7 سنت عروسی عجیب و جذاب در کل جهان

عروسی بدون شک یکی از سنت های بسیاری از کشور ها برای هم پیمان شدن زوجین به شمار می رود که در هر کشور آداب و رسوم خاص و مربوط به خود را دارند که شاید برای دیگر کشور ها عجیب به نظر برسد .

آداب و رسوم ازدواج در جهان

هر کشور فرهنگ و آداب و رسوم خاصی برای برگزاری مراسم عروسی دارند که ممکن است بسیاری از کشور ها با این فرهنگ آشنایی نداشته باشند به همین دلیل فرهنگ برگزاری در هر کشور ممکن است برای فرهنگ و کشور های دیگر عجیب و جذاب به نظر برسد .

در همین رابطه ببینید : تشریفات ازدواج

آداب و رسوم ازدواج جهان

در این مقاله سعی داریم شما را با جذاب و عجیب ترین فرهنگ و آداب و رسوم عروسی در کشور های مختلف آشنا کنیم .

7 سنت عجیب و جذاب عروسی در جهان :

  • ژست احترام : روسیه : در کشور روسیه یکی از سنت هایی که عروس و داماد باید در روز عروسی رعایت کنند ژست احترام می باشد . به این صورت که به مقبره سربازان گمنام و کشته شده در جنگ ها می روند و با ژست خاص بر روی مقبره آن ها گل گذاشته و به روح آن ها ادای احترام می کنند.
  • کار گروهی : آلمان : یکی از سنت های ازدواج که در کشور آلمان رواج دارد کار گروهی است . در آلمان در زمان عروسی یک تخته بزرگ چوبی آورده می شود و عروس و داماد باید به کمک یک دیگر و با همکاری خود بر این تخته بزرگ غلبه کنند . مردم آلمان بر این باور هستند که این کار باعث می شود زوجین با همکاری خود بر مشکلات زندگی غلبه کنند.
  • باج خواستن از داماد : رومانی : یکی از سنت و رسوم عجیب عروسی در کشور رومانی می باشد . در قبل از عروسی دوستان و مهمانان عروس را ربوده و در یک مکان نامشخص پنهان می کنند و سپس با باج گرفتن ( معمولا گرفتن چند شیشه مشروب ) از داماد عروس را تحویل داماد می دهد و سپس داماد باید در مقابل کل مهمانان آواز بخواند.
  • اسیر کردن عروس و داماد قبل عروسی : اسکاتلند : یکی از رسوم عجیب ازدواج در کشور اسکاتلند می باشد . در روز قبل از عروسی عروس و داماد توسط دوستانشان اسیر می شوند و در این مدت آدر و خاکستر به سر و صورت عروس و داماد می پاشند . مردم اسکاتلند بر این عقیده هستند که این کار موجب رهایی عروس و داماد از روح شیطان است .
  • حسود نباشید : سوئد : در سوئد یک رسم عجیب در زمان عروسی وجود دارد به طوری که اگر عروس از کنار داماد و یا از داخل اتاق بیرون رود خانم ها آزادانه می توانند داماد را ببوسند و در صورتی که داماد از پیش عروس برود و یا از اتاق خارج شود مردان می توانند آزادانه بوسه ایی بر صورت عروس بزنند .
  • اشک شادی : چین : یکی از رسوم عجیب ازدواج در کشور چین می باشد . چینی ها حدود یک ماه قبل از عروسی عروس خانواده ده روز به طور میانگین یک ساعت داخل ظرفی گریه میکنند . بعد از اتمام این ده روز ظرف به مادر عروس داده می شود و مادر عروس در این ظرف نیز به مدت ده روز گریه میکنند . پس از اتمام ده روز مادر عروس ظرف تحویل مادر بزرگ عروس داده می شود تا داخل ظرف گریه کند . چینی ها بر این عقیده هستند که این گریه یک نوع ابراز خوشحالی برای عروسی است .
  • فرش انسانی / فرانسه : در جزایر مارکاس کشور فرانسه پس از اتمام مراسم عروسی فامیل های عروس در کنار هم بر روی زمین دراز کشیده و عروس و داماد مانند فرش انسانی از روی آنها عبور می کنند . این رسم یکی از عجیب ترین رسم های ازدواج در اروپا نیز به شمار می رود .

آداب و رسوم ازدواج در جهان

همچنین ببینید : ازدواج سفید در ایران

این مواردی که گفته شد تنها بخشی از آداب و رسوم عجیب و جذاب در جهان بود . با توجه به تفاوت فرهنگی هر کشور با دیگر کشور ها ممکن است این رسم ها بسیار عجیب و باور نکردنی باشد و یا با توجه به عقاید دیگر کشور ها این یک نوع بی احترامی به شمار آید اما به عقیده مردم خود آن کشور باعث خوشبختی و … عروس و داماد ها می شود .

 


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار هتل نووتل فرودگام امام خمینی
پکیج تخفیفات

تالار پذیرایی هتل نووتل و ایبیس

کیلومتر ۳۰ اتوبان خلیج فارس- ضلع جنوبی اتوبان اصلی فرودگاه امام خمینی- روبروی ترمینال مسافربری هتل های بین المللی ایبیس و نووتل
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی عطر یاس
۲۰٪

تالار پذیرایی عطر یاس

تهرانپارس، خیابان استخر شمالی نرسیده به اتوبان بابایی، نبش بوستان چهارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی مجلل کیان نواب ستارخان

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی پردیس شهرری
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :