15 نکته مهم هنگام ورود عروس و داماد به تالار عروسی

حتماً بسیاری از زوجین برای شب عروسی خود برنامه ریزی‌های خاصی داشته‌اند و ورود عروس و داماد به تالار عروسی نیز می‌تواند به لحظه‌ای با شکوه و به یادماندنی تبدیل شود و مهم‌ترین شب زندگی‌تان را رؤیایی‌تر و زیباتر رقم بزند. اگر برای این شب بزرگ برنامه ریزی کرده باشید بدون شد بعد از مراسم عروسی‌تان که دیگر این شب برایتان تکرار نمی‌شود با خود نمی‌گویید که می‌توانستم کارهای بیشتری در آنجا انجام دهم.

ورود عروس داماد تالار عروسی

برای برگزاری مراسم عروسی در تالار و باغ تالار رسم و رسومات زیادی وجود دارد که یکی از این رسم و رسومات هنگام ورود عروس و داماد به تالار یا باغ تالار می‌باشد. زمانی که عروس و داماد قصد ورود به تالار را دارند معمولاً مهمان‌ها در یک کنار به صف ایستاده و تمام فیلم بردار و عکاس‌های مراسم از این لحظه زیبا فیلم برداری می‌کنند.

اما برای لحظه وارد شدن عروس و داماد نکات مهم و کلیدی وجود دارد که باعث زیباتر شدن آن می‌شود و لحظه‌ای به یاد ماندنی را پا بر جای می‌گذارد.

برای ورود به تالار عروس و داماد معمولاً خود تالار و باغ تالارها یک راهرو مخصوص را فراهم کرده‌اند تا عروس و داماد از این قسمت وارد تالار شوند. اما کارها و نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث زیباتر شدن مراسم عروسی شما می‌شود.

در این مقاله سعی داریم تا 15 نکته مهم و کلیدی که باعث زیباتر شدن مراسم هنگام ورود عروس و داماد می‌شود را به شما معرفی کنیم.

15 نکته کلیدی در لحظه ورود عروس داماد به تالار عروسی

 • هنگام ورود با قدم های کوتاه حرکت کنید

گام برداشتن شما نشان می‌تواند دیسیپرین خاصی به شما ببخشد. هنگامی که وارد تالار عروسی می‌شوید عجله نکنید با قدم‌های کوتاه در دست یکدیگر حرکت کنید و از بین مهمانان حرکت کرده و خوش آمد بگویید.

 • گل ریزان کردن مسیر حرکت عروس داماد

می‌توانید مسیر حرکت عروس داماد را لحظاتی قبل از وارد شدن به تالار عروسی گل ریزان کنید. این کار زیبایی خاصی هنگام ورود آنها در پی خواهد داشت. چنانچه تالار شما مسیر و راهروی خاصی نداشت با همین گل آرایی و گر ریزان می‌توانید آن را ایجاد کنید.

گل ریزان عروس داماد ورودی تالار

گل ریزان عروس داماد ورودی تالار

 • مدیریت مکان ورود

مسافتی که در لحظه ورود در راهرو طی می‌کنید باید به نحوی باشد که نه زیاد طولانی و نه کوتاه باشد.

 • شمع آرایی ورودی تالار

شمع آرایی در کنار گل ریزان مسیر نیز یک ایده خوب می‌تواند باشد. این شمع آرایی در کنار نور پردازی می‌تواند زیبایی خاصی به مراسم شما ببخشد.

 • گل آرایی راهروی ورودی تالار

راهروی اصلی ورودی تالارها و بخصوص باغ تالارها معمولاً دارای سقف‌های گل و دیزاین شده است. اگر این‌چنین نیست این ورودی را به زیبایی و با کمک گرفتن از افراد متخصص طراحی و گل آرایی نمایید.

ورود عروس داماد تالار عروسی

 • فشفشه و آتش بازی هنگام ورود عروس داماد

انجام آتش بازی هنگام ورود شما به تالار می‌تواند جلوه و زیبایی خاصی داشته باشد. امروزه بیشتر تالارها دستگاه‌های ویژه‌ای جهت آتش بازی لحظه ورود عروس داماد به تالار را دارند که می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

 • نورپردازی ویژه هنگام ورود عروس داماد

بهترین برنامه ریزی و نورپردازی را برای لحظه ورود عروس داماد به تالار عروسی قرار دهید. لحظه ورود شما باید متفاوت با دیگر لحظات حضور مهمانان در تالار عروسی باید باشد.

ورود عروس داماد تالار عروسی

 • پخش آهنگ خاص و متفاوت 

لحظه ورود شما بهتر از بهترین آهنگ‌ها و جذاب‌ترین آنها پخش شود تا توجه مهمانان شما را به محل ورود جلب نماید و تفاوت را نشان دهد.

 • فاصله مناسب تا مهمانان

بهتر است لحظه ورود شما اطراف شما خالی باشد و فاصله مناسب تا مهمانان داشته باشید.

 • هماهنگی با ساقدوش ها

ساقدوش‌ها علاوه بر اینکه همراه عروس داماد هستند وظیفه مدیریت مهمانان را نیز بر عهده دارند و می‌بایست لحظه ورود شما از کنار شما خارج شده و کمک به نظم مراسم نمایند. آنها می‌بایست از مهمانان بخواهند که در جایگاه خود قرار گیرند و به احترام شما سکوت را رعایت نمایند. آنها می‌توانند مسیر ورود عروس داماد را گل باران کنند و با حرکات شمع مهمانان و مسیر را آماده ورود شما به تالار عروسی کنند.

 • استفاده از یخ خشک یا مه مصنوعی

در زمان آتش بازی و لحظه ورود یخ خشک یا مه مصنوعی نیز می‌تواند زیبایی هنگام ورود شما را به تالار عروسی زیباتر سازد.

 • عدم استفاده از بادکنک و برف شادی

بعضی از دیزاین ها و طراحی‌ها قدیمی شده و یا مناسب مراسم عروسی شما نیست. از انجام آنها بپرهیزید.

 • ثبت لحظه های عاشقانه 

در ورودی تالار می‌توانید لحظات زیبا و عاشقانه خود را توسط عکاس ثبت نمایید.

ورود عروس و داماد

 • نگاه های عاشقانه

توجه داشته باشید که در نهایت همه این امور از نگاه‌های عاشقانه به یکدیگر دریغ ننمایید. این لحظه‌های عاشقانه و رمانتیک است که زیبایی واقعی را در کنار دیزاین به همراه دارد.

 • سرگرم کردن بچه ها

حضور بچه‌ها می‌تواند باعث شیرینی مراسم شما شود به شرط آنکه آنها را به نحو مطلب مدیریت نمایید. ساقدوش‌ها می‌توانند با فشفشه‌های ساده یا روبان‌های تزیین شده‌ای که به آنها می‌دهند آنها را سرگرم کرده باعث زیباتر شدن مراسم شما شود.

 • در دست گرفتن صحیح دسته گل عروس

با توجه به نوع دسته گل عروس می‌بایست از قبل برنامه ریزی کنید که چطور دست یکدیگر را گرفته و دسته گل به چه صورت قرار گیرد. به عنوان مثال اگر دسته گل عروس آبشاری است دستتان را در دست همسرتان حلقه کنید و دسته گل را با کمک دو دست در مرکز نگه دارید.

راهروی ورود عروس و داماد

استقبال از عروس داماد در لحظه ورود به باغ یا تالار هرچه با شکوه‌تر و با برنامه ریزی شده انجام گیرد، جلوه مراسم شما متفاوت و خاص شده و باعث جذاب تر شدن مراسم شما می شود.

همچنین ببینید‌: تالار های تهران / مشاهده و لیست تالار ها همراه با تخفیفات

مواردی که گفته شد جزو مهم‌ترین و نکات می‌باشد که علاوه بر منظم‌تر شدن مراسم هنگام ورود عروس و داماد باعث جذاب‌تر شدن آن هم می‌شود و می‌تواند خاطره ای بسیار زیبا را برای عروس و داماد در سالیان سال رقم بزند.

البته در رسم و رسوم‌های ایرانی در هنگام ورود عروس و داماد نیز گوسفندی را به عنوان قربانی سر می‌برند. سعی کنید در صورتی که قصد قربانی کردن را دارید با فاصله از محل و راهروی ورودی عروس و داماد این کار را انجام دهید تا خون گوسفند باعث بد ترکیبی شد عکس‌ها و … نشود.

همچنین دود کردن اسفند نیز در هنگام ورود عروس و داماد یکی دیگر از سنت‌های عروسی‌های ایرانی می‌باشد که معمولاً در هنگام ورود عروس و داماد از آن استفاده می‌کنند.

نکات مهم برای ورود عروس و داماد تالار عروسی

امیدواریم تا با برنامه ریزی دقیق و درست برای عروسی و همچنین در هنگام ورود عروس و داماد بتوانید شبی رؤیایی و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید.

پخش موزیک هنگام ورود عروس و داماد به تالار یا باغ تالار:

یکی از مواردی که بسیار هنگام ورود عروس و داماد مهم و البته جذاب است. پخش موزیک و آوایی است که با آن عروس و داماد وارد جمع مهمانان می‌شوند و به تالار یا باغ تالار وارد می‌شوند. بعضی از این مجموعه‌ها گروه دف نوازی دارند که انتخاب خوبی است که این ورود را با آن همراه می‌کنند اما در بعضی موارد یا سلیقه عروس و داماد دف نیست یا در آن زمان مجموعه این قابلیت را ندارد که در آن صورت انتخاب آهنگ مناسب مهم است که ما در اینجا دو موزیک مناسب معرفی می‌کنیم.

آهنگ گل بریزید رو عروس و دوماد از محمد نوری

بخشی از متن این آهنگ:

گل و سکه نقل و نبات رو سرش غوغا میکنه
عروس با اون تور سپید دستشو پیدا میکنه
صورتش چون برگ گله ناز به این دنیا میکنه
گل بریزین رو عروس و دوماد یار مبارک یار مبارک باد
گل بریزین رو عروس و دوماد یار مبارک یار مبارک باد

دانلود

آهنگ عشق رویایی من از معین

بخشی از متن این آهنگ:

روی رقص شاپرک زیر بارون چشات
دله من میلرزه واسه بوسه رو لبات
روی اسب باله دار تویی تنها تک سوار
عشق رویایی من
تویی عشق موندگار تویی عشق موندگار

دانلود

در همین رابطه ببینید: آهنگ ورود عروس و داماد | لیستی از آهنگ های جدید و جذاب هنگام ورود عروس و داماد

امیدواریم از این مقاله ورود عروس داماد لذت برده باشید / تالارکده


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

نیاوران، خیابان جماران، خیابان حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تشریفاتی ستاره طلایی
10%

باغ تالار تشریفاتی ستاره طلایی

کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار مهران غرب
پکیج ویژه

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام وسک
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پردیس
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :

۳ دیدگاه