اهمیت دریافت مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج از جمله مهمترین بخش های یک زندگی است که نباید برای آن هیچ عجله ای داشته باشید. من معتقدم ازدواج مسائله ای نیست که بخواهید به تنهایی برای آن تصمیم بگیرید. اما مشاوره پیش از زادواج می تواند نقش زیادی در انتخاب درست داشته باشد. اما شاید برایتان سوال باشد که چرا دریافت مشاوره قبل از ازدواج مهم است. من به شما خواهم گفت.

چرا مشاوره پیش از ازدواج مهم است؟

قبل از ازدواج به خصوص از نوع سنتی دختر و پسر شناختی از هم ندارند. به خصوص که رفتارهای خاص و تربیت‌های خانوادگی که شاید در یک خانواده ارزش باشد می‌تواند در یک خانواده دیگر ضد ارزش باشد.

اما مشاوره پیش از ازدواج کارش این است که شما را بشناسد و از یک دید خارج از گود در مورد این مورد نظر دهد که شما برای هم مناسب هستید یا نه.

اما این مشاوره برای شما و طرف مقابلتان سودمند خواهد بود. در ادامه به 10 سود دریافت مشاوره خواهیم پرداخت.

 

بروز و کنترل احساسات در شما

ابراز احساسات یکی از ارکان اصلی هر رابطه است. برخی از افراد درون گرا هستند و برخی دیگر برون گرا. اما چقدر به ابراز احساسات خود و یا طرف مقابل خود اهمیت می دهید؟ مشاوره پیش از ازدواج دقیق این موارد را برای شما روشن می کند.

شاید ترجیح دهید احساسات خود را با فداکاری هایی که انجام می دهید نشان دهید. شاید هم جزو افرادی هستید که محبت خود را در کلامش هم نشان می دهد.

بروز احساسات در زوجین

اما از این رو روش بروز و کنترل احساسات مهم است که اگر طرفین همدیگر را در این مورد درک نکنند دچار مشکل می شوند.

برای مثال این باور در بین همه جا افتاده که مردان ابراز علاقه کلامی را دوست ندارند. در مقابل خانم دوست دارند مدام هدیه دریافت کنند و دوست دارند که مدام مورد توجه همسر خود باشند.

اما فکرش را بکنید که یک خانم درون گرا با یک مرد برون گرا ازدواج کند. در این صورت انتظار می رود که مرد ابراز احساسات کلامی داشته باشد. در مقابل خانم ترجیح دهد از طریق رفتار احساسات خود را بروز دهد.

در نتیجه طرفین فکر می کنند که مشکلی وجود دارد و یک دیگر را غیر عادی تلقی می کنند. کار یک مشاور خوب قبل از زادواج شما این است که این تفاوت ها را برای شما بیان کرده و شما را برای آن ها آماده کند.

نقش مشاوره پیش از زادواج در مشخص کردن مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی شما در چه حدی است؟ چقدر می توانید در جمع راحت باشید و انعطاف پذیر رفتار کنید؟

اصلا در مقابل رفتار های درست یا اشتباه دیگران چه واکنش هایی از خود نشان می دهید؟

در مشاوره هایی که قبل از ازدواج انجام می شوند با پرسش نامه هایی این موارد مشخص می شوند.

به شما گفته خواهد شد که آیا واکنش های شما پخته است و یا نه و این که مهارت های ارتباطی شما آنقدر به کمال رسیده است که وارد یک خانواده جدید و پذیرفتن نقش های جدید شوید.

ازدواج تقابل سنت ها است برای آن آماده اید؟

یکی از مهمترین نکاتی که در ازدواج برای آن باید آماده باشید رسم و رسوم و سنت هایی است که شاید برای شما غریب باشند.

در این صورت شما چطور با آن ها رو به رو می شوید؟ مشاوره قبل از زادواج کارش این است که شما را با این سنت ها و فرهنگ ها آشنا کند. یک مشاوره خبره به شما کمک می کند تا طی یک مدت با هم آشنا شده و بتوانید با اخلاق و سنت های خانواده آشنا شوید.

در نهایت بعد از آشنایی قرار نیست چیزی را عوض کنید. بلکه می توانید انتخاب کنید که این شرایط را قبول دارید یا خیر.

مشاوره پیش از ازدواج و مشخص کردن نقش ها در آینده

همان طور که گفتیم ارزش ها در خانواده ها کاملا متفاوت هستند. شاید به عنوان یک مرد ترجیح دهید که بیشتر مسولیت های بیرون را برعهده بگیرید. شاید اصلا کار کردن خانم ها در محیط بیرون برای شما تعریف نشده باشد.

اما طرف مقابل شما ممکن است مغایر این موارد فکر کند. این که از الان بدانید که چه انتظاراتی از یک دیگر دارید بسیار مهم است.

برخی از اختلافات جدی زوجین در مورد عدم تفاهم در مورد این موارد است. قرار است شما به خوشی و تفاوهم در کنار تفاوت هایی که دارید با هم زندگی کنید.

قرار نیست برای یک دیگر زندان درست کنید. مشاور به شما کمک می کند هم خودتان و هم طرف مقابلتان را بهتر بشناسید.

حل اختلاف در ازدواج

چطور اختلافات را حل می کنید؟

دوست دارید حرف فقط حرف شما باشد؟ با کوچکترین اختلاف به هم میریزید؟ یا برعکس اهل ساختن و سازش و درست کردن رابطه هستید؟

یکی از مهمترین بخش هایی که در مشاوره پیش از زادواج بررسی می شود، نحوه بر خورد شما در زمان اختلاف و بروز مشکلات است.

شاید شما آدم زودرنجی هستید و زود نارحت می شوید. شاید فرد شوخ طبعی هستید و دوست دارید همه چیز را ساده بگیرید.

اصلا آدم استرسی هستید و برای هر مشکل دست و پای خود را گم می کنید؟ مطمئنا شما شناخت خوبی از خود دارید اما شما این شناخت را از طرف مقابل خود ندارید.

درک و شناخت زوجین از هم

دلیل اصلی اختلاف ها هم عدم شناخت درست از یک دیگر است. فکرش را بکنید بدون این که درک درستی از طرف مقابل خود داشته باشید باید وارد رابطه مهمی مانند ازدواج شوید. اگر نتوانید این اختلافات را مدیریت کنید قطعا دچار مشکل می شوید.

هرچند فواید دریافت مشاوره پیش از زادواج تنها به این 6 مورد ختم نمی شود، اما مهمترین و اساسی ترین مواردی که باید به آن دقت کنید را برای شما بیان کردیم.

شرط شرکت در مشاوره این است که هر دو طرف مایل به انجام این کار باشند. شرط بعدی این است که شما و طرف مقابل باید صادقانه به پرسشنامه ها پاسخ دهید.

در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. اگرچه ممکن است مشاور تشخیص دهد که برای هم مناسب هستید اما اگر خودتان خلاف آن را احساس کردید پس خود را مجبور به کاری نکنید که بعد ها نتوانید جبران کنید.


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار مجلل کیان نواب
10% تخفیف

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار نیکان احمدآباد مستوفی
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر ست چپ، انتهای بن بست نسیم
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
مجموعه تشریفاتی شاتو دو ورسای

باغ تالار تشریفاتی شاتو دُ ورسای

اتوبان همت غرب، آزادگان جنوب، کند روی فتح، ۵۰۰ متر بعد از احمد آباد مستوفی، خیابان علی صیاد شیرازی،انتهای خیابان پلاک ۲۱
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
قصر آیلین
پکیج ویژه مدیریت

تالار پذیرایی قصر آیلین

تهران-خیابان ستارخان،روبروی آتش نشانی، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :