سفره عقد مدرن یا سفره عقد سنتی؟

سفره عقد سنتی سفره عقد مدرن

در سال‌های اخیر توجه عروس و دامادها و در کل تمامی زوج‌های جوان به زیبایی بیشتر یک سفره عقد برای برگزاری مراسم عقد و عروسی بیشتر شده است و هر روزه مدل‌های متنوع و زیادی را برای چیدمان سفره عقد شاهد هستیم که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین باید در نظر داشت که با ارائه چنین مدل‌های سفره عقد در سراسر کشور با تنوع‌های بالا و زیبایی بصری بیشتر و قابل توجه، انتخاب یک سفره عقد مناسب و ایده‌آل برای عروس و داماد‌ها و همینطور زوج‌های جوان سخت‌تر شده است.

در واقع با آمدن طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی از سفره عقد، خیلی از طراحان به فکر تلفیق چنین طرح‌هایی با سبک‌های مختلفی مثل مدرن و سنتی یا همان کلاسیک افتادند که می‌توان گفت همین موضوع خیلی بیشتر کار عروس و دامادها و زوج‌های جوان را در انتخاب یک طرح مناسب سخت‌تر کرده است.

به همین منظور در نظر گرفته شد که در ادامه این مقاله به موضوع انتخاب یک سفره عقد مناسب و ایده‌آل همراه با طراحی‌های سنتی و مدرن پرداخته شود و نکاتی را برای راحت‌تر کردن انتخاب از بین هزاران طرح و مدل سفره عقد را یادآوری کرده‌ایم.

سبک کلاسیک و سفره عقد سنتی

دکوراسیون و نحوه چیدمان سفره عقد

در حقیقت برای این که بیشتر با این سبک از طراحی سفره عقد آشنا شوید باید در نظر بگیرید، می‌توانید با مشاهده مدل‌های بسیاری که از این سبک کلاسیک و سنتی سفره عقد تا به حال طراحی و دیزاین شده است، المان‌های زیاد و منحصر به فردی را که در آن ها به کار گرفته‌اند، ببینید و بیشتر با این مدل‌ها و انواع سفره عقد آشنایی پیدا کنید.

همچنین ببینید : چیدمان سفره عقد

البته مطالعه کلی درباره سبک طراحی کلاسیک و همچنین انواع المان‌های سنتی در سبک طراحی ایرانی برای یک سفره عقد هم می‌تواند کمک بزرگی در آشنایی شما با انواع طرح‌های سنتی سفره عقد کند و با این کار می‌توانید در انتخاب سفره عقدتان راحت‌تر دست به یک انتخاب خوب و ایده‌آل بزنید.

شناختن سبک سنتی در طراحی‌های سفره عقد باعث می‌شود که تفاوت سبک‌های طراحی سفره عقد را بهتر بشناسید و درباره این موضوع با همسر خود راحت‌تر و سریع‌تر به نتیجه دلخواه برسید. همچنین باید در نظر داشته باشید که سفره عقد سنتی از همان طرح‌ها و مدل‌هایی است که اگر تم عروسی و عقد  شما سنتی است به خوبی از آن بهره بگیرید.

اگر شماتیک کلی و تصویر کلی از یک سفره عقد سنتی می‌خواهید می‌توانید به سبک طراحی خانه‌های قدیمی و تاریخی ایرانی فکر کنید و ببینید که از چه المان‌هایی در طراحی و ساخت آن ها استفاده شده است و از این نتیجه بگیرید که سفره عقد سنتی در حقیقت راه طراحی و سبک معماری آن خانه ها را ادامه داده است و از المان‌های سنتی در طراحی خود استفاده می‌کند.

سبک سفره عقد مدرن

سفره عقد سنتی و نون و پنیر و سیزی

سفره عقدهای مدرن با طراحی جدید و مدرنیته‌ای که دارند باعث می‌شوند که شما حس تازه‌ای نسبت به این نوع از طراحی‌های مدرن و جدید داشته باشید. در واقع طراحی مدرن را باید در مکان‌های مختلف دیده باشید و با آن آشنایی ابتدایی داشته باشید.

همچنین باید توجه داشته باشید که سفره عقد مدرن باعث می‌شود که تم و پس زمینه برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی شما به روزتر شده و به شکل مدرن به نمایش گذاشته شود پس باید به تم و استایل برگزاری مراسم عقد نیز توجه زیادی داشته باشید که در ادامه مقاله به این موضوع نیز بیشتر می‌پردازیم.

سفره عقد مدرن با المان‌های مدرن و جدید که در سبک طراحی‌های امروزی زیاد دیده می‌شود، طراحی و چیدمان می‌شود. برای این که آشنایی خوبی با این نوع از طراحی پیدا کنید لازم است که در ابتدا با خود سبک مدرن و طراحی مدرن آشنا باشید.

برای این موضوع بهتر است که هم در اینترنت و وبسایت‌هایمختلف طراحی سفره عقد و همچنین مجله و کتاب‌هایی با این موضوع را مطالعه کنید و در همین راستا برای آشنایی بیشتر با سبک طراحی مدرن اطلاعات زیادی را کسب کنید.

شاید در نگاه اول این اطلاعات خیلی مورد توجه عروس و داماد و زوج‌های جوان برای انتخاب یک سفره عقد زیبا و مناسب نباشد اما باید گفت که این آشنایی‌ها و جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه باعث می‌شود در هنگام خرید و چیدمان یک سفره عقد نهایت دقت را داشته باشید و همچنین انتخابی خوب را از بین انواع مدل‌ها برای برگزاری مراسم عقد و عروسیتان برگزینید.

پس زمینه جشن عقد و سفره عقد

قران برای سفره عقد

در بسیاری از جشن و مراسم‌های عقد دیده می‌شود که هیچ ارتباطی بین سفره عقد چیده شده و همچنین تم و پس زمینه کلی جشن عروسی و عقد وجود ندارد و صرفا برای این که همه چیز زیبا به نظر برسد خرج‌های هنگفت و زیادی برای آن صورت گرفته.

اما عروس و دامادها و در کل همه زوج‌های جوان باید در نظر داشته باشند که برای این که بتوانند یک سفره عقد خوب و مناسب و همچنین زیبا برای جشن و مراسم عقد و عروسی خود انتخاب کنند باید در ابتدا به پس زمینه‌ای که در حین برگزاری مراسم قرار است وجود داشته باشد فکر کنند.

این موضوع باعث می‌شود وقتی پس زمینه مورد نظرتان را از بین پس زمینه‌ها و استایل‌ها و تم‌های مختلف و متفاوت انتخاب کردید بتوانید سفره عقدی را حال چه سفره عقد مدرن و یا چه سفره عقد سنتی را از بین انواع و اقسام سفره عقد ها برگزینید که هماهنگی بیشتر و زیادی را با جشن و مراسم عقد و عروسی شما شامل شود و آن را زیباتر و به یادماندنی‌تر کند.

سخن پایانی

امروزه انواع و اقسام و همچنین طرح‌های مختلفی از سفره عقدها چیدمان و طراحی می‌شوند اما عروس و دامادها و زوج‌های جوان باید در نظر داشته باشند با انتخاب یک سفره عقد سنتی و یا سفره عقد مدرن می‌توانند جشن عقد  خود را دوچندان زیباتر کنند ولی باید پس زمینه و تم مراسم و جشن عقد و عروسی که در ذهن دارند هم به خصوص در نظر داشته باشند.

در حقیقت این هماهنگی بین اجزای جشن شما باعث زیبایی بیشتر آن خواهد شد و تنها به این راه است که در ذهن‌های بیشتری به یاد خواهد ماند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?
تالار بزرگ پامچال (جاده اصفهان - شیراز)
قصر امپراطور یکی از بزرگ‌ترین تالارهای عروسی در هرات

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
خرید بازار و چمدان عروس و داماد

به نظر من اشتباهه که خانواده عروس یا داماد این موارد رو تهیه کنن. عروس و دامادی که نتونن روی پای خودشون وایسن بعدا دچار مشکلات زیادی میشن. بهتره عروس و داماد با درآمد شخص خودشون این وسایل رو به تدریج تهیه کنن.

نقدیان
تالار پذیرایی میثاق ارتش

ماتالارمیثاق 1مراسم داشتیم،همه چیزعالی بود،حتی به کارکنان انعام دادیم،نگرفتن،کلیه ی غذاهاومیوه و شیرینی ماروکامل بعدازمراسم تحویل شد.

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

سلام ایشالله همیشه مراسم عروسی باشه و خوشی ما چند وقت پیش مهمان این تالار بودیم،برخورد پرسنل مجموعه خوب بود تنها عیب اون شب سردی غذا بود واقعا با وجود کلی منو و سلف سرویس همه ی غذا ها سرد سرد بودن

نوشین
باغ تالار عمارت فاخر

سلام هزینه ها برای حدود ۱۵۰ نفر شهریور ماه رو میخواستم بدونم

آرمان
کلاس های رقص عروس و داماد برای جشن عروسی

سلام رقص‌دو نفره برای عروس و داماد لطفا مسیر ارتباطی را اعلام‌بفرمایید

سارا
عروسی های مختلط در باغ تالارهای تهران

سلام چند کمله حرف منطقی یک مقدار به نظر کلمه مختلط غلطه. ممکنه هر خانواده ای با تعداد زیاد در یک مهمانی دور هم جمع باشند آیا بگیم مختلط درسته ؟ استخر مختلط قطعا بد و با فرهنگ ما سازگار نیست. این یک باغ تالار رو که ممکنه بخشی از مراسم مهمانان و محارم دور هم باشند انقدر ازش بد گفته بشه هم صحیح نیست. اینکه پوشش ها نامناسب و زننده باشه و آقایان مشروبات الکلی مصرف کنند و جو ناسالم برای خانواده باشه اصلا مطلوب خانواده ها نیست و قطعا هیچکس این شرایط رو نمیپسنده. من این بخش رو جدا میکنم ولی اینکه بعضی ها با رعایت اصول و عقاید و احترام بخواهند یک مراسم مهمانی داشته باشند آیا باید مواضع تند گرفت ؟ آیا نباید به دیدگاه و تفکر مردم احترام گذاشت ؟ ممنو از اینکه دیدگاه من رو منتشر میکنید و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالعه کردید.

البرز
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت گروه محترم ارغوان طلایی خواستم تشکر مجدد داشته باشم بابت تمام زحماتی که برای مراسم ما کشیده شد ،همه چیز عالی و فوق العاده بود مثل همیشه این چندمین باری هست که ما از تالار ارغوان طلایی برای مراسم استفاده میکنیم و از کیفیت بالای غذا گرفته تا دیزاین و رسیدگی به مهمانها به نظرم عالی و کامل بود.

تقدسی
تالار پذیرایی هتل نهاجا

سلام سالن چه تخفیفی برای دارندگان کارت حکمت دارد مهمانان ما ۴۰۰ نفرند