عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

شاید یکی از نخستین تصمیم‌ها در آغاز زندگی مشترک برای دختران و پسران، انتخاب بین شروع زندگی جدید خود با سفر  یا برگزاری مراسم عروسی باشد. با توجه به افزایش هزینه‌های مراسم عروسی در سال‌های اخیر، این موضوع به میزان بیشتری مورد بحث و گاهاً اختلاف نظر قرار می‌گیرد. اگر شما نیز در آغاز زندگی مشترک خود میان این دو گزینه تردید دارید، خواندن این مقاله ممکن است به شما در انتخاب مناسبترین راه کمک کند.

مسافرت یا ماه عسل برای کدام زوج مناسب می باشد؟

هر زوجی آرزو دارند که بهترین شب زندگی‌شان را به یکی از پرخاطره‌ترین و بهترین روزهای زندگی‌شان تبدیل کنند. به همین دلیل، انواع افکار و ایده‌ها در این زمینه به ذهنشان خطور می‌کند.

بعضی از افراد ممکن است علاقه داشته باشند که یک مراسم عروسی با تمام تشریفات در بهترین تالار یا باغ تالار محل سکونت خود برگزار کنند. برخی دیگر ممکن است بخواهند یک مراسم ساده با حضور اقوام و دوستان در منزل پدری با برگزاری مهمانی زندگی مشترک خود را شروع کنند و یا برخی دیگر میخواهند متفاوت تر از بقیه باشند و ترجیح میدهند مراسم عروسی را سواحل کشورهای همسایه بر روی عرشه کشتی برگزار کنند

بطور کلی برگزاری مراسم عروسی به نظر و تصمیمات زوجین بستگی دارد و اگر کسی از دوستان و یا اطرافیان هزینه مراسم عروسی را صرف مسافرت و یا کارهای دیگر کرد به معنای خساست نیست و یا اگر افرادی مراسم عروسی بصورت مجلل را می پسندند به معنای خودنمایی نیست

اما امروزه با رشد هزینه های بی رویه تشریفات عروسی بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند که هزینه های مراسم را صرف پوشش هزینه رهن، اجاره و یا خرید منزل کنند و با بخشی از هزینه به یک مسافرت دو نفره بروند

بطور کلی زوجین باید شرایط همدیگر را درک کرده و با توجه به شرایط مالی و بودجه دارند برنامه ریزی کنند اگر بودجه شما برای یک مراسم عروسی کافی نیست نباید خود را سر زنش کرده بهتر است با برنامه ریزی یک مسافرت دو نفره ( ماه عسل ) شروع زندگی مشترک خود را جشن بگیرید

مسافرت یا ماه عسل برای کدام زوج مناسب می باشد؟

انتخاب عروسی برای چه کسانی بهتر است؟

پوشیدن لباس عروس و کت و شلوار دامادی، جشن و رقص و… برای بسیاری از دختران و پسران جوان تبدیل به رویایی شده که سال ها در ذهن خود برای آن برنامه ریزی کرده اند. با این حال، با افزایش روز به روز هزینه‌های مختلف مرتبط با برگزاری یک مراسم عروسی، بدون شک این امر همراه با هزینه‌های قابل توجهی خواهد بود.

ما توصیه می‌کنیم که به آن دسته از زوج‌هایی که این رویا و این تجربه برای آنها بسیار مهم و ارزشمند است،بهتر است آرزوی خود را محقق کنند و مراسم عروسی برگزار کنند. اگر برای شما و همسر آینده‌تان، برگزاری یک مراسم عروسی با تمام جزئیات و رویدادهای متفاوت آن اولویت بالاتری دارد تا سفر ماه عسل، حتماً به این تصمیم پایبند بمانید.

سعی کنید تصمیم‌گیری را بر اساس ارزش‌ها و اولویت‌های شخصیتان بگیرید. اگر برگزاری یک مراسم عروسی برای شما به عنوان یک روز متفاوت اهمیت دارد، این مراسم را بی‌تردید تجربه کنید. اما اگر سفر ماه عسل یا کارهای دیگر از اهمیت بیشتری برای شما برخوردار است، آن را انتخاب کنید.

مهمترین نکته این است که تصمیم نهایی با توجه به ارزش‌ها و نیازهای شما و همسرتان گرفته شود تا زندگی مشترک با رضایت و آرامش آغاز شود. همچنین باید به توانایی مالی خود دقت کنید تا از مشکلات مالی در آینده جلوگیری شود.

انتخاب عروسی برای چه کسانی بهتر است؟

یک پیشنهاد جذاب! عروسی بگیرید و به مسافرت بروید

بسیاری از عروس و دامادها دوست دارند همزمان جشن عروسی بگیرند و به سفر بروند تا لحظات خاص و به یادماندنی‌ای را تجربه کنند. برای این گروه از زوج‌ها، یک راهکار می‌تواند باشد که هزینه‌ها را با دقت مدیریت کنند و به هر دو آرزویشان برسند.

ممکن است برای برگزاری مراسم عروسی، به صرفه‌ترین راه را برگزینند تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند. این می‌تواند شامل انتخاب یک تالار کم‌هزینه‌تر، کاهش تعداد مهمان‌ها، یا حتی انجام برخی کارهای تشریفاتی بصورت ساده بجای استفاده از خدمات پرهزینه باشد.

همچنین می‌توانند به دقت برنامه‌ریزی کنند و زمان برگزاری مراسم عروسی و سفر ماه عسل را به طور موازی در نظر بگیرند. این به آنها اجازه می‌دهد که هر دو تجربه را به اندازه کافی و بدون فشار مالی تجربه کنند.

در نهایت، انعطاف و برنامه ریزی منطقی بدور از چشم و هم چشمی می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا از هر دوی آرزوهایشان بهره مناسبی ببرند و زندگی مشترک خود را با آرامش و خوشی آغاز کنند.

در نهایت

تصمیم نهایی در مورد برگزاری جشن عروسی یا سفر ماه عسل به هدف‌ها و توانایی‌های مالی عروس و داماد بستگی دارد. این تصمیم باید با دقت و با توجه به اولویت‌ها و آرزوهای شما و همسرتان گرفته شود.

مهمترین نکته این است که تصمیمتان را با صداقت و بر اساس آرزوهای و اولویت‌های شخصیتان بگیرید، تا زندگی مشترک خود را با رضایت و آرامش آغاز کنید. در نهایت، مهمترین چیز این است که لحظات خوبی را در این دوران به اشتراک بگذارید و خاطرات خوبی ایجاد کنید که به مدت طولانی با شما بمانند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

منو عروسی دیس پرس سلف رویس
انجام برنامه ریزی برای اجرای رقص عروسی خود
وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار تاج

هفته پیش عروسی در عمارت تاج داشتیم واقعا تالار زیبایی هست رفتار پرسنل خوب بود وپذیرایی عالی اماااااا کارکنان آتلیه برای عکس از مدعوین فوق العاده مزاحمت ایجاد کرده بودند اول دعوت میکردن برای عکس بعد از ۳۰۰ تا عکس دائما مزاحم میشدند بیا عکسو انتخاب کن بعد اول قیمت پایین میگفتند بعد یه عکس به یه میلیونم با تبصره های مختلف میرسید بازم اینا مهم نبود دیگه کارشون به آزار رسیده بود دائما مردمو از سالن میکشیدند بیرون برای عکس اصلا درکی از موضوع نداشتند که فامیل نزدیک باید در صحنه حضور داشته باشن یا تبلیغات این چنینی جواب نمیده آخرم تهدید میکردند اگر عکس نمیخواهین باید تعهد بدید من مقاومت کردم اما خبر داشتم که اینقدر مزاحم اقوام شده بودند همه کلافه شده بودن وداشت تبدیل به تنش میشد بعضی ها را هم ۸ یا ۹ میلیون پیاده کرده بودن

موسی صادق تبار
باغ تالار پرنیا

فضای تالار بسیار دل نشین پذیرایی عالی غذا با کیفیت عالی با پرسنل مجرب با لباس فرم

بدون نام
باغ تالار vip شرق

بسیار پذیرایی بد ما که راضی نبودیم اصلااا اخلاق صفر

بدون نام
در دفتر بله برون چه چیز هایی نوشته می شود/ متن زیبا و توضیحات کامل

خیلی از مشکلات زوجین و بهم ریخته شدن زندگی ها سخت گیری های خانواده ها قبل از ازدواجه. مگه معامله است که همه چیز رو تو دفتر بله برون ثبت میکنید ؟ زن و شوهر باید توافق و تفاهم داشته باشن و برن سر خونه زندگیشون و یک زندگی رو بسازن مراسم بله برون به خودی خود بسیار زیباست. شما با گذاشتن قوانین سختگیرانه مشکل دارشن نکنید برای زوجین. بررسی کنید کشورهای دیگه که چنین رسومی ندارن راحت تر زندگی میکنن یا ما ؟ مدام گرو کشی و مال من و مال تو دارن ...

شاهقلی
باغ تالار قصر ملک

سلام برای مهر ماه منوی شماره یک با ششصد تا مهمون میفرمایید چقدر میشه

زهرا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

وای چقدر این آهنگ ها زیبا هستند ۲ تاش فقط قشنگ بود ولی من بازم داخل سالن با آبجی بزرگم که عروس بود درخشیدیم با هم دیگه

تو آهنگ
آهنگ مناسب برای رقص تکی عروس

آهنگ های جالبی بود

بدون نام
باغ تالار عمارت سام

بهترین عمارت بهترین مدیریت کیفیت کار عالی واقعا از انتخابمون راضی بودیم ممنون از آقای مولایی عزیز بابت بهترین شب که برای ما رقم زدن

بهنام توکلی فر
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام

نظرات کاربران

  • / F

    به نظرم یه جشن ساده و جمع و جور و یه مسافرت کوتاه به یه جای جدید میتونه انتخاب خوبی باشه هم حسرت لباس عروس و .... به دل نمیمونه هم به جای فقط یه شب میتونیم چند روز خاطره خوب برای اول زندگی بسازیم 😊😍 البته مهمتر از همه اینها انتخاب اولمونه که طرفمون دلخواهمون باشه اونجوری هر تصمیمی میتونه بهترین تصمیم باشه چون در جای درست و با فرد درستی هستیم .

    پاسخ