جشنواره رمضان

6 نکته مهم در مورد مشاوره پیش از ازدواج

اهمیت دریافت مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج از جمله مهمترین بخش های یک زندگی است که نباید برای آن هیچ عجله ای داشته باشید. من معتقدم ازدواج مسائله ای نیست که بخواهید به تنهایی برای آن تصمیم بگیرید. اما مشاوره پیش از زادواج می تواند نقش زیادی در انتخاب درست داشته باشد. اما شاید برایتان سوال باشد که چرا دریافت مشاوره قبل از ازدواج مهم است. من به شما خواهم گفت.

چرا مشاوره پیش از ازدواج مهم است؟

قبل از ازدواج به خصوص از نوع سنتی دختر و پسر شناختی از هم ندارند. به خصوص که رفتارهای خاص و تربیت‌های خانوادگی که شاید در یک خانواده ارزش باشد می‌تواند در یک خانواده دیگر ضد ارزش باشد.

اما مشاوره پیش از ازدواج کارش این است که شما را بشناسد و از یک دید خارج از گود در مورد این مورد نظر دهد که شما برای هم مناسب هستید یا نه.

اما این مشاوره برای شما و طرف مقابلتان سودمند خواهد بود. در ادامه به 10 سود دریافت مشاوره خواهیم پرداخت.

 

بروز و کنترل احساسات در شما

ابراز احساسات یکی از ارکان اصلی هر رابطه است. برخی از افراد درون گرا هستند و برخی دیگر برون گرا. اما چقدر به ابراز احساسات خود و یا طرف مقابل خود اهمیت می دهید؟ مشاوره پیش از ازدواج دقیق این موارد را برای شما روشن می کند.

شاید ترجیح دهید احساسات خود را با فداکاری هایی که انجام می دهید نشان دهید. شاید هم جزو افرادی هستید که محبت خود را در کلامش هم نشان می دهد.

بروز احساسات در زوجین

اما از این رو روش بروز و کنترل احساسات مهم است که اگر طرفین همدیگر را در این مورد درک نکنند دچار مشکل می شوند.

برای مثال این باور در بین همه جا افتاده که مردان ابراز علاقه کلامی را دوست ندارند. در مقابل خانم دوست دارند مدام هدیه دریافت کنند و دوست دارند که مدام مورد توجه همسر خود باشند.

اما فکرش را بکنید که یک خانم درون گرا با یک مرد برون گرا ازدواج کند. در این صورت انتظار می رود که مرد ابراز احساسات کلامی داشته باشد. در مقابل خانم ترجیح دهد از طریق رفتار احساسات خود را بروز دهد.

در نتیجه طرفین فکر می کنند که مشکلی وجود دارد و یک دیگر را غیر عادی تلقی می کنند. کار یک مشاور خوب قبل از زادواج شما این است که این تفاوت ها را برای شما بیان کرده و شما را برای آن ها آماده کند.

نقش مشاوره پیش از زادواج در مشخص کردن مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی شما در چه حدی است؟ چقدر می توانید در جمع راحت باشید و انعطاف پذیر رفتار کنید؟

اصلا در مقابل رفتار های درست یا اشتباه دیگران چه واکنش هایی از خود نشان می دهید؟

در مشاوره هایی که قبل از ازدواج انجام می شوند با پرسش نامه هایی این موارد مشخص می شوند.

به شما گفته خواهد شد که آیا واکنش های شما پخته است و یا نه و این که مهارت های ارتباطی شما آنقدر به کمال رسیده است که وارد یک خانواده جدید و پذیرفتن نقش های جدید شوید.

ازدواج تقابل سنت ها است برای آن آماده اید؟

یکی از مهمترین نکاتی که در ازدواج برای آن باید آماده باشید رسم و رسوم و سنت هایی است که شاید برای شما غریب باشند.

در این صورت شما چطور با آن ها رو به رو می شوید؟ مشاوره قبل از زادواج کارش این است که شما را با این سنت ها و فرهنگ ها آشنا کند. یک مشاوره خبره به شما کمک می کند تا طی یک مدت با هم آشنا شده و بتوانید با اخلاق و سنت های خانواده آشنا شوید.

در نهایت بعد از آشنایی قرار نیست چیزی را عوض کنید. بلکه می توانید انتخاب کنید که این شرایط را قبول دارید یا خیر.

مشاوره پیش از ازدواج و مشخص کردن نقش ها در آینده

همان طور که گفتیم ارزش ها در خانواده ها کاملا متفاوت هستند. شاید به عنوان یک مرد ترجیح دهید که بیشتر مسولیت های بیرون را برعهده بگیرید. شاید اصلا کار کردن خانم ها در محیط بیرون برای شما تعریف نشده باشد.

اما طرف مقابل شما ممکن است مغایر این موارد فکر کند. این که از الان بدانید که چه انتظاراتی از یک دیگر دارید بسیار مهم است.

برخی از اختلافات جدی زوجین در مورد عدم تفاهم در مورد این موارد است. قرار است شما به خوشی و تفاوهم در کنار تفاوت هایی که دارید با هم زندگی کنید.

قرار نیست برای یک دیگر زندان درست کنید. مشاور به شما کمک می کند هم خودتان و هم طرف مقابلتان را بهتر بشناسید.

حل اختلاف در ازدواج

چطور اختلافات را حل می کنید؟

دوست دارید حرف فقط حرف شما باشد؟ با کوچکترین اختلاف به هم میریزید؟ یا برعکس اهل ساختن و سازش و درست کردن رابطه هستید؟

یکی از مهمترین بخش هایی که در مشاوره پیش از زادواج بررسی می شود، نحوه بر خورد شما در زمان اختلاف و بروز مشکلات است.

شاید شما آدم زودرنجی هستید و زود نارحت می شوید. شاید فرد شوخ طبعی هستید و دوست دارید همه چیز را ساده بگیرید.

اصلا آدم استرسی هستید و برای هر مشکل دست و پای خود را گم می کنید؟ مطمئنا شما شناخت خوبی از خود دارید اما شما این شناخت را از طرف مقابل خود ندارید.

درک و شناخت زوجین از هم

دلیل اصلی اختلاف ها هم عدم شناخت درست از یک دیگر است. فکرش را بکنید بدون این که درک درستی از طرف مقابل خود داشته باشید باید وارد رابطه مهمی مانند ازدواج شوید. اگر نتوانید این اختلافات را مدیریت کنید قطعا دچار مشکل می شوید.

هرچند فواید دریافت مشاوره پیش از زادواج تنها به این 6 مورد ختم نمی شود، اما مهمترین و اساسی ترین مواردی که باید به آن دقت کنید را برای شما بیان کردیم.

شرط شرکت در مشاوره این است که هر دو طرف مایل به انجام این کار باشند. شرط بعدی این است که شما و طرف مقابل باید صادقانه به پرسشنامه ها پاسخ دهید.

در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. اگرچه ممکن است مشاور تشخیص دهد که برای هم مناسب هستید اما اگر خودتان خلاف آن را احساس کردید پس خود را مجبور به کاری نکنید که بعد ها نتوانید جبران کنید.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

بدون نام
متن عقد آریایی به نام نامی یزدان

حرف مجانی میزنید.. کدوم مردم؟ مردم ما مسلمان، عاقل و مهربان اند که سنت رسول خدا را از هرچیز بیشتر می‌ستایند..

خرسندي
تالار پذیرایی قصر فراز

سلام و خسته نباشید امشب عروسی داشتیم و واقعا از تالار راضی بودیم دکوراسیون زیبایی داره و بسیار غذای با کیفیت و خیلی راضی بودیم

مجیدمهدیون
باغ تالار قصر ملک

ازنظر غذا واقعا عالی و درمورد عذا هیچگونه دزدی نداره این تالار

بینام
باغ تالار vip شهریار

ما مراسم یکی از فامیلامون اینجا بود خیلی وضع پذیراییشون افتضاح هست خصوصا پرسنل خیلی بی ادبانه پذیرایی میکنند و هی میوه و شیرینی از سر میز ما برمی‌داشتند میزاشتن یجا دیگ و خیلی بد رفتار کردن و اینکه باید قبل از ورود مهمان میوه و شیرینی باشه نه بعد از اینکه مهمون میاد میشینه

بدون نام
تصاویر ازدواج حسن یزدانی و همسرش

ان شاءالله خوشبخت بشه و درکنار هسرش سلامت باشن با آرزوی سلامتی 🧡🐣

آرام
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

مدیریت بسیار دلسوز و توانا. پرسنل خوش برخورد و مجرب. غذای فوق العاده و با کیفیت. ممنون از جناب آقای خاکباز

بدون نام
10 آهنگ تانگو خارجی

بسیار ممنون از نویسنده و سایت خوب تالارکده. واقعا کار ماها رو راحت میکنید با یک کلیک به کل نیازمون میرسیم. آهنگ ها رو خیلی دوست داشتم خدا به شما برکت بده ... من ۳ آهنگ برای رقص تانگو انتخاب کردم قبلش باید با همسرم تمرین کنم جالب اینکه قبلا هم ویدیوی آموزش رقص تانگو هم تو سایت خودتون دیدم.

نظرات کاربران