وقتی نوبت به حضور یک خانم باردار در رویدادها یا مراسم‌های رسمی می‌شود، انتخاب یک لباس مجلسی بارداری کمی پیچیده به نظر می‌رسد. اگرچه برآمدگی شکم یک خانم باردار، یک منظره زیبا و بی‌نظیر خلق می‌کند اما پیدا کردن یک لباس محلسی حاملگی که در عین شیک بودن، راحت نیز باشد یکی از دغدغه‌های خانم‌ها در دوران شیرین بارداری است.

لباس مجلسی بارداری, لباس حاملگی عروسی

بسیاری از خانم ها هنگام دعوت به یک مراسم عروسی، ممکن است باردار باشند و به دنبال لباس بارداری مجلسی مناسب و زیبا بگردند تا در این مراسم  به زیبایی بدرخشند. نکته ای که در اینجا مطرح است این است که خانم باردار نباید هر لباسی را انتخاب کند و در انتخاب لباس حاملگی باید به برخی نکات توجه کنند؛ مثلا جنس پارچه ی لباس خیلی مهم است و باید سبک و ضدحساسیت باشد، مدل لباس باید به گونه ای باشد که خانم باردار احساس راحتی کند.

در سال‌های اخر به ویژه توجه خانم‌ها باردار به این نوع نکات بیشتر شده است و متناسب با آن اگاهی خانم‌های باردار برای خرید‌هایی از جمله لباس مجلسی بارداری بیشتر شده و خرید‌های خوب و مناسبی را به خوبی انجام می‌دهند اما باید در نظر داشت که انتخاب لباس حاملگی برخلاف تصور فکر همگانی مردم باید در کمال دقت انجام شود  زیرا باردار به اندازه کافی زیبایی‌های بدنی خانم را تا حدی کاهش می‌دهد و از همین جهت خانم‌های باردار باید توجه زیادی به امر خرید لباس بارداری کنند.

همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که خانم‌های باردار باید از قبل از خرید لباس‌های بارداری به آن توجه داشته باشند و به کمک آن به هر نحوی که می‌توانند یک خرید خوب و ایده‌آل را انجام دهند، مطالعه درباره چگونگی خرید‌هایی است که باید از جمله لباس بارداری انجام دهند.

به طور کلی خانم‌های باردار باید برای خرید‌های دوران بارداری اطلاعات زیادی را کسب کنند زیرا در مجموع خرید‌های دوران بارداری یکی از انواع خرید‌های گران و پرهزینه به شمار می‌رود و آگاهی درباره خرید‌ها از جمله لباس بارذاری می‌تواند کمک زیادی به خانم‌های باردار کند و در حقیقت آکاهی هر چه بیشتر در خرید همراه خانم‌ها باشد می‌تواند کمک بزرگی به آن ها در حین خرید‌های بارداری از جمله خرید لباس بارداری کند.

چه تا الان لباس مجلسی بارداری را انتخاب کرده اید، چه در حال تصمیم گیری هستید ما به شما نکاتی درمورد لباس بارداری مجلسی بیان می کنیم تا بتوانید با هر سلیقه ای، لباسی مناسب و جذاب برای جشن عروسی پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

لباس مجلسی حاملگی

در ادامه 16 مدل لباس مجلسی بارداری برای مراسم عروسی را آورده ایم که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

از طرفی اگر ساقدش هستید و باردار باز هم جای نگرانی نیست . البته ممکنه انتخاب لباس مجلسی برای ساقدوش عروس میتونه دلهره آور باشه, مخصوصا اگر ساقدوش عروس باردار باشه. همچنین سالن های عقد تهران را ببینید.

نگران نباشید! شما اولین نفری نیستید که ساقدوش باردار برای عروسیش داره و مطمئن باشید که آخرین نفر هم نیستید.چه تا الان لباس بارداری مجلسی رو انتخاب کردید یا در حال تصمیم گیری هستید ما چند تا ایده میتونیم بهتون بدیم برای انتخاب بهترین لباس مجلسی.

ما تمام شرایط ممکن رودر نظر گرفتیم که تمام سلیقه ها و استایل ها رو در بر میگیره.

نکاتی در خصوص لباس بارداری مجلسی

 • اولین و مهم ترین نکته در انتخاب لباس مجلسی بارداری، راحتی شما در آن است و اصلا نباید در انتخاب لباس به خود فشار بیاورید.
 • بعضی از خانم ها با انتخاب لباس های سایز بزرگ تر سعی دارند شکم خود را بپوشانند، غافل از اینکه انتخاب لباس خیلی بزرگ باعث می شود لباس در تن شما بدقواره به نظر برسد. پس خود را عذاب ندهید و از مشخص شدن برجستگی شکمتان هراس نداشته باشید.
 • زمانی که در حال خرید یا سفارش لباس هستید بهتر است لباس را تقریبا 2 سایز بزرگتر سفارش بدهید زیرا زمانی که آماده می شود احتمالا سایز شکم هم بزرگتر شده است.
 • جنس لباس بارداری، بسیارحائز اهمیت است و بهتر است از جنس الیاف طبیعی مانند کتان و نخ باشد. زیرا لباس هایی با الیاف مصنوعی مانع از تبخیر عرق می شوند و ممکن است موجب عفونت های قارچی شوند.
 • لباس هایی که از پارچه نخی, حریر, کش کرپ دوخته شده باشند میتوانند انتخاب خیلی خوبی برای لباس های بارداری مجلسی باشند. زیرا این لباس های سبک و ضد حساسیت هستند.
 • اگر نمی خواهید شکم شما خیلی نمایان شود، بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که از زیر سینه گشاد می شوند و تا پایین ادامه دارند. برای این مدل پارچه ی حریر بسیار مناسب است و می توان با آن مدل های زیبای متنوعی را دوخت.
 • سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید و آزادی عمل داشته باشید. اگر می خواهید لباس جذب انتخاب کنید دقت کنید که حتما تمام کش باشد، به ناحیه ی شکمتان فشار نیاورد و موجب خستگی شما نشود.
 • اگر مراسم عروسی در فضای باز است یا در فصول سرد سال برگزار می شود لباس هایی را انتخاب کنید که از شما در برابر سرما محافظت کنند.
 • خانم هایی که سینه های بزرگی دارند بهتر است لباسشان را طوری انتخاب کند که حجم سینه ی آن ها را بپوشاند.
 • لباس های یقه گشاد، دکمه دار و بنده دار که پوشیدنشان آسان تر است را انتخاب کنید.
 • لباس های یقه هفت و یقه قایقی پیشنهادهای خوبی برای خانم های باردار هستند؛ زیرا موجب می شوند صورت خانم باردار بیشتر به چشم بیاید.

اگر ساقدوش باردار هستید …

 اگر ساقدش هستید و باردار، باز هم جای نگرانی نیست . البته انتخاب لباس مجلسی برای ساقدوش عروس میتواند دلهره آور باشد، مخصوصا اگر ساقدوش باردار باشد. نگران نباشید! شما اولین نفری نیستید که ساقدوش باردار برای عروسیش دارد و مطمئن باشید که آخرین نفر هم نیستید. در واقع اگر همانطور که در ابتدای مقاله به آن به خوبی اشاره شد قبل از برگزاری مراسم عقد و عروسی بتوانید اطلاعات زیاد و خیلی خوبی را برای موضوع خرید لباس بارداری داشته باشید می‌توانید در حین برگزاری مراسم عقد و عروسی به خوبی از زیبایی خود نزد نگاه تمامی میهمانان خوشنود و راضی باشید.

بعضی از طراحان لباس , مدل های لباس های مجلسی که طرفداران زیادی داشتد رو برای باردار ها هم طراحی کردند که باعث شدند کار افراد برای انتخاب لباس ساقدوش راحت تر بشه. معمولا افراد باردار از 5 ماهگی به بعد نیاز به لباس مجلسی مخصوص بارداری دارند. ماه های کمتر از 5 ماه تنها نیاز به لباس هایی دارند که یکم گشاد باشه و نیاز خاصی با لباس مخصوص بارداری ندارند.

اگر بیشتر از یک نفر ساقدوش هستید بهتر است لباس های هماهنگ با هم انتخاب کنید به جای لباس های یک شکل و تشریفات . در این صورت ساقدوشی که قراراست  مادر شود میتواند مدل لباس و پارچه ای را انتخاب کند که در آن احساس راحتی می کند. این یکی از دلایلی است که انتخاب لباس های مجلسی هماهنگ، نسبت به لباس های کاملا شبیه به هم، رایج شده است.

درصوتیکه از اقوام درجه یک هستید مثل خواهر عروس یا داماد یا خاله و باردار هستید بدانید که با وجود تغییرات اندامتان هنوز هم زیبایید و نباید اعتماد به نفس خود را از دست دهید. پس بیش از پیش به ظاهرتان اهمیت دهید و لباس هایی بپوشید که اندامتان را زیباتر نشان دهد.

اگر لباس از قبل انتخاب شده و ساقدوش باردار شد

اگر لباس از قبل انتخاب کرده اید و بعدا باردار شده اید، باید سریعا با خیاط یا طراح لباس تماس بگیرید و اطلاع بدهید , بعضی از آن ها مدل لباس را عوض می کنند یا سایز را تغییر میدهند. اگر نتوانستید این کار را بکنید زمان برای سفارش لباس جدید هست.

اگر لباس مجلسی حاملگی نیاز به تغییر داره

اگر لباس مجلسی حاملگی نیاز به تغییر دارد، باید به خیاطی که طراح لباس معرفی کرده است یا خیاطی که می شناسید و از کیفیت کارش مطمئن هستید مراجعه کنید تا بتواند لباس را طوری تغییر بدهد که کاملا اندازه تان شود.

در ادامه تعدادی از لباس های مجلسی بارداری برای ساقدوش ها که محبوب هستند رو ببینید.

1- پیراهن ساتن برای لباس بارداری مجلسی

لباس مجلسی بارداری

یکی از پرکاربرد ترین پارچه ها برای لباس مجلسی پارچه ساتن است که فرم دهی و شکل زیبایی به خود میگیرد و می تواند انتخابی مناسب برای لباس بارداری مجلسی به شمار آید.

2- نمونه ای از لباس مجلسی مناسب مجالس و عروسی A شکل:

لباس مجلسی های مدل A بسیار مناسب خانم های باردار هستند. این مدل در قسمت سینه جذب است و از زیر سینه تا پایین گشاد و پف دار است این موضوع سبب می شود برجستگی شکم خانم باردار کمتر دیده شود.

لباس بارداری پفی مجلسی

خیلی از خانم های باردار تصور می کنند اگر رنگ های تیره مثل مشکی و سرمه ای بپوشند لاغرتر به نظر می رسند؛ اما ما به شما پیشنهاد می کنیم بیشتر از رنگ های شاد استفاده کنید تا انرژی مثبت بیشتری به شما بدهد.

اگر می خواهید پیراهن شما خیلی ساده نباشد، می توانید لباس های مجلسی بارداری گیپور و یا لباس هایی که بالاتنه ی آن ها کارشده است را انتخاب کنید. که شکوه و جلوه خاصی به لباستان می دهد.

3- لباس مناسب فصل پاییز لباس حاملگی مجلسی عروسی

لباس مجلسی بارداری

4- لباس حریر بارداری مجلسی مناسب مراسم عروسی

لباس بارداری عروسی

اگر نمی خواهید شکم شما خیلی نمایان شود، بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که از زیر سینه گشاد می شوند و تا پایین ادامه دارند. برای این مدل پارچه ی حریر بسیار مناسب است و می توان با آن مدل های زیبای متنوعی را دوخت.

لباس بارداری مجلسی حریر

سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید و آزادی عمل داشته باشید. اگر می خواهید لباس جذب انتخاب کنید دقت کنید که حتما تمام کش باشد، به ناحیه ی شکمتان فشار نیاورد و موجب خستگی شما نشود.

لباس بارداری شیک مجلسی

5-لباس مجلسی ساده بارداری عروسی

لباس مجلسی بارداری عروسی

6-لباس سنگ کار شده (کار دست)

لباس مجلسی بارداری

7-پیراهن کوتاه

لباس مجلسی بارداری عروسی

لباس مجلسی حاملگی کوتاه

8-پیراهن نقره ای کار شده بسیار زیبا و شیک

لباس مجلسی بارداری

9- مدل پیراهن بارداری مجلسی مناسب عروسی

لباس مجلسی بارداری

10-لباس مجلسی بارداری گیپور کار شده

لباس مجلسی بارداری عروسی

گیپور یکی از محبوب‌ترین لباس های بارداری و حاملگی برای مجالس و مراسم عروسی است. لباس گیپور همواره جذاب و پر مخاطب است.

لباس حاملگی مجلسی شیک گیپور
لباس حاملگی مجلسی شیک گیپور

11- پیراهن زیبای مجلسی بدون شانه

لباس مجلسی بارداری

12- لباس بارداری مجلسی طرح دار و شاد

لباس مجلسی بارداری عروسی

13-پیراهن یقه چپ و راستی

عروسی لباس مجلسی بارداری

14- سبکی دیگر از لباس بارداری عروسی

لباس مجلسی بارداری عروسی

15-لباس مجلسی بارداری مشکی

لباس مجلسی بارداری

16-پیراهن بارداری مجلسی صورتی با پارچه حریر

لباس بارداری عروسی

17- پیراهن مجلسی بارداری یقه هفت گلدار

پیراهن بارداری گلدار مجلسی

18- لباس حاملگی مجلسی یقه قایقی

لباس مجلسی بارداری

19-لباس ساتن آستین بلند لباس مجلسی بارداری

لباس بارداری

20- لباس بارداری بارداری مناس برای میهمانی

لباس بارداری مجلسی و شیک

21-لباس بارداری قرمزئ رنگ و جدید

لباس بارداری زیبا

22-لباس مجلسی برای بارداری و مناسب میهمانی‌ها 

لباس بارداری زیبا و جذاب

23-لباس بارداری ساده و راحت برای خانه 

لباس بارداری مجلسی

24-لباس بهاری بارداری و راحت برای منزل

لباس بارداری گل گلی

25-لباس بارداری شیک و جذاب برای میهمانی‌ها و دورهمی‌ها

طراحی لباس بارداری

26-لباس عروس خاص و زیبا برای مجلس و میهمانی‌های خاص

لباس بارداری شیک

27-لباس بارداری ساده و فانتزی مناسب برای خانه

لباس جدید بارداری

28-لباس بارداری فانتزی و زیبا برای میهمانی‌ها و دورهمی

لباس بارداری فانتزی

29-لباس بارداری زیبا و سر هم مناسب برای خرید و کار

لباس بارداری سرهم

30-لباس بارداری ساده و شیک و همچنین رسمی

لباس بارداری جدید و زیبا

31. لباس مجلسی بارداری سبزرنگ برای مراسم‌های پاییزی یا زمستانی:

این لباس مجلسی حاملگی به رنگ سبز زمردی برای یک مراسم رسمی یا حتی عروسی پاییزی و زمستانی انتخاب بسیار مناسبی است. خانم‌های باردار می‌توانند برای جلوه دادن به استایل بارداریشان از اکسسوری نیز استفاده کنند.

لباس مجلسی بارداری

32. لباس مجلسی بارداری با یقه کراواتی مناسب برای مراسم عروسی:

اگر در دوران بارداریتان به یک مراسم رسمی دعوت شدید، این لباس بارداری با مدل بی‌نظیرش می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. می‌توانید اینمدل را با یک صندل پاشنه کوتاه فلزی ست کنید و استایل بارداری خیره‌کننده‌ای بسازید.

لباس مجلسی حاملگی

33. یک لباس مجلسی بارداری راحت و زیبا:

این لباس مجلسی بارداری خیره‌کننده علاوه بر جنس نرم و لطیفش، مدل روان و راحتی نیز دارد. در واقع رقصیدن این پیراهن بارداری در بدن شما در کنار یقه هالتری زیبا، جلوه باشکوهی خواهد داشت.

لباس حاملگی رسمی


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار هتل شیان لویزان
10% تخفیف

تالار هتل دهکده شیان

اتوبان امام علی، بعد از پل همت، خروجی لویزان (شیان)، پارک جنگلی شیان، هتل شیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی رویال آنتیک
10% تخفیف

تالار پذیرایی رویال آنتیک

خانی آباد نو، خیابان لطیفی، کوچه شهامت
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
سالن عقد سور نیاوران عقد شیک استخر
پکیج ویژه

عمارت عقد سور

نیاوران - محدوده شمال تهران
اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار فلامینگو
پکیج ویژه

باغ تالار پذیرایی فلامینگو

آزادگان - اتوبان تهران ساوه - نرسیده به اولین عوارضی - کنار اتوبان جنب فیروز بهرام
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :