تزیین و دیزاین خلاقانه هدایای شب یلدای عروس

شب یلدا به خودی خود از قشنگ‌ترین شب‌های سال است و از اصیل‌ترین جشن‌های مناسبتی ما ایرانیان محسوب می‌شود. اما برای تازه عروس‌ها و زوج‌هایی که در دوران نامزدی هستند، مزه دیگری دارد! دیزاین و تزئینات مربوط به این مراسم، جزئیاتی دارد که بهتر است مورد توجه قرار بگیرند.

دیزاین شب یلدای عروس

از قدیم الایام در شهرهای مختلف ایران، رسم و رسومات مختلفی در رابطه با یلدایی عروس بوده که البته مانند سایر سنت‌ها، امروزه دچار تغییراتی شده و شکل متفاوتی به خود گرفته است.

هنوز هم در بعضی از شهرها و شهرستان و برخی قومیت‌های خاص، این رسم کاملاً مانند گذشتگان برگزار می‌شود. اما در بیشتر خانواده‌ها، مدرنیته بر سنت غلبه کرده و به طور کلی شکل و شمایل مراسم تغییر کرده.

در اولین شب یلدای زوج جوان، خانواده داماد با هدایا و طبق‌ها به خانه عروس رفته و هدایای خود را پیشکش عضو جدید خانواده می‌کنند.

البته هدایای مناسب عروس در این شب، بیشتر شامل مواد خوراکی هستند. خوراکی‌ها هم با توجه به شهری که در آن استقرار دارند، می‌توانند متفاوت باشند ولی عرف این قضیه، میوه‌های فصلی و آجیل و میوه خشک می‌باشد.

تزیین هدایای یلدای عروس

حالا می‌رسیم به مبحث اصلی که در این مقاله سعی در توضیح آن داریم!

دیزاین مخصوص مراسم شب یلدای عروس

از آنجا که با گذر زمان مراسم شب یلدای عروس و هدیه دادن خانواده داماد به عروس خانم تبدیل به نوعی چشم و هم چشمی و رسم تجملاتی شده است، اهمیت تزئینات و دیزاین دوچندان می‌شود.

در این مراسم هم خانواده عروس خانه خود و محل پذیرایی از مهمان‌ها را متناسب با مناسبت دیزاین و طراحی می‌کنند و هم خانواده داماد، هدیه‌های خود را به شکلی تزیین می‌کنند که هم زیبایی بیشتری داشته باشد و به اصطلاح به چشم بیاید و هم مناسبتی باشد.

تزیین شب یلدای عروس

در این بخش می‌شود طراحی و دیزاین کلی هدایا را به افراد متخصص در این زمینه سپرد. ولی در صورتیکه خودتان مایل به انجام دادن طراحی هستید یا می‌خواهید ایده خودتان را به فرد اجراکننده بدهید، ما در این مقاله تلاشمان را برای کمک به شما خواهیم کرد.

هدایای عروس را باید چطور دیزاین و تزئین کرد؟

  • اول از همه به تزئین و دیزاین دسته گل می‌پردازیم. دسته گل بخش مهمی از هر مراسم رسمی‌ای محسوب می‌شود. ولی دسته گل تقدیمی شب یلدا باید متناسب با مناسبت باشد، این متناسب بودن را هم می‌توان با تم رنگی خاص نمایان کرد و هم با استفاده از بعضی گیاهان فصلی و میوه‌های مرتبط.

دسته گل یلدای عروس

  • در دیزاین سبد میوه می‌توان از شمع هم بهره برد تا کمی رمانتیک‌تر شود.

دیزاین سبد میوه یلدایی عروس

  • بخش بعدی هدایا آجیل است. آجیل یا به صورتی مشابه دسته گل یا به صورت جداگانه در ظروف خاص و زیبا به خانواده عروس تقدیم می‌شود.

دیزاین آجیل یلدایی عروس

  • بعضی خانواده‌ها در کنار تمام هدایا، کله قند هم به عنوان بخشی از هدیه همراه خود می‌برند که این جزو از هدایا هم حتماً باید به درستی و زیبایی بسته بندی شود.

کله قند یلدایی عروس

  • راه دیگری که برای تقدیم هدایا وجود دارد، استفاده از صندوق بزرگ یا طبق‌هایی با سایز بزرگ است که گل و میوه و آجیل و دیگر هدایا را یکجا داخل آن قرار می‌دهید.

صندوق هدایای یلدا عروس

بعضی خانواده‌ها رسم دارند اقلام دیگری هم در هدایای اهدایی خود داشته باشند.

  • مثلاً یک دیوان حافظ به رسم یادبود یا کیف و کفش یا لباس‌های زمستانه یا دیگر خوراکی‌ها را در هدایای خود شامل می‌کنند که همه اینها هم باید به شکل درخور و مناسب تزئین شوند.

لباس هدیه یلدای عروس

لباس یلدایی عروس

سخن آخر!

در انتها لازم است بدانیم که تمامی این رسومات به سبب تورم اقتصادی قابلیت ساده‌تر شدن را دارند و نیازی نیست حتماً هدایای گران قیمت اهدا شوند و برگزاری مراسم با کمترین هزینه، بهترین کار است.

بهتر است زیاد به خانواده‌های دو طرف سخت نگیریم و در کمال سادگی مراسمات را پیش ببریم تا زوج جوان بتوانند هرچه سریع‌تر و بدون دردسر و خرج اضافه سر خانه و زندگی خودشان بروند.

همچنین ببینید : تزیین خرید بله برون

 

 

 


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار آنیت

باغ تالار آنیت

جاده قدیم دماوند، نرسیده به بومهن ،بعد از پارک فناوری پردیس،محله کرشت ، خیابان دیانت پور ،باغ تالار آنیت
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار کشتی ارم
10% تخفیف

تالار پذیرایی کشتی ارم

ابتدای اتوبان باکری - پارک ارم - مجموعه تالارهای کشتی ارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار پذیرایی و تشریفاتی باغ بهشت
10% تخفیف

تالار پذیرایی باغ بهشت

اتوبان بابایی شرق، خیابان هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار پذیرایی عمارت شمس
پکیج ویژه

تالار پذیرایی عمارت شمس

همت شرق به غرب، بعد از پل اشرفی اصفهانی، ابتدای خروجی بلوار عدل
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :