بخصوص برای بچه ها در تالارهای پذیرایی کوچک باعث می شود خیال میزبان و بچه ها و والدینشان از بابت خسارت زدن به لوازم منزل و ریخت و پاش و به هم ریختگی آن راحت باشد.

برگزاری مراسم تولد در تالارهای پذیرایی کم ظرفیت نه تنها باعث می شود مهمانان بخصوص بچه ها فضا و آزادی عمل بیشتری در اختیار داشته باشند بلکه باعث می شود میزبان نیز با بر عهده گذاشتن بخش بزرگی از پذیرایی ها به پرسنل ماهر و متخصص تالار پذیرایی زمان بیشتری را در کنار مهمانان سپری کرده و لذت بیشتری از جشن ببرد.

اما برای برگزاری مراسم تولد در تالارهای پذیرایی کم ظرفیت چه مراحلی را باید طی کنید و به چه نکاتی باید توجه داشته باشید.

جشن تولد در تالار کم ظرفیت

مشخص کردن تعداد مهمانان

اولین گام در برگزاری مراسم تولد و به طور کلی هر مراسم دیگری مشخص کردن تعداد مهمانان است. تا زمانی که تعداد مهمانان خود را مشخص نکنید نمی توانید اقدام به انتخاب مکان و یک تالار پذیرایی کوچک نمایید. حتماً در این مورد به دقت فکر کرده و تخمین دقیقی از تعداد مهمانان داشته باشید. هنگامی که تعداد مهمانان را مشخص کردید برای جلوگیری از سورپرایز شدن و مهمانان لحظه آخری 5 الی 6 نفر به لیست خود اضافه کنید.

انتخاب کردن یک تالار پذیرایی با ظرفیت کم

بعد از تخمین دقیق تعداد مهمانان نوبت به انتخاب محل برگزاری مراسم تولد می رسد. یک تالار کوچک با ظرفیت کم در محدوده محل زندگی خود پیدا کنید. برای این کار یا می توانید به مناطق اطراف محل زندگی خود سری زده و از دوستان و همسایه ها و کسبه محل در مورد تالارهای پذیرایی کوچک آن منطقه سوال بپرسید که کاری بسیار سخت و وقت گیر با دامنه جستجوی محدود است یا اینکه به سایت های اینترنتی که مختص جستجوی تالارهای پذیرایی هستند مراجعه کرده و با جستجوی تالارهای پذیرایی با ظرفیت کم در محدوده محل زندگی خود لیستی کامل از بهترین تالارهای پذیرایی کوچک را دریافت کنید.

یکی از سایت هایی که به صورت تخصصی در زمینه جستجوی تالارهای پذیرایی فعالیت می نماید سایت تالارکده است. این سایت دارای یک قسمت جستجوی پیشرفته است که می توانید با توجه به محدوده جغرافیایی، سطح قیمت و ظرفیت مورد نظر خود بهترین تالارهای پذیرایی کم ظرفیت محل زندگی خود را پیدا کنید.

جشن تولد در تالار کم ظرفیت

انتخاب تم تولد و دکوراسیون تالار پذیرایی کوچک

نوبت به بخش جذاب مراسم تولد یعنی انتخاب تم می رسد. با انتخاب تم تولد تکلیف شما در مورد بسیاری از مسائل مربوط به دکوراسیون تالار پذیرایی و انتخاب آیتم ها معلوم می شود. معمولاً تمی که برای بچه ها انتخاب می شود تم های فانتزی و انیمیشنی مانند مرد عنکبوتی، بتمن، ماشین ها، دایناسور و … برای پسر بچه ها و السا و آنا، باربی، عروسک های مختلف و … برای دختر بچه ها است. برای نوجوانان پسر معمولاً تم های ورزشی مانند تیم های فوتبال، حیوانات مورد علاقه، موسیقی بسته به علاقه آنها و برای نوجوانان دختر نیز بسته به علاقه و گرایش آنها خوانندگان مورد علاقه، موسیقی، ورزش و بسیاری موارد دیگر انتخاب می شود. برای بزرگسالان قضیه اندکی متفاوت است و معمولاً از تزئینات ساده و انتخاب یک یا ترکیبی از دو یا سه رنگ استفاده می شود. حتماً در انتخاب تم تولد بچه ها و نوجوانان از آنها نظر خواهی کنید و از سورپرایز کردن آنها صرف نظر کنید. مگر اینکه دقیقاً بدانید چه می خواهند.

پس از اینکه تم مورد نظر خود را پیدا کردید می توانید باقی اقلام جشن مانند کیک، کارت دعوت ها، کلاه، ریسه، بشقاب و لیوان، کارد و چنگال و … را متناسب با تم سفارش داده و بادکنک ها، لوازم تزئینی، استند، بنر و باقی موارد را نیز تهیه کرد.

در مورد تم مورد نظر خود و نوع دکوراسیون تالار کوچک پذیرایی و نحوه چیدمان با مسئولین تالار گفتگو کنید و از آنها راهنمایی بخواهید. بسیاری از تالارهای پذیرایی مسئولیت تهیه تدارکات لازم و دکوراسیون ها را خودشان بر عهده گرفته و از این طریق کمک زیادی به شما می کنند. اگر یک تالار پذیرایی کم ظرفیت با ارائه خدمات دکوراسیون سالن و تهیه تزئینات انتخاب کرده اید، به آنها اعتماد کرده و مطمئن باشید خدماتی که ارائه می دهند بسیار تخصصی و حرفه ای است.

جشن تولد در تالار کم ظرفیت

انتخاب غذا در یک تالار پذیرایی کوچک

غذا معمولاً توسط تالار پذیرایی تهیه می شود. بنابراین قبل از انتخاب تالار پذیرایی کوچک مورد نظر خود از کیفیت غذاها مطمئن شوید. دسر نیز یکی دیگر از جنبه های جشن تولد است که کیفیت و مزه آن بسیار مهم می باشد. در مورد نوع دسری که سرو می شود و همچنین زمان و نحوه سر غذاها و دسرها با مدیریت تالار پذیرایی خود گفت و گو کنید.

نحوه پذیرایی و برخورد پرسنل تالار پذیرایی کم ظرفیت

مورد مهم دیگر که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید نحوه برخورد پرسنل پذیرایی کننده در تالار پذیرایی و نوع پذیرایی آنان است که باید در کمال خوش رویی و با رعایت ادب و نزاکت باشد. همچنین سینی های سرو شیرینی و میوه بر روی میزها باید مرتباً توسط پرسنل بررسی شده و اگر لازم بود پر شوند. حتی می توانید در یکی از جشن هایی که در آن مکان برگزار می شود شرکت کرده و نوع و مزه غذاها و دسرها، مرغوبیت مواد و نحوه برخورد و پذیرایی پرسنل را از نزدیک بررسی کنید.