7 سنت عروسی عجیب و جذاب در کل جهان

عروسی بدون شک یکی از سنت های بسیاری از کشور ها برای هم پیمان شدن زوجین به شمار می رود که در هر کشور آداب و رسوم خاص و مربوط به خود را دارند که شاید برای دیگر کشور ها عجیب به نظر برسد .

آداب و رسوم ازدواج در جهان

هر کشور فرهنگ و آداب و رسوم خاصی برای برگزاری مراسم عروسی دارند که ممکن است بسیاری از کشور ها با این فرهنگ آشنایی نداشته باشند به همین دلیل فرهنگ برگزاری در هر کشور ممکن است برای فرهنگ و کشور های دیگر عجیب و جذاب به نظر برسد .

در همین رابطه ببینید : تشریفات ازدواج

آداب و رسوم ازدواج جهان

در این مقاله سعی داریم شما را با جذاب و عجیب ترین فرهنگ و آداب و رسوم عروسی در کشور های مختلف آشنا کنیم .

7 سنت عجیب و جذاب عروسی در جهان :

  • ژست احترام : روسیه : در کشور روسیه یکی از سنت هایی که عروس و داماد باید در روز عروسی رعایت کنند ژست احترام می باشد . به این صورت که به مقبره سربازان گمنام و کشته شده در جنگ ها می روند و با ژست خاص بر روی مقبره آن ها گل گذاشته و به روح آن ها ادای احترام می کنند.
  • کار گروهی : آلمان : یکی از سنت های ازدواج که در کشور آلمان رواج دارد کار گروهی است . در آلمان در زمان عروسی یک تخته بزرگ چوبی آورده می شود و عروس و داماد باید به کمک یک دیگر و با همکاری خود بر این تخته بزرگ غلبه کنند . مردم آلمان بر این باور هستند که این کار باعث می شود زوجین با همکاری خود بر مشکلات زندگی غلبه کنند.
  • باج خواستن از داماد : رومانی : یکی از سنت و رسوم عجیب عروسی در کشور رومانی می باشد . در قبل از عروسی دوستان و مهمانان عروس را ربوده و در یک مکان نامشخص پنهان می کنند و سپس با باج گرفتن ( معمولا گرفتن چند شیشه مشروب ) از داماد عروس را تحویل داماد می دهد و سپس داماد باید در مقابل کل مهمانان آواز بخواند.
  • اسیر کردن عروس و داماد قبل عروسی : اسکاتلند : یکی از رسوم عجیب ازدواج در کشور اسکاتلند می باشد . در روز قبل از عروسی عروس و داماد توسط دوستانشان اسیر می شوند و در این مدت آدر و خاکستر به سر و صورت عروس و داماد می پاشند . مردم اسکاتلند بر این عقیده هستند که این کار موجب رهایی عروس و داماد از روح شیطان است .
  • حسود نباشید : سوئد : در سوئد یک رسم عجیب در زمان عروسی وجود دارد به طوری که اگر عروس از کنار داماد و یا از داخل اتاق بیرون رود خانم ها آزادانه می توانند داماد را ببوسند و در صورتی که داماد از پیش عروس برود و یا از اتاق خارج شود مردان می توانند آزادانه بوسه ایی بر صورت عروس بزنند .
  • اشک شادی : چین : یکی از رسوم عجیب ازدواج در کشور چین می باشد . چینی ها حدود یک ماه قبل از عروسی عروس خانواده ده روز به طور میانگین یک ساعت داخل ظرفی گریه میکنند . بعد از اتمام این ده روز ظرف به مادر عروس داده می شود و مادر عروس در این ظرف نیز به مدت ده روز گریه میکنند . پس از اتمام ده روز مادر عروس ظرف تحویل مادر بزرگ عروس داده می شود تا داخل ظرف گریه کند . چینی ها بر این عقیده هستند که این گریه یک نوع ابراز خوشحالی برای عروسی است .
  • فرش انسانی / فرانسه : در جزایر مارکاس کشور فرانسه پس از اتمام مراسم عروسی فامیل های عروس در کنار هم بر روی زمین دراز کشیده و عروس و داماد مانند فرش انسانی از روی آنها عبور می کنند . این رسم یکی از عجیب ترین رسم های ازدواج در اروپا نیز به شمار می رود .

آداب و رسوم ازدواج در جهان

همچنین ببینید : ازدواج سفید در ایران

این مواردی که گفته شد تنها بخشی از آداب و رسوم عجیب و جذاب در جهان بود . با توجه به تفاوت فرهنگی هر کشور با دیگر کشور ها ممکن است این رسم ها بسیار عجیب و باور نکردنی باشد و یا با توجه به عقاید دیگر کشور ها این یک نوع بی احترامی به شمار آید اما به عقیده مردم خود آن کشور باعث خوشبختی و … عروس و داماد ها می شود .

 

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

بهترین باغ تالار شهریار
نقد و بررسی تالار کاخ سفید کابل
باغ عکاسی فرمالیته
کارت عروسی دیحیتال راهنمای ساخت و امکانات

آخرین دیدگاه‌ها

Nima
گرانترین هتل ایران میزبان عروسی فرزند شمخانی

خوبه همه ریاضت اقتصادی باید بکشن ولی بعضی ها فقط شعارش رو بلدن بدن. پول مفت نفت رو بگیرند و حقوق های چند صد میلیونی و یا زندگی در بلاد کفر. اون بدبخت رو چهل سال پیش بیرون کردند هر چی تهمت زدن بهش . با قیمت میانگین هشتاد میلیون متری در تهران قیمت دلارو نرخ تورم خوب زندگی مردم رو آباد کردید.

نگارمحمدزاده
روف گاردن چوبی

برای دهه کرامت برای 50 نفر منووقیمت روبفرمائید

آهنگ رقص عروس با برادرش

ب خدا خیلی خیلی خوش ام اومد باز هم از این آهنگ ها لطف کنید بزارید

بدون نام
باغ تالار عمارت سعادت

با عرض سلام باتشکر از اقای شباهنگی واقای جوزانی تمام مراسم اتاق عقدوسالن وپذیرای وغذا وامکانات سالن بسیار عالی بود

نرگس
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

برای خوشبختی تا ابد در کنار هم"بله"💋❤️

ميرزايي
باغ تالار عمارت ریورساید

مراسم ما هم ٣١ فروردين ١٤٠٣. بي نظير و عالي. ممنون از شما. ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

کاظمی
تالار پذیرایی اوپال

تالار بسیار زیبا و مجلل هست ما مراسم داشتیم همه چیز عالی بود ..ممنون از آقای مهربان عزیز که واقعا خوش برخورد هستند و انرژی خیلی خوبی به زوج های جوان میدن .ممنون از پرسنل خوبتون

داریوش
گرانترین هتل ایران میزبان عروسی فرزند شمخانی

چرا نباشه وقتی کشتی دارند و فروش نفت در اختیار خانواده باشه چرا که نه مردم هم باید صبر تحمل بر مشکلات و تحریم ها داشته باشند

عطا
باغ تالار عمارت سام

بهتربن عمارت بهترین و دلسوزترین مدیریت . ممنون از آقای مولایی عزیز که بهترین شب رو برای ما رقم زدن.