هفتاد و سومین سالگرد ازدواج ملکه الیزابت، ملکه انگلستان

ملکه الیزابت، ملکه انگلستان، و شاهزاده فیلیپ هفتاد و سومین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفتند. به مناسبت بیش از هفت دهه زندگی مشترک، خانواده ی سلطنتی عکسی سیاه و سفید از ماه عسل ملکه و همسرش در سال 1947 دراینستاگرام منتشر کردند. کپشن تصویر به این شرح می باشد: “از همه ی آنهایی که برای هفتاد و سومین سالگرد ازدواج ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ آرزوی خوشبختی و سلامتی کرده اند کمال تشکر را داریم.”

مراسم ازدواج سلطنتی

در ادامه ی جشن سالگرد ازدواج ملکه الیزابت و همسرشان، دوک ادینبرگ، خانوا ده ی سلطنتی عکس دیگری را منتشر کردند که در ادامه ی مطلب آن را مشاهده می کنید. در این تصویر، زوج سلطنتی نگاهی به کارت های تبریک سالگرد ازدواج می اندازند. یکی از این کارت ها را پرنس جورج، پرنسس شارلوت و پرنس لوییز برای تبریک سالگرد ازدواج ملکه درست کرده اند. این تصویر برای اعلام رسمی هفتاد و سومین سالگرد ازدواج ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ در اینستاگرام منتشر شد.

ازدواج ملکه الیزابت

آشنایی و ازدواج ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ

ملکه الیزابت در تاریخ 20 نوامبر سال 1947 و در کلیسای وست مینستر ابی با پرنس فیلیپ ازدواج کرد. زندگی مشترک آنها یکی از طولانی ترین ها در خانواده ی سلطنتی محسوب می شود. ملکه الیزابت درباره ی پرنس فیلیپ می گوید:” باید به زبان ساده بگویم، پرنس فیلیپ دلیل قدرت و صبر من در تمام این سال ها بوده است.” زندگی آنها بیش از هفت دهه به طول انجامید و همچنان نیز ادامه دارد. اما رابطه ی آنها در تمامی این سالها به یک اندازه خوب و موفقیت آمیز نبوده است.

سالگرد ازدواج ملکه الیزابت

آغاز عشق ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ

ملکه و دوک اولین بار وقتی الیزابت تنها هشت سال داشت به یکدیگر معرفی شدند. پنج سال بعد وقتی ملکه الیزابت سیزده سال داشت و پرنس فیلیپ هجده ساله بود، در کالج رویال ناوال دوباره با یکدیگر ملاقات کردند. در همین ملاقات نیز ملکه الیزابت عاشق همسر آینده ی خود شد و از آن زمان با یکدیگر نامه نگاری عاشقانه داشتند. در سال 1946، پرنس فیلیپ ملکه الیزابت را از پدرش جرج ششم خواستگاری کرد. شاه جرج ششم با ازدواج آنها تنها در صورت پذیرفتن یک شرط موافقت کرد. او از پرنس فیلیپ خواست تا برای اعلام رسمی نامزدی تا بیست و یک سالگی ملکه الیزابت صبر کند.

مراسم عروسی ملکه ی انگلستان

چون معتقد بود ملکه الیزابت هنوز برای ازدواج بسیار جوان است. همچنین در مورد ملیت و محل تولد پرنس فیلیپ نیز نگرانی های وجود داشت. از آنجایی که پرنس فیلیپ در یونان متولد شده بود و لقب سلطنتی دانمارکی داشت، بسیاری فکر می کردند او نمی تواند عضوی از خانواده ی سلطنتی انگلستان باشد. اما در روز عروسی ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ، شاه جرج ششم به او لقب دوک ادینبرگ را بخشید.

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، مراسم ازدواج ملکه الیزابت و دوک ادینبرگ در روز 20 نوامبرسال 1947 و در کلیسای وست مینستر ابی شهر لندن برگزار شد. اما این مراسم عروسی سلطنتی چندان هم بدون چالش نبود. نیم تاج سلطنتی ملکه الیزابت صبح روز عروسی شکست و شب قبل از عروسی نیز اتوموبیل پرنس فیلیپ به دلیل سرعت غیر مجاز در مرکز شهر لندن توسط پلیس متوقف شد.

ازدواج خانواده ی سلطنتی

او پس از عذر خواهی به پلیس لندن گفته بود به دلیل قراری که با اسقف اعظم کانتبری داشته مجبور به رانندگی با سرعت غیر مجاز شده است! شاه جرج ششم سر میز صبحانه در روز عروسی به افراد دور میز گفته بود:” خوشحالم دخترم با مردی ازدواج می کند که عاشقانه او را دوست دارد.”

الیزابت و فیلیپ از سال 1949 تا سال 1951 در جزیره ی مالت، جایی که پرنس فیلیپ مشغول خدمت در نیروی دریایی بود، زندگی می کردند. در این سال ها الیزابت هنوز ملکه ی انگلستان نشده بود و آنها یک زندگی نرمال مانند سایر زوج ها داشتند. اولین فرزند آنها، پرنس چارلز، در سال 1948 متولد شد. ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ به جز پرنس چارلز سه فرزند دیگر به نام های آنه، اندرو، ادوارد دارند.

فرزندان خانواده ی سلطنتی انگلستان

در سال 1952، خبر فوت شاه جورج ششم به الیزابت و فیلیپ، در حالی که برای تعطیلات به کنیا سفر کرده بودند، رسید. پرنس فیلیپ اولین نفری بود که خبر فوت پدر را به الیزابت داد، در آن زمان الیزابت تنها بیست و پنج سال داشت. به این ترتیب الیزابت جوان وارث تاج سلطنتی شد. مراسم تاجگذاری او نیز در تاریخ 2 جون سال 1953 برگزار گردید.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
عمارت هيلان
10% تخفیف

باغ تالار عمارت هیلان

تهران، باغستان،خروجي بلواركلهر پلاك ١٣٣
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$ $ $ $
تالار پذیرایی متین
30% تخفیف

تالار پذیرایی متین

تهران، خ شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، نبش کوچه خوی، تالار پذیرایی متین
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :