تولد چی بپزم؟ غذای تولد

در بسیاری از جشن‌های تولد دیده شده است که میزبانان با این که هزینه‌های زیادی نیز برای برگزاری جشن تولد متحمل شده‌اند با این حال باز هم به شکلی که انتظار می‌رفته است نتوانسته‌اند جشن تولدی بسیار خاطره‌انگیز و عالی برگزار کنند.

اگر میخواهید مراسم تولد خود را در یک سالن تولد برگزار کنید نگرانی شما کمتر است ولی اگر قصد دارید در منزل میزبان مهمانان باشید بهتر است اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند این استکه چه غذایی برای تولد بپزم ؟ غذا و دسر ایده آل و مناسب برای تولد چه غذایی می تواند باشد ؟

جشن تولد یکی از جشن‌های خیلی خاصی است که می‌توان گفت یکی از جذابیت‌های زیاد آن انواع خوراکی‌ها و به خصوص غذای مناسب جشن تولد است که همه این ها در کنار هم باعث می‌ش.وند تا میهمانان هیجان خاصی برای حضور در چنین جشنی داشته باشند.

همچنین همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد هزینه‌های زیاد صرفا تضمینی برای بهتر شدن کیفیت جشن تولد و در مجموع هر نوع جشنی نخواهد بود و به نوعی می‌توان گفت با انتخاب‌های درست و برنامه‌ریزی‌خهای اصوی است که می‌توان جشن‌های بسیار خوب و به یادماندنی را به خوبی برگزار کرد.

برگزاری جشن تولد

غذای جشن تولد یکی از ارکان اصلی برگزاری جشن به شمار می‌رود و در کنار آن کیک نیز نقش اساسی برای این گونه  جشن‌های فانتزی ایفا می‌کنند. همچنین در کنار این موارد فینگرفودها نیز از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا در حین برگزاری جشن تولد همه علاقه دارند از خوراکی‌های سبکی چون سالادها و انواع تنقلات و غذاهایی با حجم کم و در سایزهای مینی بخورند و همین موضوعات در کنار یکدیگر حس خیلی خوبی به میهمانان به خصوص در سنین پایین‌تر خواهد داد.

شاید یکی از دغدغه‌های هر کسی برای برگزاری جشن تولدی ایده‌آل و به یادماندنی انتخاب و برگزیدن غذا و فینگرفودهایی برای جشن باشد که می‌توان گفت همانطور که به آن اشاره شده بود هر دو موارد جدای از کیک تولد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود.

تولد چی بپزم ؟

خب رسیدیم به این سوال که تولد چی بپزم ؟ در ادامه مقاله قصد داریم تا 15 تا از بهترین غذاها و فینگرفودهایی که با کمی صرف زمان می‌توان با بهترین کیفیت آن ها را برای جشن تولد تهیه و تدارک دید معرفی کنیم و کسانی که هنوز ایده خاصی برای انتخاب غذای مناسب جشن تولد در سر ندارند بتوانند انتخابی مناسب را از میان آن ها برگزینند.

لازانیا غذایی خوشمزه مخصوص جشن تولد

لازانیا برای جشن تولد

لازانیا را می‌توان از از جمله غذاهایی دانست که سال‌هاست در جشن‌های تولد سرو می‌شود و می‌توان از تمامی سنین طرفداران زیاد خود را دارد اما باید در نظر داشته باشید با یک دیزاین خوب و زیبا می‌توانید جلوه خیلی خاص‌تری به این غذای خوشمزه بدهید.

مرغ سوخاری غذای مناسب برای تولد

مرغ سوخاری برای غذای تولد

 

شاید در نگاه اول سرخ کردن مرغ سوخاری برای جشن تود بوی نامطبوعی را برای میهمانانتان رقم بزند اما بهترین راه حل این است کهیا از روزهای قبل سرخ کرده باشید و یا مرغ‌ها از یک کترینگ و رستوران هم طعم عالی این غذا را به میهمانان هدیه کنید و هم این که در سرو آن نیز راحتی بیشتری داشته باشید.

 

 

هات داگ‌های مینی غذا برای تولد

هات داگ مینی غذای جشن تود

ساندویچ‌های هات داگ از جمله غذاهای محبوب کودکان و نوجوانان در سنین پایین‌تر به شمار می‌روند و البته این موضوع به این معنی نیست که بزرگ‌ترها  به این غذا و فست فود خوشمزه علاقه نخواهند داشت و به همین دلیل می‌توان این غذای ساده را در لیست غذاهای مناسب برای جشن تود در نظر گرفت.

زیبایی بیشتر تولد با کیک مرغ

کیک مرغ غذای تولد

اگر جشن تولد شما برای سنین بالاتری برگزار خواهد شد بهترین پیشنهاد غذای جذاب کیک مرغ خواهد بود. در واقع اینغذا به دلیل راحتی پخت و همچنین جذابیت ظاهری که به میز شما خواهد بخشید می‌تواند انتخاب کاملا مناسبی برای این منظور باشد.

سالاد الویه غذای پرطرفدار در جشن تولد

سالاد الویه غذایی مناسب برای جشن تولد

تقریبا می‌توان گفت سااد الویه از فینگرفودهای جذاب و بسیار کاربردی در تمامی جشن‌ها به شمار می‌رود و همانطور که احتمالا تا به حال در جشن‌های زیادی حضور این غذا را مشاهده کرده‌اید باید در نظر داشت سالاد الویه غذای مناسبی برای برگزاری جشن تولد خواهد بود.

سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی تولد

این سالاد ازجمه سالادهایی است که تمامی سنین به ویژه سنین پایین‌تر علاقه خاصی به آن دارند و با تدارک آن می‌توانید خیلی از میهمانانتان را به خوبی خوشحال کنید. همچنین تدارک و تهیه ساده و راحت آن باعث شده است تا در لیست غذاهای مناسب جشن تولد قرار بگیرد.

انواع تست برای غذای تولد

انواع تست و دسر برای غذای تولد

تست‌ها را می‌توان از جمه غذاها و فینگرفودهایی در جشن تود دانست که جذابیت بسیار بالای آن ها باعث می‌شود که در زمان اندکی معمولا زود تمام بشوند. باید در نظر داشته باشید تست‌ها انواع مختفی دارند و محتویات درون آن ها به دلخواه شما می‌تواند کاملا متفاوت باشد و متنوع باشد. تست‌ها به دلیل جذابیت تزیینی خاصی نیز که دارند خیلی زود مورد توجه میهمانان شما در جشن تولد قرار خواهند گرفت.

کباب سبزیجات

کباب سبزیجات در جشن تولد

معمولا وقتی حرف از سبزیجات که به میان می‌آید معمولا این نوع مواد غذایی خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرند اما کباب سبزیجات را بر خلاف موضوع بیان شده می‌توان از جذاب‌ترین و خشومزه‌ترین غذاها برای جشن تولد دانست که می‌تواند حتی سنین پایین‌تر را نیز به خود جلب کند.

انواع کوکوها برای تولد

کوکو غذای مناسب جشن تولد

کوکوها انواع بسیار متفاوت و خیلی متنوعی دارند و دقیقا به همین دلیل در تمامی جشن‌ها می‌توان در قسمت غذاها از آن ها بهره برد. در جشن تولد نیز می‌توان با تدارک کوکوهایی خوش طعم و با دیزاینی زیبا میهمانان را مخصوصا سن‌های بالاتر را به خوبی خوشحال کرد.

اسپاگتی

اسپاگتی غذای مخصوص تولد

اسپاگتی نیز به خاطر جذابیت ظاهری و خوش طعم بودن یکی از بهترین غذاها برای برگزاری جشن تولد به  شمار می‌رود و در کنار غذاهای دیگر می‌تواند جلوه خاصی به بخش غذاهه و فینگر فودهای تولد شما ببخشد. همچنین باید توجه داشت که اسپاگتی انواع مختلفی را شامل می‌شود و بهتر است از نوعی استفاده کرد که باب پسند بیشتر میهمانان باشد.

نان تست با گوشت چرخ کرده

تست گوشت چرخ کرده برای غذای تولد

یکی از غذاهای هیجان‌انگیز و ساده‌ای که می‌توانید برای جشن تولد انتخاب کنید، نان تست با گوشت چرخ کرده است. برای درست کردن این غذای هیجان انگیز کافی است کمی پیاز را متناسب با حجم گوشت چرخ کرده خلالی سرخ کنید و سپس گوشت را به همراه ادویه های دل‌خواه با پیاز تفت داده شده مخلوط کنید و منتظر بمانید تا چربی گوشت کاملا گرفته شود. سپس کمی سس دل‌خواه را به آن اضافه کنید و گوشت را کنار بگذارید.

در واقع برای تهیه این غذای خوشمزه و ساده نیازی به صرف زمان خیلی زیادی نخواهید داشت و پس از قرار دادن تست‌ها داخل ساندویچ میکر و پرکردن آن ها با گوشت چرخ کرده از قبل آماده شده، می‌توانید در زمان بسیار کوتاهی ساندویچ‌ و تست‌هایی خوشمزه و هیجان‌انگیز را برای برگزاری جشن تولد تدارک ببینید.

مینی همبرگر برای جشن تولد

همبرگز فینگرفود غذای تولد

یکی دیگر از غذهای بسیار مناسب و ایده‌آلی که می‌توان گفت تقریبا همه افراد در هر سنی به آن علاقه خواهند داشت مینی همبرگرهای خوشمزه و جذاب است که سرو آن می‌تواند یکی از بهترین و جذاب‌ترین قسمت‌های هر جشن تولدی به شمار برود. علاوه بر این موضوع باید در نظر داشته باشید که این غذا نیز همانند فینگر فودی که در بخش قبلی معرفی شد ساده است و برای تهیه آن نیازی به صرف زمان زیادی نیست.

موضوع دیگری که می‌تواند خیالتان را از بابت انتخاب این غذای هیجان‌انگیز راحت و آسوده کند، همه پسند بودن آن است که می‌توان گفت بسیاری از افراد در هر سنی که باشند قطعا علاقه زیادی به مینی همبرگزها خواهند داشت و این غذا فینگرفودی جذاب و دوست داشتنی در جشن تولد شما به شمار خواهد رفت.

سخن پایانی

جشن تولد یکی از روزهایی است که همه میهمانانی که در آن حضور می‌یابند سعی می‌کنند تا هر طور که شده خود را درگیر فضای آن کرده و از موضوعات و فکرهای دیگر حداقل تا کمی فراغ و آسوده باشند پس بهتر است گه اگر میزبانی جشن تولدی را به عهده دارید سعی کنید تا در بهترین شرایط ممکن آن را به خوبی برگزار کنید.

غذای جشن تولد یکی از مواردی است که همانطور که گفته شد می‌تواند جذابیت جشن تولد شما را برای میهمانان چند برابر کند و به همین دلیل توصیه می‌شود تا در انتخاب غذاها و فینگرفودهایی مناسب و ایده‌آل دقت زیادی داشته باشید.


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
باغ تالار مهران عقد فضای باز
10% روی کل قرارداد

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام زسک
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
پذیرایی از میهمانان تالار هتل پرشین پلازا
پکیج ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باشگاه نیاوران برگزار کننده جشن عروسی
تخفیف ویژه

باشگاه تشریفاتی نیاوران

میدان تجریش، خیابان دربند(فناخسرو)، خیابان اسداللهی، خیابان حسینی، باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پریسا بلوار پروین
10% تخفیف

تالار پذیرایی پریسا

تهرانپارس، بلوار شاهد (پروین)، نبش خیابان ۲۱۲(شهید عمارستانی)
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :